Salon Tasarım Fikirleri

Salon Tasarım Fikirleri – Mobilya, Koltuk İçin İlham


Oturma Odası – Desenleri karıştırın ve eşleştirin, kalın tonları, katman halılarını ve çok daha fazlasını kabul edin! Sevdiklerinizle sohbet etmek için güzel bir oda yaratmaya bu işaretçileri deneyin.

  • vivense defne koltuk takımı
  • enza home koltuk
  • enza home zen koltuk takımı
  • enza bolero koltuk takımı
  • enza lisa koltuk takımı
  • enza home elegante koltuk takımı
  • enza merlin

Bir oturma odası, aile odası, den veya belki de bir bakım odası olarak adlandırsanız da, pişirme alanının yanı sıra, hem aile üyeleri hem de şirket için planlanan evinizde bir kişi odası var. Ayrıca, bahse gireriz, hem birlikte çekilmiş hem de rahat görünmesini istersiniz.

Şirketi heyecanlandıracak ve aile üyelerinizin beğeneceği iyi dekore edilmiş bir oturma odası geliştirmenin mümkün olduğunu size bildirmek için buradayız. Tam burada daha resmi bir oturma odası ya da rahat bir oturma odası ya da rahat bir oturma odası sevenler için tüm farklı tarzlarda değişen en iyi basit dekorasyon fikirlerimiz.

Tarzınızdan önce ne olursa olsun – çarpıcı oturma odanız, çekici oturma odanız veya sevimli deniniz için geliştirici fikirleri ve fikirleri elde ettik. Kesinlikle bir nokta, bu şık dekorasyon fikirlerinden ilham alacaksınız.

Oturma Odası Fikirleri

Çok sayıda küçük salon fikirleri, alanı daha da geniş hale getirmek için göze kandırmaya odaklanır. Bu tür stratejiler, klostrofobik hakkın gerçekten sınırlı olduğunu hissettiği bir yeri, rahat ve kozmetik açıdan hoş hissettiren bir konuma dönüştürebilir. Işığın yanı sıra alandan da tam olarak yararlanacak şekilde geliştirin ve ayrıca gölge, menzil ve ağırlığı nasıl kullandığınızı da not edin. Oldukça bir ayrım yapabilir.

Yepyeni noktaları denemek büyüleyici. Genellikle oturma odası tasarımı ile ilgili standart fikirler, küçük bir alan için en iyi çözüm değildir. Pencere tedavileri için panjur kullanmanın aksine, dikey alana dikkat çekmeleri, böylece odanın yerini genişletmeleri nedeniyle uzun, hareketli perdeler kullanın.

Oturma odanız, büyüklüğüne rağmen, eğlence ve eğlence için bir oda olarak çalışabilmelidir. Burada gerçekten ekstra geniş hissettirmek için tercih ettiğimiz araçlardan bazıları.

Aynalarla Süsleyin

Geliştiriciler, kendilerini daha büyük hissetmek için aynaları genellikle küçük alanlara bilerek konumlandırırlar. En alışılmış küçük oturma odası fikirlerinden biri, bir merkez parçası geliştirmek için merkezi bir yere büyük bir ayna asmaktır. Işığı yansıtmak ve harika bir ambiyans eklemek için, onu mum veya kolye ışığı gibi bir ışık kaynağının arkasına koyun. Mümkün olduğunda, evinizin penceresinin karşısına bir ayna yerleştirin, böylece görüşü kesinlikle yansıtacak ve aynı zamanda bir ev penceresi daha izlenimi verecektir.

Gözü Yukarı Çiz

Bir odanın düz olanına ek olarak dikey bir ölçümü vardır. Oturma odanızın yüksek bir tavanı varsa, gözü yukarı çekecek şekilde dekore ederek ek odadan en iyi şekilde yararlanın. Tabandan tavana perdeler bu hedefi tamamlamak için modaya uygun bir yoldur.

Ek bir öneri, dikey odayı küçük ila orta boy sanat eseri menagerie ile doldurmaktır. Bu teknik, gözü kısıtlı hissedebilecek göz seviyesindeki yatay alanın ötesine doğru dolaşmaya davet ettiği için odayı gerçekte olduğundan daha büyük hissettirecektir.

Küçük Oturma Odaları için Nötr Renkler Kullanın

En popüler küçük salon fikirlerinden biri, duvar yüzeylerinde, zemin, tavan ve mobilya döşemelerinde nötr renklerin kullanılmasıdır. Beyazlar veya bejlerden oluşan bir şema, duvarları geriye iterek görünerek odayı artıracaktır. Yumuşak tonlar da ışığı yansıtarak bir odayı aydınlatma eğilimindedir. Bir alanın boyutunu arttırmanın yanı sıra, nötr bir palet anında sofistike olur ve sakinleştirici bir atmosfer yaratır.

Hafif Görünümlü Mobilya Seçin

Mobilya ararken, estetik ağırlığını göz önünde bulundurun. Bu ilke, boyut, tasarım ve renge dayanan bir şeyin kalınlığını ifade eder. Çok daha ağır olanlar bir odayı kısıtlıyor gibi göründüğü için hafif bir görünüme sahip parçaları seçin.

Daha koyu olanların üzerine soluk renklerle gidin ve bloklu olanlardan kaçınırken bacakları olan öğeleri seçin. Cam kahve veya sehpalar, içinden görebildiğiniz için kesinlikle ahşap olanlardan daha az görsel oda alacaktır. Görüntülemeyi engellemeyen her türlü ev mobilyası, bir alanı daha da açık hale getirecektir.

Küçük Ölçekli Mobilyaları Seçin

Küçük oturma odası fikirlerinin bir listesi, odayı bastırmayacak veya bölgeyi kontrol etmek için görünmeyecek mobilyaları seçme önerisi olmadan kesinlikle tamamlanmayacaktır. İnce kolları olan ve aynı zamanda sıkıca yastıklı bir sırtı olan bir kanepe, önemli kolları olan ve çok yastıklı bir sırtı olan biri için daha etkilidir.

Alan sınırlıysa, bir kanepe olmadan veya bir sehpanın etrafına 4 sandalye yerleştirmeye karar vererek tamamen kanepe olmadan yapabilirsiniz. Sandalyeleri seçerken, kolları olan bir modelden daha az alan kaplayacağından kolsuz olanları göz önünde bulundurun.

Salon Tasarımı

Evinizde kalbinizi ve ruhunuzu oluşturmak için sadece bir oda seçebiliyorsanız, oturma odası kesinlikle listenin en üstünde yer alacaktı. Tüm zenginleştirici tarzınız için tonu oluşturan aziz (ve sıklıkla sınır dışı) oda.

Kırmızıyı Görmek

Yoğun bir kırmızıyı boyun eğdirmenin sırrı? Beyaz dışında standlarla dengeleyin. Beyaz şömine, sandalye rayı ve sehpa ile güvercin beyaz duvar yüzeyinin sıçraması, canlı rengi kontrol altında tutar.

Desen Çalma

Kafes, ikat, çiçek – ah benim! Desenleri karıştırma yöntemi, burada bir renk teması – burada kırmızılar, kahverengiler ve maviler – seçmek ve aynı zamanda alanı güvence altına almak için büyük düz renklerden (kahverengimsi kanepe, kırmızı sandalyeler ve yeşil osmanlı) kullanmaktır.

Hafif ve aynı zamanda Havadar

Ev mobilyalarının odayı değerlendirmesini engelliyorsanız, oturma odanıza -ya da kurulmuş bir yemek- çok şey yükleyebilirsiniz. Lucite yemek sandalyeleri, açık dokuma bir sehpa ve ayrıca ev pencerelerinin engellenmemiş bir duvarı, bu odanın kapalı hissetmesini önler.

Beyaz Beyaz

Tamamen beyaz bir alanla yanlış gidemezsiniz. Bir sağlık merkezi odası gibi görünmesini önlemek için farklı görünümler sunun. Tığ işi atmak, pürüzlü bir keten kanepe ve ayrıca bir yumuşacık halı, tek renkli bir görünüme derinlik içerir.

Trend Dokunuşu

Oturma odanızı kesinlikle gardırobunuzdaki gibi güncelleyin – her dönem birkaç yeni cihazla. Bu nötr oda, renk ve desenden birkaç stand için kolay bir tuvaldir – patlıcan atışı, zebra yastığı ve metalik bir sehpa.

Çiçek gücü

Aşağıda çiçek açan fantastik konsept: İyi tanımlanmış alanlarla sınırlandırarak büyük desenleri kontrol altında tutun (mavi çiçeklerden oluşan bir buketin altında periyodik bir koltuk ve ayrıca ekstra büyük bir roman gölgesi bulunur). Odanın kontrolünü ele geçirmekten kesinlikle güçlü kalıbı koruyacaktır.

Birlikte oynamak

Nötr bir odada, birkaç desen sıçramasıyla faiz derecesini artırın. Bu atma yastıkları üzerindeki güçlü stiller daha büyük bir ölçekte sinir bozucu olabilir, ancak minyon tipte gayri resmi bir şık hava içerir.

Mobilya

Salon, evinizin merkezidir. Konukların ne zaman gireceklerini ve ziyaretlerinin çoğunu geçirme olasılıklarının en yüksek olduğu yerlerden biridir. Tasarım ve dekor sayesinde, bir mesajın etkileşimine yardımcı olursunuz – ayrıca mobilyaların kurulumu ve performansı ile etkileşime yardımcı olursunuz.

Oturma odası mobilyası düzenlemeleri üzerinde en fazla etkiye sahip olan basit bir tasarım hilesi yaparak şirketi zaman geçirmeye ve zaman geçirmeye ve alanınızı en üst düzeye çıkarmaya teşvik edin.

Ne dediklerini biliyorsun: Two’s company. Yaşam alanlarının çoğu, bir kanepenin, bölgenin merkezleyici şeyleri olarak hareket etmesinin geleneksel versiyonuna geri dönmektedir. Bununla birlikte, düzeninizdeki bir çifti eşleştirmenizi ve elbette bütçe izin vermenizi öneririz. Bu simetrik oturma odası mobilyası düzenlemesi derin görünmeyebilir, ancak aşağıda detaylandırdığımız çeşitli nedenlerle anlık bir video oyun değiştirici.

Oran

“Mükemmel oran” ile ilgili önemli şeyler mükemmelliktir. İçinizle ilgili gerçekten bir şey hissediyorsanız, muhtemelen mobilyalarınızın düzeni olabilir. Çözmenin en temel yöntemi, biraz denge sağlamaktır.

Evinizde simetriye sahip olmak – birbirinizle eşleşen bir çift kanepe veya yatağınızı çerçeveleyen bir dizi kolye ışığı olsun – diğer çeşitli sanat, cihaz ve aksan mobilyalarının düzenlemeleriyle ekstra ruhlu ve kilt dışı olmanıza izin verir .

Oturma odanızı iki kanepe ile destekleyin ve daha sonra başka bir yerde cesur olmaktan çekinmeyin. Alanınızda bir şömineniz varsa, kanepelerinizi ortalayın ve çekici bir simetri duygusu üreteceksiniz.

odak

Kanepenizi düz ekranınıza hedeflemek bir TELEVISION odasında veya odasında mükemmel bir anlam ifade eder, ancak resmi oturma odası ve diğer oturma yerlerinde, duvardaki bir şey odak noktası olmalıdır. Kanepelerinizi yansıtmak anında bir merkez parçası yaratır: siz ve misafirleriniz.

Bu biçim, sosyal olarak çoğuna kıyasla daha iyi etkileşim kurmaya teşvik eder; koltukları bir ya da iki koltukla vurgulayın ya da yansıtılan mobilya ürünü olarak daha küçük boyutlu aşk koltuklarıyla gidin ve ayrıca hiçbir zaman canlı bir karışık içecek saatine sahip olacaksınız.

Aralık

Geniş bir oda mı dekore ediyorsunuz? Birkaç koltuk parçasıyla doldurursanız, dikkat çekici menzil hissini kolayca kaybedebilir ve karışıklık yaratabilirsiniz. Genellikle büyük partiler eğlendirirseniz, birkaç küçük oturma düzenlemesi size kazanç sağlayabilir, ancak küçük gruplar sizin işinizse, 2 aynalı kanepenin merkezi bir dinlenme alanı çevresinde işbirliği yapan bir oturma odası mobilya düzenlemesi en iyi seçimdir.

Oda

Evinizde daha fazla ziyaretçi çekmekten başka bir faktör yoksa, ekstra bir kanepe düşünün. İki koltuk ve bir yan sehpanın oturabileceği alana, sadece iki yerine üç veya dört (veya daha fazla) ziyaretçiye yer açan ikinci bir kanepeyi rahatça takabilirsiniz. Daha az büyük mobilya parçalarına sahip olmak kesinlikle odanın görünümünü düzene sokar, daha az kaotik hisseden daha temiz bir görsel sunar (daha fazla misafir barındırsa bile).

Kanepe ve Kanepeler

Günümüzde birçok kişi ‘kanepe’yi hem de’ kanepe’yi karşılıklı olarak kullanmaktadır, ancak aralarında bazı temel ayrımlar vardır. Eski günlerde, yeni başlayanlar için, kanepeler uzanmak için kullanıldı, kanepeler ise sadece insanlara oturacak şekilde önerildi. Bugün bile, kanepeler kol dayama yeri olmadan ve daha az sayıda insanın yanı sıra kol dayama yeri olan ve daha büyük kanepelere sahip olarak yaratılıyor.

Mütevazi kanepe, daha önce üretilen daha kullanışlı ve fonksiyonel bir mobilya olmadığından, varlığınızın basit bir parçasını korur. Kullanım odanız çoktur? Oturma odanızı anında değiştiren göz alıcı bir parçaya sahip olabilirsiniz, aynı zamanda bir okuma alanı olarak artabilecek rahat bir aşk koltuğuna sahip olabilirsiniz veya planlanmamış misafirinizin daralması için yeterince büyük olabilir Yedek yatağınız yoksa hafta sonları.

Gerçekten sana söylemedik mi? Bir kez mobilya parçası ve çok sayıda kullanım. Yani yakın gelecekte kanepe satın almaya gitmek istiyorsanız, bu farklı stillere bir göz atın ve ayrıca ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçin.

13 Kanepe ve Kanepe Çeşitleri

Empire Koltuk

Empire kanepeler büyük, onlar hakkında tanınmış bir hava var. Ahşap çerçeveli; henüz ahşap bir çerçeve değil, bu. Bir imparatorluk kanepesi, kanepenin geri kalanı kadar süslü olan ortaya çıkarılan ahşap ayakları olan ince oyma bir çerçeveyle birlikte gelir. Kollar yuvarlaktır ve ona OTT görünümü kazandırır. Daha sık olmamakla birlikte, kadife içinde dökümlüdür.

Camelback Kanepe

Camelback’in adı, tasarımından uygun şekilde etkileniyor mu? Bu kanepe, karakteristik kambur şeklindeki kavisli arkalıkla birlikte geliyor. Modern versiyonu da çok daha kısa bacaklara sahip olsa da, kanepe sert bir sırtın yanı sıra maruz kalan bacaklarla tamamen döşenmiştir.

Aşk koltuğu

İsim her şeyi açığa vuruyor, değil mi? Aşk koltuğu aslında iki kişilik bir kanepe, 2 kişinin rahatça oturabileceği kadar geniş. Bununla birlikte, yapışkan adını geçmeyin, çünkü bu daha küçük yerler için mükemmel bir parça veya büyük alanlara sofistike bir geliştirme.

Chesterfield Koltuk

Chesterfield, genellikle deriden yapılmış kapitone veya püsküllü bir tasarıma sahiptir. Kollar arkadan uzama eğilimindedir ve genellikle aynı yüksekliğe sahiptir. Bu özel parça erkeklerin kulüplerinde tutarlı olduğu için, tasarım özellikle erkekler rahat bir şekilde kollarını rahatça oturtmak için tasarlandı?

İngiliz Koltuk

Bir başka zamansız “kulüp parçası”, İngiliz tekerlekli kol kanepe Chesterfield ile karşılaştırıldığında çok daha gayri resmi idi. Konfor seviyesini arttıran daha yumuşak bir görünüme sahipti. Diğer çeşitli ayrım, kolların indirgenmiş olması ve tüm parçanın malzemeye sıkıca sarılması için kullanılmasıydı.

Seksiyonel Kanepe

Bir bölüm veya modüler bir kanepe işlevsel kalitesi için adlandırılmıştır? İsteğinize göre ayarlanabilen ve yeniden düzenlenebilen çok sayıda ‘alandan’ oluşur. Seksiyonel kanepe ile ilgili en iyi bileşen, tipik olarak oturma odanızın boyutuna bağlı olarak, büyük ya da olmasını istediğiniz kadar küçük olabilmesidir. Odanın görünümünü değiştirmek istediğinizde öğeleri hareket ettirebilirsiniz. Bu kanepeler normalde L veya U şeklindedir.

Lawson Koltuk

Lawson, konforlu bir şekilde derecelendirilen çok tercih edilen bir Amerikan tasarımıdır. Lawson’ın sırt yastıkları ve koltukları çerçeveden farklı. Kollar indirgenmiş ve ayaklar kısa ve çoğunlukla kaplıdır.

Smokin Koltuk

Smokin, dikdörtgen bir formun yanı sıra son derece minimalist olan temiz bir tasarıma sahiptir. Chesterfield gibi, kollarda, sırtta veya koltukta bazı tepeli yönleri var.

Şezlong

Bir tür kanepe olan şezlong, çoğu oturma odası veya oda için oldukça zarif bir gelişmedir. Günlük yatak olarak kullanılmak için mükemmel, biri de havuz kenarında bulabilir.

Kanepe

Sette aslında 2 sandalyenin bir araya getirilmesi ve büyük bir ish yapılması sağlandı. Kendinize nedenini soruyoruz, ancak verandalar, bahçeler ve çimler üzerinde gerçekten iyi görünüyor, bu yüzden pahalı bir tane varsa iki kez düşünmenize gerek yok.

Orta Yüzyıl Modern Koltuk

Yüzyılın ortası modern zorlayıcı görünebilir, ancak aynı derecede temel bir tasarıma sahiptir. Zarif süslemeler olmadan alçak bir kanepe ve aynı zamanda düşük anahtar renklerde geliyor. Birkaç parlak yastığa atın, aynı zamanda gerçekten odadaki şeyleri canlandırır.

Modern Eklektik Kanepe

Eklektik, tasarım dünyasında bunun yerine uyan bir kelimedir. Gerçekten benzersiz görünen bir öğeyi geliştirmek için çeşitli stilleri ve fikirleri birleştiren her şeyi tanımlamak için en iyi kelime. Çeşitli stiller seri olarak üretilmez, pahalı hale getirir, ancak uygun öğeyi seçmek isteyenlere sofistike olur.

Bir cevap yazın