Plastik, poliplex, karbon, paslanmaz çelik vb.

Metal tank ve tamburTank, makinenin ana parçalarından biridir. Bu tür ev aletlerinde şu ya da bu şekilde kusurların bu parçada meydana gelmesi nadir değildir. Yabancı bir cisim tanka girer ve silindir döndüğünde hoş olmayan bir yüksek ses çıkarır.

Bu öğe tamburu sıkıştı. Bazen tankta çatlaklar da meydana gelir. Çamaşır makinesinin bu kısmıyla ilgili başka bazı arızalar var.

Farklı model arabalardaki tankları tamir etme yöntemi de benzerdir. Bir biçimde veya başka bir şekilde hareketli bir taban oluşturmak için yaylar ve amortisörler kullanılır. Aşırı titreşimi azaltmak için karşı ağırlıklar kullanılır. Karşı ağırlıklar, hafif olmayan beton bloklardır.

Yeni alıcılar çamaşır makinelerinde iyi olabilir. Ancak yine de söylentilerin nereden geldiğinin net olmadığına inanıyorlardı.

Örneğin, dikey yükleme cihazlarında tank kurulumunun önden yüklemeli cihazlara göre daha güvenilir olduğuna dair yaygın bir inanış vardır. Ne yazık ki ya da neyse ki durum böyle değil. Aslında, bu tür ev aletlerinde sabitleme prensibi neredeyse aynıdır. Ve bir çamaşır makinesi satın alırken, diğer hususlardan ilerlemeniz gerekir.

Dersler

Makinenin tankını oluşturan malzemeleri dikkate almak çok önemlidir. Bu önemli segmenti oluşturmak için kullanılan farklı malzeme türleri vardır. Onları inceleyelim:

  • Mine mineralleri. Bu tür malzemeler çelik içerir ve özel bir emaye türü ile korunur. Yıkarken tamamen güvenilirdir, ancak çeşitli darbelerden kaynaklanan hasarlardan güvensizdir. Emaye kazara hasar görürse, tank kısa bir süre sonra kullanılamaz hale gelebilir. Çünkü koruyucu bir tabaka olmazsa paslanmaya başlayacaktır. Yüzeyinde çatlaklar oluşabilir ve bunlar zamanla farklılaşır ve büyür. Sonuç olarak, sızmaya başlayabilir. Ve bir yedeğe ihtiyacın var. Bu tür dolapların artık modern çamaşır makinesi modellerinde mevcut olmaması iyidir.
  • Plastik. Ayrıca bu ürün için polipleks ve diğer polimerik malzemeleri tahsis edeceğiz. Çamaşır makinesi üreten birçok şirket, özel polimerler geliştirmiştir. İsimleri farklı olabilir. Üreticiler, en iyi uygulamalarına farklı isimler verir. Dolayısıyla şu soru sorulduğunda şaşırmayacaksınız: “Bu çamaşır makinesinin deposu nedir?” Polimerik malzemelerin çoğu silindir dönme gürültüsünü azaltmaya veya elektrik tüketimini azaltmaya yardımcı olur. Bu polimerik malzeme oldukça dayanıklıdır, hafiftir ve suyun geçmesine izin vermez.
  • paslanmaz çelik. Bu malzemeye klasik denilebilir. Oldukça uzun bir süredir çamaşır makinesi dolapları oluşturmak için kullanılmıştır. Paslanmaz çelik – su ile temasa mükemmel şekilde dayanır ve son derece dayanıklıdır. Tipik olarak, bu dolaplar plastikten yapılmış olanlardan daha gürültülüdür. Ayrıca daha fazla ağırlıkları var. Bu malzemenin güvenilirliği çok yüksektir. Ve büyük olasılıkla çamaşır makinesi uzun süre dayanacaktır. Doğru, gittikçe daha fazla üretici polimerik malzemeleri kullanmayı tercih ediyor. Belki de bu nedenle paslanmaz depolu makinelerin genellikle düşük bir fiyatı vardır.

Ancak başka önemli noktalar da var!

Yıkama tankının diğer önemli özellikleri

Mağazada çamaşır makineleri.Yeni bir çamaşır makinesi satın almadan önce, bir seferde ne kadar keten yıkanabileceğini de bilmeniz gerekir. Kilogram cinsinden ölçülür. Geniş bir aileniz varsa ve bir çok şeyi yıkamanız gerekecekse, bir seferde en az 6 kilogram yıkayabilen bir cihaz satın almak daha iyidir.

Genellikle tank yüzeyinde özel kaplamalar kullanılır, bu kaplamalar kullanışlıdır. Örneğin suyu dezenfekte edebilirler.

Zamanımızda dolap üretimi için en popüler malzemeler çeşitli plastik veya polimerik malzemeler ve paslanmaz çeliktir. Bu malzemelerin her ikisi de kabul edilebilir ve bir süre kullanılabilir. Yukarıda bahsettiğimiz avantajları. Eksilerden aşağıdakilere dikkat çekmeye değer:

  • Paslanmaz çelik daha gürültülüdür ve plastikten daha ağırdır.
  • Plastiklerin çoğu daha kırılgandır ve paslanmaz çeliğin kaldırabileceği mekanik baskılara dayanamaz.

Plastikler ve çeşitli polimerler kademeli olarak paslanmaz çeliğin yerini almaktadır. Ve belki de, bu malzemeden tankın satılacağı arabaları yakında bulamadık. Ancak bunda özellikle korkunç bir şey yok. Sonuçta, polimerik malzemeler de gelişiyor ve polimerlerin bu gelişmelerinin yakında her bakımdan metali aşacak şekilde kullanılması mümkündür.
https://www.youtube.com/watch?v=2yZXDbzESGE