Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Personel kapısı için elektrikli kilit

Özel bir evin herhangi bir sahibi, bir bahçeyi davetsiz misafirlerden korumak ister. Bu konudaki can alıcı an, kapı için doğru kilit seçimidir. Eski kilit menteşeleri ve yuvalarından karmaşık güvenlik sistemlerine kadar farklıdırlar. Bugün en popüler seçenek, kapıdaki elektrikli bir kilittir. Bu makale size bu cihazların seçimi ve çalıştırılmasının özelliklerini anlatacaktır. Elektrikli kilidin avantajları ve dezavantajları […]

11 Ocak 2021 - 21:44 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi. A+A-

Personel kapısı için elektrikli kilit

Özel bir evin herhangi bir sahibi, bir bahçeyi davetsiz misafirlerden korumak ister. Bu konudaki can alıcı an, kapı için doğru kilit seçimidir. Eski kilit menteşeleri ve yuvalarından karmaşık güvenlik sistemlerine kadar farklıdırlar. Bugün en popüler seçenek, kapıdaki elektrikli bir kilittir. Bu makale size bu cihazların seçimi ve çalıştırılmasının özelliklerini anlatacaktır.

Elektrikli kilidin avantajları ve dezavantajları

Öncelikle elektrikli kilidin prensiplerine bakalım. Dışarıda, cihaz bir anahtarla (manyetik veya geleneksel) ve içeride – kapının iç tarafında bulunan bir düğme ile veya uzaktan bir turnofon kullanılarak açılır.

Elektrikli kilit cihazının önemli parçaları iki çapraz çubuktur – çömelme ve hareket. Kapı kapandığında, ilk yay yaylanır ve ikincisi kilidin bir yanıt olarak adlandırılan bir kısmına girer. Aynı zamanda kapı kilitlidir ve sadece kolu çekerek açmak imkansızdır. Fitili açmamız gerektiğinde, kilidin içindeki solenoidden solenoide bir düğme uygulanır, bir elektrik sinyali uygulanır, yaylı kilit serbest bırakılır ve çalışma cıvatası hareketinin altında kilide çekilir.

Kapıdaki modern bir elektrikli kilit aşağıdaki “eklemelere” sahiptir:

 • Kapıyı açmak için çıkmaya gerek yoktur (kapıda interkomlu bir elektrikli kilidiniz varsa);
 • Manyetik anahtarların işlenmesi zordur.
 • Çevrenin etkisine karşı kararlılık, kilidin ömrünün uzatılmasına izin verir;
 • Elektrikli kilitler, eviniz için yüksek düzeyde güvenlik sağlar.

Kapıdaki elektrikli kilitlerin dezavantajlarına, öncelikle kurulumdaki zorluğu (böyle bir kilidin montajı sadece deneyimli bir uzman tarafından yapılmalıdır), ayrıca güç kaynağına bağımlılığı ve cihazın kendisinin yüksek maliyetini belirtiyoruz.

Bununla birlikte, birkaç tür elektrikle kontrol edilen kilit vardır:

 1. Elektromanyetizma – kullanımda basit ve güvenilir, ancak kapının kilitlenmesi için sürekli bir elektrik kaynağı gerektirir. Bu tür bir kilit kullanışlıdır çünkü Açmak için manyetik kart veya anahtar kullanmak mümkündür.
 2. Elektromekanik – manyetik bir anahtarla veya mekanik olarak açılabilir. Elektromekanik kilitlerin ve genel giderlerin ayrılmaz bir parçası olabilirler.
 3. Elektromotor – bir mıknatıs yerine minyatür bir elektrik motoru vardır, aksi takdirde böyle bir kilidin çalışması elektromekanik olandan farklı değildir.

Ayrıca, cihazın doğru çalışması için kontrol voltajının 12 volt içinde olması ve kilit modeline bağlı olarak akım gücünün 1-2 ila 3 arasında olması gerektiğini de not ediyoruz.

Bilginin kopyalanmasına yalnızca kaynağa doğrudan, indekslenmiş bir referans kullanılarak izin verilir

Elektronik kilitler, modern dünyada, özellikle özel bir ev ise, gerekli bir şeydir. Kim avludan geçip kapıyı açmak için yürümek ister? Hemen hemen tüm elektronik kilit modelleri, interkomlar ve çeşitli elektronik anahtar ve kart okuyucuları ile mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.

Sonuç olarak, tüm sistem mal sahibinin evden çıkmadan kendisine kimin geldiğini görmesine ve evin içindeki veya kalenin kendisindeki bir düğmeye dokunarak kapıyı açmasına izin verir.

Elektronik kilitler, ağır metal fitilleri bile güvenli bir şekilde kapalı tutmanıza izin veren modern ve güvenilir cihazlardır. Ve bitti Çalışan bir cıvata yardımıylaKalenin dönüş kısmına giren kapıyı kilitler.

Elektrik, personelin içinde veya bina interkomunda bulunan bir düğme ile sağlanır.

Kalenin prensibi

Çoğu elektronik kilidi dışarıda açmak için anahtar gerekmez. Elektronik sinyal okuyucunun varlığından dolayı, kilidin belirli bir bölümüne takılabilecek kadar kolay olan manyetik kartlar ve anahtarlar yardımıyla açılırlar.

Elektrikli kilitler günümüzde çok popüler bir şey ve bu da bildiğiniz gibi şirketi yeni gelişmelere ve müşterilere tekliflere teşvik ediyor. Bu nedenle bugün satışta, portalda her zevke göre dedikleri gibi birkaç çeşit elektronik kilit var.

Tasarımında en basit olanı. Metal yanıt plakasını tutan güçlü mıknatıslardan ve bobinlerden oluşur. Bütün bunlar metal bir kasanın içindedir. Görünüşe göre, cihaz olabildiğince basit, bu da minimum arıza riski anlamına geliyor. Bu kilitler nemden korkmaz ve bir küçük kapı ve herhangi bir dış kapı üzerinde engelsiz olarak kullanılabilir.

Elektromanyetik bir kilidi çalıştırmanın tek avantajı ve zorluğu, kapıyı kapalı tutmak için sabit bir güç kaynağına ihtiyaç duymasıdır.

Klasik üst elektrikli kilit

Bu kilitlerde bir manivela sistemi kullanılır ve onları geleneksel mekanik kilitlere benzeten bir ana silindir vardır. Bununla birlikte, tüm sistemi yönlendiren küçük elektromanyetizmaya da sahiptirler. Dışarıda, elektromekanik kilit bir anahtarla ve elektromanyetik karşılığı gibi içeriden bir düğme veya interkom ile açılabilir.

Elektromekanik kilidin çalışma prensibi şu şekildedir: Kapı kilitlerinin sürgü hareketi, yaylı muslukları kilitledikten sonra kilidin eşleşen kısmına girer. Elektromıknatısa gerilim uygulandığında tespit yayı sıfırlanır, mekanizma cıvatası çekilir ve kapı açılır. Bu tip elektrikli kilit hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Bu tip, elektromekanik kalenin en yakın akrabası olarak adlandırılabilir. Tek fark, kurma cıvatasının bir mıknatısla değil, küçük bir elektrik motoruyla tahrik edilmesidir. Bu kilidin hızlı bir şekilde bozulmamasını sağlamak için sorunsuz bir açılma sistemi sağlar. Bu, cihazın ömrünü defalarca uzatmanıza olanak tanır.

Her türlü kalenin kapısında bulunan caddeyi buradan öğrenebilirsiniz.

Bu yazıda metal profilden kapı fitili avantajı nedir?

Oluklu mukavvadan yapılmış küçük kapılar ve kapılar için hangi kilitlerin takılmasının daha iyi olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kurulum ve bağlantı – temel nüanslar

Kapıya bir elektrikli kilit takın, ağırlığını, boyutlarını ve açıldığı yönü dikkate alın. Kapının olasılığı da önemlidir. Ziyaretçiler, basitlikleri ve dayanıklılıkları nedeniyle harika elektromanyetik kilitler önermektedir. Solenoid kilit (manyetik) için gerekli olan elektrik akımının kararlılığı konusunda herhangi bir şüphe varsa, geleneksel bir anahtarla açılma olasılığı ile elektromekanik olması onun için daha iyidir.

Kilidin takılması ve bağlanması her zaman bir profesyonele emanet etmek daha iyidir, çünkü bu, wicket görünümünün zarar görmemesini, mekanizmanın doğru şekilde kurulmasını ve tüm elektrikçilerin çalışmasını sağlayacaktır.

Elektrikli kilidi bir interkoma veya konsola bağlayacak olanlar için bu tavsiye özellikle önemlidir.

İşlemciyi bağlamak için ihtiyacınız olacak:

 • Düzenli inşaat bağlantı elemanlarında yapılacak olan kalenin kendisi.
 • Bir düğme ile bağlanan güç kaynağı ünitesi, cihazın gerekli kısımlarına voltaj sağlar.
 • Manyetik kartları ve anahtarları okumak ve ayrıca kapı telefonlarını ve diğer sistemleri bağlamak için gerekli kontrolör;
 • Odanın kilidini açacak çıkış veya interkom düğmesi.

Kilidi açmak için anahtar işaretli elektronik kilit

Bu tip kilitlerin artıları ve eksileri

Bir sonuç yerine, küçük elektrikli kilitlerin temel avantaj ve dezavantajlarını formüle ediyoruz.

 • Özel ev sakinleri için konfor – kapıyı açmak için dışarı çıkmaya gerek yok.
 • Modern mekanizmalar ve güçlü solenoidler tarafından sağlanan güvenilirlik;
 • Elektrikli kilitleri açan manyetik anahtarların ve kartların sahtesini yapmak zordur;
 • Neme, hipotermiye ve diğer olumsuz koşullara direnç;
 • Her iki interkom üzerinden iletişim kurma yeteneği basittir ve güvenlik sistemi karmaşıktır.
 • Sabit ve güvenilir bir elektrik kaynağına ihtiyaç vardır. Kapatıldığında, kilit açılır.
 • Herhangi bir elektromanyetik sinyal özel cihazlar tarafından okunur, bu nedenle egzotik iyi donanımlı bu tür kilitler için bir engel değildir,
 • Kilidin kendisinin yüksek maliyeti yerine, sistemin iyi koordine edilmiş bir şekilde çalışması ve rahatlığı için gereken ek cihazları saymamak;
 • Kurulum ve bakımın karmaşıklığı ve tüm işler sadece deneyimli bir uzman tarafından yapılmalıdır.

Son olarak, elektronik kilidin kurtarılabilecek bir şey olmadığı söylenmelidir. Bahçenizin güvenliğini emanet edebilecek gerçekten güvenilir ve dayanıklı cihaz, ucuza mal olmayacak. Ek olarak, standartların altındaki kopyaların sürekli değiştirilmesi, yükleyicinin çalışmasıyla daha da maliyetlidir.

İstenmeyen misafirlere karşı koruma sağlayan güvenilir bir sistem hakkında video

Video, elektromekanik kilidin çalışma prensibini ve sistem cihazını ve dahili videoyu detaylandırır:

Bir küçük kapı kilidi seçen özel ev sahipleri, klasik teklifler yerine giderek daha fazla modern olanı tercih ediyor. Bir personel kapısı veya erişim kapısı üzerindeki kilitlerin en yaygın varyantlarından biri elektrikli kilittir. Bu cihaz interkom, görüntülü interkom, elektronik kart ve anahtar okuyucularla birleştirilebilir. Video iletimi veya interkom ile donatılmış kapıdaki elektrikli kilit, aile üyelerinin yaşam kalitesinde önemli bir iyileşmeye katkıda bulunur.

Elektrikli tel kilidine bir örnek

Yani örneğin kapıda kimin durduğunu bulmak için evden çıkmak gerekli değildir. Ayrıca evin içinde bulunan kontrol panelinde bulunan bir düğmeye basarak da uzaktan kumandayı açabilirsiniz.

Elektronik kilitler hem hafif hem de ağır fitillere takılır. Bu ürünler mükemmel fonksiyonlara, kolay kuruluma ve uzun ömre sahiptir. Cihazın içindeki çapaklar, eşleşme kısmından geçerek kanadı kapatır. Kilit, ancak yayları, kolları, motorları ve mıknatısları hareket halinde bir araya getiren özel bir sinyal verilerek açılabilir.

Kilit, özel bir elektromanyetik kartla açılır

Elektrik, kilide, genellikle kapının veya kapının iç tarafında bulunan bir düğme aracılığıyla sağlanır. Elektrikli bir kilitle birlikte bir diyafon takılırsa, merkezi düğme evin içindeki diyafon üzerinde bulunur. Kilitlerin çoğu yerleşik elektronik sinyal okuyuculara sahiptir. Böyle bir cihazla kapı açmak için klasik anahtarlar yerine manyetik anahtarlar veya kartlar kullanabilirsiniz.

Elektrikli kilitler talep görüyor ve popüler. En yaygın elektrikli kilitler aşağıdaki ürün türlerini içerir:

Bu cihaz, sargı ve yüksek güçlü mıknatıslardan oluşur. Bu iki eleman karşılıklı metal plakasına sıkıca tutunur. Ve sistemin tüm parçaları metal kutu (kasa) içerisine dağıtılmıştır.

Bu kabızlığın en basit kombinasyonu, çökme olasılığını azaltır.

Bu, elektromanyetik bir kilidin yapımıdır

Elektromanyetik kilitler yağmurdan, yoğuşmadan, hava sıcaklığındaki değişikliklerden korkmaz. Evin giriş kapılarına veya korkuluktaki kapıya eşit güvenilirlikle monte edilebilirler. Elektromanyetik kilidin sorunsuz çalışması için, ona sabit bir güç kaynağı sağlaması gerekir.

Kapıdaki elektromanyetik kilit, kurma cıvatasını küçük bir elektrik motoruyla çalıştıran bir cihazdır. Bu üründe, yüksek kaliteli çalışmayı sağlamak için özel sistemler, örneğin düzgün bir açma sistemi sağlanmıştır.

Bu arada, bir ana silindir, küçük bir elektromanyetik ve birkaç kolun bulunduğu bir cihaz şeklinde elektrikli ve mekanik bir kilit sunulmaktadır. Dıştan bu tutamak klasik bir mekanik kilide benziyor. Birkaç gelen olağan anahtarlarla veya özel kartlar veya manyetik disklerle açılabilir.

Elektrikli kilitlerin avantajları

Elektrikli kilitler çeşitli tip ve modellerde sunulmaktadır. Hepsi iyi performans kalitesi, verimli sistem geliştirme, kapı telefonları ve interkom videosu ile birleştirme imkanı, vandalizm direnci ve uzun hizmet ömrü ile ayırt edilir. Son yıllarda elektrikli gizli kilitler, kapının dışında fark edilemeyen ve kırılmalarını imkansız kılan popülerlik kazanıyor.

Elektrikli kilitler, profesyonel ustaların katılımı olmadan kapı veya kapılara monte edilebilir. Bu iş özel tecrübe veya bilgi gerektirmez.

Kesintisiz bir güç kaynağı ile böyle bir ürün tedarik ederseniz, o zaman kilitten gelen güce bağımlılık sorunu alakasız hale gelir ve çözülür.

Çok çeşitli elektrikli kilitler. Her vakada tam olarak en önemli olanlardan çok sayıda seçim yapmak kolay değildir.

Eklektik bir kalenin şık ve modern bir modeli

Doğru ürünü satın almak için teklifler arasında gezinmeniz ve bu seçimin bazı inceliklerini bulmanız gerekir:

 1. Küçük kapı tipini belirtmek önemlidir (her kapıda gömme kilit yoktur).
 2. Seçilen ürün için sıcaklık rejimini netleştirmek gerekir.
 3. İstediğiniz cihaza hangi voltaj ve akım tüketiminin sağlandığını bilmeniz gerekir.
 4. Satıcı, bu veya bu kilitle kapının nasıl açılacağı veya kapatılacağı konusunda netleştirilmelidir. Ayrıca, kilidin ani bir elektrik anahtarında çalışıp çalışmayacağının belirlenmesi de gereklidir.

Elektrikli kilitlerin tümü sokak ortamında çalışmak üzere tasarlanmamıştır.

Bu nedenle, açıklamada üretici tarafından beyan edilen aşağıdaki garantilerin bulunması gerekir:

 • Operasyonel garantiler;
 • İzin verilen hava sıcaklığı aralığı;
 • Yağışa karşı direnç.

İçeriğe dön

Elektrikli kilidi kapıya takmak için set

Her elektronik kilit cihazı, ayrıntılı kurulum talimatları ile birlikte verilir. Elektrik işlerinde biraz tecrübesi olanlar, bu işi kendi elleriyle yapmak zor değil.

Elektrikli kilidi kapıya bağlamak için ihtiyacınız olacak:

 1. Elektrik mekanizması kendiliğinden kilitlenir.
 2. Çıktı sağlamak için bir düğme.
 3. Görüntülü interkom veya interkom gibi çıkış düğmesi, bahçenin kilidinin açılması veya evde gibi eklentiler kurmak mümkündür.
 4. Güç kaynağı bir düğme ile bağlanır ve cihazın ilgili parçalarına elektrik sağlar.
 5. Kontrol tuşları okuma ve kartlar. Diğer güvenlik sistemlerine (interkom vb.) Bağlanır.

Kapıya bir elektrikli kilit takmak:

 1. Elektrikli kilitlerin montajı, kurulum kurallarına dikkatle uyulduğunda başarılı olacaktır. Konsol ve cihaz sürücüsünden iki kablo çıkar.

Kilidi elektrik akımına bağlama işlemi

Böyle bir elektrikli kilit, uzaktan kumandaya ve görüntülü interkoma bağlanabilir. Kilidi takarken, krikonun ağırlığını ve boyutlarını ve açıldığı yönü hesaba katmak önemlidir. Her durumda bazı kurulum özellikleri mümkündür. Hepsi, üretici tarafından elektrikli kilitlere ekli talimatlarda belirtilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yerli oyun şirketi rollic games satıldı Yerli oyun şirketi rollic games satıldı...

Zynga, Hızla Büyüyen Hiper Günlük Oyunlar Sektöründe Lider olan İstanbul merkezli Rollic’i Satın Alımını Kapattı En Büyük ve En H...

Havalı tabanca tavsiye Havalı tabanca tavsiye

Basınçlı Hava Tabancaları Havalı tabanca tavsiye Onlar son derece Çünkü kullanımı kolay ve herhangi bir lisans gerektirmeyen kendi kull...

Bebek arabası tavsiye Bebek arabası tavsiye

En iyi bebek arabaları – karşılaştırma ve satın alma rehberi Bebeğiniz için her şey küçük. Özellikle yeni bir ebeveynseniz, bebek...

En iyi bluetooth bileklik En iyi bluetooth bileklik

En iyi 10 akıllı bant: En iyi fitness bilezikleri (2021) 2021’in en iyi fitness bilekliklerini arıyorsanız, bu sizin için mükemme...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ