Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Oda kapısını sürgülü kapıya çevirme

Kendi elinizle sürgülü bir kapı nasıl kurulur Bir evde veya apartman dairesinde alanın rasyonel kullanımı önemli ve akut bir konudur. Odada yer kazanmak için birçok püf noktası var. Oda kapısını sürgülü kapıya çevirme Bunlardan biri, döner kapıların değiştirilmesidir. sürgülü. İkincisi, açmak ve kapatmak için geniş bir alan gerektirmez. Ve şık, muhteşem, modern görünüyorlar. Sürgülü Kapı Fikirleri – EIpaRs 2022 […]

06 Şubat 2022 - 12:01 'de eklendi ve 229 kez görüntülendi. A+A-

Oda kapısını sürgülü kapıya çevirme

Kendi elinizle sürgülü bir kapı nasıl kurulur

Bir evde veya apartman dairesinde alanın rasyonel kullanımı önemli ve akut bir konudur. Odada yer kazanmak için birçok püf noktası var. Oda kapısını sürgülü kapıya çevirme Bunlardan biri, döner kapıların değiştirilmesidir. sürgülü. İkincisi, açmak ve kapatmak için geniş bir alan gerektirmez. Ve şık, muhteşem, modern görünüyorlar. Sürgülü Kapı Fikirleri – EIpaRs 2022

İnce sürgülü kapılar

Standart sürgülü kapıların ciddi bir sorunu var – yetersiz ses yalıtımı. Sonuçta, kapı kanadı sıkıca bitişik değil, duvar boyunca ilerliyor. Kapı-kalem kutusu kullanımı bu sorunun çözülmesine yardımcı olur.

Oturma odasına geniş kapılar

Bu tasarım evde yerden tasarruf sağlar ve yüksek kaliteli ses yalıtımı sağlar.

Sürgülü kapı tasarımı

Kaset sürme sistemi, kasa kapısının temelini oluşturur. Kalem kutusu doğrudan duvara yerleştirilmiştir, bu nedenle bir kısmı özel bir kutu ile değiştirilir. Tüm kapı kanadını gizler. Orijinal sürgülü kapılar

Kullanıldığında, ikincisi duvara paralel yerine duvarın içine geri döner. Kapı, kılavuzlar boyunca özel silindirler üzerinde hareket eder. İsterseniz tüm yapıyı kendi ellerinizle kurun.

Sürgülü kapıların avantajları

Önerilen tasarımın birçok avantajı vardır. Onların arasında:

 1. Önemli yer tasarrufu . Boş alana güvenli bir şekilde mobilya yerleştirebilir ve hatta duvara dayayabilirsiniz.
 2. Özel bir kutuya monte edilmiş kapı kanadının uzun kullanım ömrü . Bu formda, herhangi bir hasardan korunur. Büyük mobilyaları yeniden düzenlerken, tamir ederken, odadan çıkarırken bile. Ayrıca kapının silindirler üzerindeki ağırlığı daha eşit dağılır.
 3. Azaltılmış yaralanma olasılığı. Döner bir kapıya ayağınızla vurmak veya parmağınızı sıkıştırmak kolaydır. Çoğu zaman, evcil hayvanlar da böyle standart bir tasarımdan muzdariptir.

Tek sürgülü kapı

Ancak odaya bir sürgülü sistem kurabilmek ve normal çalışmasını sağlamak için aşağıdaki koşullara uyulmalıdır:

 • kalın bir duvar seçin (kutunun / kasetin kendisinden daha az genişlikte değil);
 • kapının kendisinden 2 kat daha kalın bir kaset seçin, böylece ikincisi her iki yönde de serbestçe hareket eder;
 • seçilen duvarın içindeki kutu için yeterli boş alan olup olmadığını kontrol edin.

çift ​​kapı

Bugün satışta farklı tiplerde sürgülü sistemler bulabilirsiniz. Hepsi imalat malzemesi, boyut, silindir ve kılavuz tipinde birbirinden farklıdır. Genellikle kapı kanadının yüksekliği yaklaşık 1,9-2 m’dir ve genişlik 0,5 ila 1 m arasındadır (kurulması planlanan odaya bağlı olarak). Ancak, alıcının bireysel ölçümlerine göre kapı üretimi için de sipariş verebilirsiniz.

Süslü sürgülü kapılar

eviniz için satın alma kalem kutusu kapısı, müşteri komple kayar sistemi alır. Kaset kurulum için hazırdır. Kapıyı daha yumuşak, yumuşak ve sessiz bir şekilde kapatmak için kapıya daha yakın bakmalısınız.

Geniş sürgülü kapılar

İkincisi, otomatik bir açma ve kapama sistemi ile birleştirilebilir. Özel bir hareket sensörü, bir kişinin yapıya yaklaşımına tepki verir.

Sürgülü kapıların eksileri

 1. Yüksek fiyat. Bu, sistemin rahatlığı ve uzun hizmet ömrü ile dengelenen tasarımın ana dezavantajıdır. Etkileyici maliyeti, tüm yüksek kaliteli parçaları kullanma ihtiyacı ile açıklanmaktadır. Özellikle – makaralar ve kılavuzlar. Aksi takdirde, kapı birkaç gün içinde açılıp kapanmayı durduracaktır.
 2. Kendi kendine kurulumun karmaşıklığı. Kutuyu kendiniz yapmak ve monte etmek kolay değil. Bir uzmandan yardım alırsanız, çok zaman ve emekten tasarruf edebilirsiniz.
 3. Ses yalıtımı sorunları. Ve mutfakta veya yemek odasında – ayrıca kokularla. Sonuçta, kapı kanadı zemine ve duvarlara gevşek bir şekilde bağlanmıştır.

Masif sürgülü kapılar

Sürgülü kapılar nasıl kurulur

İşlem aşağıdaki şemaya göre gerçekleştirilir:

 1. İlk olarak, kapının genişliği mümkün olduğunca doğru bir şekilde ölçülür. Gelecekte, bu göstergeler tüm sistemin temeli olacaktır.
 2. Kaset toplanıyor. Bir çubuk, bir galvanizli profil veya kalın bir levhadan oluşacaktır.
 3. Ortaya çıkan yapı duvara monte edilir. Alçıpan ile kaplanmıştır.
 4. Kılavuz ray monte edilmiştir. Uzunluğunu belirlemek için kapının genişliğini 2 ile çarpın.
 5. Rayın altına yumuşak bir lastik tampon yerleştirilmiştir. Kapıları açıp kapatırken sesi boğuyor.

Dar sürgülü kapı

Doğru yerdeki duvarın taşıyıcı olduğu ortaya çıktıysa, küçük bir bölümünün bile kesilmesi yasaktır. Bu nedenle, bu durumda kasetin doğrudan duvarın üstüne kurulması gerekecektir. Sonuç olarak, bölmenin kalınlığı artar ve tüm yapı çok çekici görünmeyebilir. Sürgülü Kapı Fikirleri – EIpaRs 2022

Kahverengi ahşap kapılar

 • tek kanatlı (örneğin banyo veya tuvaletteki dar açıklıklar için);
 • çift ​​kanatlı (oturma odası için çok uygundur).

Camlı sürgülü kapılar

Aynı anda çift kapı takmayı planlıyorsanız, iki kutuya ihtiyacınız vardır. Biri sola, ikincisi sağa yerleştirilir. Kutuya göre kapı kanadının her bir yarısı için hesaplanır

Mutfağa sürgülü kapılar

Silindirlerin yerleştirileceği yerler ve sayıları, seçilen sürme sisteminin tipine bağlı olarak belirlenir. Bu parçalar sadece kapının üstüne veya 2 yanına yerleştirilebilir. Gövdesi ile kılavuz rayı arasında 5 mm’lik bir boşluk bırakmayı unutmamak önemlidir.

Parlak sürgülü kapılar

Kapının kılavuz boyunca eşit, yumuşak hareketlerle serbestçe hareket etmesi önemlidir. Ani sıçramalar ve yabancı sesler olmamalıdır. Özel açma ve kapama sınırlayıcıları, kapıların hasar görmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

Kulplu sürgülü kapılar

Bir sürgülü kapı nasıl sürgülü kapıya dönüştürülür

Bugün, bu tür dönüşümlerin birkaç çeşidi bilinmektedir. Bunların arasında, yalnızca profesyonel bir kurulumcunun ilgileneceği karmaşık olanlar ve daha basit olanlar vardır. Bazı seçenekler kendi başınıza oldukça yönetilebilir.

Tek dar kapı

Dönüştürmenin en kolay, en hızlı ve en ucuz yolu, mevcut bir Kapı, onu harici bir kayar ray ile tamamlar.

Sıra dışı tasarıma sahip sürgülü kapı

Bu süreçte ihtiyacınız olacak:

 1. Fazla parçaları çıkarın. Belirli bir döner kapının çalışması için gerekli olan birkaç elemanı kaldırabilirsiniz. Bunlar: çerçeve ve kanvas üzerindeki menteşeler, kilit. Gereksiz parçaları zorlanmadan çıkarmak için önce kapıyı menteşelerden çıkarmalısınız.
 2. Ortaya çıkan delikleri kapatın. Menteşe yapısından çıkarıldıktan sonra kalacaklar ve kapının görünümünü büyük ölçüde bozabilirler.
 3. Fırça toz contaları ekleyin. Özellikle sürgülü kapılar için satılmaktadır.
 4. Dış sürgülü rayı takın ve çerçeveyi doğru şekilde konumlandırın. Sonuç olarak, kılavuz kapı genişliğinin en az 2 katı olmalıdır. Uzmanlar, çerçeveyi yatay olarak kaldırarak kapının birkaç santimetre yukarısına yerleştirmenizi tavsiye ediyor. Bu süreçte, tuvalin duvara yakın olmamasını sağlamak önemlidir. O zaman yapının herhangi bir parçasına zarar vermeden optimum kayma elde etmek mümkün olacaktır.
 5. Kapıyı kılavuza sabitleyin. Bu aşamada, kaymasının etkinliğini kontrol ettiğinizden emin olun. Zemin bile hasar görmüşse ve seviye farkı varsa ikincisine müdahale edebilir. Böyle bir sorun fark edilirse, yüzeyi düzleştirmeniz gerekecektir. Bir alüminyum zemin kılavuzu da faydalı olacaktır. Oda kapısını sürgülü kapıya çevirme

Salon ve mutfak arasındaki kapılar

Genellikle evde yerden tasarruf etmek için açılır bir kapının sürgülü kapıya dönüştürülmesine karar verilir. Gizli tasarım, kapı kanadı tamamen duvara gizlendiğinde, duvar işçiliği her zaman gereklidir. En azından minimum.

İki popüler seçenek arasından seçim yapabilirsiniz:

 1. Mevcut bir duvarın içinde boş alan düzenleyin. Hem kapı kanadı hem de kılavuz için yeterli olmalıdır.
 2. Kendi alçıpan duvarınızı tasarlayın.

Orijinal donanımlara sahip sürgülü kapılar

Duvarın içinde net bir şekilde hareket eden gizli bir sürgülü kapı, çevredeki alanı önemli ölçüde boşaltır. Boş alan belirir, ışık ve hava daha iyi geçer. Ve bir tür kapı kanadının diğerine bağımsız olarak dönüştürülmesi, bütçeden önemli ölçüde tasarruf sağlayabilir.

Sürgülü kapılar nasıl yapılır

Sürgülü kapılar kendi başınıza yapılabilir. Ancak gerekli malzemeleri satın almadan önce doğru ölçümler yapmanız gerekecektir. İstediğiniz odadaki kapının genişliğini ve yüksekliğini öğrendiğinizden emin olun. Sonuçta, her zaman standart değildirler. Bu kesin ölçümlere dayanarak, ihtiyacınız olan her şeyi satın alabilirsiniz.

Sürgülü kapı üretimi için malzeme ve aletler

Gerekli malzemeleri ve araçları hem marketten hem de hırdavatçıdan satın alabilirsiniz. İlk bakışta, mal maliyetlerinin yüksek olduğu görünebilir. Aslında, bir yapıyı kendiniz yapmak, bitmiş bir yapı satın almaktan çok daha ekonomiktir.

Almam lazım:

 1. Sürgülü mekanizma , tasarımın en önemli parçasıdır ve bu olmadan kapı sistemi çalışmayacaktır. Doğru ürünü seçmek için satıcının yalnızca tuvalin genişliğini bilmesi gerekir. Hata yapmamak için biraz daha uzun bir mekanizma satın alabilirsiniz. Gelecekte, istenen parametrelere kısaltmak kolay olacaktır.
 2. Sürgülü kapı donanımı. Her şeyden önce, kolları. Rahat olmalı ve odanın iç kısmına sığmalıdırlar.
 3. Araçlar. Usta, kendisi için birkaç nozullu bir öğütücü veya manuel bir freze bıçağı seçebilir.

Yatak odasına sürgülü kapılar

Stokta zaten yeni bir kapı çerçevesi, kapı kanadı, döşeme, sürgülü sistemi kapatmak için bir çubuk varsa, listelenen öğelerin tümü çalışmak için yeterlidir. Kapıyı güvenli bir şekilde kapatmayı planlıyorsanız, ayrıca özel tasarımlı bir kilit satın almanız gerekecektir.

Sürgülü kapı kanadı hazırlığı

Sihirbaz tarafından seçilen araç burada kullanılacaktır. Profesyoneller, manuel yönlendirici kullanmanın daha uygun olduğunu öne sürüyor. Bununla beraber, tüm işler daha doğru ve doğru bir şekilde yapılır.

Tuvali hazırlarken şunları yapmalısınız:

 1. Alt uç boyunca bir oluk kesin. Bunu kesinlikle merkezde yapmak önemlidir. Oluk genişliği – 3 mm. Tuvalin sallanmasını önleyen ve stop görevi gören alt kılavuzun doğru çalışması için gereklidir. En kolay yol, manuel bir freze bıçağıyla bir yuva yapmaktır, ancak bunun için ahşap üzerinde daire şeklinde bir ağızlıklı bir öğütücü de buna uygundur.
 2. Sürgülü mekanizmayı yazdırın, beraberinde gelen parçaları alın. Braketlerdeki deliklerde silindirler rondela ve somunlarla sabitlenir. Ortaya çıkan yapılar kapının üst ucuna değiştirilir, konturları dikkatlice çizilir. Derinliği zımba malzemesinin kalınlığına denk gelen oluklar seçilir.
 3. Kendinden kılavuzlu vidalar ve tornavidalar kullanarak silindirleri kapının tabanına vidalayın.
 4. Bir kilit takın.
 5. Özel tutamaçları takın. Bunu yapmak için, kapının her iki tarafında hem uzun bir açık delik hem de 2 oluk kesebilirsiniz.

Tuval ile tüm eylemler tamamlandığında, sürgülü mekanizmanın kendisine ve yapının kurulumuna geçebilirsiniz.

Kulpsuz sürgülü kapılar

Sürgülü kapı mekanizmasının montajı

Böyle bir mekanizmayı kurmak oldukça basittir. Yalnızca kılavuz profilini güvenli bir şekilde sabitlemek gerekir. Bu durumda, ufku ve kapının konumunu izlediğinizden emin olun.

Ancak tüm işi daha iyi yapmanıza izin veren birkaç kural var:

 1. Kılavuzun kenarı, açıklığın bir tarafından 5 cm dışarı çıkmalıdır. Öte yandan, kapıyı açmanın planlandığı yerde, profil kanvasın yarısına gidecek. Tüm önemli noktaları hesaplama sürecinde kapı kılavuzunu kesebilirsiniz.
 2. Tüm sürgülü mekanizmanın optimum montaj yüksekliğini hesaplamak için, silindirlerle birlikte kapının yüksekliğini ve alttan boşluğu eklemeniz gerekecektir (bu, döşemenin kalitesine bağlı olarak yaklaşık 1-2 cm’dir).
 3. Duvar düzse, kılavuz doğrudan ona takılabilir. Eğri ise, tahta bir çıta yardımıyla bu anı düzeltmek mümkün olacaktır. Kılavuz ikincisine eklenmiştir.

Kapı kanadını kılavuz makaralara takmak için yandan başlayın. Daha sonra kapı istenilen konuma getirilir ve zemine stoper takılır. Maksimum açılmasından sonra lastik bir yastık sınırlayıcı takılır. Yapının alt oluğunun yarısına bir vurgu yerleştirilir ve bir tarafta dübellerle zemine sabitlenir. Kapıyı kapatıp tekrar aynı şekilde 2 defa sabitlemek için kalır.

Tüm işler doğru yapılırsa, yüksek kaliteli malzemeler seçilirse, tüm yapı sahibine mümkün olduğunca uzun süre hizmet edecektir. Bir kapının kendin yap üretimi ve montajı çok tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi oluşması

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerde premium izleme söz konusu olduğunda. Samsung Smart TV’yi düşünebili...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir resim göstermiyor Bu makale için geçerli olan Ürünler ve Kategoriler TV’...

Asperox sarı güç pas söker mi Asperox sarı güç pas söker mi

Eski metallerinize hayat verin ve parlayın. Asperox sarı güç pas söker mi HAYIR Bu pratik yöntemlerle pası nasıl çıkaracağınızı öğrenin...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ