Oturma odamı nasıl güzelleştirebilirim

Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Modern dairelere taşınmadan önce büyük evlerde yaşardık. Hem ev fiyatlarındaki artış hem de aile kavramı, eskisi kadar önemli değildi ve küçük evleri daha kullanışlı hale getirdi. Büyük salonların yerine sadece salonlardan oluşan evlerin yerini alması sonucu salomanje dekorasyon örnekleri geçmişte kaldı.

 • engince yemek masası
 • engince masa sandalye fiyatları
 • enza oliva mutfak masası
 • enza home netha yemek masası
 • ev boya badana fiyat,
 • evde duvar boyama sanatı,
 • gri ev boyası,
 • ev badana boya,

Salon salomanje nedir?

Düz evden düz evlere geçtiğimizde, kendi dilimizde doğrudan yabancı dillerden bulunmayan sözlerimiz var. Salomanje, yemek odası ve salonun bir arada olduğu anlamına geliyor. Büyük bir salonu çeşitli oda bölücü veya ayırıcı panellerle ayırarak bu büyük odadan küçük bir oda yapılması sonucu oluşan küçük bir odaya verilen addır. Genellikle l şeklindeki salonları daha kullanışlı hale getirmek için kullanılan bu sistem, büyük evlerde uygulanan bir yöntemdir.

Bir oturma odası nasıl dekore edilir?

Salon salomanje kavramı, söylenilmesi ya da hatırlanması zor bir kelime çünkü isim Fransızca’dan dilime geçti. Oturma odası veya iç dekorasyon olarak harcadık. Salon içi dekorasyon örnekleri genellikle bu bölünmüş salonların dekorasyonunu göstermektedir. Pratik ve pratik olması için büyük salonu koltuklarla ve çeşitli mobilyalarla dekore edebilirsiniz. Çevreyi küçültecek ayrıntılardan kaçınmakta fayda var. Küçük alanda, duvarları kitaplık gibi mobilyalarla birlikte kullanışlı hale getirebilirsiniz. Muhteşem oturma odası için dekorasyon ipuçlarımızdan da ilham alabilirsiniz.

Salon salomanje kapı seçimi

Bu salonlarda, daha kullanışlı olmaları için her iki tarafta raflı kapı tasarımları seçebilirsiniz. Geçmişte hem içeride hem dışarıda açılabilen düz, iki kanatlı kapılar popülerdi. Ancak günümüzde yeni nesil, kullanışlı tasarımlar popülerdir. Ikea oda bölme malzemelerini kapı gibi çeşitli şekillerde de kullanabilirsiniz. Bu odalarda küçük ev dekorasyonuyla ilgili tüm düşüncelerinizi uygulamak doğrudur.

Ayrıntılı tasarım örnekleri ve nasıl faydalı hale getirilebileceği için en zarif 30 salon tasarımını galerimizde görebilirsiniz. Bu örneklerden ilham alarak kendi harika evlerinizi dekore edebilirsiniz.
En İyi Salon Rengi
Zarif bir oturma odası dekorasyonu, herhangi bir ev dekorasyonu için bir zorunluluktur. Bu alanın dekorasyonunu, desen, desen, stil ve tabii ki rengi oluşturan birçok faktör var. Salon renkleri; Mobilya, duvar ve tavan renkleri ile aydınlatma sistemleri oluşturur. Başka bir deyişle, yalnızca duvarlardan veya mobilyalardan bahsetmek yanlıştır. Her ayrıntının bir araya geldiği konseptinde salon renkleri diyoruz. Modern zamanların en güzel 20 salon rengini birleştirerek sizin için 20 ilham verici fikir yarattık.

Vazgeçilmez salon rengi, beyaz ve tonları.
Beyaz, kirli beyaz, krem ​​rengi, açık leylak, çok soluk pembe ve bej. Bu renklerin her biri beyazın hakim olduğu göz alıcı oturma odası dekorasyonlarının vazgeçilmez tonlarıdır. Beyaz, kullanımı zor bir renk olmasına rağmen, çocuk sahibi olmayan evlerde sıklıkla tercih edilir. Aynı renkler yerine farklı beyaz tonları seçmek gerekir. Galerimizdeki oturma odası dekorasyon örneklerinde beyazın nasıl kullanılacağı hakkında fikir edinebilirsiniz.

 1. Modern salonların rengi, gri!

Ne siyah ne de beyaz, açık veya koyu gri. Soğuk ve uzak, duruşu ama çekici renkleri var. Modern oturma odası dekorasyonlarında en çok tercih edilen renk tonlarından biri haline gelen gri artık daha sıcak. Gri oturma odasını dekore ederken, iki duvarın birbirini gri yapması ve gerisini kremsi tonlarla boyamanız doğru seçimdir. Koltukları gri tonlarında seçerek de bir konsept oluşturabilirsiniz.

 1. Ahşap rengi ve ahşap detayları

Tahta hakkında konuşurken koyu kahverengi ve koyulaşan seçimler düşünmüyoruz. Açık kahve, masif ahşap tonları da salon dekorasyonlarının ilginç detaylarından biri.

 1. Gece mavisi veya lacivert salonları

Açık loş ışıklı salonlarda laciverti duvar rengi olarak kullanabilirsiniz. Serinlemek ve serinlemek istiyorsanız, lacivert, beyaz ve krem ​​rengi olan koltukları ana renk olarak seçin.

 1. tuğla renkli salonları vur

Otantik ve çekici oturma odası dekorasyonunun son trendlerinden biri duvarları kırmızı tuğlalarla kaplamak. Tuğla görünümlü duvar kağıtlarını yeni evlerde kullanabilir, mevcut duvarları ise bakımları olan eski bir evde bulabilirsiniz.

 1. Pastel salon renkleri

Pastel bebek mavisi, soluk pembe, krem ​​rengi, soluk turuncu ve sarı. Bu pastel renkleri, klasik oturma odası dekorasyon stili dışındaki tüm salonlarda kullanabilirsiniz.

 1. Canlı renkler ve eğlenceli salonlar

Özellikle salon dekorasyonunda canlı renkler en çok tercih edilen renkler değil. Fakat yaşam enerjisini evlerine yansıtmak isteyenler için harika fikirlerimiz galerimizde!

 1. oturma odası duvarları için Mavi

Oturma odası duvarının rengi olarak seçilebilecek tonlar arasında mavidir. Bebek mavisi veya gök mavisi denilen bu renk tonu hem parlak hem de canlandırıcı. Galerimizdeki Örnekler!

 1. Sıcak kahverengi tonlar

Kahverengi, bir zamanlar en popüler renk tonu olan, aniden eskimiş oldu. Açık tonların koyu tonlardan ziyade beyaz ve krem ​​renklerle kontrast oluşturması harika bir seçenek olabilir.

 1. Kırmızı salonlar

Kırmızı? Kırmızı bir salon olduğunu söylediğini duymuş gibiyiz. Evet neden olmasın. Klasik oturma odası dekorasyonu söz konusu olduğunda akla gelen ilk renk kırmızıdır. Odun bazında kullanılan kırmızı, çoğunlukla bordoya yakın koyu tonlardadır.

Salon duvar renkleri veya salon mobilyaları renkleri oldukça çeşitlidir. Dekorasyonun ilginç olması için uyumlu olması gerekir. Yukarıda belirtilen renk ve tonların yanı sıra galerimizde pek çok salon rengi örneği görebilirsiniz. Bu dekorasyon örneklerinden ilham alabilir, kendi fikirlerinizle birleştirebilir ve evinizde uygulayabilirsiniz.

İnegöl Mobilya Oturma Odası Koltuk Takımları
Türkiye’de bir marka haline gelen Athol Furniture, mobilya markasını yalnızca Avrupa ve Doğu ülkeleriyle değil, Türkiye ile görmekle çok ilgilendi. Türkiye’de tasarım modelleri açısından öncü olan kanepeler, sandalyeler ve mobilyalar Athol Furniture her gün kendini geliştirmeye devam ediyor ve yeni modeller ilan edilmeye başlandı.

İnegöl Mobilya Koltuk Modelleri

Günlük kullanım için salon veya koltuk modellerini arıyorsanız, İnegöl Mobilya size istediğiniz kadar model sunma kapasitesine sahip. 500’e yakın büyük şirkete sahip olan İnegöl’de istediğiniz modeli her zaman bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Burada sizin için en büyük zorluk, tüm bu şirketler arasında hangi modelin istediğinizi bulmaktır. Ancak bu adresi size İnegöl Mobilyası için tavsiye ediyoruz. Sitede birçok firmanın modeline ulaşabilir ve istediğiniz modeli çok kolay bulabilirsiniz.

En Popüler Koltuklar

2020’in en gözde koltukları arasında mekanizmalara sahip koltuklar olduğunu ve chester koltuk takımlarının hala büyük ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Koltuk modellerinin kol dayaması ve sırtlığı, genç çiftlerin dikkatini çeken bir mekanizmaya sahiptir. Öte yandan Chester koltukları eski ağır görünümlerden ziyade daha modern hale geliyor ve genç bölümlerde ilgi odağı haline gelebiliyor. Aslında eski chester tarzı yerine, daha modern chester koltukların farklı bir kategori açtığını söyleyebiliriz.

İnegöl Mobilya Modelleri

Mükemmel işçilik gerektiren ve yılların tecrübesi gerektiren İnegöl Mobilya, yeni tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Eviniz için çok kaliteli ahşap modeller veya sunta ürünleri için daha uygun fiyatlar bulabilirsiniz. Yeni evli çiftler arasındaysanız ve yeni bir düğün paketi düşünüyorsanız, paketleri daha önce bahsettiğimiz site adresinde inceleyebilirsiniz.

Çakıl Renk Duvar Boyası ile Boyalı Salon

Gri ve gölgeler, modern ev dekorasyonlarında özellikle oturma odası ve oturma odası duvarlarında en çok tercih edilen renklerdir. Siyah, beyaz, mor ve kırmızı gibi birçok farklı tonla karışan gri, kendi içinde birçok gölgeye sahiptir. Çakıl duvar boyası, bu gri tonlarından biridir. Açık ve koyu ışık olarak iki farklı şekilde kullanılabilir.

Çakıl taşlarının fiyatı nedir?

Boyaların fiyatları renklerine göre değil boya özelliklerine göre değişmektedir. Her boya markasının kendi fiyatları ve renk tonları vardır. Başka bir deyişle, bir boya markasının çakıl duvar boyası ve b boya markasının çakıl duvar boyası rengi aynı olmayacaktır. Buna göre fiyatlar da farklı. Marshall çakıl taş duvar boyası özellikleri, özellik ve miktarına bağlı olarak … Türk Lirası ile ….. Türk Lirası arasında başlayabilir.

Çakıl taşı rengi duvarda nasıl duruyor?

Parlak ve ferah ev dekorasyonu, parlak duvar boyaları için bir zorunluluktur. Daha önceki birçok makalede duvar renklerinin ev dekorasyonunu hem fiziksel hem de duygusal olarak etkilediğini açıkladık. Her renk tonuyla kolayca karışabilen kullanışlı, modern ve sıcak havayla çakıl taşlı bir duvar boyası olarak harika bir tondur. Yenilikçi olması sayesinde duvar dekorasyonu için konforlu bir zemin sağlar. Dekoratif ürünleri istediğiniz şekilde yerleştirebilirsiniz.

Hangi renkler çakıl taşlarıyla uyuşuyor?

Çakıl taşının rengin diğer renklerle nasıl birleştirilebileceğini söylerseniz cevabımız çok kolaydır! Askeri yeşilden siyah tonlara, çok koyu griden tütsülenmiş, erik, donanmadan sarı ve turuncuya kadar, tüm bu renkler çakıl duvarının rengiyle uyumludur. Salonlarınızda büyük mobilyalar, perdeler veya halılar için bu renklerden birini veya ikisini seçebilirsiniz.

Çakıl duvar rengiyle boyanmış en güzel salon örneğini galerimizde görebilirsiniz. Bu örneklere dayanarak, evinizde benzer renk ve dekorasyon uygulamaları yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın