Oturma odası köşenizi dekore etmenin en iyi 10 yolu

Bir köşe alanını dekore etmek, profesyonel tasarımcılar için bile genellikle zorlayıcı olan zorlu bir iş olabilir. Sorun, köşedeki nesnenin odanın geri kalanıyla doğru bir şekilde ilişki kurması gerektiğidir. Bazı odalar sofistike ve orijinal köşe dekoruna ihtiyaç duyarken, diğerleri en basit, minimalist eklenti ile bile çarpıcı görünmeyi başarıyor. Ayrıca, odanın genel olarak dengeli göründüğü zamanlar da vardır, ancak bekleme modunda açısının durduğu görülmektedir!

Zaten bir dizi yararlı fikir toplamadan önce mutfağın köşesini dekore etmekve bugün aynısını şık görünmesi gereken bir oda için yapıyoruz – işte oturma odanızdaki garip bir köşeyi dönüştürebilecek 10 harika fikir!

1. Modüler köşe kanepe

Bu muhtemelen oturma odasının bir köşesini tutmanın en kolay ve en kolay yoludur, bu yüzden onunla başlıyoruz. Köşe modüler kanepeler, özellikle her santimetrelik boş alanın değerli olduğu odalarda iyi çalışır. Üzerine birkaç masa lambası veya aplik ekleyin ve burayı kolayca mükemmel bir dinlenme yerine dönüştürebilirsiniz.

Köşe kanepeli oturma odası tasarımı Oturma odasının köşesinde köşe kanepe

2. Şömine

Şömineler Odaya sıcaklık, rahatlık ve çekicilik getiriyorlar ve bu yüzden bugün sadece özel evler için değil, küçük daireler için bile bu kadar geniş bir seçim var. Bir köşe şöminesi veya sadece bir köşeye yerleştirilmiş bir şömine, anında evinizin en gözde merkezi haline gelecektir.

Büyük pencereli oturma odasında baca Oturma odasının köşesinde biyo şömine Köşede ankastre şömine

3. Okuma köşesi

Oturma odanız çok fazla alana sahip değilse ve pratik bir köşe dekorasyonu çözümü arıyorsanız, o zaman bir koltuk ve güzel bir osmanlı ile basit bir okuma köşesi en iyi seçiminiz olabilir!

Oturma odasının köşesindeki okuma alanı Pencerenin yanındaki oturma odasının köşesindeki koltuk

4. Ev eğlence merkezi

Köşe eğlence üniteleri geleneksel olanlardan çok daha az popülerdir, ancak pratikte yer tasarrufu sağlamaya yardımcı olurlar.

Oturma odasında sıra dışı TV reklamı TV sehpalı köşe gardırop

5. Asya tarzı bölüm

Samimi Asya bölücü, dünyanın dört bir yanındaki oturma odalarında popüler bir dekorasyondur. Ancak böyle özgün bir dekor seçerken, tarzının diğer iç unsurlarla birleştirildiğinden ve vurgulandığından, ancak döşemeli mobilyaların güzelliğini gölgelemediğinden emin olmak önemlidir.


Oturma odası köşe dekorasyonu için Asya tarzı dekor

6. Rahat iş yeri

Bir ev ofisi, çoğu modern evde yavaş yavaş bir zorunluluk haline geliyor. Ayrı bir oda ayıramayanlar için oturma odasının köşesi en karlı çözümdür. Küçük bir çalışma masası, duvar rafları ve tabii ki rahat bir çalışma sandalyesi – bunun için ihtiyacınız olan minimum şey listesi budur.

Oturma odasında küçük çalışma alanı Oturma odasında şık çalışma alanı

7. Şık zemin lambası

Neden oturma odanızın ıssız bir köşesini zarif bir zemin lambası ile renklendirmiyorsunuz? Güzel bir aydınlatma armatürü, her oda için hem kullanışlı, şık hem de kurulumu kolay bir çözümdür!

Ark ayak üzerinde yer lambası Köşe koltuğun yanında yer lambası Oturma odasının köşe dekorasyonu olarak masa lambası

8. Köşe raflar ve dolaplar

Her santim boş alanı kullanmak isteyenler için bir başka harika fikir! Dikey köşe rafları veya açık bir kitaplık, size kitap veya aksesuar koleksiyonunuzu güzel bir şekilde sergileme ve iç mekana özgünlük katma fırsatı verecektir.

Oturma odasında köşe rafları Oturma odası tasarımında köşe gardırop Salonda şık köşe dekorasyonu

9. Büyük köşe penceresi

Hepimiz bunu karşılayamayız, ancak eğer birisi pencereden baktığı için şanslıysa, kendinize daha sık zevk almasına izin verin! Oturma odanızın köşesini doldurmak yerine, ilham kaynağınıza daha da yaklaşmak için büyük pencereler veya cam duvarlar kullanın.

Oturma odasında şeffaf duvar Oturma odasının köşesinde pencere dekorasyonu

10. Heykeller ve iç mekan bitkileri

Öyle olsa bile, bir oturma odasının bir köşesini dekore etmek, bir yatak odası veya mutfakta bir köşe alanını dekore etmekten çok daha kolay bir iştir. Uzun heykeller, büyüleyici sanat enstalasyonları ve hatta basit bir saksı bitkisi bile bir odanın ambiyansını anında dönüştürebilir. Oturma odasına daha modern bir görünüm kazandırmak için her mevsim köşe dekorasyonlarını değiştirmeye yönelik popüler bir trend bile var. Bu fikri nasıl buldunuz?

Oturma odası tasarımında çağdaş heykeller Oturma odasının köşesinde uzun ev bitkileri