Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Pencere panjur fiyatları 2021

ÖNCÜ FİRMA Model Fiyatı PİMAPEN ELEKTRIKLİ PANJUR 160 – 200 TL (m2 fiyatı) WİNSA PVC ELEKTRIKLİ PANJUR 135  – 250 TL (m2 fiyatı) ADOPEN PVC ELEKTRIKLİ PANJUR 160– 200 TL (m2 fiyatı) AKAPEN PVC SİSTEMLERİ ELEKTRIKLİ PANJUR 160 – 200 TL (m2 fiyatı) pencere panjur fiyatları 2021 2022 ELEKTRIKLI PANJUR NASIL ÖLÇÜLÜR Elektrikli panjur satın […]

08 Kasım 2021 - 12:45 'de eklendi ve 304 kez görüntülendi. A+A-

Pencere panjur fiyatları 2021
ÖNCÜ FİRMAModelFiyatı
PİMAPENELEKTRIKLİ PANJUR160 – 200 TL (m2 fiyatı)
WİNSA PVCELEKTRIKLİ PANJUR135  – 250 TL (m2 fiyatı)
ADOPEN PVCELEKTRIKLİ PANJUR160– 200 TL (m2 fiyatı)
AKAPEN PVC SİSTEMLERİELEKTRIKLİ PANJUR160 – 200 TL (m2 fiyatı)
pencere panjur fiyatları 2021 2022

ELEKTRIKLI PANJUR NASIL ÖLÇÜLÜR

Elektrikli panjur satın almayı düşünüyorsanız, farklı türleri ölçmek için en iyi yöntemleri merak ediyor olabilirsiniz. Bu yazıda, bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız.

Akıllı teknoloji, ev hayatını basitleştirmeyi hedefleyerek yaşam biçimimizi dönüştürdü. Bir zamanlar lüks olarak kabul edilen şey, şimdi ev sahipleri için olmazsa olmaz hale geliyor. Bugün, elektrikli panjurlar, güzellik, konfor ve korumanın yanı sıra estetik ve pratik tüm doğru kutuları işaretler. Elektrikli panjur satın almayı düşünüyorsanız, farklı türleri ölçmek için en iyi yöntemleri merak ediyor olabilirsiniz. Bu yazıda, ikinci bir set için başka bir fatura ve bunun yerine mükemmel şekilde takılmış elektrikli panjurlarla karşılaşmamanız için bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız.

Elektrikli Panjurları Ölçmek İçin Gerekli Aletler

Yeni elektrikli panjurları ölçmek basittir ve ihtiyacınız olan aletlerin çoğuna zaten sahip olduğunuzu göreceksiniz. Bunlar şunları içerir:

Kurşun kalem – yaptığınız hataları silebileceğiniz için kalem yerine kurşun kalem kullanın. Panjurlarınızı nasıl asmayı seçtiğinize bağlı olarak, ölçüm yaparken duvara birkaç işaret koymanız gerekebilir.
Kağıt – ölçümlerinizi not almak için bir parça kağıda ihtiyacınız olacak. Hangi ölçümün genişlik ve hangisinin düşüş olduğunu açıkça belirttiğinizden emin olun.
Mezro – bu daha sert ve nereye ölçümleri çekerken hakkında flop olmayacak gibi biz bir metal mezura ve yumuşak bir kullanmanızı öneririz. Ayrıca pencerenizin hassas bir ölçümünü alabilmeniz için düz tutmak çok daha kolay olacaktır.

Mümkün olduğunca doğru olmak istiyorsanız, pencere ölçüm araç setinize bir seviye ekleyebilirsiniz. Bu şekilde, doğrudan pencere çerçevesi boyunca ölçüm yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Genel olarak, düz olup olmadığını görmek için mezuranıza göz küresi yapabilirsiniz. Bununla birlikte, çarpık ölçümlerden endişeleniyorsanız veya düzensiz pencere çerçeveleri olan eski bir evde yaşıyorsanız, bir seviye gönül rahatlığı sağlayabilir. Şanslıysanız, bazı metal şerit metreler zaten yerleşik bir seviye ile gelir. Pencere panjur fiyatları 2021 2022

Elektrikli Panjurları Ölçmek İçin En Uygun Yöntemler Hangileridir?

Elektrikli panjur seçiminde yardıma ihtiyacınız varsa , karar vermenize yardımcı olması için bu seçim kılavuzunu kullanabilirsiniz . Hangi perde tipini seçerseniz seçin, bunları yerleştirmenin iki yolu vardır – pencere girintisinin içine veya dışına. Panjurlarınızın hangi yöne takılacağını belirlemek, ölçüm söz konusu olduğunda çok önemlidir.

Öncelikle, hangisinin sizin için doğru olduğuna karar verebilmeniz için bu iki yöntemin faydalarını gözden geçirelim:

Pencere girintisinin içinde

Pencere girintisine elektrikli panjur takıldığında, esasen mükemmel bir görüntü elde edersiniz. Bir kez takıldığında, pencere girintisine uyan jaluziler, çevreleyen duvarla aynı hizada görünecek ve duvarın dışına taşmayacaklardır. Bu kusursuz görünüm nedeniyle, girinti içine elektrikli panjur takmak popüler bir seçenektir. Tek dezavantajı, girintinin dışına takılan panjurlara kıyasla ışık üzerinde daha az kontrol sağlamasıdır. Bu kurulum yöntemiyle ışık, panjurlarınızın kenarı ile pencere çerçevenizin kenarları arasına sızabilir – karartma perdelerini kullanmış olsanız bile. Yine de, örneğin pencerenizin kenarlarına ışık engelleme şeritleri ekleyerek bunu aşmanın yolları var. Veya iki numaralı yöntemi kullanarak – elektrikli panjurlarınızı pencere girintisinin dışına takarak.

Pencere girintisinin dışında

Elektrikli panjurlarınızı pencere girintisinin dışına takmak için, onları pencerenin üzerindeki duvarınıza asmanız gerekir. Panjurlarınız pencerenin kenarından dışarı çıkacak ve pencere açıklığınızın üstündeki, altındaki ve solundaki ve sağındaki duvarın bir kısmını kaplayacaktır. Bir iç tertibatın aksine, bu yöntem duvarınızla aynı hizada oturmaz veya aynı kusursuz görünümü sunmaz. Ancak, ışığı engellemede mükemmel bir iş çıkarır. Elektrikli panjurlarınızı pencere girintisinin dışına takmak elbette duvarda yer kaplayacaktır. Bu nedenle, hiçbir mobilyanın pencereyi engellemediğinden emin olmanız gerekir, aksi takdirde panjurlarınız düzgün şekilde asılmaz.

Elektrikli Perdelerin Farklı Tarzları Nasıl Ölçülür?

Ölçü almaya gelince, ölçülerinizi daima ‘genişlik ve sonra düş’ olarak not edin. Unutmayın – en doğru ölçüm yöntemi milimetre cinsinden yapılır.

Stor perde nasıl ölçülür

Aşama 1

Genişliğin ölçülmesi (iç girinti) – elektrikli panjurlarınızın girinti içinde olmasını istiyorsanız, üç genişlik ölçümü yapmanız gerekir. Pencerenin üst kısmından, ardından pencerenin ortasından ve son olarak alttan ölçün. En dar üç ölçüm sen bir yere not edin gerekir biri olacak.

Genişliği ölçmek (dış girinti) – önce pencerenin genişliğini, ardından pencerenizin orta ve alt tarafını ölçmeniz gerekir. En küçük üç sayı son ölçüm olacaktır.

Adım 2

Düşüşün ölçülmesi (iç girinti) – sol, sağ ve ortada pencerenizin yüksekliği üzerinden (lentodan pencere pervazına kadar ) üç ölçüm yapın. Düşme yüksekliğiniz olarak en küçük ölçümü kullanın .

Düşüşü ölçmek (dış girinti) – genişliğinizi elde ettikten sonra, armatürünüzün oturacağı yerden, panjurlarınızın düşmesini istediğiniz yere kadar ölçün. Dışarıdan bir girinti ile, eğer yolda bir şey olmadığı sürece, isterseniz bu pencere pervazının altında olabilir.

panjurları için nasıl ölçülür

Aşama 1

Genişliği ölçmek (iç girinti) – metal şerit metrenizi alın ve girintinin içini ölçün (boşluk duvarından girinti duvarına). Bunu pencere girintisinin üst, orta ve alt kısmından yapmanız gerekecek.

Genişlik ölçümü (dış girinti) – elektrikli panjurlarınızın pencerenizin tüm girintisini kapatmasını istiyorsanız , iç girinti ölçümlerinize en az 150 mm eklemelisiniz . Veya alternatif olarak, panjurlarınızın tam olarak kaplamasını istediğiniz noktayı ölçebilirsiniz.

Adım 2

Düşüşün ölçülmesi (iç girinti) – girintinin tepesinden pencere pervazına kadar ölçün ve bunu pencerenin solu, ortası ve sağı boyunca yapın.

Düşüşü ölçmek (dış girinti) – panjurlarınızın pencerenizin tüm girintisini kapatmasını istiyorsanız, iç girinti ölçümlerinize en az 150 mm eklemeniz gerekir. Bunu yapmanın başka bir yolu, sadece panjurlarınızın düşmesini istediğiniz noktaya kadar ölçmektir.

Jaluziler için nasıl ölçülür

Aşama 1

Genişliği ölçmek (iç girinti) – metal şerit metrenizi pencerenin iç boşluğuna yerleştirin ve çerçevenin içini ölçün (bir uçtan diğerine). Tüm pencereler tam kare olmadığından bunu çerçevenin üstünde ve altında yapmalısınız. Pencereniz için durum böyleyse, elektrikli jaluzi satın alırken kılavuz olarak en kısa olan ölçüyü kullanın . Bu şekilde, yukarıdan aşağıya doğru düzgün oturan panjurlara sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Genişliği ölçmek (dış girinti) – şerit metrenizi pencere çerçevenizin dış kenarına yerleştirin ve pencerenin genişliğini karşı kenara kadar ölçün.

Adım 2

Düşüşü ölçmek (iç girinti) – girintinin düşüşünü ölçün, önce sol tarafı, ardından orta tarafı yapın ve sağ tarafla bitirin. Üçünün en kısa ölçümü, ihtiyacınız olan düşme uzunluğudur.

Düşüşü ölçmek (dış girinti) – pencere çerçevesinin üstünden panjurlarınızın bitmesini istediğiniz yere kadar olan düşüşü ölçün. Bu çerçevenin sonu olabilir veya elektrikli panjurlarınızın farklı bir noktada, örneğin zeminde bitmesini tercih ederseniz.

Özet

Tüm ölçülerinizi aldıktan sonra, elektrikli panjurlarınız için alışverişe başlamaya hazırsınız. Adım adım kılavuzumuzu takip ederek, eviniz için mükemmel uyumu elde edebilecek ve süreci çok daha sorunsuz hale getirebileceksiniz. Siz farkına bile varmadan, elektrikli panjurlarınız takılacak ve evinizi ziyaret eden herkesin kıskançlığı olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak için bir yemek hazırlarken, dikkat edilmesi gereken bir dizi yiyecek ihtiya...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi hata kodları

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Samsung Group, yüksek teknolojili elektrikli ev aletleri üreten büyük bir...

En iyi granit tencere markası kadınlar kulübü En iyi granit tencere markası kadınlar k...

Daha kolay ve daha keyifli yemek pişirmek için en iyi granit tencere türleri Pek çok kadın için yemek pişirmek büyük bir sorun değil. 2...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ