Salon Dekorasyonunda Renk Kombinasyonları

Salon Dekorasyonunda Renk Kombinasyonları

Salon Dekorasyonunda Renk Kombinasyonları
Zamanla her şey hızla değişiyor, moda trendleri değişiyor, renkler her şeyi değiştiriyor. Ev dekorasyonundaki değişiklikler aslında modanın kalbinden doğrudan etkileniyor. Giysilerimizde ortaya çıkmaya başlayan tasarım özellikleri hızla evlerimizde kendini göstermeye başlar. Aslında, bu durumu açıklamak için büyük bir söz var, zamansız tasarımlar! Bu tasarımlar oturma odasının dekorasyonunda renk kombinasyonları sunar ve estetik olarak uyumlu şık ve ergonomik ortamlar sunar.

Salon dekorasyonları evde ciddiye alınanlardandır. Evimizin temsili bir penceresi olması bakımından büyük önem verilen bu odalar, oturma odası konseptinin kaldırılmasıyla günlük kullanım için önem kazanmıştır.
Minimalist tasarımlar, evimizi gördüğümüzden çok daha farklı ve göz alıcı bir şekilde görmemizi sağlıyor. Mobilya stilleri, dekorasyon stili ve mobilya düzenleri ve görselliği ile evlerimizi tamamen farklı kılıyor. Minimal tasarımların en uygun olduğu yerlerden biri olan salonlar, minimalist oturma odası setleri sayesinde tamamen yeni bir yapıya dönüştürüldü.

Akşamları açık mutfakların salonlarla birleştiği, kolsuz koltukların köşeye geçtiği ve yumuşak renklerin birbirini tamamladığı yenileme salonlarında huzur ve sevinç dolu geçirmek bize kalmış. Yıkılan ve herkesin evini yenilemesine izin veren minimal tasarım ve minimal dekorasyon nedir? Herkesin evine uyuyor mu? Sadece orta ve küçük odalarda kullanım için uygun mu? Canlı renkleri seven biri, evde minimal bir dekorasyon tarzı kullanamaz mı? Şimdi, bu ve diğer soruların cevaplarını bir araya getiriyoruz.

Modern ev dekorasyonunda kullanılan tüm ürünler gereksiz parçalardan arındırılmıştır. Bu parçaların gereksiz olup olmadığı bilinmemektedir, ancak tasarımcılar yeni tasarımlarını bu şekilde adlandırmaktadır. Minimal tasarımların en önemli özelliği, saflaştırılmasıdır. Başka bir deyişle, kanepelerin kolları, koltukların kolları kaldırılır ve bu parçalar daha az parça ile değiştirilir. Aynı şekilde, büyük ve yüksek oturma bacakları yapılmamıştır. Açılabilen geniş koltuklar daha küçük bir pozisyonda konumlandırılmıştır. Minimalist oturma odası takımları sadece koltuklar açısından değil, aynı zamanda odada kullanılan tüm tasarımlarda daha ince ve yumuşak hale getirildi.

Nane yeşili ve buz beyazı gibi bir dönemde izlerini bırakan klasik renkler neredeyse yok. Minimalist oturma odası takımları iki renk tonundan oluşur. İlki beyaz ve açık tonlar. Bir diğeri ise lacivert, siyah, gri gibi daha koyu ve daha iddialı renkler. Bu renklerin dışında, orta tonların yeni salonlarımızda yer alabileceğini düşünmüyoruz. Yeni nesil dekorasyon uzmanları tarafından planlanan şık minimalist oturma odası setlerini galerimizde paylaşıyoruz.

Tüm oda dekorasyonlarında renk kombinasyonları önemlidir, ancak en önemlisi odanın başındaki salonlardır. Salon evlerimizi temsil eden odalar olduğu için, kullanılan mobilyalar ve bu mobilyanın renkleri uyumları için önemlidir. Yumuşak renkler salon dekorasyonunda en çok tercih edilen renklerdir. Nötr yumuşak renk tonları, canlı parlak renklerle veya koyu renk tonları ile birlikte kullanılabilir. Krem, beyaz ve bej gibi renk tonlarını kahverengi tonlarla birleştirebilirsiniz. Salon dekorasyonlarında renk kombinasyonları mobilyalı halılar ve renk kombinasyonlu halılı perdeler gerektirir.

Mobilyada kahve genelde en çok tercih edilen renktir. Ayrıca salonların nötr renklerini yeşil ve nane yeşili tonlarından seçebilirsiniz.

Minimal Salon Tasarım Fikirleri

Tatların ve renklerin tartışılmaz olduğu söyleniyor, atasözü gibi söyleniyor, ama atasözü gerçekten bilinmiyor. Bunların ve diğer zevklerin tamamen kişisel olduğunu anlatan düzinelerce kelime var. Çünkü zevk tamamen kişiseldir, kimsenin favorisinin aksine. Bu durumda, hayatımızın en önemli kısmı evlerimizi dekore etmek, tasarımcılar onlarca farklı tasarım yapıyor. Perde modelleri için ayrı tasarımlar, mobilya modelleri için ayrı ve halı modelleri için ayrı tasarımlar. Amaç, herkesi bir taraftan ele geçirmek. Bazı sanat akımları hayatımızdaki hemen hemen her şeyin tasarımını doğrudan etkiler. Minimalizm bu sanat akımlarının ön saflarında yer almaktadır. Düşüncenin asgari hareketi, yaşamımızdaki, kıyafetlerimizden yemek sunumlarımıza, sofra takımımızdan renklere ve ev dekorasyonlarımıza kadar tüm detayları derinden etkiledi. Minimal salon tasarım fikirleriyle, neye benzediği veya neye benzediği hakkında hiçbir fikri olmayan kimse yoktur. Buna ek olarak, minimal tasarımlar herkes tarafından beğenildi ve beğenildi.

Yüksek Tavan Salonu Süslemeleri

Evin yapısı bizim tarzımızdan ve dekorasyon arzusundan daha önemlidir. Ev tarzımızı kendi tarzımızı belirlemeliyiz. Alçak tavanlı küçük bir daire almak ve büyük bir villa olarak yüklemek mümkün değildir. Büyük koltukları ve büyük kapları ne kadar sevdiğiniz önemli değildir, küçük bir daire size bunları kullanma fırsatı vermez. Büyük evlerin yanı sıra küçük evlerin dekorasyonu da bazı özel tasarımlara ihtiyaç duyar.

Bu makalede, yüksek tavanlı oturma odası dekorasyonlarının en iyi örneklerini sizlerle paylaşıyoruz. Buradaki yüksek tavanlı evler, ülkemizdeki eski tarz yüksek tavanlı evlerden biraz farklıdır. Bunların çoğunlukla yüksek tavanlı müstakil evler olduğunu söylemek yanlış olmaz. Küçük evi dekore etmek çok zordur, farklı tasarımlar yerleştirmek için ipuçlarını kullanmanız gerekir. Büyük evleri dekore etmek zor mu? Tabii ki! Büyük evler ayrıca bazı özel özelliklere sahiptir. Büyük evlerin dekorasyonunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini görelim.

Yüksek tavanlı evler genellikle iki katlıdır. İkinci katta normal kat tavan yüksekliğine sahip yatak odaları vardır. Alt kattaki salon, tavana kadar tavan yüksekliğine sahiptir. Bu durumda, oda inanılmaz derecede geniştir. Bu geniş ve aydınlık havayı bir mekan hissine dönüştürmemek için doğru bir şekilde dekore etmek gerekir. Doğru dekorasyon stilleri sayesinde odanın bir tarafında toplanan eşyalar yerine, odaya doğru odak noktaları belirlenir ve eşyalar yerleştirilir. Pencereler daha zarif görünüyor. Koltuklar veya mobilyalar bu büyük alanda kaybolmuş gibi görünmüyor.

Büyük evlere birçok şey koymanız gerektiğine dair bazı yanlış düşünceler veya daha çok inançlar var. Büyük eşyaları büyük evlere koymak yerine, büyük ve yeterli eşyaları koymak gerekir. Salonlardaki TV üniteleri büyük olanlardan seçilebilir. Aynı şekilde, büyük saksılardaki büyük bitkiler, ev ağaçları yüksek tavanlı oturma odası dekorasyonlarında kolayca kullanılabilir. Bu büyük bitki stili, evin daha dolu ve zengin görünmesini sağlar.

Herkesin kendine özgü bir tarzı var, duruş. Eski moda gibi bazı insanlar, retro klasik pes edemez. Bazıları eskilerden nefret eder, onları eski bulur ve en yeniyi ve en modernini arar. Diğerlerinden farklı olan üçüncü bir tür de vardır. Moderne dayanamaz ve ardı ardına dönemez, ancak aynı zamanda klasiğin kalbinde farklı bir yeri vardır. Bu tür bir dekorasyon, evi en farklı ve orijinal şekilde döşemenizi sağlayan dekorasyondur. Eski rejeneratörler, siyah beyaz halı modelleri için harika haberlerimiz var. Oturma odanızın dekorasyonunu uyaracak en güzel siyah-beyaz halı modelleri eski stili yeni modern stile getirecektir. Nedenini açıklayalım. Camgöbeği beyaz halıları eski stilin devamı olarak yapılmıştır. Klasik halı modellerinde siyah ve beyaz neredeyse tek başına kullanılmamaktadır. Halılarda klasik tonlu kahverengi tonlar ve klasik tonlu fayans tonları yerini almıştır. Modern tasarımlarda siyah ve beyaz, diğer klasik renkleri olmayan halıların renk tonları olmayı başardı. Mobilyalarınızdaki klasik atmosferi bırakamazsanız, modern siyah beyaz halılar, salonlarınıza farklı bir atmosfer katacak en iyi nesnelerdir.

Modern oturma odası dekorasyonunda kalın, yün, iri halılar yerine halılar gibi ince ve küçük halılar kullanılmıştır. El halılarının yerini makine halılarıyla değiştirmiş olması da bu halı kalınlıkları üzerinde etkilidir. Böylece döşeme malzemeleri daha süslü ve daha zarif hale geldi. Salonlarımızda devasa klasik koltukların altında ince halılar kullanmaya, devasa vazolar yerine minimal vazoları kullanmaya başladık. Vazolarımızdaki çiçekler ve bitkiler de daha az dikkat gerektiren bambu tarzı bitkilere dönüştü. Geceleri geceleri eve gidebilecek insanlar çiçeklere bakmayı unuttular. Siyah ve beyaz halılarla süslenmiş şık ev dekorasyonlarına daha uygun kaktüsler, bambular ve diğer çiçekler yerini aldı.

Şık salon dekorasyonlarında kullanılan çeşitli siyah ve beyaz halı modellerini galerimizde görebilirsiniz. Farklı modeller için diğer makalelerimizi de inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın