Peyzaj Temel İpuçları ve 15 Şaşırtıcı Bahçe Tasarımı

Estetiğe ek olarak, bitkiler kamusal alanlarda, bahçelerde, balkonlarda ve hatta iç mekanlarda kullanıldığında birçok fayda sağlar. Bununla birlikte, boş alana sahip güzel bir bitki örtüsü düzenlemesi tasarlamak için bir peyzaj projesi gereklidir. Bu konuyu daha iyi anlamak için aşağıdan daha fazlasını inceleyin:

İçerik Dizini:
Nedir
Teknikler
Fotoğraflar
Peyzaj nedir
Peyzaj, bitkilerin çok ötesine geçer ve peyzajı fonksiyonel ve estetik unsurlarla her ölçekte düzenler. Yüzme havuzları, patikalar, pergolalar, çeşmeler ve çitler gibi çeşitli bitki örtüsü ve ekipman türleriyle boş bir alanın tasarımını ve kompozisyonunu amaçlayan bir sanattır.

Mekan kompozisyonu konularını içerdiği için, doğa ile çeşitli etkileşim olanakları yaratmanın yanı sıra Mimarlık ve Şehircilik alanıyla da ilgilidir.

Peyzaj Teknikleri
Büyüleyici ve işlevsel bir bahçe veya yeşil alan için, hem açık hem de kapalı mekan kullanımı için harika olan bu tekniklere göz atın:

Doğru bitkileri seçin

Düşük Poli Peyzaj

Bitkiler peyzaj kompozisyonunun önemli bir parçasıdır ve uygun tür seçimi peyzajdaki tüm farkı yaratır. Alanın, güneş ışığı miktarı ve yetiştirme için kullanılabilir alan gibi ana özelliklerini dikkate almak önemlidir. Her bitkinin boyutu, çiçeklenme mevsimi, bakım ihtiyacı, meyve üretimi, renkler ve dokular gibi özelliklerini göz önünde bulundurun.

Estetik ve fonksiyonel öğeler içerir.

Paula Brito – Peyzaj Mimarı

Bitkilere ek olarak, çeşitli unsurlar manzarayı oluşturmaya ve alanla etkileşim ve kalıcılık alanları yaratmaya yardımcı olur. Çardaklar, çardaklar, hamaklar, banklar ve diğer bahçe mobilyalarını içerir. Kullanılan malzemelerin dış mekanda kullanıma uygun, dirençli ve alan konseptine uygun olması gerektiğini unutmayın.

Sudan yararlanın

Elkis Peyzaj

Su, herhangi bir yere nem ve rahatlık getirir ve sesi yatıştırıcıdır. Kullanımı ile inanılmaz senaryolar oluşturmak ve eğlence, tefekkür ve rahatlama sağlamak mümkündür. Su, havuzlar, aynalar, çeşmeler ve göller gibi çeşitli şekillerde uzaya yerleştirilebilir.

İyi aydınlatmaya yatırım yapın

Peyzaj Bahçeleri

Aydınlatma, mekanı dönüştürebilir ve herhangi bir yerin gece de işlevsel olmasını sağlar. Işıklar bitkileri, heykelleri ve diğer unsurları vurgulayabilir, yolları aydınlatabilir ve her şeyi daha rahat ve sıcak hale getirebilir.

Vazolar kullanın

Elkis Peyzaj

Saksılar, özellikle küçük ve kapalı alanlarda, herhangi bir alanda bitki yetiştirmek için basit ve pratik seçeneklerdir. Ayrıca, çeşitli yapılandırmalara izin veren, askıya alınabilen ve çeşitli renk, boyut ve şekillerde gelen çok yönlü öğelerdir.

Sınırları ve yolları tanımlama

ARKITITO Mimarlık

Peyzaj yolu, insanları uzayda yönlendirmek ve yönlendirmek için önemlidir ve yollar da tasarımların şekillendirilmesine ve bitkilerin korunmasına yardımcı olur. Taş, ahşap ve kaygan olmayan zeminler kullanın. Çitler, dikey bahçeler, yeşil duvarlar, çitler, duvarlar ve paneller bahçe alanlarını tanımlar ve yolcuların mahremiyetini garanti eder.

Tüm bu teknikler peyzaj projesine rehberlik eder ve yeşil alanın güzel, pratik ve şaşırtıcı olmasını sağlar.

15 Süpürme Bahçesi için Peyzaj Fikirleri
Bitkileri ve muhteşem güzelliği bir araya getiren 15 çağdaş proje örneğine bakın:

 1. Peyzaj bahçe tüm tasarımını kapsar.

Rodrigo Oliveira

 1. Ve bir evin kompozisyonundaki tüm farkı yaratır.

Daniel Nunes Peyzaj

 1. Bitkiler herhangi bir alanı daha güzel hale getirir

Düşük Poli Peyzaj

 1. ve ayrıca çevre serin yapmak için işbirliği

Jacobsen Mimarlık

 1. Peyzaj değerleri en küçük metre

Düşük Poli Peyzaj

 1. Güzel bir küçük balkon bırakır

Yeşil Altın Peyzaj

 1. Ve inanılmaz bir senaryo oluşturma gücüne sahiptir

Alex Hanazaki

 1. Mimarinin peyzajla bütünleşmesini keşfedin

Gil Fialho Peyzaj

 1. Ve ne kadar iyi aydınlatmanın gerekli olduğunu görün

Elkis Peyzaj

 1. Bitki örtüsünü mevcut alana göre dağıtın

Bugii Bahçeleri ve Teraryumlar

 1. Farklı yetiştirme biçimlerini karıştırın.

Mauricio Prada

 1. Farklı dokulara sahip bitkilere yatırım yapın.

ARKITITO Mimarlık

 1. Ayrıca kendinize dinlenebileceğiniz bir yer verin

Elkis Peyzaj

 1. Alanınız ne kadar büyük olursa olsun

Higor Zanelato

 1. Peyzaj her şeyi harika yapar

Bir cevap yazın