Neden dikey ütülenir?

Hala giysilerinizin mükemmelliğini mi arıyorsunuz? Onlarla ilgilenmeyi seviyorsun ve her zaman ilk günkü gibi takıyorsun. Bu nedenle, uygun yıkama ve kurutmaya ek olarak, ütüleme Giysilerinizin ömrünü uzatmak, özgün tasarımını ve rengini uzatmak için vazgeçilmez son dokunuş.

Ütü merkezinin avantajları

Bir ütü merkezinin tüm avantajlarını biliyor musunuz? Peki eğer kullanırsan dikey olarak ütüleyindaha fazlası var. Öyle. Yatay olarak yapılması tavsiye edilen birçok giysi olduğu için masanızdan kurtulmanızı istemiyoruz, ancak eğer öyleyse narin giysiler, Farkı göreceksin!

Narin giysileriniz için çözüm

Özellikle özel kumaşlarla yapılanlar olmak üzere gardırobunuzda bazı giysileri nasıl ütülemeniz gerektiği konusunda birçok durumda şüphelerinizin olduğunu biliyoruz. Kullanın Ütü merkezi geleneksel şekilde, yatay olarak, bazen bize agresif görünüyor. Bu nedenle bilmelisiniz ki, onu dikey bir konuma yerleştirirseniz, temas daha az doğrudan. Giysiler çok fazla almıyor Sıcak ve üretme riski olmayacak pırıltılar. Akışı sayesinde sabit buhar Ütü merkezlerimizin sahip olduğu kumaşların liflerine doğrudan dokunmaya gerek kalmadan güçlü bir şekilde nüfuz edebilecektir.

Bosch demir

Bu teknik özellikle ütüleme için faydalı olacaktır hassas giysiler: şifon veya saten elbiseler, takımlar, kravatlar, ipek giysiler, danteller, payetler, kadife, serigraflar …

Dikey olarak ütülemek için Ütü merkezielbise sizin ve sırtınız için rahat olacak yükseklikte bir askıya asılmalıdır. Ardından, ütü merkezini prize takmanız ve ütüyü dikey olarak hareket ettirmeniz yeterlidir. yavaş hareketler buharın doğru şekilde nüfuz etmesi için giysinin yukarıdan aşağıya doğru, ütü ile arasında yaklaşık 4 cm’lik bir mesafe bırakarak.

Dikey ütülemenin faydaları

  • Ütüleme süresinden tasarruf edeceksiniz! Birincisi, ütü masasını çıkarıp monte etmeniz gerekmez. Öte yandan giysiyi bir askıya asarken ağırlığı ve kendi ağırlığı, düzgünlüğüne katkıda bulunur. doğal.
  • Ütü için o kadar fazla alana ihtiyacınız yok. Ütü masasını kullanmayarak, her şey asabileceğiniz bir yere gelir. perka.
  • Biz biliyoruz ki gömlek ütülemek Giysinin desenine özel dikkat gerektiren bir görevdir. Dikey olarak ütülemek harika bir çözüm çünkü gömleğin düşmesi müttefikiniz haline gelecektir.

Ütü merkezi

  • Bazen kıyafetlerin belirli kısımlarıyla kötü anlar yaşıyor musunuz? Dikey ütü merkezinizle bir kısmını kolayca tedavi edebilirsiniz. sorunlu noktalar dikişler, düğmeler, fermuarlar, yakalar ve manşetler gibi.
  • Sahip olunan giysiler için endişelenmenize de gerek yok. nakış, uygulamalar ve diğer hassas süs eşyaları. Doğrudan dokunmayarak hasar görme riski yoktur.
  • Ve kendinizi sadece kıyafetlerle sınırlamakla kalmayacak, aynı zamanda ev kıyafetleri. Artık perdeleri çıkarmanız gerekmeyecek, ancak buharı doğrudan dikey olarak uygulayabilirsiniz. Yorgan ve yorgan kılıfları için ise yatağa koyun ve serbestçe hareket ettirin.
  • Bu teknik sayesinde hassas giysileriniz için gerekli önlemleri almış olacak ve tasarruf edeceksiniz. kuru temizlemeci.

Önerdiğimiz yöntemi denemek için ne bekliyorsunuz?

Yazar hakkında

'src =