Saçınızdaki keratin nasıl korunur?

Ünlüleri kim duymamış keratin? Herhangi bir güzellik salonunun vitrinlerinde keratin tedavilerinin reklamını yapan posterler gördük, güçlü düzleştirme gücünü duyduk ve süpermarketlerde onu içeren şampuanlar, maskeler ve diğer tedavileri bulduk.

Ama keratin nedir? Bir lifli protein saçlarımızda ve tırnaklarımızda mevcuttur. Aslında, saçımızın sağlığı buna ve ayrıca şu 3 özelliğe bağlıdır: direnç, parlaklık ve sertlik.

Gün boyunca sürekli olarak karşı karşıya kalıyoruz saldırılar farkında olmasak bile saçımıza zarar veren:

  • bulaşma havadan.
  • Maruz kalmak Güneş ışınları, giderek daha agresif.
  • Belirlenen kimyasal ürünlerçünkü şampuanlar ve maskeler.
  • Yaz aylarında klor ve acak denizden.

Yılın belirli zamanlarında saçınızın kuru, kıvırcık, donuk olduğunu ve ayrıca döküldüğünü fark ederseniz, bunun nedeni keratin eksikliği. Onu korumak için ne yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Zaman zaman, sahip olmak faydalı olabilir. keratin tedavisi berber dükkanında. Çoğu zaman sanılanın aksine amacı saçı düzeltmek değil, nemlendirmek ve kütikülü güçlendirir.

Demir saç

Ancak her hafta güzellik salonuna gidemeyiz ve olağan endişelerden biri de evde saça nasıl bakabiliriz. Bunun için saçınızı yıkarken kullandığınız ürünlere çok dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Yıkadıktan sonra saçınızın kalitesini analiz edin ve salon uzmanlarınızdan tavsiye isteyin.

Peki ya kurutma? Saçınızdaki keratinin zarar görmemesini veya yanmamasını istiyorsanız, BrilliantCare KeratinAdvance serimiz mükemmel hem doğal hem de renkli saçlar için. Kurutucu ve ütü, yoğun ve uzun ömürlü bir renge sahip parlak saçlar elde etmek için sıcaklıklarını ayarlar.

  • O kurutma makinesi birleştirir sıcaklık ve hız yeterli korumayı bulmak için. Ek olarak, veriyor iyonlar Kabarmayı ortadan kaldırmayı ve parlaklık katmayı başarır. Acelen varsa, Turbo konumu saçınıza zarar vermeden hızla kurur.

Bosch kurutucu

  • kalbur aynı KeratinAdvance işlevine ve ayrıca tabaklar öyle mi anotlanmış ekstra saç koruması için. Ekranı size her zaman ütünün sıcaklığını gösterecektir ve ayrıca onu 100º-200º arasında düzenleyebilirsiniz.

Bosch demir

Saç aynı zamanda ruhun ve sağlığımızın aynasıdır. Kendinize iyi bakın ve ona iyi bakın 🙂

Yazar hakkında

'src =