Roscón de Reyes robotunuzla

2015 için kararlarımız arasında yıla başlamak var en tatlı şekilde. Ve sizin de çok iyi olduğunuzu bildiğimiz için, Magi’yi almanın bir lezzetli roscón ile yapıldı robot MUM5!

Mutfak robotunuzla hamur işleri pişirin

Bunun nereden geldiğini hiç merak ettin mi gelenek? Görünüşüyle ​​ilgili çeşitli teoriler var, ancak en yaygın olanı, MÖ 2. yüzyılda kutlanmalarıdır. “Las Saturnadas”, kölelerin birkaç günlük özgürlüğün tadını çıkardığı bir pagan festivali. Bu kutlama sırasında fasulyeyi tanıttıkları fındıklı bir pasta yaptılar, refah sembolü.

Yüzyıllar sonra, bu gelenek Roma İmparatorluğu’nda, özellikle mahkeme şefinin bir aşçısının bulunduğu Fransa’da devam etti. Louis XV fasulyeye ek olarak tanıtıldı, bir altın para. O andan itibaren, fasulyeyi bulmak işe yaramazken, madeni parayı veya heykelciği keşfeden kişi “partinin kralı”.

Bugün, her ülkenin ve her bölgenin kendi gelenekleri vardır, en yaygın olanı Roscón’u öde fasulye bulunursa. Bu yıl kim olacak?

Öğrenmek için, bizim ile işe başlamalısınız Roscón de Reyes krema ile doldurulmuş!

6 kişi için Malzemeler yakl.

 • 350 gram güçlü un
 • 200 gr. şekerin
 • 85 gram oda sıcaklığında tereyağı
 • 25 gr. fırıncının mayası
 • 3 yumurta
 • 125 ml. Süt
 • Limon kabuğu rendesi
 • portakal kabuğu rendesi
 • 1 yemek kaşığı portakal çiçeği suyu (pişirmeye uygun)
 • Sal fina
 • 500 ml. krem şanti (en az% 35 yağ)
 • Süslemek için: şekerlenmiş meyveler, pudra şekeri, badem, kiraz …

Roscón de Reyes’in hazırlanması

Hamuru yapmaya başlamak için, unu süzgeç yardımıyla MUM5 kase. Unun ortasına bir delik açıp kabartma tozu, tereyağı, iki yumurta, şeker, bir tutam tuz, portakal ve limon kabuğu rendesini (beyaz kısım olmadan acılaşmasınlar) yerleştiriyoruz, portakal çiçeği suyunu ve sonunda sütü döküyoruz.

MUM5 yoğurma kancasıİle robot hamur kancası, karıştırıyoruz hız 3. Hamurun yanlara yapışmasını önlemek için, çok gevşek olmayan bir top oluşana kadar azar azar un ekleyin. Bosch tavsiyesi: Çok fazla un eklersek rosconun hamuru çok kuru olur.

Kadar yoğurma oranını artırdık hız 5. Elimizde bir tane olduğunda homojen kütleama biraz yapışkan, kaseyi robottan çıkarıyoruz ve hamur dinlensin içeride Üç saatbir bezle kaplı ve bir sıcak ortam.

Bu saatten sonra hamurun nasıl olduğunu göreceğiz. iki katına çıktı. Onu kaseden çıkarıyoruz ve elimizle veriyoruz Roscón de Reyes’i oluşturmak fırın tepsisinde. Tekrar dinlenmesine izin verdik Diğer saat. Tekrar artacak.

Şimdi çocukların sırası! Fırını önceden 180º ısıtıyoruz ve bu arada roscon’u süslüyoruz. Bunu yapmak için bir yumurtayı çırpıyoruz ve bir fırça yardımıyla roscon’u boyuyoruz. Hamuru tatmak için süslüyoruz: şekerlenmiş meyveler, kuruyemişler vb. ve son olarak pudra şekerini serpiyoruz.

Dekorasyon bittiğinde, roscon’u fırına koyarız 30 dakika için 160º. Farkında olmalıyız iyi kaşar her tarafta yanmadan.

Soğutun ve… voilà! Ama henüz bitirmedik! Doldurmak ve sürprizleri yerleştirmek için kalır. Büyük tırtıklı bir bıçak yardımıyla dikkatlice ikiye bölün.

çırpıcı çubukMUM5’in yardımından yararlanarak kremayı kendimiz de yapacağız. Yerleştiriyoruz çırpıcı çubuk Robotta çırpma kremini kaseye dökün ve 4 yemek kaşığı şeker ekleyin. Karışımı bütünleştirmek için yenerek başlıyoruz bir dakika için hız 1 ve daha sonra kalın olana kadar hız 5.

Son olarak, bir pasta poşeti yardımıyla rosconun alt yarısını krema ile süsleyin. Fasulyeyi ve sürprizi iyi saklamayı unutma! Üst kısmı dikkatlice yerleştiriyoruz ve şimdi elimizde Roscón de Reyes tamamen ev yapımı!

Bir meydan okuma öneriyoruz: her zamanki gibi fasulyeyi kim alırsa, bunu ödemek zorunda kalacak, ancak kim alırsa Süpriz Başka bir lezzetli roscon yapman gerekecek. Nasıl olduğunu görmek istiyoruz #cookingwithBosch!

roscon de Reyes, Bosch ile

Küçük olanlar MasterChef Junior Red Diamond versiyonunu kullanın robot MUM5! Ve sen, Magi’ye en sevdiğin renkte sordun mu? Hâlâ zamanında geldin!

Yazar hakkında

'src =