Mutfak Tasarımı

Güzel Eviniz için Mutfak Tasarımı

Mutfak Tasarımı – Evin kalbi olan mutfak, evinizde en çok kullanılan alan. Ev sahibi partiler ve eğlenceli konuklar, aile yemek saatlerinin yanı sıra araştırmalara çocuklara yardımcı olan mutfak, bir dizi amacı karşılar. Bu nedenle, zamanın testini bu çok fonksiyonlu odaya yerleştiren kullanışlı, modaya uygun iç mekanları dahil etmek mantıklı.

  • antrasit mutfak
  • kantri mutfak
  • ray dolap iç dizayn
  • albero ray dolap
  • mürdüm rengi mutfak dolabı
  • vizon mutfak dolabı
  • açık mutfak modelleri

Bununla birlikte, bir mutfak geliştirirken dikkate alınması gereken birçok husus vardır. Yeterli depolama alanı var mı? Aletleri nereye koyacaksınız? Doğru ışıkları seçtiniz mi? Ancak daha da önemlisi, aile üyelerinizin yanı sıra size ne tür bir tarz uyuyor? Yaşamımızın% 12’sini sadece yatak odası tarafından yenilen mutfağa yatırıyoruz, bu yüzden mutfak hem yaşamımız için hem de estetik olarak çalışıyor.

Mutfak Tasarım Düzenleri

Lavaboyu, diziyi ve buzdolabını ayıran standart çalışma üçgeni çok daha pratik bir “çalışma alanı” fikrine ilerledi.

Yine de, bu güvenilir mutfak düzenleri hala modifikasyonlarla günümüzün yaşam tarzı ile ilgilidir.

Temel Mutfak Yerleşim Tipleri

Tek Duvarlı Mutfak

Tek duvarlı . Başlangıçta “Pullman mutfağı” olarak adlandırılan tek duvarlı mutfak düzeni, en iyi alan tasarrufu sağladığı için genellikle stüdyo veya çatı odalarında bulunur. Dolaplar ve ayrıca ev aletleri yalnız bir duvar olarak seçilir. Modern tarzların birçoğu, alanı bir geçit geçidi ile bir çeşit Gale tasarımına dönüştüren bir adadan oluşur.

Kadırga Mutfak Tadilat Fikirleri

Kadırga . Bu güvenilir, “yalın” tasarım, daha küçük alanlar ve aynı zamanda tek pişirme mutfak alanları için idealdir. Aynı şekilde geçmeli mutfak olarak adlandırılan mutfak mutfağı, birbirinin karşısındaki iki duvar yüzeyi veya aralarında bir kaldırım bulunan iki paralel tezgah ile tanımlanır. Kadırgalar, odanın her santimetrekaresini en etkili şekilde kullanmanın yanı sıra, bir dolap harcama planına dahil olabilen yapılandırılacak zahmetli köşe dolapları yoktur.

L-Şekilli Mutfak Tasarımları

L-Şekli . L şekilli bir mutfak, köşe alanını optimize etme sorununu ele alır ve küçük ve ortalama boyutlu mutfaklar için akıllı bir tasarımdır. Fonksiyonel L şekilli mutfak, birbirine bitişik iki duvardaki tezgahlardan oluşur ve bir L geliştirir. L’nin “bacakları” istediğiniz kadar uzun olabilir, ancak 12 ila 15 feet’e kıyasla daha az tutmak, alanı başarıyla kullanın.

L şeklinde bir düzen ile trafiği ortadan kaldıracaksınız: Mutfak, lojistik olarak mümkün olmadığı için yol olmayacak. Ayrıca, bu düzene bir yemek alanı ve çok sayıda iş alanı da ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, mutfağınız büyükse ve aynı zamanda bir ada dahil olmak üzere diğer kurulumları da destekleyebiliyorsa veya birkaç şef alandan yararlanacaksa bu düzenden kaçının.

At Nalı Mutfakları

At nalı . At nalı veya U şeklinde mutfak düzeninde üç duvar / dolap duvarı vardır. Bugün, bu stil aslında üç duvardan L şeklindeki bir mutfağa, 3. “duvarı” geliştiren bir ada ile gelişmiştir. “Bu düzen, web sitesi trafik sirkülasyonunu ve aynı zamanda ada çevresindeki operasyonları mümkün kıldığı için iyi çalışıyor” müdür, Mary Jo Peterson Inc. “Mutfağa daha fazla şef alabilirsin.”

Adalı Mutfaklar

Ada . İşleyen bir mutfak adası, depolama için aletler ve dolaplar içerebilir – ayrıca mutfağa sürekli olarak ek iş alanı içerir. Tüketim alanı (tabureli), yiyecek hazırlama (lavabo ile) ve içecek tasarrufu (şarap soğutucu ile) sunabilir. Ada, tek duvarlı bir mutfağı kadırga tasarımına ve L şeklinde bir formatı at nalı haline dönüştürebilir.

Mutfak adaları inanılmaz derecede işlevseldir, ancak adalarla ilgili 1 numaralı yanlış algılama herkesin mutlaka bir tane olması gerektiğidir. Gerçek şu ki, birçok mutfak bu işlevi dahil etmek için yeterli açıklığa sahip değildir.

Yarımada Mutfakları

Yarımada . Yarımada mutfağı, esas olarak bağlantılı bir adadır, L şeklinde bir tasarımı at nalı haline getirir veya at nalı mutfağını doğrudan G şeklinde bir düzene dönüştürür. Yarımadalar tıpkı adalar gibi özelliklere sahiptir, ancak gerçek bir ada için ideal kare videoyu etkinleştirmeyen mutfaklarda daha fazla boşluk kullanır.

Küçük Mutfak Fikirleri

Genellikle aile konutunun merkezi, mutfak toplamak, hazırlamak, yemek yemek, gülmek, ödev yapmak veya fatura ödemek ve birbirleriyle benzersiz dakikalar içinde paylaşmak için bir alandır. Oda kısıtlandığında, çok işlevli ve kozmetik olarak çekici bir mutfak üretmek akıllı planlama gerektirir. Aşağıda sahip olduğunuz alandan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Yukarıda öngörülen mutfakta, gelişmiş toprak tonları ve ayrıca mobilya tarzı kalıplama, ince mutfaklı odayı rahatlatır.

Açık ve Havadar Mutfak

Bu kenar mutfak, yüksek cam kapı ve pencerelerle aydınlatılan bitişik sabah yemeği konumuna açarak sıkı kriterlerinden en iyi şekilde yararlanır. Geniş bir merkez adası bölgeyi topraklar ve ayrıca yiyecek hazırlama ve saklama için ekstra karşı yüzey sağlar. Mekanın beyaz ve aynı zamanda toz mavisi paleti, ruh halini taze ve taze tutar.

Adalı Siyah Beyaz Mutfak

Temiz siyah kalıp ve gevrek siyah granit mutfak tezgahı bu mutfağı taze tutar. Siyah-beyaz sistem, ayak altına ilgi sağlamak için dama tahtası döşemesi ile sonuçlanır.

Geçitli Mutfak ve Kahvaltı Salonu

Bu rezidansta yakın zamanda yapılan bir geliştirme, mutfağı bir tarafa birkaç metre çarptı ve büyük bir merkez adaya izin verdi. Mutfak yolu, daha fazla koltuk içeren bir kahvaltı alanı ile sonuçlanır. Şarap adanın altında ve bar konumu karşısında listelenen cubbies kaydedilir.

Pürüzsüz Loft Mutfak

Geliştirici Eric Cohler, bu küçük mutfağın ruhlarını yenilenmiş bir işletme binasında, bükülmüş bir ada ile aerodinamik bir James Bond görünümü vererek kaldırdı. Japon fener tarzı aydınlatma armatürü, noktaların çok üzülmesini engelleyen beklenmedik bir dokunuş.

Modern mutfak

Hemen hemen her tür ev sahibi, eski bir çalışma alanının yepyeni görünmesini sağlamak için temel mutfak dönüşümlerini bitirebilir. Bu, evin değerini artırabilir ve pazar yer alıyorsa evi sunma olasılığını artırabilir.

Bununla birlikte, ev sahiplerinin bu temel dönüşümleri tamamlaması çok kolay olduğu için, gerçekten özel ve farklı bir şey arayanlar bu fadleri kovalamalı ve aynı zamanda mutfak standlarını diğerlerinden ayrı bir şekilde kazanmanın bir yolunu keşfetmelidir.

1. Temiz ve Net Modern Mutfak

Toprak tonları, temel yapısı ve aynı zamanda oda özgürlüğü ile, bu modern mutfak tarzı, herhangi bir kişinin veya hane halkının gereksinimlerini karşılamak için erkeksi ve kadınsı aksanların iyi bir dengesini sağlar.

Kaya tezgahları ve ayrıca backsplash, lake millwork dolaplarının pürüzsüzlük seviyesine harika bir kontrast yapısı sunar. Ada kasap bloğunun sıcak tonu, uzayda derinlik geliştirirken, mükemmel hazırlık konumu veya keyifli bir yer olarak işlev görür.

Paslanmaz çelik ev aletleri ve sıhhi tesisat bileşenleri, berrak altın ışık kolye ışıkları ile güçlendirilmiştir. Son olarak, sobanın arkasındaki pürüzsüz mermer backsplash deseni, üçüncü bir görünüm ve gölge kombinasyonu için arka duvarı aydınlatır.

2. Renk Bloğu

Bu modern mutfak tasarımındaki karşılaştırma, bölgeyi birbirine getiren şeydir. Gölge patlamaları hem siyah hem de gri bir sahneden koptu. Her yüzey alanı, ürünün doğası gereği veya kalın bir cam benzeri cila tabakası eklenerek kayganlaşır.

Mükemmel renk seçimleri tasarımcının karanlıkta kesinlikle ya da kaybolacak bir alan üretmesini mümkün kıldı. Renk engelleme, ya da başka bir mat tarihte parlak kontrast renklerin kullanılması, bu odayı izleyiciye atmak için esastır.

Şeffaf cam kolye tarzı ışıklar, renk bloklarının istenen odağını azaltmadan aydınlatma sağlar. Akıllıca yerleştirilmiş beyaz aksesuarlar (bu örnekte bir çay koleksiyonu), ada odasını arka duvar yüzeyinden ayırmak için ön plana biraz boyut içerir.

3. Fuşya Füzyonu

Başlangıçta bu alan bir tür gelişmiş restoran sahnesi gibi görünebilir bak. Bununla birlikte, modern mutfak fikirlerinin hem klasik hem de devrimci tasarım tasarımlarını nasıl içerebileceğinin açık bir örneğidir. Parlak beyaz ve aynı zamanda fuşya, bu odanın yönetici renkleri.

Süper pürüzsüz yüzeyler duvarlardan dolaplara ve tezgah üstlerine kadar uzanır ve görünüm şeffaf plastik tabure üstlerine bile akar. Yemek adasının iç kısmındaki fuşya aksanı, yıkanmış olabileceği veya yıkanabileceği bir yerde güzel bir gölge heyecanı ekler. Amber sarkıt lambalar, iki tonlu renk şemasına, yalnızca çarpıcı olarak adlandırılabilecek üç ton kümesini birleştirerek 3. bir ölçüm ekler.

4. Görünümlü Cam

Bir mekanın açıklığı tipik olarak en büyük özelliğidir. Tasarımcı, bu yansımayı, birkaç yansıtıcı yüzey kullanarak oda görünümünü daha da büyütmek için kullanmıştır. Tipik bir backsplash yerine, alan aslında tezgah üzerinde ve sadece bir fayda işlevine hizmet eden, aynı zamanda bir ev tasarımı biçimi olarak hareket eden ekran raflarının arkasında büyük ölçekli duvar yüzey aynaları kullanılarak açılmıştır.

Bu, sadece alanın duvar yüzeylerinin sınırlarını aştığı görülmekle kalmaz, aynı zamanda diğer ışık kaynaklarını göstererek parlaklığı artırır. Duvar yüzeyleri boyunca dolaplar, saf görünmek için doğru miktarda kirli beyazdır ve aşırı derecede sade görünmeden temizdir.

Bölgenin gerçek özelliği yine de kişiselleştirilmiş adadır. Cilalı çeliğin girintili uç öğeleri odanın yansıtıcı stilini sürdürür ve ayrıca karanlık mantar adası önü dolaplara hoş bir kontrast sistemi ekler. Ultra modern cihazlar, modernizme stile bir dokunuş daha ekleyerek görünümü tamamlar.

5. Temiz Kayrak Modern Mutfak

Bu tasarım, grinin doğru tarzda kullanıldığında donuk olmaktan başka bir şey olmadığını ortaya koyuyor. Arduvaz grisi tonu dolaplardan duvarlara ve döşemeye taşınır. Açık turuncu duvar yüzey rafları ve bir mini ada, depolama alanı ve ayrıca küçük bir yemek yeri de dahil olmak üzere düzene biraz güç katmaktadır.

Paslanmaz çelik backsplash, gri tezgah üstü ile erirken, lavabonun üzerindeki küçük bir lekeli ahşap alanı, duvarı vurgulamak için doğru miktarda ahşap tahıl içerir. 2 yarım buzlu küre tasarım kolye ışık koleksiyonu, görünümü tamamlar ve ayrıca yemek çubuğu için kırılgan bir ışık kaynağı sağlar.

Country Mutfak

Amerikan konut tasarımında ülke tarzı sadece bir şey değildir. Kafanızda, “ülke” nin duvar yüzeyindeki kanatçıkları ve dövülmüş bakır dolap karşılaşmalarını önerdiğinde, yukarıdaki gibi bir mutfağa bakarsınız ve ayrıca prensibin gerçekten ne kadar dövülebilir olduğunu görürsünüz.

Ülke, sofistike olmayan veya rafine edilmemiş veya kısır demek değildir. İşi fazla karışıklık olmadan yapan basit şekiller tarafından kontrol edilen ekstra ve aynı zamanda düzenli olabilir.

Farklı tonlarda çok sayıda beyaz anlamına gelebilir. Beyaz stil üzerine beyaz normalde rustiktir.

Gerçek antikaları kullanmadan geçmişe bir heeding çevirebilir (Bu modern çiftlik evi / önlük lavabosuna ne dersiniz? Ya da sizin için çok kalça olan Edison ampulleri?).

Sallanan bir sandalyeyi doğrudan karışımın içine atmak hiçbir şeyi “ülke” veya “rustik” yapmaz. Yine de yaklaşık olarak çiğ, boyasız, paslanmaz, mühürsüz raflar rustiktir.

Rustik Döşemeli Kır Mutfak

Bu mutfakta ne olursa olsun “ülke” diye bağırıyor! Hadi dolaplarla başlayalım. Maple’daki Oatmeal’da tamamlanan Portland kapı tasarımı. Döşeme: rustik kayın veya selvi. Havalandırma davlumbazı: bakır. Tavan bile dil ve oluklu doğal ahşaptır.

Vitrinli dolaplar Starmark’tan.

Kiraz Bitmiş Country Tarzı Mutfak Dolapları

Aşağıda, bu mutfağı sunan tek şeyle ilgili olarak, benzersiz bir ülke tasarımının bir mutfak dolabı olduğunu gözlemleyeceksiniz: vitrin iş Starmark’ın Cherry’deki Glendale kapı tasarımının Nutmeg’de Çikolata sır ile sona erdi. Diğer her şey belirgin bir şekilde modern.

Akçaağaç ve Beyaz Country Tarzı Mutfak

Maple, ülke mutfak dolabı fikirleri ararken her zaman mükemmel bir seçimdir. Boyayı iyi alan veya tek başına görünen berrak taneli, tatlı bir ağaçtır.

Öne çıkan şirket Shenandoah Cabinetry’dir. McKinley Maple. Kiraz Çikolata Adası Meydanı ile karamela sır.

İtalyan Mutfağı

İtalya, sakinlerinin misafirperverliği ile birlikte hem klasik hem de lezzetli mutfağıyla tanınan bir ülkedir. Bu karışıma, Toskana bölgesinin kötü şöhretli rahatlığını ve ayrıca İtalyan mutfak düzeni için öğeleri elde etmeyi de ekleyin.

İtalyan mutfak tasarımının ayırt edici özellikleri arasında gölge var. Doğal tonlar ve Akdeniz’in canlı renkleri yaygın olarak dahil edilir ve en kısa zamanda davetkar ve canlı olan bir düzene katkıda bulunur. Koyu sarı, kömürleşmiş portakal, pişmiş toprak, yumuşak sarılar ve harika maviler gibi tonlar genellikle, öncelikli bir alanda yemek pişirmenin ve aynı zamanda yemek yemenin bulunduğu, soluksuz ama sofistike bir İtalyan yaşam tarzı önermek için kullanılır.

Döşemeler, tezgahlar ve backsplashes gibi yüzey alanlarına gelince, İtalyan tarzı pişirme alanlarında normalde daha doğal bir görünüm seçilir – kaya veya granitte mat tezgahlar, pişmiş toprak zeminde veya arduvazda zeminler ve ayrıca bir tür mozaik tasarımlar oldukça olağan.

Mutfak malzemeleri üzerindeki kaplarda veya antika raflardan asılı olsun, pişirme malzemeleri ve yürütmeler genellikle belirgin bir şekilde sergilenir. Tipik bir stil, lüksün yanı sıra soluksuz bir zarafettir – İtalyan pişirme alanları, bir sonraki randevunuza giderken ve dışarı çıkmak yerine uzun süreler yatırmaktan mutluluk duyacağınız alanlara benziyor.

İtalyan mutfak alanları için aydınlatma, çok sayıda doğal ışığın yaygın olarak dahil olduğu parlak ve havalandırmalı bir tasarımı yansıtma eğilimindedir. Çiçekler ve ayrıca stratejik olarak pencerelere, tezgahlara veya masalara yerleştirilen bitkilerden, rustik sahneler veya bitkiler ve hayvanların da dahil olduğu sanat eserlerine kadar çeşitli diğer doğal özellikler de olağandır. Açık ahşap tavan ışık demeti, İtalyan mutfağı alanlarında olağan üstü bir manzara ve birinci sınıf doğal ahşaplardan yapılmış dolaplar.

Cihazların yanı sıra cihazlar, Toskana tarzından Akdeniz tasarım İtalyan mutfağına, yoğun veya güçlü tonlarda vintage veya daha modern tarzlara kadar her şeyi ele alabilecek basit paslanmaz çelik düzenlerden İtalyan mutfak tasarımında bir ürün yelpazesi sunuyor.

Genel olarak, genel düzen ne kadar doğal ve dünyevi ise, ekstra modern veya modern eğilmek yerine, ev aletleri ve daha da karmaşık olmayan, geleneksel bir düzen sergileyen pişirme aksesuarları ile kesinlikle daha iyi eşleşecektir.

Nihayetinde, İtalyan mutfak düzenindeki mobilyalar genellikle genel stilin tematik arkına yapışır. Toskana tarzı İtalyan mutfakları için, sorunlu, doğal ahşaplar sıklıkla görülür. Akdeniz tarzı İtalyan mutfaklarında şık, paslanmaz çelik masalardan, dışkı ve sandalyelerden parlak ve canlı portakal, maviler ve çevre dostluklarında boyalı ahşaplara kadar daha parlak ve daha modern mobilyalar yaygın olabilir.

Mutfak Dekoru

Mutfak geliştirme fikirleri için en son stil yayınlarına göz atmaktan hoşlanıyorsanız, ancak zamanınız yoksa veya önemli bir yeni model tahsis ediyorsanız, mutfağınıza bir ev dergisini hak etmeyi nasıl sunacağınız konusunda hızlı ve basit süsleyici önerilerimiz var. . En etkili bileşen, bu mutfak dekorasyon fikirlerinin mükemmel bir şekilde harmanlanabilmesi ve eşleşebilmesidir – birbirleriyle bir veya birkaçını kullanır.

1. Tasarımcının Renk Sırrı

Renk, bir odayı yükseltmek için en hızlı ve en uygun maliyetli araçlardan biridir. Ancak müthiş, canlı mutfaklar kazara gerçekleşmez. Hile 3 renk kombinasyonunda:

Renk 1 : Değiştirilemeyen mevcut bir mutfak gölgesi. Bu tezgah veya dolapların gölgesi olabilir.

Renk 2 : Seçtiğiniz bir nötr. Gölge 1’i tamamlayan yepyeni duvar rengi için kullanın. Mutfak arka planı olarak işlev görecektir.

Renk 3 : Mutfağınızı farklı kılan renk. Genellikle kombinasyonunuzla ilgilenen canlı ve beklenmedik bir gölge. Gölge 3 mutfağınıza pop içerir. Bar tabureleri, çiçek tutucular veya mutfak eşyaları gibi cihazlarınız için bir açıklama parçası olarak kullanın.

Mükemmel 3 renk paletini keşfetmenin en iyi yolu, sevdiğiniz tonlarda boya örnekleri almak ve karışımdan memnun kalana kadar onları karıştırmaktır. Ticari marka 3 renk kombinasyonunuzu keşfeder keşfetmez aksesuar satın almak için bir set bulundurun.

2. Mutfak Duvar Dekorunda en son Trendleri ekleyin – Açık Raflar

Mutfağınızı taze, modaya uygun tonların yanı sıra odak duvar yüzeyi ile yükselttiyseniz, katman ekleme zamanı. Mutfak düzenindeki mevcut desen açık raf, üst dolapsız mutfak alanlarıdır. Görünüm, estetik alan üreterek bir mutfağı aydınlatır, ancak tüm tupperware’lerin yanı sıra daha az dolaplarda uyumsuz bardakları gizlemenizi gerektirir.

Üst dolaplarınızı yırtmak yerine, açık bir duvara 1 veya 2 sürüklenen raf yerleştirerek mutfak duvar yüzey dekorunuzu yükseltmeyi deneyin. Sürüklenen raflar birçok tasarımda bulunabilir ve kurulumu çok kolaydır. Dergiye hazır bir görünüm için kayan raf ekranı şeylerini minimum ve aynı zamanda renk koordinasyonunda tutun.

Daha büyük bir değişiklik için, toplanmış bir üst duvar yüzey dolabının kapılarını ve kabinin arkasını boya veya duvar kağıdını çıkarın. Şu anda yepyeni bir açık ekran rafınız var. Yeni ekran ömrünüzü uzatmak için ürünleri vurgulamak üzere LED kabin altı aydınlatması ekleyin. Dolap elektrik tesisatı bir sorun olduğunda pille çalışan ışıklar kolayca kullanılabilir.

Bir cevap yazın