Salon Avizeleri Nasıl Olmalı?

Salon Avizeleri Modelleri

Gelişen teknolojinin ev aydınlatmasında etkisi ile birçok farklı aydınlatma sistemi kullanılmaktadır. Asma tavan modellerinin çeşitlendirilmesi ile tüm odalar için özel asma tavan modelleri üretildi ve aydınlatma sistemlerinden biri asma tavanlardı. Salon avize modellerinde tavandan tavana, gömme tavan, onlarca aydınlatma sistemine uygulanan asma tavan uygulamaları halen kullanılmaya devam edilmektedir. Salonları olduğundan daha zarif veya daha basit gösterme gücüne sahip olan avizeler de aydınlatma sisteminin başarısını gösterir.

Avizeleri Modelleri

Evinizi aydınlatmak için her odadaki farklı öğeleri kullanabilirsiniz. İsterseniz yerden yükselen modern lambaları, tavana gömülü aydınlatma elemanlarını veya düşünebileceğiniz tüm eski tarz aydınlatmaları kullanabilirsiniz. Ancak, salon aydınlatmasında kesinlikle bir avize kullanmalısınız. Sadece doğru aydınlatma için değil, aynı zamanda avize modellerinde şık ve modern bir dekorasyon oluşturmak için de önemli bir faktördür.
Evin en süslü ve gösterişli alanı olan salon için bir avize seçerken, önce odanın büyüklüğü göz önünde bulundurulmalıdır. En sevdiğiniz avize modeliniz oturma odası için küçükse, oda karanlık olacaktır. Tabii ki tam tersi doğrudur. Odanız küçükse ve çok büyük bir avize satın aldıysanız, salondaki bu avize aşırı derecede çekici ve belki de rahatsız edici olacaktır.

Avize modelleri ve mobilya tarzı uyumu

Tüm dekorasyon stillerinde en önemli nokta bütünsel bir uyum sağlamaktır. Başka bir deyişle, mobilyalarınız, perdeleriniz, halılarınız, lambalarınız ve tüm duvar aksesuarlarınız aynı stile sahip olmalı ve uyumlu olmalıdır. Fantezi klasik koltuk takımları ile birlikte minimalist bir yaklaşımla hazırlanmış avize modellerini kullanamazsınız.

Altın kaplama koltukların ve kalın kadife perdelerin süslendiği bir odada seçilen avize, en az klasik ve ağır olmalıdır. Perdenin aksesuarlarının koltuk yüzeyleriyle aynı renkte olması gerektiği gibi, avize renkleri de ışık ve lambalarla aynı olmalıdır. Oturma odası dekorasyonu ve avize seçimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, modern oturma odası avize modelleri hakkındaki makalemize göz atabilirsiniz. Salon avizesi seçilmesinden emin değilseniz galerimizde daha fazla seçenek sizi bekliyor!

Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonunu planlamak, tüm detayları hesaplamak, boyuta uygun mobilyalar bulmak ve bizi tüm uyumla mutlu eden bir ev oluşturmak sanattır. Ancak, eğer daha büyük bir sanat varsa, küçük alanların dekorasyonudir. Masa, sandalye, duvar aksesuarı yerleştiremediğiniz ve bir şeyleri kesmek zorunda olmadığınız yerleri dekore etmek çok zor. İyi bir iç mimar denemek istiyorsanız, küçük bir oturma odasını dekore etmesini sağlayın. Küçük salonlar için dekorasyon fikirleri oluşturmakta sorun yaşarsanız, ürettiğiniz fikirleri kolayca uygulayabiliyorsanız, tereddüt etmeden çalışabilirsiniz. Çünkü bu, en iyi iç tasarımcılardan biri anlamına gelir. İç mekan tasarımcısı ile ev dekorasyonunda çalışabilir veya her şeyi kendiniz planlayabilirsiniz. Bir evin el emeği için çok çalışmanız gerektiğini unutmayın. Burada, küçük salon dekorasyonundaki önemli noktalardan bahsederek, biraz da olsa, size yardım etmeye çalışacağız.

Peki, küçük salon nasıl döşenir?
Küçük salonun büyüklüğü ve şekli ile başlayabiliriz. En kullanışlı oda şekli olan kare ve dikdörtgen odaların düzenlenmesi daha kolay olmakla birlikte, l şeklindeki odayı dekore etmekte zorlanabiliriz. Odanın şekline ve aldığı ışığa, ışığın geliş açısına bağlı olarak, doğru renk duvar boyası ve doğru renk duvar kağıdı ile süslemeye başlayabilirsiniz. Gün içindeki yansımayı izlemek için, seçilen duvar boyasını odanın çok küçük bir kısmına uygulayın ve değişikliği izleyin. Boyadıktan sonra şaşırmayacaksınız.

Küçük koltuklar ve büyük sehpalar, küçük oturma odasındaki minimalist tasarımlarla değiştirildi. Salonun ortasında, orta masa işgal ettiği alan kadar işlevsel olmayan bir masadır. Bazen çiçekleri olan, bazen büyük tabakları ve bazen TV kontrollerini içeren bu sehpa yerine küçük, modern ve şık bir sehpa koyabilirsiniz. Ve bu yeni sehpa diğerinden çok daha işlevsel olacak.

Koltuk seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

L koltuklar oturma odası için daha çok tercih edilir, ancak zarif salonlar için özel tasarımlar da bulabilirsiniz. Bu tür koltuklar küçük alanlarda kullanıldığında harika işler yapar. Salon dekorasyonundaki modern ilham kaynakları için küçük salon dekorasyon makalemize bir göz atmayı unutmayın.

Kare Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Salon dekorasyonları odanızın genişliğine, yapısına, şekline ve ışığına göre düzenlenmiştir. Herhangi bir dekorasyonu düşünebilirsiniz, ancak bu dekorasyonun sizi mutlu edip etmediğini düşünmeniz gerekir. Bir kare salonun dekorasyonu, dikdörtgen bir salondan tamamen farklıdır. Büyük odalar farklı, küçük odalar farklı döşenmiştir. Buradaki fark sadece mobilyalar, perdeler veya ışıklar nedeniyle değil, buradaki fark tüm yaklaşımdan kaynaklanmaktadır. Geniş ve geniş alanlardaki mekan hissini ortadan kaldırmayı amaçlarken, her metrekaredeki mekanı küçük odalarda kullanmak önemlidir.

Planlaması ve planlaması en zor odalardan biri de kare odalardır. Peki kare salonu nasıl dekore edersiniz? Bu sorunun tek bir cevabı olmamasına rağmen, çeşitli genel örnekler verilebilir. Her şeyden önce, bu oda büyük bir kare veya küçük bir kare olup olmadığına bakmalıdır. Büyük bir kare ise, bir odak noktası belirtebilir ve mobilyayı bu odak noktasının etrafına yerleştirebilirsiniz. Dekorasyonunuzu büyük oturma grupları, büyük ahşap masalar ve büyük salon avizeleriyle zenginleştirebilirsiniz. Ama bu oda küçük bir kare ise o zaman işler değişir. O zaman tüm eşyaları duvarlara yapıştırma zamanı geldi. TV sehpasının altına koyabileceğiniz sehpaların bulunduğu orta sehpa ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz. Odanın en az iki duvarını boş bırakmanız gerekir. Aksi halde, tüm eşyalar üzerine geliyor gibi olacak.

Küçük kare salon nasıl yerleştirilmelidir?

Lütfen karanlık nesnelerin ışığı yansıtmadığını, çevreyi küçültüp küçültmediğini unutmayın. Açık tonların, ışık yansıtma özellikleri nedeniyle bulundukları tüm ortamları gösterdiğini unutmayın. Renkli bir kişiliğiniz varsa, oturma odamdaki renkleri bırakamayacağınızı söylerseniz, canlı ama pastel tonları tercih edebilirsiniz. Pastel renk tonları, ne renk olursa olsun temiz bir hava oluşturmanıza yardımcı olur. Küçük kare oturma odası dekorasyon fikirleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, küçük oturma odası dekorasyon makalemize bir göz atabilirsiniz. Galerimizde her stilin farklı döşeme örneklerini görebilirsiniz.

Küçük Salonlar İçin Tasarım Fikirleri

Küçük ev dekorasyonunda tüm odalar küçük olabilir ve sadece salon ortalama büyüklüktedir, diğer odalar küçük olabilir. Genel olarak, mimari anlayışımıza göre salonlar evin en geniş alanlarıdır. Ev en güzel mobilyalarla döşenmiştir, çünkü temsili olduğunu düşünüyoruz. Ancak günümüz modern mimarisinde salonlar eskisi kadar büyük tasarlanmamıştır. Böyle bir durumda, tek ihtiyacınız olan küçük salonlar için tasarım fikirleridir. Bu fikirleri mobilya seçiminde de kullanabilir, salon duvar boyasının rengine karar vermek için kullanabilir veya duvarları süslemek için aksesuarları seçmek için kullanabilirsiniz. En uygun olmayan alanların bile düşündüğü akıllıca dekore edilmiş odalarda kendinizi özgür ve rahat hissedeceksiniz.

İlk soru, küçük salon nasıl döşenmiştir?

Küçük salonun nasıl döşeneceği sorusuna ilk cevap minimal olabilir ancak kendine ait olabilir. Çok küçük küçük işe yaramaz eşyalar yerine, büyük ama kullanışlı eşyalar alın. Kenarları, köşeleri yalnızca koltuğun arkasında depolanan fazla eşya için kullanmayın. Bu kenarları ve köşeleri kullanım alanını yapın. Özellikle küçük mutfaklarda sıklıkla tercih ettiğimiz köşe koltuk takımlarını kullanıyoruz. Köşe oturma yerleri tamamen duvarlara yaslanmış durumdayken, koltuğun arkasında kalabilir ve işe yaramaz alanı değerlendirebilirsiniz. Boş bir duvar tarafı veya ön pencere varsa, pencere eşiğini genişletebilir ve güzel çiçeklerinizi yerleştirmek için bir masa veya raf olarak kullanabilirsiniz.

Her şeyi duvarlara yapıştır
TV ünitesini kullanmak yerine TV’yi duvara monte edin. Fazla öğelerinizi bunlara yerleştirmek için TV’nin altındaki küçük kutuları kullanın. Büyük kutular yerine küçük, ince kutular kullanılması, odada daha az eşya bulunduğunu hissetmenizi sağlar. İnce tasarımlı kenarlara sahip minimalist mobilyalar, diğer stil mobilyalar ile neredeyse aynı boyutta olsa bile, daha küçük olduğu hissini verir. Bu nedenle küçük masalar, küçük masalar, küçük sandalyeler, minimalist masalar kullanılmalıdır.

Küçük salonlar için modern esintiler
Modern salonlar minimal mobilyalar, oturma alanı, belki bir masa ve TV standı ile döşenmiştir. İhtiyaçtan başka hiçbir şeyin olmadığı bu dekorasyon stillerinin farklı isimleri vardır. Bu farklı tarzlar hakkında küçük salon dekorasyon makalemizden bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın