Saçınızı düzgün bir şekilde kurutmak için 10 ipucu

Yıl boyunca saçınızı yıkadığınız zamanlar saymakla bitmez. Saçınızı ne sıklıkla sağlıklı ve güçlü tutacağınız konusunda endişelisiniz, peki ya kurutmak? Saçın hareketli, elastik ve parlak kalması için çok önemli bir aşamadır. Bu sebeple sizlerle paylaşıyoruz Saçınızı doğru şekilde kurutmak için 10 ipucu.

Saçınızı havluyla kurulayın

Önce saçını kurut Nemin yaklaşık 15 dakika havluyla alınması tavsiye edilir.

Profesyonel bir kurutucu kullanın

Bir profesyonel kurutucu izin vermenin yanı sıra bir AC motor ile donatılmıştır. hızlı kuruma, Bedava daha yüksek hava akışı, bu şekilde çalışır daha sessiz ve bir tane var daha uzun raf ömrü.

ClassicCoiffeur serisindeki kurutucumuz size bir 2.500W güç, alacağınız profesyonel bir AC motor % 20 daha hızlı kuruma, artı bir iyon üreteci için saç kıvrımından kaçının.

Kurutucunun doğru gücünü seçin

Saç tipinize bağlı olarak saçınızı korumak için en uygun güç seviyesini seçmelisiniz. Tavsiyemiz aşağıdaki gibidir:

  • Seviye 1: ince ve / veya hasar görmüş saçlar.
  • Seviye 2: renkli ve / veya etkilenmiş saçlar.
  • 3. seviye: kalın ve / veya sağlıklı saçlar.

Ekstra koruma için kurutucudan gelen ısının saçınıza verebileceği zararı önlemek için bir termal koruyucu kullanabilirsiniz.

Hareket halinde anahtar

Şimdiye kadar saçınızı kurutmak için yaptığınız şey havayı belirli bir noktaya yönlendirmekse, yanlış yapıyorsunuzdur. Tüm havayı dağıtmak ve kafa derisinin aşırı ısıdan etkilenmesini önlemek için kurutucunun hareket ettirilmesi daha tavsiye edilir.

Bölün ve zamandan tasarruf edin

Saçları rekor sürede kurutmanın en etkili yöntemi, güçlü bir profesyonel kurutucunun yanı sıra, saçı birkaç bölüme ayırmaktır. Bu küçük numara ile daha yumuşak bir yele elde edeceksiniz.

Köklerden uçlara

Saçını böyle iyi kurutursun. Köklerin kurumasının uçlardan daha uzun sürdüğünü zaten doğrulamış olacaksınız, bu nedenle çabalarınızı bu alanda yoğunlaştırmanız ve uçları en sona bırakıp onlara şekil vermeniz tercih edilir.

Bosch profesyonel kurutucu

Kurutma makinesi saçtan 20 cm uzakta

Bu, saçınızı ısının etkisinden koruyan, ancak mükemmel bir kurutma sağlayan güvenlik mesafesidir.

Kurutucu aksesuarlarını kullanın

O yoğunlaştırıcı düz saçlar için, şekillendirmenize yardımcı olacak bir fırçayla birlikte ve difüzör kıvırcık saçlar için.

İyonlarla kuru saç

İyonlarla mı? bizim profesyonel kurutucular negatif iyon yaymak kalıcı olarak antistatik bir etki elde etmek için. Böylecesaç daha az kıvırcıkdaha parlak olduğunu fark edeceksiniz ve şekillendirmesi daha kolay olacaktır.

Bosch iyon kurutucu

Son dokunuş: bir soğuk hava patlaması

Saç stilini ayarlamak için soğuk hava üfleyin. İçinde Bosch’un ClassiCoiffeur kurutucusu Soğuk işlevi seni temin ederim yelede tam bir sabitlenme ve esneklik.

Soğuk hava fonksiyonlu kurutucu

Başka ne numaran var? Bizimle paylaşın ve hareket dolu parlak bir yeleyi gösterin.

Yazar hakkında

'src =