Perdeler hangi programda yıkanır

Perdeler Nasıl Yıkanır

Perdeler her ortamda çok belirgin parçalardır, ancak yüksek maruz kalmaları nedeniyle bazı günlük kötü adamlara maruz kalırlar: güneş, toz ve nem. Perde kaç derecede yıkanır kadınlar kulübü Bu nedenle, malzemelerin orijinal özelliklerini korumak için periyodik olarak vakum kullanımı ve uygun yıkama işlemi çok önemlidir, örneğin polyester ile karıştırılmış kumaşlar daha az buruşuktur ve çekme olasılığı daha düşüktür. Ama sonuçta, perdeler nasıl yıkanır?

Perde yıkamayı öğrenmek için kumaş cinsine dikkat etmek gerekir. Pratiklik arayanlar, dayanıklı ve bakımı kolay modelleri tercih etmelidir ve üreticinin talimatlarını takip etmek, teklif edildiğinde her zaman en iyi çözümdür. Perdeler kaç derecede yıkanır Ancak burada perdelerin nasıl yıkanacağına dair bazı genel yönergeler vereceğiz. Westwing’de evinizin her köşesini büyük bir incelikle halletmek için en iyi ipuçlarını bulacak ve sizi her duruma hazırlıklı bırakacaksınız. Ödeme!

Perde Nasıl Yıkanır: Genel Detaylar

Perdeleri yıkamak için, halka veya kuşgözü gibi üzerlerine takılabilecek aksesuarların çıkarılması gerekir. Perdelerin nasıl yıkanacağının ilk adımları arasında, yıkamaya başlamadan önce, biriken tozları temizlemek için yıkamaya başlamadan önce, fırça başlığı ile elektrikli süpürgeyi kumaşın her yerinde kullanmanız önerilir.

Çamaşır makinesine yalnızca perdeyi, astarı veya diğer giysi veya yatak, masa ve banyo parçaları olmadan yerleştirin ve örgüyü veya orijinal renkleri bozmamak için sıkmaktan kaçının. Çok kirli perdeleri nasıl yıkayacağınızı öğrenerek, onları 40 dakikaya kadar pudra veya hindistan cevizi sabununda bekletmeyi bileceksiniz.

Perdelerin nasıl yıkanacağını öğrenmek önemlidir, çünkü her aşamanın belirli bir su sıcaklığı vardır: ön yıkama her zaman soğuk suyla yapılmalıdır, yıkama sırasında elbette kumaşın türüne bağlı olarak perde sıcak su alabilir, bu da yardımcı olur. lekeleri çıkarmak için. İz bırakabileceğinden yumuşatıcı kullanmayın.

Perdeleri yıkama işlemine devam ettikten sonra, kurutmak için modelleri çubuğa veya raya geri koyun, bu da parçayı kendi kendine düzleştirmenin yanı sıra sığmasını da sağlayacaktır.

Perde Nasıl Yıkanır: Her Tür Kumaşın Bakımı

Söylendiği gibi perdelerin nasıl yıkanacağı işlemi sırasında her kumaş ve model türü özel bir özen gerektirir. Bazı örneklere bakın:

  • Voil: Makinede yıkanıyorsa nazik bir şekilde yapılmalıdır. Sıvı hindistan cevizi sabunu kullanın. Beyazsa, bir yemek kaşığı kabartma tozu ekleyin.
  • Önceden büzülmüş pamuk:  normal sabunla makinede yıkanabilir.
  • Keten, saf pamuk ve ipek:  Çekip solabileceğinden, yıkama işlemini perde yıkama konusunda uzmanlaşmış bir şirkete bırakmak daha iyidir.
  • Polyester:  40 dakikaya kadar soğuk, saf suda ıslatın, sıvıyı üç kez değiştirin. Asla güneşte kurutmayın.
  • Dantel:  Hassas çamaşırlar için koruyucu çanta ile makinede yıkayın.
  • Kadife:  Perdeleri ılık suda hafifçe nemlendirilmiş süet bir bezle periyodik olarak fırçalayın.
  • Roma perdeleri: Tüy silgi kullanın.
  • PVC karartma:  sünger ve yumuşak sabunla temizleyin.
  • Stor perdeler: Tamamen açılmış parçanın her iki tarafını bir fırça ağzıyla vakumlayın.
  • Panel perde: hafif deterjanlı nemli bir bezle yıkayın. Perde kaç derecede yıkanır kadınlar kulübü

Perde aksesuarlarını yıkamak için genellikle kuru bez veya elektrikli süpürge kullanışlıdır, ancak metalik malzemeler için en uygunu nemli bir bezdir. Perdelerin nasıl yıkanacağına dair bu ipuçlarıyla, modelleriniz oturma odasından yatak odalarına kadar evinizin her alanında uzun yıllar dayanacak.