Önden yüklemeli çamaşır makinelerinin boyutları

Bir yıkayıcının boyutlarıŞu anda, önden yüklemeli çamaşır makineleri hemen hemen her evde bulunabilir. Bu tür ekipmanların muazzam popülaritesi, üreticileri pazar teklifini sürekli genişletmeye teşvik ediyor, bu sayede mağaza raflarında her zevke ve cebe uygun yüzlerce araba modeli bulunabilir. Modern tüketici, çamaşır makinesinin teknik özelliklerine ek olarak, evdeki önceden belirlenmiş bir yere yerleştirilebilmesi için boyutlarını da dikkate alır. Şu anda daha detaylı tartışacağız.

İndirme boyutu ve türü arasındaki ilişki?

Şu anda piyasada iki ana tip otomatik çamaşır makinesi bulunmaktadır: ön (makinenin ön duvarında bir delik vardır) ve dikey (ambar kapısı üsttedir). Dikey rondelalar dar ve uzundur ve çamaşır makinelerinin önden yükleyicileri geniş bir genişliğe ve derinliğe sahiptir, ancak yükseklikleri daha düşüktür.

En önemlisi, elbette ön arabalar, neden? Ön “rondelaların” artılarını ve eksilerini inceleyelim ve bu bilgilere dayanarak neden bu kadar popüler olduklarını belirleyeceğiz. Avantajlarla başlayalım.

 • Önden yüklemeli (yatay) çamaşır makineleri tam entegredir. Tezgah altına, lavabolara ve çeşitli prizlere kurulum için tasarlanmış kompakt makine modelleri tüketiciler arasında oldukça popülerdir. Bu çok fazla alan kazandırır.
 • Ön arabalar, dikey yüklemeli “rondelalardan” çok daha ucuzdur.
 • Yıkamanın nasıl gerçekleştiğini görmek mümkündür. Belki de bu her durumda önemli değildir. Ancak, örneğin, bir makinenin normal çalıştığından emin olmadığınızda ve bir arıza ararken, silindirinde neler olduğunu görebilmek çok yardımcı olur.
 • Ön araba bir dolap rolünü oynayabilir, üst kısımda toz paketleri, ağartıcı içeren şişeler ve diğer şeyler yapabilirsiniz.

Önden yüklemeli çamaşır makineleriÖnden yüklemeli çamaşır makinelerinin dezavantajları şunlardır: Ambar kapısını açmak ve çamaşırları boşaltmak için başınızı kuvvetli bir şekilde eğme ihtiyacı ve ayrıca kapağı doğal olarak açmak için makinenin ön duvarının önünde boşluk bırakma ihtiyacı. Çoğu insan için bu eksiler önemli değildir, ev aletlerinin normal çalışmasına müdahale etmezler ve bu nedenle Alıcıların% 87’si önden yüklemeli pullar satın alırken, yalnızca% 13’ü dikey yüklemede.

Dikkat edin! Üstten yüklemeli arabalar nadiren satın alınır ve bu makinelerin çoğu alıcısı düşük maliyetli yarı otomatik modelleri tercih eder. Ve sadece% 1.5’i otomatik dikey rondelaları seçiyor.

Tamburun ön pullardaki konumu, üreticileri genişliklerini ve derinliklerini biraz artırmaya zorlar. Silindir ne kadar büyükse, böyle bir makinenin boyutları o kadar büyük olur. Bununla birlikte, bilimin durmadığını anlamanız gerekir, son gelişmeler, kasanın boyutları aynı veya biraz daha fazla kalırken, oldukça büyük ve ferah varillere sahip çamaşır makinesi modelleri oluşturmanıza izin verir. Bu makinelerin örneklerini inceleyelim ve onun çerçevesinde verelim.

Uzunluk, Genişlik, Derinlik, Makine Ağırlığı – Genel Bakış

Önden yüklemeli çamaşır makinesi boyutları değişiklik gösterebilir. Dahil edilmek üzere belirli bir model seçen bir tüketici, gerekli boyutu bir santimetre hassasiyetle eşleştirmekle ilgilenir. Bu nedenle, öncelikle ön arabaların ortalama boyutuyla değil, belirli bir modelin belirli boyutuyla ilgilenecektir. Sadece bu teknolojinin çeşitli modellerinin özelliklerini inceleyerek öğrenebilirsiniz ve örnekler veriyoruz.

 1. LG E1096SD, 4 kg çamaşır içeren tamburlu, yeni yüklenmiş, önden yüklemeli otomatik bir çamaşır makinesidir. Rusya pazarındaki en iyi arabalardan biri. On üç yıkama programı, dijital ekran, şekerleme filtresi, sızıntı koruma sistemi, arızaların kendi kendine teşhisi ve diğer yararlı işlevlerle donatılmıştır. Ağırlık – 56 kg. Boyutlar (cm): yükseklik – 85, genişlik – 60, derinlik – 36.
  Önden yüklemeli yıkayıcı boyutları
 2. Bosch WGL 20060 OE. Alman imalatının en iyi geleneklerinde yaratılmış basit ve güvenilir çamaşır makinesi. Makinenin 5 kg’lık bir yükü, gerekli temel yıkama programları paketi ve 1000 rpm’ye kadar sıkma hızı vardır. Bir dizi temel koruma işlevi vardır: sızıntı koruması, köpük kontrolü ve hata kontrolü. Ağırlık – 60 kg. Boyutlar (cm): yükseklik – 85, genişlik – 60, derinlik – 40.
 3. Gorenje W8624H. Slovenya’dan yüksek kaliteli otomatik çamaşır makinesi. Geniş bir tambura sahiptir – 8 kg yük, çok sayıda yıkama programı – bu modelde 23 tanesi ve etkileyici bir koruma fonksiyonları seti. Özellikle, sızıntıya, köpürmeye, dengesizlik kontrolüne, taşma korumasına vb. Karşı koruma vardır. Ağırlık – 76 kg. Boyutlar (cm): yükseklik – 85, genişlik – 60, derinlik – 60.
 4. SAMSUNG WW90H7410EW / LP. Tanınmış bir Koreli üreticiden teknolojik olarak çok gelişmiş otomatik çamaşır makinesi. Başlamada gecikme, kolay ütüleme, hızlandırılmış yıkama, köpüklü yıkama, program yolunu gösterme gibi birçok kullanışlı fonksiyonla doludur. Cephaneliğinde 12 yıkama programı vardır, düğmeler kilitlenerek köpükten ve çocuklardan korunur. Maksimum yük 9 kg’dır. Ağırlık – 73 kg. Boyutlar (cm): yükseklik – 85, genişlik – 60, derinlik – 60.

Bu kısa inceleme, aynı anda birçok önemli sonuca ulaşmamızı sağlar. Çamaşır makinesinin derinliği ile tambura yüklenebilecek çamaşır miktarı arasındaki ilişki ile ilgili olarak şunu söyleyebiliriz: Ön yıkayıcıdaki maksimum tambur yükü ne kadar yüksekse, bu makinenin derinliği o kadar büyük olur. Özellikle, 36 cm derinliğe sahip ancak yalnızca 4 kg taşıma kapasitesine sahip LG E1096SD3 ve 60 cm derinliğe sahip ancak 9 kg büyük yük taşıma kapasitesine sahip SAMSUNG WW90H7410EW / LP. Bu örneklerde ilişki açıkça görülmektedir.

Dikkat edin! 7, 9, 12 ve 14 kg’lık yüklere sahip modern ön yıkayıcılarda tank çok geniştir. Üretici, makinenin derinliğindeki zorunlu artışı kısmen telafi etmek için kasıtlı olarak tankı ve buna bağlı olarak kapağı genişletti.

Uzmanlar, çok dar ön rondelalarla kovalamamanızı tavsiye ediyor. Sonuçta, küçük boyutlu makinelerin, küçük bir maksimum tambur yüküne ek olarak, başka bir önemli dezavantajı daha vardır – büyük bir kuvvetle titreşirler. Gerçek şu ki, mini çamaşır makineleri yeterince büyük ve ağır bir karşı ağırlık değildir, çünkü bunların üreticisi, kural olarak yerden tasarruf sağlar ve küçük aletleri de hafif hale getirir.

Sonuç şudur: Cihaz tam hızda dönecek şekilde döndürüldüğünde, etki merkezkaç kuvveti etkisi altında kuvvetle başlar. Özellikle ağır durumlarda, makine kelimenin tam anlamıyla bir yandan diğer yana zıplamaya başlar ve çok fazla ses çıkarır. Sonuç çıkarma!

Daktilo içinde: Boyutlar yerleştirme seçeneklerini etkiler mi?

Geçtiğimiz 20 yıl boyunca, tasarımcılar ön yıkayıcıları yerleştirmek için yüzlerce seçenek buldular ve benzer ekipmanın belirli bir modelinin boyutları gibi bir faktör önemli bir rol oynadı. Çamaşır makinesini odanın içine entegre etmek için çeşitli seçenekleri ne belirler? Önden yüklemeli çamaşır makinesi içi

 • Oda büyüklüğünde. Her küçük mutfakta veya banyoda her santimetre pahalıdır, bu nedenle büyük odaya yerleştirilmiş en çok yerleşim seçeneklerini seçmeniz gerekecektir. Bu durumda, boyutlar çeşitli tasarım çözümleri sunar.
 • Mobilya konfigürasyonundan. Banyodaki mutfak takımı veya mobilyalar çamaşır makinesi ölçülerine göre sipariş edilirse sorun olmamalıdır. Ancak mobilya zaten varsa ve çamaşır makinesinin değiştirilmesi gerekiyorsa, seçimde bir sorun ortaya çıkabilir.
 • İletişim sitesinden. Çamaşır makinesinin amaçlanan konumuna özel olarak iletişim (su temini, kanalizasyon, çıkış) aktarmanın bir yolu yoksa, son sürüme uyum sağlamanız gerekecektir.
 • Birbirine bağlı teknolojinin mevcudiyetinden. Tek seferde bir çamaşır makinesi ve çamaşır kurutma makinesi alırsanız, kullanımı daha uygun ve iletişim yoluyla iletişim anlamında daha uygun olduğu için bunları bir araya getirmek daha iyidir.

Çok sayıda bireysel özelliği ve koşulu tasarımcı konfigürasyonlarından gelen çizimlerle birleştirerek, ön yıkayıcının hak ettiği yeri alacağı mükemmel iç mekanı elde edebilirsiniz. Tasarımcıların tamamen farklı şekillerde çamaşır makineleri var. Çamaşır makinenizde kurutucunuz varsa ev aletlerinden eşyalarınızı üst üste yerleştirerek bir iç çift oluşturabilirsiniz. Önden yüklemeli çamaşır makinesi içi

Ayrıca, araba tuvalet masasının altındaki bir nişin altına veya lavabonun altındaki lavabonun yerine iyi bir şekilde sığacaktır. Orada kimseye zarar vermeyecek, boyutlar bir rol oynamayacak ve aynı zamanda kullanılabilir alan kaplamayacak ve kullanımda rahatsızlık yaratmayacaktır. Çamaşır makinesi, mutfak yüzeyinin altında harika görünüyor. Cihazın ön panelinin görüntüsünden hoşlanmıyorsanız dahil olan seçeneği seçip kapaklı dolap şeklinde masa üstü altına yerleştirebilirsiniz. Önden yüklemeli çamaşır makinesi içiBizim için iyi bir çözüm de çamaşır makinesinin tuvalette, tuvaletin üzerindeki konumu. Kruşçev dairelerinin oldukça küçük tuvaletleri vardır, bu nedenle tuvaletin üstündeki alanı etkili bir şekilde kullanamazsınız, bu da onu oldukça uygun hale getirir ve içine bir daktilo koyar. Bu düzenleme ile cihazın kullanımı daha uygundur çünkü deliğe çamaşır atmak için eğilmenize gerek kalmaz. Önden yüklemeli çamaşır makinesi içi

Tüm modellerin yüksekliği ve genişliği aynı ve ortalama 85 ve 60 cm olduğundan, makinenin boyutlarının içindeki konumunu nadiren etkilemesi ilginçtir, bu nedenle, “ev asistanınızın” nerede duracağını net bir şekilde planlıyorsanız – boyutları sizin tarafınızdan açıkça seçilecektir. Önden yüklemeli çamaşır makinesi içi

Sonuç olarak, yatay yüklemeli rondelaların boyutlarının, eşyaların belirli bir boşluğa kenar boşluğu olmadan, yani santimetreden santimetreye yerleştirilmesi gereken durumlarda önemli bir rol oynadığını not ediyoruz. Bu durumda, diğer tüm teknik özellikleri bilerek, hacim için tasarlanmış bir model seçmeniz gerekir.