Ne tür bulaşık makineleri var

Hayatımızı son derece kolaylaştıran bir cihaz varsa, şüphesiz bulaşık makinesidir. Ve bu 135 yıldan daha eski bir buluş – Amerikalı mucit Josephine Cochrane tarafından 1886’da yaratıldı. Olursa olsun, bulaşık makinesi evlerimizin mutfaklarını tamamen fethetti. Ve kutsanmış fetih.

Piyasada çeşitli var bulaşık makinesi çeşitleri, boyutları ve ihtiyaç duydukları kurulum türü bakımından birbirlerinden temelde farklılık gösterir.

Ne tür bulaşık makineleri var

Farklı bulabiliriz bulaşık makinesi çeşitleri, Bu, kullanıcıların olanakları ve ihtiyaçları için uygun bir bulaşık makinesi bulmalarını kolaylaştırır. Boyut, alan, entegrasyon türü veya kurulum nedeniyle bulaşık makineleri farklılık gösterir ve bizim durumumuzda hangisinin işlevini en iyi şekilde yerine getireceğini bilmekle ilgileniyoruz.

Bağımsız bulaşık makinesi

Bu tip bulaşık makinesi, kullanıcılara tam olarak ihtiyacınız olan yere yerleştirilebildikleri için 1.001 kurulum olanağı sunar. Elbette bir elektrik prizi, bir su çıkışı ve nispeten yakın bir drenaj olduğu sürece. Mobilyaya ihtiyaç duymayan bulaşık makinesidir.

Bağımsız bulaşık makineleri, boyutları ne olursa olsun her tür aile ve ev için uygun olan 45 veya 60 santimetre olmak üzere iki boyutta gelir. Bu tip bulaşık makinesini tercih ederseniz, şunlardan birini satın almanızı öneririz: motor EcoSilence. Tercih ettiğiniz zamanda başlayabilirsiniz ve işe yaradığını bile bilmeyeceksiniz.

Tam entegre bulaşık makineleri

Genellikle mutfağınıza şık ve modern bir dokunuş katmaya yardımcı olacak dekoratif öğeler içerdikleri için bulaşık makinelerinde son trendlerdir. Evin bu odasında yer açmak için mutfak mobilyalarının üzerine yerleştirilebildikleri için genellikle panel bulaşık makineleri olarak da adlandırılırlar.

Genel olarak iki ölçüleri vardır: 45 veya 60 santimetre genişliğinde. Bu arada, öyle görünmese de, 18 inçlik bir bulaşık makinesi satın almanın avantajları vardır. Boyutlarından bağımsız olarak, bu tip bulaşık makinesi tamamen verimlidir. Ankastre bulaşık makinelerimiz ayrıca Turbo seçeneği Tabakları, gümüşleri ve bardakları sadece 20 dakikada ışıltılı bırakmak için mükemmeldir.

Kompakt bulaşık makineleri

En küçük bulaşık makinesidir, bu da onları az alana sahip mutfaklar için ideal bir aksesuardır. Mutfak mobilyaları için bir kaplama olarak bir köşeye çok iyi yerleştirilmişlerdir. Her gün çok bulaşık yıkamaya gerek duymayan 2 veya 3 kişilik aileler için oldukça etkili bir bulaşık makinesi türüdür.

Çevreyi koruyan ve evde önemli ölçüde su tasarrufu sağlayan kompakt bir bulaşık makinesi arıyorsanız, Bosch’tan kompakt bulaşık makinesi A +, her yıkamada neredeyse 8 litre su kullanır.

Bulaşık makinesi seçerken nelere dikkat etmelisiniz

Bulaşık makinesi seçerken dikkate alınması gereken faktörlerden biri kapasitesidir. Buzdolaplarından veya çamaşır makinelerinden farklı olarak kapasitesi litre ile ölçülmez. Bulaşık makinesinde 6 ile 15 arasında değişen hizmetlerle ölçülür. Temelde bir yer ayarı, bir kişinin tatlı ve kahve olmak üzere iki yemeklik tam bir öğün için kullanacağı mutfak eşyalarına eşdeğerdir.

Ayrıca satın alacağımız bulaşık makinesinin enerji verimliliğini de incelemeliyiz. Cihazın tüketimini belirlemeye yarayan yedi küresel etiket (A, B, C, D, E, F, G) vardır: en verimli olanlar A kategorisindekiler ve en az enerji verimli olanlar G’dir.

En iyi bulaşık makinesini seçmek

İdeal olarak, A sınıfı veya daha yüksek bir bulaşık makinesi seçin; en verimli olanı A +++. Bu kategoride, örneğin, kullanılan bulaşık makinelerimizi buluyoruz. Zeolitlerle kurutma, tüm bulaşıkların mükemmel bir şekilde kuru çıkması sayesinde çok verimli bir kurutma teknolojisi. Plastik parçalar bile! Bu arada bu teknoloji, bulaşık makinelerinin A +++ olmasına kesin bir katkı sağlıyor.

Öte yandan, bulaşık makinesinin mümkün olduğunca sessiz olması için desibel seviyesine de dikkat etmeniz gerekecektir. Modellerin çoğu 45 ile 60 desibel arasında yayılıyor. Bosch’un Ecosilence motorlu bulaşık makinelerinden birini seçseniz bile, bunun için endişelenmenize gerek kalmayacak. Bulaşık makinesini takın ve sessizliğin tadını çıkarın.

Son olarak, sizin için net olması gereken şey şudur: en iyi bulaşık makinesini seçin Vereceğimiz kullanımı doğru değerlendirmek çok önemlidir. En büyük, en enerji verimli veya en pahalı olanı satın almak zorunda değilsiniz. Yalnızca ihtiyaçlarınıza en uygun olanı satın almanız gerekir.

Piyasada ne tür bulaşık makinelerinin bulunduğunu açıklığa kavuşturduğumuzu umuyoruz. Hangisini eve götüreceğini zaten biliyor musun? Sorularınız varsa, aşağıya bir yorum bırakabilirsiniz, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Yazar hakkında

'src =