Salon Dekorasyonunda Duvar Kaplama Fikirleri

Salon Dekorasyonunda Duvar Kaplama fikirleri

Gözlerimizin ışığı, evimizin vitrini ve sosyal hayatımızın en önemli kısmı salonlarımızdır. Küçük salonlarımızı, çalışmalarımızda harcayabileceğimizden en verimli ve en verimli şekilde geçirmek istiyoruz.

Ev konforunu sağlayan en önemli faktör uyum, dekorasyon özellikleri ve evin aydınlatılmasıdır. Bazılarında aydınlatma ev dekorasyonunun bir parçası ve aydınlatmayı ev dekorasyonunun çok önemli bir parçası olarak görüyoruz. Önceki yazılarımızda, ev dekorasyonunda ne kadar önemli olduğunu ve bu aydınlatma stillerini seçerken ne kadar önemli olduğunu konuştuk.

Bugünün makalesinde, oturma odası dekorasyonunda duvar kaplaması örnekleri, bu duvar kaplamalarının nasıl yapılacağı ve çeşitli türler verilecek. Bildiğiniz gibi salon dekorasyonundaki zemin, tavan ve duvarlar, tüm ev dekorasyonundan bağımsız olarak resimde tasarlanmıştır. Buna tam bir bağımsızlık diyemeyiz, ama buradaki nokta dekorasyonda kullanılan malzemelerin varsayılan yapı özelliklerini ayırma noktası olarak adlandırılabildiğini göstermesidir. Belki de odanızın duvarlarını kıramaz, tekrar taşlayamaz veya bambu ile kaplayamazsınız, ancak onları gerçekten bu malzemeden yapılmış duvarla kaplayan duvar gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Salon dekorasyonunda taş duvar örneği

Tıp duvar panelleri olarak düşünün. Her ne kadar taşınabilir ve kolay olmasalar da görüntü odaklı. Aynı zamanda farklı taşlarda olanlar var. Kuru taş döşeme denilen en çok kullanılan taş dekorasyon modellerinden oluşan duvar kaplamaları ile mermer görünümlü duvar kaplamaları vardır. Bu temizlik evinizde yapılıyorsa, yenilemeden hemen önce bunu yaptınız. Daha sonra duvarı terk etmemenin kesinliğini bilmiyorsun. Duvardaki toz da bölgeyi kirletebilir.

Traverten resim duvarlarından zarif salonlar
Taş duvar kaplamaları salonları kurşunlardan çok farklı kılar. Doğal taş veya doğal taş kaplama kaplamaları, ev dekorasyonlarında çeşitli yerlerde kullanılır. Ancak, mermer ve granit gibi taşlar çoğunlukla mutfak ve banyo dekorasyonlarında kullanılır. Oturma odası ve oturma odası dekorasyonlarında tuğla, ateş tuğlası ve pişmiş tuğla gibi farklı taşlar kullanılmıştır.

Salon Dekorasyonunda Taş Döşeme Uygulama Fikirleri

Yeni inşa edilen evlerin veya genel olarak yenilenmiş ve yenilenmiş evlerin zemininde hangi malzemelerin kullanılacağına karar vermek çok zordur. Yaklaşık beş yıl öncesine kadar, döşeme malzemesi olarak kullanılan çok az malzeme vardı. Yani karar vermek zor değildi. Seksenlerde, hemen hemen her yerde parkeler zamanla laminat parke ile değiştirildi.

Her yeni malzeme genellikle daha kullanışlı, daha renkli ve öncekinden daha alternatifti. Farklı parke renkleri bulmak neredeyse imkansız olsa da, laminat parkelerin düzinelerce renk alternatifi olduğu için heyecanlandık. Daha sonra yeni evde dekorasyon fikirleri bize farklı dünyalar açmaya başladı. Bu dünyalarda, ev dekorasyonunda kullanılan ancak zaman içinde unutulmuş, canlandırıcı fikirler vardı. Taş döşeme veya taş döşeme fikirleri bu şekilde hayatımıza girmiştir.

Antik çağlardan beri kullanılan, antik çağlardan beri kullanılan mozaik kaplamalarla, en güzel taş döşeme uygulama örneklerini gördük. Dünyanın en değerli ve eski binalarının zemininde, çeşitli figürleri temsil eden mozaik taş zemin uygulamaları vardı. Tabii ki, bunlar evlerimizde uygulayamayacağımız özel uygulamalardır.

Fakat uygulayabileceğimiz fikirler yaratmamız için bize ilham verdi. Çoğunlukla evin girişine, koridoruna ve koridorlarına uyarlanmış taş zemin fikirleri artık oturma odası dahil tüm ev dekorasyonlarında görülebilir. Taş döşemelerin evi çok soğuk tutacağını veya ısınmasını engelleyeceğini düşünüyorsanız, taşın kışın sizi sıcak ve yazın serin tutan mükemmel bir malzeme olduğunu unutmayın. Doğal taşlar yapı malzemesi olarak kullanıldığında sağlıklı, şık ve dayanıklıdır.

Salon dekorasyonunda taş zemin

Salon dekorasyonunda taş döşemeler uygulama fikirleri ilk başta çok sıcak gelmeyebilir. Olağandışı bile tuhaf görünebilir. Bununla birlikte, modern zamanlarda, modern evler sıradışı dekorasyonlarla mükemmelleştirilmiştir. Galerimizde en iyi örnekleri görebileceğiniz bu taş döşeme uygulamaları sadece daha az mobilyalı büyük salonlar için değil, aynı zamanda tüm evlerimizdeki oturma odası ve oturma odası dekorasyonu için de uygundur. Güzel salon dekorasyonu önerileri ile ilgili makalemizden farklı örnekler görebilirsiniz.

Yeni Trend, Gri Kanepe Dekorasyon

Tasarımda söz sahibi olan markalar koleksiyonlarını stillerine ve renklerine göre sınıflandırmaya başladı. Aslında, doğrudan değil, daha fazla renk ya da stil olarak sınıflandırdıklarını söylemek daha doğrudur. Yeni trend gri kanepe dekorasyonu, son zamanlarda öne çıkan oturma odası dekorasyonlarından biri.
Gri ve soğuk duruşları nedeniyle, salonlarda, oturma odalarında, yani klasik ev dekorasyonlarında çok fazla yer bulabilecekleri koltuklar değildi. Bununla birlikte, zaman içerisinde önemli değişimler olmuştur çünkü modern dekorasyonun özellikleri klasik dekorasyon anlayışımızı temelden etkilemiştir.

Gri renkler ve tonlar artık hayatımızın her anında görülebilecek popüler renklerdir. Bu renk tonunu her yerde görebilir veya her yerde görebilirsiniz. Salon dekorasyonlarında kullanılmaya başlanması, sadece sosyal yaşamın bir parçası değil, hayatımızın tüm alanlarında kullanıldığı anlamına gelir. Bu yüzden önemli.

Gri koltuk kombinasyonları
Salon dekorasyonunun en önemli unsuru olan koltuklarımızı veya koltuk takımlarımızı farklı renk kombinasyonları ile hazırlayabilirsiniz. Her şey ayarladığınız tema veya dekorasyon stiline bağlıdır. İsterseniz sadece gri renkteki koltuk takımlarını veya gri rengi destekleyen hareketli renk tonlarını kullanabilir ve buna canlılık ve dinamizm katabilirsiniz. Gri, siyah ve beyaz renklerin karışımından oluşan bir renk tonu. Ne siyah ne de ciddi ne karanlık, ne de açık ve beyaz kadar kucaklayan. Rengin, salonların ve oturma odalarının ortasında farklı bir tarz var ama sıcak bir hava katıyor. Hardal sarısı ve turkuaz camgöbeği rengi gibi sıcak tonlar bu gri mesafeyi tahrip eder ve çevreyi daha aktif hale getirir.

Gri koltukları hangi renk afişleriyle tamamlayabiliriz?
Odanız varsa, bir oturma odasını veya oturma odasını tek bir seviyeden kaldırmanın en iyi yolu renkli bergerler kullanmaktır. Bu salonlarda istediğiniz renklerde, çeşitli renklerde berger kullanabilirsiniz. Gri koltukla uyumlu halı modelleri de bu oda dekorundaki diğer detaylar hakkında sizi bilgilendirecektir.

Küçük Bir Salon Nasıl Dekore Edilir?

Salonlar herkesin evinin vitrinidir. Sevdiklerimizi, dostlarımızı, akrabalarımızı, evimizde eğlendirdiğimiz ve misafir odalarına göre yer edindiğimiz salonlarımızı gördüğümüzde bugün değerini daha da arttırdı.

Modern ev mimarisi, oturma odası konseptini açık mutfak konseptiyle birleştirerek oldukça marjinal tasarımlara imza atmaya çalıştı. Ancak, tüm bu olumlu gelişmelere ek olarak, olumsuz bir gelişme başladı. Modern ev mimarisinde, evlerin boyutu çok küçük olmuştur. Başka bir deyişle, bir zamanlar büyük olan salonlar ve yatak odaları şimdi küçük ve hatta küçük.

Bunlar, evlerini dekore etmek isteyen herkes tarafından sorulan ilk sorular, küçük salon nasıl dekore edilir? Her şeyden önce, küçük ev dekorasyonlarının büyük evlerden daha zor olduğunu kabul etmeliyiz. Bu evlerde yeterince boş alan yok ve istediğiniz eşyaları kullanamıyorsunuz. Kullandığınız herhangi bir öğenin birden fazla işlevi olması gerekir, bu nedenle bunun yerine başka öğeleri kullanmanız gerekmez.
Bu kadar yüzeysel ve genel bilgilerin yanı sıra, bilmeniz gereken birçok ipucu var. Bakalım küçük salon dekorasyonlarına ne dikkat etmeniz gerekiyor?

Küçük salonlarda minimalist tasarımlar

Minimalist koltuklar veya mobilya tasarımları, modern insanın sade evini döşemek için tasarlanmıştır. Ancak, küçülen ev modellerinin bize bu mobilyaları kullanmamız için sebep sağladığını söylemek uygun olur. Genelde minimalist dekorasyon fikirlerini benimseyen basit, daha az mobilyalı ancak işlevsel ev dekorasyonları, bu küçük alanlar için mükemmel sonuçlar verir.

Küçük alanlardan geniş odalar yaratmak isteyenler için, büyük koltuklar, ince demir koltuklarla değiştirilir ve kalın klasik kadife perdeler, neredeyse pencereye benzeyen ince, modern perdelere bırakılır. Sadece dekoratif amaçlı kullanılan orta sehpalar odada çok fazla işleve sahip değildir ve büyük koltuklar küçük salon dekorasyonunda kullanılmaması gereken ayrıntılardan birkaçıdır.

Odada olması gereken, fonksiyonel öğeler olmalıdır. Mobilyaların ortasını duvara karşı mümkün olduğunca açmalısınız. Küçük salon dekorasyon içeriğimizde farklı dekorasyon modelleri ve örnekleri hakkında bilgi verdik.

Bir cevap yazın