Pirolitik Fırın nedir? Temizliği Unutun!

Pirzola, patates, tavuk veya sığır filetosu pişirildiğinde fırın temizlenmesi zor olabilen gres izleri ile emprenye edilmiş kalır.

Neyse ki bu, sayesinde geçmişte kaldı Hornos pyrolyticosyani fırınlar kendilerini temizlerler. Kulağa ne rahat geliyor? Sonra size bu sistem hakkında her şeyi anlatacağız. Mutfağınız için en iyi pirolitik fırını bulun!

Piroliz nedir?

Pirolitik ne anlama geliyor diye merak ediyorsanız, hem yağları hem de yemek kalıntılarını fırından gelen kir kalıntılarını ayrıştıran bir işlevdir. sıcaklık piroliz sırasında yaklaşık olarak ulaşır 500ºC. Bu şekilde organik madde CO2 ve suya ayrışır ve buharlaşır; inorganik madde kolayca çıkarılabilen küle dönüşür. Bu işlem sırasında kapı kilitlendiği için her şey maksimum güvenlik altındadır.

Piroliz nasıl yapılır.

Öncelikle, sahip olduğunuz modele bağlı olarak fırınınızda aşağıdaki simgeyi veya benzerini arayın. Bunu seçmek, pirolitik temizleme işlevi.

Piroliz nasıl yapılır

Daha sonra, eğer varsa horno pirolítico Bosch sadece şu adımları izlemelisin:

  1. İçeriden tribünleri, rafları, tepsileri ve teleskopik kılavuzları çıkarın pirolitik fırının (gerekirse modele bağlı olarak). Nasıl yapılacağına dair sorularınız varsa, aşağıdaki videoya göz atın:

  1. Pirolitik Temizleme işlevini seçin. Sonra, seviyeyi seç Fırın içindeki kirin derecesine göre yoğunluk: Seviye 1 (1 saat 15 dakika), Seviye 2 (1 saat 30 dakika) veya Seviye 3 (2 saat).
  2. Seçilen yoğunluğa bağlı olarak pirolizin bitmesini bekleyin.
  3. Kalıntıları kolayca çıkarın nemli bir bez yardımıyla içeride bırakılabilir.

Piroliz yapılması ne sıklıkla tavsiye edilir?

Pirolitik fırının temizlenmesi tavsiye edilir her on kullanımda, bu genellikle iki ila üç ayda bir. Bütün bunlar kullanıma ve içinde genellikle neyin pişirildiğine bağlı olacaktır. Ek olarak, daha önce de belirttiğimiz gibi, fırının içindeki kire bağlı olarak, üç piroliz seviyesi arasından seçim yapabilirsiniz. Temizleme işlemi, seçilen seviyeye bağlı olarak yukarıda belirtilen süre kadar devam edecektir. Bu süre zarfında ve güvenlik nedenleriyle, kapı kilitli kalacak.

Tipik ancak pirolitik hornos.

Evlerde en yaygın olanı 60 cm genişliğinde Standart boyutu nedeniyle, Bosch’ta farklı boyutlarda kendi kendini temizleyen fırınlar da bulabilirsiniz:

Böylelikle, pirolitik fırını olmadan kalan mutfak, alanınız ne olursa olsun kalmaz.

Bir piroliz gerçekleştirmenin maliyeti nedir?

Bilmek istiyor musun pirolitik fırın tüketimi temizlik sırasında? Yaklaşık olarak 0,50 € *. Bosch fırınları, yalnızca pişirme sırasında değil, aynı zamanda pirolitik işlevi gerçekleştirirken de geleneksel fırınlardan daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Gece tarifesi olması durumunda, tüm pirolitik fırınlarımız sayesinde tüketim daha da azaltılabilir. programlanabilir istenen zamanda piroliz yapmak.

Herhangi bir sorunuz varsa, bize sormaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!

* Kaynak: 0,1576 € / kWh. Ulusal Enerji Komisyonu. Elektrik fiyatı hesaplayıcı. 4 kW sözleşmeli güç ve 3.487 kWh yıllık tüketim ile ev varsayılmıştır.

Yazar hakkında

'src =