Samsung çamaşır makinesi ovalamıyor – ne yapmalı

Samsung arabasında dönmeyinÇamaşır makinesinde, sıkma işlemi durur – otomatik makinelerin kullanıcıları, böyle bir problemi olan ev aletlerini onarmak için genellikle atölyelere giderler. Aslında dönüyor olabilir ama yıkama hala çok ıslak. Bu arızanın nedenleri nelerdir, size söyleyeceğiz ve örneğin bir Samsung çamaşır makinesi gibi ekipmanların onarımı için önerilerde bulunacağız.

Özel nedenler

Milin çamaşır makinesinde çalışmamasının en yaygın nedeni, kullanıcının makineyi çalıştırma kurallarını ihmal etmesi ve ihmal etmesidir. Bu nedenle, örneğin, yanlış bir yıkama modu seçimi veya yıkama modunun parametrelerini bilmemek, tamburdan ıslanmanıza ve hatta ıslak çamaşırlar almanıza neden olabilir. Bazı hassas yıkama modlarında, hassas kumaşı bozmamak için eğirme sağlanmamaktadır.

Bazen kullanıcı fark etmeden dönüşü durdurur. Yıkadıktan sonra sıkma işlevini başlatırsanız sorun kolayca çözülebilir.

Yıkayıcının çalışmasıyla ilgili ciddi sorunlar tahliye filtresinin ve pompanın tıkanmasına neden olabilir. Ve bu tıkanma esas olarak insanların bir ev asistanına bakmamaları gerçeğinden kaynaklanıyor. Filtrenin düzenli olarak temizlenmesi gerekir, böylelikle drenaj sistemindeki tıkanma ve hoş olmayan bir kokuya neden olabilecek sudaki durgunluk ortadan kaldırılır. Makine baskıyı durdurursa ve silindirde açıkça su varsa, önce boşaltma filtresini kontrol edin.Aşırı yük davul

Bir Samsung otomobilinde, küçük bir kapının arkasında sağ alt köşede bulunur. Filtre kapağının yanında, kalan suyu silindirden boşaltabileceğiniz bir hortum göreceksiniz ve ancak o zaman filtreyi saat yönünün tersine çevirip tıkanmayı kontrol edebilirsiniz.

Kötü eğirmenin sık görülen bir nedeni tambur aşırı yüklenmesi ve yıkama sırasında tamburun aşırı yüklenmesidir. Makinenin hacimli şeylerle aşırı yüklenmesi, sadece makine parçalarına aşırı yüklenmekle kalmaz, aynı zamanda çamaşırlar da yayılmaz. Büyük tamburlu bir makinede ışık perdelerini veya birkaç çift çorabı yıkamayın; Ayrıca, bir dengesizlikle sonuçlanarak ortadan kaldırılmayabilirler.

Parça arızası

Samsung çamaşır makinesi ne yapacağını ovalamıyor mu? Spin eksikliğinin en ciddi nedenleri teknik arızadır. Nedenini bulmak için sürekli hareket etmelisiniz. İsteğe bağlı olarak parçaları aşağıdaki sırayla kontrol edin:

 • pompa.
 • taşosensör.
 • motor.
 • Basınç şalteri
 • Kontrol ünitesi.

Neden böyle ve çok basit bir şekilde açıklanmıyor. Yukarıdaki ayrıntıları, kullanılabilirliklerine göre doğrulamak için prosedürler tanımladık. Pompa, takometre ve motor yıkayıcının altından ve basınç şalteri üst kapaktan “çekilebilir”, ancak ön panel kısmen söküldükten sonra kontrol ünitesi çıkarılmalıdır. En kolay yol, çamaşır makinesinin içine, pompayı, takometreyi ve motoru hemen kontrol edebileceğimiz alt kısmından erişmeye başlamaktır. Bunu yapacağız.

Samsung dahili parçaları

 1. Suyu bloke edip çamaşır makinesini kanalizasyon ve su kaynağından kapatıyoruz.
 2. Çamaşır makinesini kurulu yerinden çıkarıyoruz.
 3. Toz kasesini çıkarıyoruz.
 4. Yıkayıcıyı çok dikkatli bir şekilde yan tarafına koyduk. Çamaşır makinesinin elektrikli kısımlarına su sızmaması için sol tarafa yerleştirin.
 5. Tavayı çıkarın. Sızıntı sensörü kablosunu yırtmamaya dikkat edin.
 6. Tüpleri tanktan pompaya sabitleyen plastik klipsleri çıkarıyoruz.
 7. Kir veya yabancı cisimlerle tıkandığını kontrol ettikten sonra tüpü yana çekiyoruz.
 8. Pompayı tutan vidaları kapatıp çıkarıyoruz.
 9. Pervaneye özellikle dikkat ederek pompayı mekanik hasar açısından kontrol ediyoruz.
 10. Bir multimetre ile, pompa ile temas halinde direnci ölçün, drenaj pompası çalışıyorsa, cihaz üç haneli bir sayı gösterecektir.

Şimdi tako sırası. Bu, kabloların dışarı çıktığı bir döngüye benzeyen küçük bir cihazdır. Tako jeneratörü motor üzerinde bulunur ve hareketli parçalarının dönme yoğunluğu hakkındaki bilgileri kontrol ünitesine iletir, bu olmadan çamaşır makinesi yıkamaya baskı yapamaz. Takojeneratör kablolarının bağlantısını kesiyoruz ve sensörü motordan kaldırıyoruz. Direnci bir multimetre ile kontrol ediyoruz ve sensörün çalışıp çalışmadığını belirliyoruz.

Şimdi kabloları motordan ayırın. Bu, yanlışlıkla herhangi bir şeyi parçalamamak için dikkatlice yapılmalıdır. Kayışı kasnaktan çıkarın.

Daha sonra yerleşimi ile karıştırılmaması için tellerin telefondaki yerini fotoğraflamanızı öneririz.

Samsung'dan motorMotoru yerinde tutan montaj vidalarını söküyoruz. Motoru dikkatlice çıkarın. Her şeyden önce fırçaları çekip kontrol edeceğiz, kollektör motorları için bu oldukça yaygın bir sorundur. Daha sonra, sargı direncini bir multimetre ile kontrol edeceğiz ve kırıldığı ortaya çıkarsa, motoru eski haline getirmenin bir anlamı yok. Hayır, elbette, motora bazı ana karakterleri geri sarmayı deneyebilirsiniz, ancak bu fikir size yeni bir motora ve ayrıca beklemeye mal olacak. Genel olarak, “oyun buna değmez!”

Çalışmanın bir sonraki aşaması, Samsung çamaşır makinesinin neden yıkamadığı hipotezini test etmek, bizi basın ofisine gitmeye zorluyor. Bu sensör sayesinde çamaşır makinesi yıkamaya basamaz, çünkü tanktaki su seviyesi ile ilgili veri almayan kontrol ünitesi bir alarm verir ve sıkma başlamadan bile donar. Samsung çamaşır makinesinin üzerindeki basınç anahtarı nerede bulunur?

Bu sensör, yıkayıcı muhafazasının üstünde, üst kapağın hemen altında bulunur. Bu nedenle kapağı çıkarmamız gerekiyor. Bunu daha iyi nasıl yapabiliriz, makalede zaten anlattık Yıkayıcının üst kapağını çıkarınOkuyun ve her şey sizin için netleşecek.

Kaputun altında, alışılmadık bir ayrıntıyı, tüplü plastik bir yıkayıcıyı hemen not ediyoruz – bu bir basınç anahtarı. Sensör kablosunu ayırın ve çıkarın. Ağırlıklı olarak plastikten yapılmış olan basınç şalterinin ayrıca multimetre ile kontrol ettiğimiz bir elektrik parçası vardır. Aynı zamanda basınç şalteri borusunu boşaltmanız ve bir kürdan ile temizlemeniz gerekir.

Sonra, sıralı denetleyicimiz var, ancak bu bölümü çağırmanızı önermiyoruz. Kalifiye uzmanlar bu unsuru hızlı ve zahmetsizce kaldırıp kontrol edebilir, ancak bu süreç size çok karmaşık görünecektir. Ayrıca, kontrol ünitesinin geçici olarak incelenmesi ve onarımı sırasında, ona daha fazla zarar verme riskiyle karşı karşıya kalırsınız, bu nedenle bu projeden ayrılmak ve bir uzmana danışmak daha iyidir – daha ucuz olacaktır.

Nasıl sorun giderilir

Yukarıdaki ayrıntıları kontrol ederek, Samsung yıkayıcı tarafından dönen giysilerle ilgili sorunlara neden olan öğeye kesinlikle rastlayacağız. Bu arızaların giderilmesi, esas olarak arızalı parçaların değiştirilmesiyle ilgilidir, ancak kurallarda istisnalar vardır. Özellikle drenaj pompasının pervanesi hasar görürse, tüm pompayı değiştirmeden değiştirmek oldukça mümkündür.

Mağazada doğru pervaneyi bulabilirseniz, onarımlarda 10 $ tasarruf edersiniz, ancak pervaneyi bulamazsanız, her zaman yeni bir pompa satın alabilirsiniz.

Nadir durumlarda, bozuk bir basınç anahtarını “yeniden etkinleştirmek” ve elektrikli parçasını değiştirmek de mümkündür. Burada, yine, her şey, sıkıştırmanın elektrik kısmı için uygun bir yedek bulup bulmamanıza bağlı olacaktır. Bir yedek varsa, yaklaşık 6 $ tasarruf edebilirsiniz; Değilse, yeni bir basınç anahtarı satın alın ve takın.

Özetlemek gerekirse, bir Samsung çamaşır makinesinin birkaç nedenden dolayı çamaşıra basmayı bırakabileceğini not ediyoruz. Kullanıcı hataları önemsiz veya ciddi arızalar olabilir, ancak her durumda bir neden aramanız gerekecek ve bunu geciktirmemek daha iyidir. iyi şanslar