Neden özel bir gardırop tasarımı zamanı

İyi tasarlanmış bir gardırop zamandan, alandan ve ütüden (yasss) tasarruf sağlar, bu nedenle kendinizi kar teçhizatının yanında özel günler için elbiseleri ezerken ve her düz yüzeyde ayakkabı kutuları yığarken bulursanız, giysi saklama alanınızı özelleştirmenin zamanı gelmiştir.

İhtiyaçlarınıza uygun özel bir gardırop tasarımı için neye ihtiyacınız olduğuna şu şekilde karar verebilirsiniz:

1. Elbise askısı mı yoksa kapalı gardırop mu?

Dağınıklık sizi ürpertiyor mu? Karışıklık strese neden olur mu? Düğmesiz bir gömleğin görüntüsü, beni bir doktor olarak al, kalbinin çarpmasına neden olur mu? Bu sorulardan herhangi birine evet yanıtı verdiyseniz, her şeyin sergilendiği bir açık hava tasarımı yerine kapalı bir gardırop isteyeceksiniz.

Özel tasarım gardrop modelleri
,
Kullanışlı yatak odası dolap içi
,
Marangoz Yapımı gardrop modelleri
,
Ölçüye göre dolap fiyatı hesaplama
,
Kullanışlı gardrop içi modelleri
,
Gardrop Çizim modelleri
,
Gardrop İç Dizayn Programı,

Giysilerinizi, ayakkabılarınızı ve aksesuarlarınızı kapalı kapılar ardında saklayabilmeniz için söylenecek çok şey var, özellikle de sahip olduğunuz her şeyi denediğiniz ve daha çok yer kaplamasıyla sonuçlandığınız günlerde.

Moda blogcusu  , kıskanılacak bir kıyafet koleksiyonuna sahip ve kapatılabilen bir gardırop bulundurmanın pazarlık konusu olmadığını söylüyor. Kapıları olan gömme bir gardırop, odayı düzene sokar ve meraklı çocukların erişemeyeceği bir yerde, doğrudan aydınlatmanın dışında tutarak giysinin ömrünü uzatır!

“Dolap kapakları olmadan yaşayamam,” diye itiraf etti iki çocuk annesi. “Gardırobum renk uyumlu ve gülünç bir şekilde düzenli tutuldu, ancak içindekileri doğrudan güneş ışığından ve yürümeye başlayan küçük ellerden korumak için kapıları yine de kapatmam gerekiyor.”

Michelle açık plan gardırop tasarımının hayranı olmayabilir, ancak moda blog yazarı ve ayakkabı koleksiyoncusu , en sevdiği eşyalarını gözden uzak bir yerde saklamayı hayal edemedi.

“Kıyafetlerin öğelerini (ve seçenekleri!) Görsel olarak tek bir yerde görmek çok güzel, farklı parçaları bulmanın zor olduğu küçük bir gardıropta bir şeyler doldurmak ve yine de oradaki şeylerin yarısını unutuyorsunuz,” dedi. mat siyah giysi raflarına sahip şık giyinme odası / giyinme odası.

“Açık bir dolap aynı zamanda evinizde bir özellik alanı olarak ikiye katlanır ve hazırlanmak ve kıyafetleri bir araya getirmek için güzel bir alan haline gelir. Ayrıca, sizi dolabınızı düzenli ve düzenli tutmaya zorluyor! “

İpucu: İyi gardırop tasarımı, baş üstü yüksekliği de dahil olmak üzere mevcut her cm’yi kullanır. Bagajları saklamak veya kutuları kışlık giysilerle dolu tutmak için harika bir yer ve bunun tersi, günlük asma alanınızın üzerinde ek depolama için bir raf akıllıca bir ektir.

2. V çekmece alanı asılı

Farklı kıyafetler farklı şekilde saklanmalıdır, böylece elbiseniz ne kadar asma ve katlama alanına ihtiyacınız olduğunu nasıl belirleyecektir.

Mevcut gardırobunuza bir göz atın ve uygun kıyafetlerinizin ne olduğunu değerlendirin. Özel takım elbise ve şık gömleklerden oluşan bir koleksiyona sahip bir şirket avukatı mısınız? Spor kıyafetleri ile dolu bir gardırobu olan bir yoga öğretmeninden daha fazla asma alanına ihtiyacınız olacak.

Bunları asın:Bunları katlayın:
ElbiselerSüveter
Ceketler ve paltolartişörtleri
GömleklerŞort
Kişiye özel etek ve pantolonlarMayo

Daha küçük eşyaları da düşünün – iç çamaşırı, çorap, ayakkabı ve aksesuarların bir yere gitmesi gerekiyor.

Michelle, asma alanı V çekmecelerini / raflarını nasıl tahsis edeceğinize karar verirken, “Hangi öğelere gerçekten öncelik verdiğinize ve bol miktarda satın aldığınıza iyi bir şekilde bakın ve kişisel ihtiyaçlarınız etrafında alan planlayın,” diyor. “Benimki iyi bir ayakkabı koleksiyonuna dayanıyor ve aksesuar saklama çözümlerine dayanıyor.

“Özel çekmeceler gardırobumun önemli bir parçası – tüm öğeler, çekmecelerin amaçlandığı şeye göre gruplandırılır ve ayrılır: kemerler, kolyeler, küpeler vb.”

İpucu: Aksesuarlardan giysilere kadar çeşitli eşyaları saklamak için farklı yükseklikte çekmeceler ekleyin. Mücevherler, saatler ve güneş gözlükleri en iyi görülmeleri kolay sığ çekmecelerde saklanırken, çantalar, şapkalar ve hacimli giysiler daha fazla yer gerektirir.

Aksesuarlarınızı sergide saklamayı mı tercih ediyorsunuz? Ashleigh’ın kitabından bir sayfa alın ve en değerli ayakkabılarınızı ve çantalarınızı beğenilebilecekleri raflara yerleştirin.

“Tüm ayakkabılarımı yerden tavana raflarda saklıyorum ve ayakkabı tipine göre (kısmen duyu, kısmen OKB!) Mümkün olduğunca düzenli tutmaya çalışıyorum” dedi.

“Tüm ayakkabılarımı bu şekilde görsel olarak görebilmek, kıyafetleri bir araya getirmeye gelince ayakkabı seçmeyi kesinlikle kolaylaştırıyor ve bence, yerde depolamaya kıyasla çok hızlı bir şekilde dağınık hale gelebilecek harika bir alan kullanımı !”

3. Butik tarzda bir kıyafet askısı

Tamamen açık bir gardırop taahhüt edemezsiniz, ancak en sevdiğiniz kıyafetlerden kolayca erişilebilen bir seçim fikrini seviyor musunuz? Bağımsız bir elbise askısı alın!

Bağımsız garnitür rayları son derece trenddir ve hem estetik açıdan çekici hem de pratik çözümler sunar. Birkaç renk uyumlu giysi ile stil verin, bir ceket koleksiyonunu elinizin altında bulundurun, böylece hava için mükemmel parçayı bir anda seçebilir veya eski tarz bir vale koltuğu gibi günlük kıyafetinizi hazırlayabilirsiniz. Anında blogger stili için bir askıdan rasgele dökümlü bir tasarımcı el çantası eklemeniz yeterli.

Vizyonunuz ne olursa olsun, hayalinizdeki gardırop ilhamını sabitlemeye başlamadan önce sahip olduğunuz alanı ölçerek beklentilerden ve gerçek hayal kırıklıklarından kaçının .

Oynamak için koca bir giyinme odası lüksüne sahip olsanız da, ya da at köşe, tam olarak ne kadar hacimle oynamanız gerektiğini anlamak çok önemlidir. Pencereler, havalandırma delikleri, elektrik prizleri ve gaz prizleri gibi mimari özellikleri ve olanakları göz önünde bulundurarak mekanın yüksekliğini, genişliğini ve derinliğini ölçmeye yardımcı olması için bir tamirci görevlendirin veya bir arkadaş edinin.

Odanızın kuş bakışı görüntüsünü kalem ve kağıtla modellemek için ölçümlerinizi kullanın veya çevrimiçi planlama araçlarını kullanmak için IKEA web sitesine gidin. Hangi gardırop yapılandırmasının alanınız için en iyi depolama çözümlerini sunacağından emin değilseniz, IKEA gardırop planlayıcısı neyin mümkün olup olmadığını keşfetmek için harika bir kaynaktır.

Yine de dikkatli olun – bazı IKEA gardırop tasarımları yalnızca 40 cm derinlikte başlar, bu kağıt üzerinde iyi görünür, ancak standart elbise askıları ortalama 40-45 cm genişliğindedir. Öngörülebilir bir gelecek için özel elbise askıları satın almak zorunda kalmak istemiyorsanız, bu yerden tasarruf seçeneği çoğu insan için işlevsel değildir!

Standart vestiyerlere ek olarak biraz kıvrılma odası yerleştirmek için en az 50 cm’lik bir gardırop derinliği öneriyoruz. Ve eğer alan önemli değilse? Asılı alanı ve raf / çekmece derinliğini en üst düzeye çıkarmak için büyütün.

İpucu: Ahşap askılar Scandi-chictir, ancak yan yana yerleştirildiğinde büyük bir yer kaplar. Plastik ve metal askılar çok daha az yer kaplar, böylece daha çok sığabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir