Parlak Mutfak Aydınlatma Fikirleri

Mutfaklar artık yiyecek hazırlama için pratik bir alan değildir. Ev sahipleri mutfakta daha fazla görev yaparlar. Mümkün mutfak aydınlatma fikirleri yüklemek, onların herhangi bir görevi gerçekleştirmelerine ve beraberliklerini bu alanda geçirmelerine gerçekten yardımcı olur.

Mutfakta Ne Tür Aydınlatmalar Kullanılmalıdır?

En azından, iyi aydınlatılmış bir mutfak elde etmek için dört tip aydınlatmaya ihtiyacınız var. Genel olarak, tüm alanı aydınlatmak için ortam aydınlatması üzerinde durun. Doğrama veya yıkama gibi pişirme faaliyetlerini tamamlamanıza yardımcı olmak için, görev aydınlatması ihtiyacınız olduğu kadar yoğun alev verecektir.

Aydınlatma sadece işlevsel değil aynı zamanda güzeldir. Dekoratif aydınlatma çoğunlukla görsel cazibe elde etmek için tasarlanmıştır. Mutfak duvar sanatı detaylarını vurgulamak için, vurgu aydınlatması bu işi tamamen yapacak. Hangi işlevlerin size en iyi hizmeti vereceğine karar vermeye çalışın.

Bu parlak mutfak aydınlatma fikirleriyle pişirme alanınızı aydınlatmaya hazır olun . Mükemmel bir mutfak aydınlatmasının nasıl tasarlanacağı konusundaki anlayışlarımızı okuyun. Fikstür ve hafif yerleştirme için ilham alın.

En İyi Çiftlik Evi Mutfak Fikirleri

Bu beyaz çiftlik evi mutfağına bir göz atın. Kahverengi ahşap ada üstü ve döşeme ile birleştirilmiştir. Bu mutfakta yemek alanının üstünde iki kolye vardır. Lamba, ülke dokunuşu sunan siyah metal zincirlere sahip şeffaf cam gölgelere sahiptir.

Tuğla zeminli beyaz dolaplar büyük pencerelerin yakınında bulunmaktadır. Güneş ışığının mutfağa yayılmasını sağlarlar. Gün ışığında lambaları açmanıza gerek yoktur.

Şimdi, geceleri mutfak görevleri yaparken nasıl daha iyi aydınlatma elde edilir? En iyi aydınlatma kaynaklarını tanımlamak için bazı akıllı tavsiyeler şunlardır:

 • Genel aydınlatma için adanızın üzerine gömme ışıklar takın.
 • Yemek alanı ve ada için avizeler veya kolye lambaları kullanın.
 • Büyük adalar için üç sarkıt lamba ekleyin.
 • Daha iyi bir denge için tek sayıda ışık kullanın.
 • Daha büyük bir mutfak için büyük boyutlu armatürler gibi uygun boyutlandırmaya karar verin.

Modern Mutfak Aydınlatma Fikirleri

Tamamen beyaz modern mutfak, metal mutfak eşyaları ile temiz bir tasarıma sahiptir. Işık tonu mutfağı aydınlatmaya yardımcı olur. Merkezde altı sandalyeli bir yemek masası bulunmaktadır. Kontrast bir görünüm vermek için koyu gri bir renk tonuna sahiptir.

Alanı aydınlatmak için üç tür karmaşık ışık kaynağını karıştırır. Palet ışıkları ve gömme ışıklar tavana ortam aydınlatması olarak monte edilir. LED şeritler dolapların altına yerleştirilir. Yemek masasının üstünde beş daha ince cam kolye grubu vardır.

Asılı lambalardan zarafet hissedebilirsiniz. LED ışıkların yumuşak bir parlayan etkisi, dolapların daha fütüristik görünmesini sağlar.

Rustik Mutfak Aydınlatma Fikirleri

Kırsal alanda yaşamanın mutluluğunu mutfağınıza taşıyın. Beyaz rustik dekor, ahşap zemin ve metal mobilyalarla mükemmel bir şekilde eşleştirilmiştir. Ülke tarzı aydınlatma, fonksiyonel faydalar yerine dekoratif amaçlara hizmet eder.

LED ışıklar tüm alana iyi bir aydınlatma sağlar. Tavana yuvarlak LED ampuller takın. Kesmek ve pişirmek için yeterli ışık vermek için tezgahın üzerine bazı LED şeritler ekleyin. Metal kafes fikstürlü iki büyük kolye çok rustik görünüyor.

Daha birçok vintage ışık fikstürü mevcuttur. Basit olanlar için, endüstriyel yuvarlak cam küre gölgesi ve cam silindir gölge armatürlerini tercih edin. Antik pirinç kaplama ve tel kafesler bronz kaplama armatürleri de beğenebilirsiniz.

Alçak Tavan Mutfak Aydınlatma Fikirleri

Bu alçak tavanlı mutfakta şık yarı gömme montaj ışıkları lüks parlayan efektler verir. Tohumlu cam gölgeli ışıklar “üç kural” ı uygular. Büyük bir mutfak adası, üç lambadan oluşan bir gruptan denge ışığı alır.

Köşedeki yemek alanı bazı gömme lambalarla aydınlatılıyor. Masanın üstünde, tambur gölgeli iki yarı gömme montaj lambası vardır. Bu alan çok sayıda büyük pencereyle çevrilidir. Doğal ışık mutfağa kolayca akacaktır.

Bu mutfağın düşük bir tavanı olmasına rağmen, iyi bir ışık seçimi ve uygun yerleştirme aydınlatmayı en üst düzeye çıkaracaktır. Avizeler ve kolye uçlarını bir süre kullanmayı ihmal edin, çünkü bu tür ışıklar yüksek bir tavan için uygundur.

Artıları:

 • Kumaş, cam ve kristal gibi birçok tonu var.
 • Daha ilginç süsler özelliği.
 • Ampulü değiştirmek kolaydır.

Eksileri:

 • Düzenli olarak temizlenmesi gerekir.
 • Daha hızlı toz biriktirin.
 • Kirlendiğinde fark edilmesi kolaydır.

LED Mutfak Aydınlatma Fikirleri

LED ışıklar modern mutfak aydınlatması için temel haline gelir. Mutfağınızdaki ısıyı azaltabilir ve ihtiyacınız olan kesin renk sıcaklığını elde etme esnekliğine sahip olabilirler. LED izleme, gömme, kolye, şerit ve avize özellikleri. Bu armatürlerin her türlü enerji verimliliği sunar.

Bu mutfağa LED gömme ve LED şeritler monte edilmiştir. LED şeritleri set üstü ocağın üzerine ve dolapların altına yerleştirilir. Mutfağın ortam aydınlatması sadece gömme lambalardan gelir. Bu alan, özellikle büyük adanın üzerinde daha fazla aydınlatma kaynağına ihtiyaç duyuyor.

LED aydınlatma, akkor ve flüoresan ampullerden daha iyi kaliteye sahiptir. Ancak, doğru türleri seçemiyorsanız, mutfağınız iyi aydınlatılmayacaktır. Bu nedenle, karar vermenize yardımcı olması için bu kılavuzlara göz atın:

 • Mutfağınızdaki görev alanlarını tanır.
 • Atanan çalışma alanına LED görev ışıklarını yükleyin.
 • Işıkların renk sıcaklığını düşünün.
 • Işık kontrollü LED lambaları seçin.
 • LED ışıkları için yumuşak sıcaklıktaki bir yere takın.

Sıva Altı Mutfak Aydınlatma Fikirleri

Bu, tezgahtan lavaboya ve sobaya kadar bir çalışma yolunun bulunduğu böyle bir “mutfak işi üçgeni” dir. Bu mutfakta ayrıca düşük bir tavan vardır, bu nedenle gömme montaj lambası en iyi aydınlatma çözümüdür.

Üçgen alanı aydınlatmak için ortaya büyük bir gömme montaj lambası monte edilmiştir. Gömme ışıklar çalışma alanına eklenir. Küçük bir adanın üzerinde asılı küçük bir sarkıt. Bu tür aydınlatmanın karıştırılması kusursuz bir aydınlatma sağlar.

Sıva altı aydınlatma doğrudan tavana monte edilir. Bu nedenle alçak tavanlı ve dar bir mutfak için uygundur. Boyutlar çok büyük boyuta kadar ince gelir. Ne yazık ki, daha az minimalist bir estetik fayda sunuyor. Ortak şekiller kare, yuvarlak, oval ve dikdörtgen şeklindedir.

Artıları:

 • Armatürün tozunu almak için biraz zaman harcayın.
 • Mutfağınızdaki alanı en üst düzeye çıkarın.
 • Tavanın daha yüksek görünmesini sağlayın.

Eksileri:

 • Ampulü değiştirmek için tüm armatürü çıkarmanız gerekir.
 • Oda dekor sınırlı tarzı vardır.

Herhangi bir vahiy var mı? Bu parlak mutfak aydınlatma fikirlerinin , pişirme alanınızı aydınlatmak için düşüncelerinizi hizalamaya yardımcı olacağını umuyoruz .

Bir cevap yazın