Özel Tasarım Salon Dekorasyonu

Özel Tasarım Salon Dekorasyonu
Modern dünyanın kişiselleştirilmiş tasarımları, yalnızca size ait ürünleri kullanmanıza ve sizi her yere yansıtmanıza olanak tanır. Özel tasarımlı salon dekorasyonunda bile, size ait olan ve hiç kimseye ait olmayan bir koltuk kullanabilirsiniz. Ayrıca kimsenin kullanmaya cesaret edemediği bir perde modelini veya koltuk takımını kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonunda evinizin yalnızca bir bölümünü seçmek ve dekore etmek zorunda olsaydınız, yatak odasını ya da salonu seçersiniz, değil mi? Salon, sevdiklerimizle, ev temsilcimizle bolca zaman geçirdiğimiz yer. Aynı şekilde, yatak odası kendimizle zaman geçirdiğimiz, uzun bir günün ardından dış dünyadan ayrılıp dinlendiğimiz yer.

Modern oturma odası tasarımlarında özel dekorasyon
Klasik salonlardaki biraderleri unutun. Kalın kollar, hantal, hareket etmesi zor bile olsa imkansız, temizlemesi zor olan bergerler çıkarılır. Şimdi, modern teknolojiden tam anlamıyla yararlanan yaşamlarımızda şık, minimalist, kibar ve kullanışlı birlikler var. En sevdiğiniz renk piliç sarı ise, piliç sarı verelim, en sevdiğiniz renk karo rengi, o zaman verelim. Ayaklarınızı germek için ihtiyacınız olan bir çok televizyon izliyorsunuz, size büyüyebilecek bir model verelim. Pek çok kitap okur musunuz, üzerinde okuma lambası olan modeli. Kısacası, renk özel tasarım söz konusu olduğunda değişir ve kişisel özellikler tasarımlara dahil edilir. Tamamen kişisel olmanın yanı sıra, özel koleksiyonlar ve özel üretim gibi ürünler de sunuyoruz.

Özel Tasarım Salon Dekorasyon Örnekleri
Birlikte düşünebileceğiniz tüm renkleri kullanın, istediğiniz kadar çiçek böcek koyun, sonra hepsini bir pastel filtre ile filtreleyin. Modern özel tasarım dekorasyon modellerini özetlemenin en iyi yolu budur. En canlı renklerin soluk tonlarını ve en çelişkili çiçeklerin farklı renklerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Özel tasarım dekorasyon örneklerini galerimizde görebilirsiniz. Dünyanın birçok yerinden sizin için tasarımları seçtik. Oturma odası dekorasyonu hakkında ilginç bilgiler edinmelisiniz.

En Modern Oturma Odası Duvar Renkleri

Modern salonlar, yaratıcılığın sınırlarını zorlayan tasarımcılar ve iç tasarımcılar tarafından tasarlanmıştır. Duvar renkleri, serin ve soğuk renklerin soğuk tonlarının yerine hayatınızda daha önce hiç karşılaşmadığınız renk tonlarını kullanan sıcak mobilyalarla değiştirilen modern salonlarda oldukça farklı.

 En modern oturma odası duvar renkleri her yıl o yılın trendlerine göre değişir. Örneğin çini rengi, son yıllarda retro trendin temsilcisi olan turkuaz mavisi ve hardal sarısı, kontrast renkler bu yıl modaya uygunken en popüler renkler. Bir rengin moda olması gerçeği, evinizin her yerinde o rengin olacağı anlamına gelmez. Renk seçimi tamamen kişiseldir. Beğendiğiniz renkleri kendi evinizde kullanmalısınız ve görmekten keyif alacaksınız. Ancak, birkaç genel kural hakkında konuşabiliriz. Odanızda bir renk karışıklığı yoksa, her telden çalan renklerin ortasında boğulmayalım, kesinlikle renk kurallarına dikkat etmelisiniz. Örneğin, bir oda dekorasyonunun maksimum altı farklı renge sahip olması gerekir. Altı farklı renk dediğimizde, perdelerin rengini, perdelerin rengini, halıyı sergilemek için resimlerin renk skalasına bile giriyorsunuz. Bu altı rengi seçerken, üç rengin de aynı renk grubunda olması uygun olur. Demek istediğim, her ikisi tamamlayıcı olmak üzere iki ana renk, iki yan renk.

Tarzınıza göre duvar renkleri seçin
Renkler odaya ruh veren ana şeydir. Koltukların renkleri, perdelerin renkleri, masaların renkleri ve hatta halının renkleri. Gri koltukların olduğu bir salona dinamik hava katmak ve grinin soğukluğunu kırmak için sarı tonlarında bir duvar rengi seçmek harika. Ancak, sarı duvar rengini iddialı ve dekore etmek zordur. Tarzınız çelişkili bir dekor için uygunsa, harika şeyler yapabilirsiniz. Söyleyenlerden birisin, Otur Sessizce oturmama izin verin ve evimde çok fazla hareket yok, koltuklarınız gri olsa bile, onları harekete geçirmek neredeyse imkansız. Uyumlu ve güzel bir salon oluşturmak için beyaz ve gri tonları gibi renkler ile birleştirebilirsiniz. Farklı renk tonlarındaki dekorasyon örnekleri için buz beyaz duvar rengindeki dekorasyon makalemize göz atabilirsiniz.

Çok Küçük Oturma Odası Dekorasyonu Örnekleri
Modern mimari sistemler, arazi fiyatlarıyla doğru orantılı olarak değişmiştir. Artan şehir merkezi arsa fiyatları, evlerin metrekaresini altın kadar değerli yaptı. Sonuç olarak, bir kata beş daireye sığması gereken mimarlar evin tasarımını ve mimarisini buna göre değiştirdi. Sadece odalar daralmadı, aynı zamanda klasik mimari anlayışımıza göre, bazı odalar yerine bazı odalar yoktu.
Örneğin, oturma odasının dışında yılda iki kez temizlenen lüks salonlar yoktur ve kapı sadece misafir geldiğinde açılır. Bunun yerine, hem günlük kullanım için hem de misafirlerimizi eğlendirmek için kullandığımız salon salonları olduğu ortaya çıktı. Geçmişte, evin en büyük kısmı oturma odasıydı, ama şimdi yemek odası kavramı küçülürken. Konukları ağırlamak, yemek yemek ve küçük alanlarda sosyalleşmek zorunda kaldık. Çok küçük oturma odası süslemeleri için örnekler hazırlarken, tüm dünyadan her stil ve renkten örnekler topladık.

Çatı katında yaşayanların yanı sıra zemin katta yaşayanların uygulayabileceği bir yaklaşım ortaya koyduk. Öyleyse, oturma odanızı çok küçük eşyalarla dekore etmek için ne yapmanız gerektiğini görelim?

Mükemmel aydınlatma
Daha önceki yazılarımızda, aydınlatmanın hem oturma odasında, oturma odasında hem de mutfakta çok önemli olduğunu belirttik.

Küçük odalarda, aydınlatmanın önemi artar. Işık açısına bağlı olarak, daha küçük veya daha geniş bir oda gösterebilirsiniz. Tavandan gelen ışıkla, yansıyan bir aydınlatma ile odayı daha boğuk ve daha geniş gösterebilirsiniz. Çok küçük salonlarda, odağı bir noktaya odaklayan yoğun aydınlatma yerine, aydınlatma odanın her yerinde eşit şekilde kullanılmalıdır. Genel olarak, tavandan odaya doğrudan ışık yerine yansıtıcı ışık kullanılmalıdır.

Küçük ve kullanışlı koltuklar
Minimalist koltuklar aydınlatmanızı yansıtan renklerdedir. Bu, koltukların bir kişinin oturması için yeterince büyük olması gerektiği anlamına gelmez, köşelerin kenarları kalın değildir, az yer kaplar ama çok özel tarz koltuklar. Hayat kurtaran fasulye torbası, paspaslar unutulmamalıdır. Modern küçük salon dekorasyonu, aklınıza gelebilecek tarzdan başka örneklerle sizleri bekliyor.

Dar Salon Dekorasyonu Örnekleri

İşlevsel özelliklere sahip işlevsel öğelerle, dekorasyon bugün bir seçimden çok bir zorunluluk haline geldi. Aklınıza gelebilecek tüm ev dekorasyonlarında, özellikle dar ve küçük mekan dekorasyonlarında kullanabileceğiniz kompakt mobilyalar hayatınızı kurtaracak.

Klasikten vazgeçmek ve yeniliklere biraz kapalı bir mizaç sahip olmak istiyorsanız endişelenmeyin, çok klasik bir görünüme sahip modern kompakt mobilyalar sizin için geliyor. Dahili duvar dolapları, yerleşik raflar ve evi basit ve rahat hale getirmek için inşa edilmiş pencere pervazları için zaman geldi. Başka bir deyişle, eski zamanlardaki modern mimaride yer bulamayan eski köy evlerinde gördüğünüz tüm mimari detaylar tekrar hayatımıza girmeye başladı. Daralan evler ve bize uymayan mobilyalar bizi şartlara uyum sağlamaya ve farklı yöntemler bulmaya yöneltti.

Dar uzun salon nasıl kurulur?
Tüm dar alanlar için geçerli olan tek duvar kuralını uygulayarak başlayabilirsiniz. Dar bir odanın olduğundan daha dar görünmemesi için her iki tarafa da nesneler yerleştirilmemelidir. Bunun için çok küçük olmanıza gerek yok, geniş ama uzun ve dar bir odada bu kurala dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yan yana yerleştirilen koltuklar odanın daha dar ve sıkıcı görünmesini sağlar.

Bir duvar, yani bir tarafını belirleyin. Sandalyeler, geniş mobilya endeksi burada. Televizyonu, masa ve sehpa gibi kullanmak isteyebileceğiniz diğer dekoratif eşyaların önüne yerleştirin. Mümkünse bile, tersini boş bırakın ve televizyon için küçük duvar alanını kullanın. Odaya aydınlık ve havadar bir atmosfer kazandırmak için karşı duvarı ayna ile dekore edin.

Renk, odanızı renklerine göre renklendirin
Karanlık mobilyalardan uzak durmaya çalışın. Siyah, koyu kahverengi ve koyu renkli ahşap tonlarındaki mobilyalar sizi odada boğuyor. Çok bohem değilseniz, loş atmosferin dışında yaşayamam, kesinlikle aydınlık eşyalara sahip odaya kesinlikle parlak hava ekleyin.

Koltukları beyaz, kum ve bej tonlarında olan bir odaya, mümkünse, parlak mavi kadife, parlak sarı kadife veya parlak kadife pankartlar ve küçük koltuklar ekleyin. Bu şekilde, odanın temiz bir hava almasını sağlarsınız. Küçük salon dekorasyonu makalemiz, farklı konularda size ilham verebilir.

Bir cevap yazın