Oturma odalarının şık tasarımı: trendler 2015

Mart ayının başında, insanlar, kural olarak, çok tutkulu bir şekilde kasvetli bir kışın kalıntılarını çevreden atmak istiyorlar. Bu nedenle ilkbaharda her zaman en parlak ve en neşeli kıyafet ve dekor koleksiyonları ortaya çıkar, bu da mümkün olan en kısa sürede üzüntüden kurtulmaya ve etraflarında eğlenceli bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur. Bu yazıda sizleri tanıtmak istediğimiz bu dekor ile 2015’in trendleri olan oturma odası için şık bahar fikirleriyle tanışın.

Bugün, zamansız tasarım ile güncel modayı birleştiren oturma odası dekorasyonunda 4 ana eğilime göz atıyoruz. Bazıları size yıllarca hizmet edecek, bazıları ise 2015’i unutulmaz kılmak için ihtiyaç duyduğunuz canlı ve heyecan verici aksanı getirecek!

Ayrıca şunu okuyun: 15 şık oturma odası renk şeması

Trend 1: Rahat bir renk sıçraması

Sakin bej, krem ​​veya gri tonlarda pelüş bir kanepenin sofistikeğin yüksekliği olarak kabul edildiği günler geride kaldı. 2015 yılında bir kanepe satın almak istiyorsanız odanın genel tarzını yansıtan renkli renkleri tercih etmeye çalışın.

Çoğu modern oturma odasının nötr bir zemine sahip olduğu göz önüne alındığında, iç mimarların bir odada eğlenceli bir vurgu için giderek daha fazla parlak kanepelere yönelmesi şaşırtıcı değil. Parlak kırmızı, koyu mavi, koyu yeşil ve hatta ateşli turuncu renkli bir kanepe, hemen hemen her iç mekan stiline kolayca uyacaktır.

İç mekanda sarı tasarım Oturma odasında yeşil kanepe ve mavi duvarlarModern döşemeli klasik tarzda mobilyalar Mavi kanepe ve yeşil koltuklar Kırmızı kanepeli küçük şık oturma odasıOturma odasında pembe kanepe ile parlak mavi

Trend 2: duvarlarda resim veya fotoğraf sergisi

En şaşırtıcı şekilde duvarlardaki fotoğraf çerçeveleri veya sanat eserleri, bir odayı içinde olmak istediğiniz rahat bir alana dönüştürür. Bugün, pahalı resim koleksiyonlarına büyük meblağlar harcamadan kendi “sanat galerinizi” yaratmanın birçok yolu olması iyi. Örneğin, en sevdiğiniz aile fotoğraflarını (siyah beyaz veya başka türlü), tek renkli çizimleri, dergilerden, gazetelerden veya kitaplardan kırpıntıları kullanabilirsiniz. vb.


Bir yenileme planlıyorsanız, duvar dekor koleksiyonunuz için görsel olarak öne çıkmasına yardımcı olacak renkli bir arka plan sağladığınızdan emin olun.

Oturma odasında duvardaki aynalar ve resimler İç resimlerle siyah duvar Oturma odasındaki duvardaki küçük resim galerisi Tüm duvarda resimli raflar Duvardaki fotoğrafları süslemek için fikir Duvarlarda Botanik

Ayrıca şunu okuyun: Oturma odası fikirleri: bir sehpa nasıl değiştirilir

Trend 3: açık kitap rafları

Oturma odanıza kitaplık eklemek kulağa çok basit ve sıradan bir fikir gibi gelebilir. Ancak 2015 yılında çok özel bir moda yürürlükte ve trend içinde olmak istiyorsanız, oturma odanız için heykelsi menteşeli rafları, duvara gömme veya bölme olarak yerleştirilmiş açık rafları tercih etmelisiniz.

Yaptığınız seçim ne olursa olsun, kitaplık oturma odanızın organik ve ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Bunu yapmak için, hemen bir ton kitapla doldurmanız gerekmez, ancak küçük cilt bölümlerini ve diğer dekoratif öğeleri değiştirmek daha iyidir.

Açık raflı kitaplık Pencereli oturma yeri olan şık kitaplık Duvardaki şık siyah raflar Duvara monte kitaplık Pencerenin yanında ev kütüphanesi Oturma odasında bir bölme olarak kitaplık

Trend 4: Tripod zemin lambaları

Ve 2014’ün sonunda iç tasarım dünyasını heyecanlandıran orijinal tripod zemin lambalarıyla fantastik dördümüzü bitirelim. Bunun gibi bir zemin lambası layık olabilir oturma odasında boş bir köşenin dekorasyonu ve odanın geri kalanı için tonu ayarlayacaktır. Tarzınızı yaşayın!

İç kısımdaki zemin lambası tripod Zemin lambası tripod Tripod zemin lambalı oturma odası tasarımı Şık tripod zemin lambası Oturma odası için güzel zemin lambaları