Mutfak tasarımı: trendlerle tanışın

Taşınacaksanız veya mutfağınızı yenilemeyi düşünüyorsanız, kesinlikle evlere gelen yeni tasarım trendlerini bilmekle ilgileniyorsunuzdur. Bu nedenle, mutfak tasarımındaki yeni trendleri karakterize eden şeyleri çok kısaca ve basit bir şekilde özetlemek istedik. En popüler tarzların hangileri olduğunu biliyor musunuz?

Minimalist tarz.

Hem düz hem de yuvarlak çizgilere sahip zarif şekiller, ancak her zaman pürüzsüz ve stilize edilmiştir. Bu tarzın mutfaklarında hakim olan zarafettir. Genellikle ahşap, metal veya cam gibi malzemeler kullanılır. Elemanlar ferah ve aydınlık alanlarda düzenli ve temiz bir şekilde dağıtılır. Renklere gelince, bu tarz tek renkli tasarımlarla karakterizedir.

Bu tarz mutfaklarda organizasyon anahtardır ve Giriş depolanan öğelere yüklemek giderek yaygınlaşmaktadır çekmeceler veya çıkarılabilir tepsiler. Bu eğilim aşağıdaki gibi ev aletlerine yayılmıştır. buzdolapları, hatta bir içeceklere doğrudan erişim böylece kapıyı açmanıza bile gerek kalmaz.

Minimalist tasarım mutfaklar.

Endüstriyel tarz.

Açık tuğla ve borularla endüstriyel binaların soğuk ortamını yeniden yaratmaya çalışın. En çok kullanılan malzemelerden bazıları meşe gibi metal ve ahşaptır ve hatta wenge gibi daha koyu malzemelerdir.

Endüstriyel mutfaklarda trendler.

Bu tür mutfaklar genellikle geniş ve yüksek tavanlıdır. Bu izin verir fırını kur yükseklikte böylece kullanımı çok daha rahattır. Bu durumlarda, fırının üstüne mikrodalga ile birlikte bir pişirme sütunu yerleştirmek yaygındır. Bu yüzden çoğumuz yerleşik mikrodalgalar Fırınlarla mükemmel uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Tasarım mutfaklar için Bosch cihazları.

Vintage tarzı.

Retro geri döndü, özellikle tipik 60’lar tasarımı … Pastel veya çok canlı renkler, geometrik şekiller ve bitkisel motifler. Bu tarz, karşıt unsurların birleşimine odaklanır: tek kullanımlık malzemeler ve zamanla değer kazanan son derece dayanıklı malzemeler. Veya bunun gibi eski figürlerle renklendirilmiş avangart ortamlar Buzdolabı KırmızıBu tür bir mutfak için mükemmel olan.

Vintage tarzı mutfaklar.

Rustik tarz.

Daha yumuşak renkler ve detaylarla dolu. Bu mutfaklar şekil ve renklerini yeniden yaratarak doğayı çağrıştırıyor.

Mutfağınız için rustik tarz.

Ve doğanın hem odaların tasarımında hem de pişirme biçiminde çok mevcut olmasıdır. verimlilik ve sürdürülebilirlik, malzeme seçiminde dikkate alınan iki husustur ve aletler. Bu anlamda tüm tazeliğini ve özelliklerini koruyarak yemek pişirebilen pişirme biçimleri de ön plana çıkmaktadır. buhar Ö Demiryağsız.

Bosch'tan Teppan Yaki ile yağsız yemek pişirebilirsiniz.

Tarzınız ne olursa olsun, açık olan şey, mutfağın en çok vakit geçirdiğiniz yerlerden biri olmasıdır. Bu nedenle, her şeyden önce kendinizi rahat hissetmeniz gerekir. Ve sen, mutfağını seviyor musun? #CocinaconBosch’da bizimle bir fotoğraf paylaşın, görmek için sabırsızlanıyoruz!

Yazar hakkında

'src =