Ön panel Samsung çamaşır makinesinden nasıl çıkarılır

Samsung çamaşır makinesinde ön panel nasıl çıkarılırÖn paneli Samsung Daktilodan çıkarmak için özel bir eğitim gerekmez. İhtiyacımız olan tek şey konuya karşı ihtiyatlı bir tutum (brifingi okumak), sabır (acele sorunu birden çok kez incitir) ve tek alet bir tornavida. Bunun en zor şey olmadığını belirtmekte fayda var, ama aynı zamanda en kolay da değil. Ancak, tüm talimatları uygularsanız, o zaman herkes bununla kalifiye profesyonellerin yardımına başvurmadan başa çıkabilir.

Ön duvarı serbest bırakın

Her şeyden önce, makinenin sadece önüne değil arkasına da ulaşmamız gerekiyor, bu yüzden onu odanın ortasına yerleştirmeniz veya en azından yerinden çıkarmanız tavsiye edilir. Öncelikle, güvenlik nedeniyle su kaynağı, elektrik ve kanalizasyon bağlantısını kesin. Ön duvarı sökmeden önce bunu engelleyecek her şeyden kurtulmanız gerekiyor. bunu nasıl yaptın:

  1. Öncelikle yıkama ünitesinin üst kapağını tutan vidaları sökmeniz gerekir.
    Önce arkadaki vidaları sökerek üst kapağı çıkarın
  2. Bundan sonra, yukarı çekin ve kaldırın.
  3. Şimdi kontrol paneli yıkayıcısını çıkarmanız gerekiyor. Bunu yapmak için, deterjan kabının bulunduğu vidaları (modele bağlı olarak 3-4 adet) sökün. Ardından plakanın üstündeki vidaları sökün (dikey olarak sıkılırlar). Tüm vidalar çıkarıldığında, kontrol panelini yana kaydırın.
    Kontrol panelini çıkarın
  4. Şimdi çamaşır makinesinin altına bakın. Sözde dekoratif bir plaka vardır (bazen buna bazen bir plaka veya taban denir). Ön duvarı çıkarmak için, bu sahte panelin de çıkarılması gerekir (pratik bir fayda sağlamaz, sadece dekoratif bir işlev görür). Yapması çok kolay: bir tornavida veya benzeri bir şeyle alın, ardından parmaklarınızla tutun ve dikkatlice çıkarın.

Tebrikler! Şimdi ön duvarın kaldırılmasına engel olabilecek tüm panelleri kaldırdım. Gördüğünüz gibi, bu hiç de zor değil. Mümkün olduğunca doğru davranmaya çalışın, çünkü bu parçalar genellikle plastikten yapılmıştır ve ani, dikkatsiz hareketlerle kolayca zarar görebilir.

Ön duvarın sökülmesi

Tüm panelleri kaldırdım ama hepsi bu değil. Samsung çamaşır makinesinde, ön duvarın çıkarılmasını da engelleyebilecek birkaç parça vardır. Bu nedenle, aşağıdaki şekilde devam edin.

Araba ambar kapısını açın, bölmeyi kilitlemek için cihaza bakın ve yanındaki iki vidayı gevşetin. Bundan sonra kilidi ve kapak tavasını çıkarmanız gerekir. bu nasıl yapılır? Bunu yapmak için, manşetin çevresinde bulunan yaylı bir şeyi yavaşça alın ve ardından çıkarın. Ardından, lastik lekesi zorlanmadan ayrılacaktır (sadece oluklardan çıkarın). Kilide gelince, onu tutan vidaları zaten gevşetmiştim, bu yüzden şimdi çekip içeride tutun.

Serbest bırakmak için kapı kilidini biraz geriye itmeniz gerekebilir.

UBL ve manşet çıkarma

Şimdi tekrar cihazın üst kısmına bakın. Kontrol panelinin altında ön kapağın başka birkaç vidayla sabitlendiğini göreceksiniz. Onları parçalarına ayırın. Sonra aşağıya bakın. Dekoratif plakanın altında, çıkarılması gereken aynı tırnaklar vardır.

Ön panelin çıkarılması

Tüm bu işlemlerden sonra ön duvar kolaylıkla sökülebilir ve yıkayıcı içeriği ile etkileşim kurabilirsiniz. Örneğin, borulu bir elektrikli ısıtıcıyla çalışabilirsiniz (cihazın altında bulunur). Yakınlarda bir pompa var, yani yıkandıktan sonra suyun kanalizasyona boşaltılmasından sorumlu bir drenaj pompası var. Bu çok önemli bir detay ve eğer yanlışsa, o zaman çamaşır makineniz basitçe başlamayacak ve düzeltmek için sadece ön duvarı çıkarmanız gerekecektir. Ve şimdi nasıl yapılacağını bir ustadan daha kötü olmadığını biliyorsun.

Cihazı sökerken, daha sonraki kurulum sırasında zorluklardan nasıl kaçınacağınızı ve gerçekleştirdiğiniz sırayı hatırlamaya çalışın. Güvenliği hatırla ve dikkatli ol!