Pastel renklerde yatak odası

Notlara göre ara

Düzenli okuyucular

İstatistik

Pastel renkler – bu, ışığın ve iyiliğin kucaklaştığı hassasiyettir! Bunlar arasında tatlı pembe pamuklu pamuk tonları, nazikçe – turkuaz, mavi, nane, leylak, vanilya bulunur. Ve daha fazlası. Aslında, her temel rengin hoş bir pastel tonu vardır. Öyleyse bir yatak odasını yumuşak pastel renklerde nasıl dekore edeceğiniz – kendiniz karar verin. Önemli olan, beğeneceğiniz gölgeyi seçmektir!

Pastel renk paletinin tamamının beyaz, bej, sütlü ve fildişi ile mükemmel bir şekilde birleştirildiğini belirtmek gerekir. Elbette, bu kadar sevimli bir yatak odası amatör için. Nazik gölge çok kadınsı olarak kabul edilir. Bu nedenle, çoğu nötr veya tam tersi, zengin, parlak ve koyu renkleri tercih eder.

Modern iç dekorasyon gerçek bir sanattır! Dönüş bazında bir daire satın almak için ilham kaynağı olmak için, tasarımcıların bize sunduklarını görmeye değer! Burada Ria Dome, resimlerle birlikte çeşitli yararlı bilgilere sahiptir. Rahat bir daire kiralamak amacıyla kimi arayacak, belirli bir tarzda bir yatak odası, mutfak veya oturma odası nasıl tasarlanacağı, şenlikli bir iç mekanın tasarımında hangi dekorun kullanılacağı ve çok daha ilginç ve bilgilendirici.

Pastel renklerde yatak odası olağanüstü derecede çekici ve şık olacak! Ana arka planı beyaz yapabilirsiniz. Pastel palette perdeler, duvar halıları, yatak takımları. Uyumlu bir taraf olacak. Kadının yatak odasında leylak, lavanta, nazikçe pembe tonları güzel görünecek. Bir erkeğin yatak odası, mavi veya nane yeşili tonlarında dekore etmek en iyisidir.

Açık tonlar psikolojik durumu güvenle etkiler. Daha çabuk uykuya dalmanıza ve rahatlamanıza yardımcı olur. Küçük boyutlu, hafif pastel tonlarda bir yatak odası, hafifse çekici görünecektir. Soğuk pastel tonların odayı görsel olarak genişleteceğini unutmayın. Sıcak bir pastel palet, yatak odasına özel bir sofistike ve rahatlık verecektir. Güzel görünümlü fildişi, bej, şeftali tonları.

Bu harika iç mekana bakın! Başka hiçbir şeye benzemiyorlar! Performansı, stil ve gelişmişliğin gerçek bir örneğidir! Hangi stili seçerseniz seçin – klasik, country ve modern, açık tonlar sizi iyi bir ruh hali ve esenlikle çevreliyor! Sevimli bir yatak odası cennettir!

Bir yatak odası tasarlarken, bir görevin başarıyla tamamlanmasını birçok faktör etkiler. Aralarındaki renk çözümü son değil. Bu, rengin bir kişinin duygusal ve zihinsel durumu üzerindeki etkisinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle yatak odasının renk paleti tam bir dinlenme, rahatlama ve maksimum rahatlamaya katkıda bulunmalıdır.

Yatak odası, duvarların ve mobilyaların renginden topuz mekanizmasına kadar tüm önemli detayların bulunduğu odadır. Kuşkusuz, bu odanın tasarım projesinin oluşumu konumu, alanı, evin veya dairenin geri kalanının iç özellikleri, sahiplerinin üslup tercihleri ​​ve zevklerinden etkilenmektedir.

Pastel denen ton nedir?

Pasteller, toz boyadan preslenmiş tebeşirlerdir. Pastellere bu boya kalemleriyle yazılmış resimler de denir. Pastel ile uygulanan desenin rengi açık ve pudra gibidir. Pastel kalemin tabanı toz olduğu için bu şaşırtıcı değil. Zamanla bu tonlara pastel adı verildi. Bu tonlar orta veya düşük doygunluğa sahiptir. Sanki dökülmüş gibi göze çarpmıyor.

Pastel yeşilin nane, kırmızının mercan, menekşenin lavanta veya leylak olduğunu bilmek gerekir. Portakal, pastel şeftali ve sarı – limon olarak adlandırılır. Mavi, turkuaz mavisi, açık mavi. Elbette başka farklılıklar da var. Bu renk iyi bir sebeple pastel olarak adlandırılabilir, ince bir tabaka un serpilmiş gibi toz olmalıdır.

Pastel renkler ferahlatıcı ve rahatlatıcıdır. İnanılmaz bir avantajları var – istisnasız tüm insanlara yakın olmak. Pastel renkler nötr renklerle karşılaştırılabilir: Soğumaz ve ısınmaz. Hepsi birbiriyle tamamen aynı. Her mal sahibi riskli değildir, örneğin bir odada kırmızı, mor ve maviyi karıştırmak, bunun sonucunda iç kısım keskin ve gösterişli olabilir.

Pastel ile durum farklıdır: bir odada birkaç pastel ton kolayca bir arada bulunur (örneğin, pembe, leylak ve mavi). Sonuç olarak, kolay ve sakin bir iç mekan elde edeceksiniz. Pastel renklere genellikle ilkbahar denir. Gerçekten bir gençlik tablosu ve yaşamın başlangıcıdır. Palet solgunluğuna (sonbahar) ve çiçeklenmeye (yaz) karşıdırlar.

Örneğin Paskalya için evinizi dekore etmek için hayatın doğuşunun bir sembolü olarak pastel kullanın. Ezoterikçiler, pastel renklerle dekore edilmiş bir iç mekanda kalmanın bedeni gençleştirdiğinden eminler. Onlara göre bu, evlerinde pastel bir yatak odası olması lehine güçlü bir argüman.

Ancak ekzotricistlere çok fazla güvenmeseniz bile, aydınlık ve ferah bir odayı seveceğinize eminiz. Bu yazıda, açık renklerde yatak odaları için tasarım seçeneklerine genel bir bakış sunuyoruz.

Uzmanlar bu yatak odasının kadınsı özelliklere sahip olduğunu düşünüyor. Bunu hassasiyet ve içsel yumuşaklıkla açıklıyorlar. Ancak bu, böyle bir yay paletinin halka açık veya erkek yatak odası için uygun olmadığı anlamına gelmez. Yeşil, sarı ve mavi gibi cinsiyetten bağımsız tonları seçerseniz, yatak odası evrensel görünebilir, ancak aynı zamanda taze, yumuşak ve yumuşak olabilir.

Pastel renklerde bir yatak odası, özellikle uyumakta ve dinlenmekte güçlük çekiyorsa, bir erkek için çok rahat bir dinlenme yeri olacaktır. Aynı şey çocuk odası için de söylenebilir. Pastel renklerde yatak odası tasarımı üç seçenekten birinde yapılabilir.

  1. İki ana renk kullanılır: nötr ve pastel renk. Örneğin, açık mavi, narin bej, açık pembe, açık gri, nane ve açık kahverengiyi birleştirebilirsiniz.
  2. Pastel renkleri birleştirebilirsiniz: örneğin pembe ve mavi veya mercan ve turkuaz. Bu durumda, hangi tonları karıştırdığınız önemli değildir, tüm pastel tonlar birbiriyle mükemmel uyum sağlar, bu nedenle hata yapmak imkansızdır.
  3. Yatak odasının iç kısmı pastel renklerde olabilir (sarı, mavi, yeşil, pembe).

Pastel paleti açık bej tonlarıyla seyreltmek daha iyidir. Ancak pastel gri, beyaz ve kahverengiyle uyumludur. Ancak gölgenin çoğu başarılı bir şekilde pastel krem ​​ve krem ​​tonlarıdır, bu da onu daha güzel ve daha yumuşak hale getirir.

Pastel renklerde yatak odası – türün klasiği

Genellikle, yatak odasının iç kısmındaki klasik tarzın hayranları sıcak, açık pastel tonları tercih eder. Bu sadece yüzey kaplaması için değil aynı zamanda mobilya, aksesuarlar ve tekstiller için de geçerlidir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, aydınlatma koşullarının arka planında, çok parlak vurgular bile iyi ve etkili görünmüyordu.

Yatak odasının iç mekanı pastel renklerde, onu tekstil ve mobilyalarla başarılı bir şekilde birleştirmenizi sağlar. Ancak odayı sadece açık renklerde dekore etmenin gerekli olmadığı unutulmamalıdır. Psikologlar, bakış açımızın dikkat çekmesi ve odaklanması gerektiğini söylüyor. İki veya üç karanlık veya parlak unsur, odanın sterilliğini başarıyla sulandıracak ve farklı bir ruh haline getirecektir.

Bu vurgular perdeler, kumaşlar, başucu lambaları ve yastık kılıfı olabilir. Zıt unsurlar genellikle bir mobilya parçası veya tek tek parçaları haline gelir. Bu vurguya, örneğin yatağın başı, yatak odasını açık pastel bir palette bırakıyor.

Bej tonlarındaki yatak odası tasarımı, özellikle ev sahipleri arasında popülerdir. Açık renk ahşapla mükemmel uyum sağlayan, hiç şüphesiz kum ve açık bej tonları içeren pastel palet. Mobilya, aynalar veya paneller için çerçeveler ve ayrıca zarif dekor öğeleri yapmak için kullanılır.

Antika dekor öğeleri, çeşitli koleksiyon sergilerinin resimleri, aile fotoğrafları ve anıtlar, açık tonlarda bir odada parlak süslemeler haline gelebilir. Pastel renklerde bir yatak odası, yalnızca parlak veya parlak birçok şeye sahip olması durumunda fayda sağlayacaktır. Klasik tarzda böyle bir öncül için uygun bakır diş veya bronz yüzeyler. Hafif, nötr bir arka plana karşı, odaya özel bir çekicilik katarak harika görünecek.

Bir avize veya sarkıt ışık da bir kontrast unsuru olabilir. Alışılmadık herhangi bir mobilya parçası, örneğin eski bir sandık, modern iç mekanı çeşitlendirebilir ve ayrıca katı bir klasik atmosfere biraz romantizm katabilir.

Pastel renklerdeki yatak odası, vurgulu bir duvarı varsa, özellikle etkileyici görünüyor. Kural olarak, odanın diğer yüzeylerinden farklı bir renk şemasında veya başka bir dokulu versiyonda gerçekleştirilir. Genellikle gölge, farklı şeylerin renkleri veya yatak odasının dekorasyonu arasında bir tür köprü görevi görür.

Belki de bu kızlar için en popüler seçimdir. Pastel renklerde böyle bir yatak odasında biraz sertlik, kaba bir doku ekleyebilir. Ahşap duvarlar, zemin kaplaması olarak shingle takımı olabilir. Patchwork tarzında bir battaniye de uygun olacaktır. Çok renkli süslemeler kullanmasına izin verilir. İç mekan, havadar çok katmanlı şeffaf perdeler ekleyecektir.

Böyle bir odada hem erkek hem de kadın için rahat olacak. Bu durumda, vurgu olarak sadece beyazı değil aynı zamanda doygunluğu da kullanabilirsiniz. Böyle bir odada yüksek kanopi ve yatak başı olan bir yatağa sahip olmak uygundur. Hafif mobilyalar, ferforje aksesuarlar iç mekanı uyumlu bir şekilde tamamlar.

Bu palet, farklı yaş ve cinsiyetteki insanlar için uygundur. Hassas mavi tonlar, duvarlarda, mobilyaların döşemesinde ve dekorda harika görünecek. Oda ne kadar büyükse, pastel renkler o kadar parlak olabilir. Bu odadaki parlak bir dekoratif unsur, şeffaf bir cam vazoda doğal çiçekler olacaktır. Bu palet ile zeytin gibi bej ve beyaz renkleri mükemmel bir şekilde harmanlayın. Odanızın balkona çıkışı varsa, Fransız cam isteyiniz.

Gördüğünüz gibi pastel renklerde bir yatak odası oluşturmak o kadar da zor değil. Doğru vurgu ve dekor unsurlarını seçerek, yetkin aydınlatmayı hazırladıktan sonra, size günlük neşe ve iyi bir ruh hali getirecek çok güzel bir odaya sahip olacaksınız.

Sanatçıların pastelleri, pigmentlerin toz haline getirilmesiyle elde edilen çizim için tebeşir diyor. Çizim aracının adı da bu tebeşirlerle yapılan resimlere aktarıldı. Bu panellerin renkleri kural olarak çok açık ve sanki toz serpilmiş gibi. Bu toz renkler yavaş yavaş büyük popülerlik kazandı ve tasarımcılar tarafından iç mekanları dekore ederken kullanılmaya başlandı. Pastel renklerin doygunluğu, çok daha açık oldukları ana tonlara kıyasla orta veya hatta düşüktür.

Pastel tonların kendi isimleri vardır. Öyleyse, yeşil, pastel boyamada kullanılan nane, kırmızı – mercan, turuncu, şeftali veya kayısı tonu, mor – lavanta veya leylak olabilir. Pastelde sarı limon ve mavi – turkuaz olabilir. Elbette bu renklerle pastel paletin zenginliği tükenmez, başka tonlar da olabilir, ancak güneşte yanmış, ağartılmış veya toz serpilmiş gibi mutlaka hafif solması gerekir.

Pastel renklerde yatak odası dekorasyonunun popüler olmasının nedenlerinden biri de insan sinir sistemi üzerindeki etkileridir. Pastel tonlar her ruh hali için uygundur, ruh üzerinde olumlu bir etkisi vardır, tazelenir ve sakinleşir. Herhangi bir ısınma veya soğutma etkisi yoktur, yani nötrdürler, bu nedenle hem kuzeye bakan hem de güneye bakan yatak odalarında kullanılabilirler.

Pastel tonların kullanılması, renk kombinasyonlarını cesurca denemeyi mümkün kılar, çünkü hepsi birbiriyle mükemmel uyum sağlar. Aynı anda mavi, mor ve kırmızı renklerle dekore edilmiş bir yatak odası hayal etmek zor. Böyle bir yatak odasında, insan sinir sistemi maksimum düzeyde heyecanlı ve gergindir. Bununla birlikte, bu renklerin pastel tonlarını kullanırken, bu kombinasyon sadece mümkün olmakla kalmaz, aynı zamanda alışılmadık şekilde zarif ve hoş da olabilir ve böyle bir iç mekanda olmak kolay ve huzurlu olacaktır.

Pastel renklerde yatak odası her zaman zarif ve yumuşak görünür, kadınlar için çok uygundur. Bir erkeğin yatak odası yapma arzusu varsa, o zaman mavi-mavi tonlarında durup yeşil tonları eklemek avantajlıdır. Her durumda, açık pudra renkler, yatak odasına çok uygun olan iç mekana tazelik ve yumuşaklık getirir. Genellikle, bir iç tasarım tasarlarken, aşağıdaki üç şemadan biri kullanılır:

  1. Temel olarak, ek bir pastel olarak nötr bir ton kullanılır. Örnekler: bej, açık mavi, gri, pastel pembe, yumuşak kahverengi ve nane rengi.
  2. Kural olarak, ek pastel renkler kullanıldığı için. Bu durumda, mavi, pembe, mavi, mor, limon, nane, mercan ve turkuaz gibi herhangi bir tonu birleştirebilirsiniz. Tüm pastel renkler birbiriyle mükemmel uyum sağlar, böylece hata yapma riski olmadan kendi zevkinize göre çiftler yapabilirsiniz.
  3. Çeşitli kombinasyonlarda, aynı anda üç veya daha fazla pastel ton kullanılır. Sonucun çok parlak olacağından korkmayın – pastel renkler renk kombinasyonlarını yumuşatır ve bitmiş iç mekan eğlenceli ve aynı zamanda hoş olur.

Seyreltik pastel tonlar en uygun açık bejdir. Beyaz, kahverengi ve gri de bu rolde olabilir, ancak yine de en uygun tasarımcılar bej, süt, krema ve kremayı tercih ediyor. Gri, iç mekana havalı notalar getirmek istediklerinde bu durumlarda kullanılır ve kahverengi, vintage öğelerin dahil edilmesine izin verir.

Bir yazım hatası mı buldunuz? Ctrl + Enter tuşlarına basarak parçayı seçin ve gönderin.