Mutfak Rafları Fikirleri

Mutfak için 9+ Yaratıcı Raf Fikirleri – Diy Mutfak Rafları Fikirleri

Mutfak, evinizde dağınıklığa eğilimli odalardan biridir. Mutlaka bu kalıcı karmaşaya son vermeniz ve mutfağı vurgulamanız gerekir. Mutfağınızın görünümünü iyileştirmenin yanı sıra dağınıklığı koruyacak mutfak için bu yaratıcı raf fikirlerine göz atın.

1. Bakır Ve Ahşap Raflar

Endüstriyel bir görünüm harika olabilir. Neden mutfağınıza endüstriyel bir görünüm katmaya çalışmıyorsunuz? Bir kol ve bacağa mal olabilecek yenilemeye gerek yoktur. Biraz boru ve ahşap raf eklemek bir çimdikle yapılacaktır.

Bakır endüstriyel borular, plakaları ve diğer servis parçalarını tutan gri ahşap tahtaları destekler.

Sınırlı alanınız mı var? Üzülme! Bu raf fikri, mutfağınızın tezgahı üzerinde yüzdüğü için sınırlı alan söz konusu olduğunda en büyük bahsinizdir.

Pro:

 • Raflar, kısa sürede bazı tabakları almanızı sağlar.

con:

 • Borular paslanmaya eğilimlidir.

2. Mutfak Için Beyaz Raf Fikirleri

Beyaz raflar mutfağınıza her zaman temiz ve düzenli bir görünüm sağlayacaktır. Ayrıca, beyaz en nötr renklerden biridir. Bu nedenle, beyaz rafları herhangi bir mutfak stiline kurabilirsiniz.

Bu raflar, bazı tabak, bardak, bardak ve diğer servis parçalarını saklamak ve düzenlemek için kullanabileceğiniz bazı bölmelere sahiptir. Rafların alt kısmında, bazı plakaları düzgün bir şekilde saklamak için kullanabileceğiniz korkuluk bulunur.

İpucu:

 • Raflar ve tavan arasındaki garip boşluğu doldurmak için bir taç kalıplama eklenir. Ancak, net mobilya kullanma eğilimi gösteren modern mutfaklarda iyi çalışmaz.

3. Köşedeki Raflar

Mutfağınızın köşesinde daha fazla dolap kurabileceğiniz garip bir alanınız varsa, bundan yararlanabilirsiniz. Garip alanı doldurabilir, vurgulayabilir ve parlak bir depolama çözümü oluşturabilirsiniz. DIY mutfak rafları inşa edebilirsiniz.

Bu DIY rafları yapmak kolaydır. Panoları desteklemek için bazı raf desteklerine ihtiyacınız olacak. Tahtaları sıkıca tutmak için bazı tırnakları sürün. Bu raflar, mutfağınızın köşesindeki kusurları gizleyecek ve yanıp sönme olasılığınız olan bazı şeyleri tutacaktır.

İpucu:

 • Daha çekici görünmesi için rafları lekeleyebilir veya boyayabilirsiniz. Lekelenecekseniz, daha iyi bir görünüm için jel lekesi kullandığınızdan emin olun.

4. Lavabo Rafları Üzerinde

Mutfak rafının üzerine bazı raflar takmak oldukça iyi bir fikir olabilir, çünkü az önce yıkadığınız bulaşıkları doğrudan saklayabilirsiniz. Bu raflarda, bazı mutfak gereçlerini ve bardaklarını asmak için kullanabileceğiniz bazı kancalar bulunur, böylece daha hızlı kururlar.

Artıları:

 • Bu raflar uygun fiyatlı çünkü bunları artık ve parantez kullanarak inşa edebilirsiniz.
 • Bazı rafları mutfak lavabosunun üzerine asmak, az önce yıkadığınız yemekleri bir esintide saklamanızı sağlar.

con:

 • Islak camlar ve plakalar levhalara zarar verebilir.

5. Zarif Mutfak Rafları

Bu beyaz raflar, tamamen beyaz mutfak dolaplarını, tezgahı ve pencere kaplamalarını tamamlar. Kıvrımlı beyaz parantez, mutfağa şıklık katmanın yanı sıra beyaz tahtaları da destekliyor.

Beyaz raflar ayrıca pencerelerin sol ve sağ taraflarındaki boş alanı vurgular. Süsleme yanı sıra oldukça iyi bir depolama alanı yaparlar.

İpucu:

 • İhtiyacınız olduğunda kolayca alabilmeniz için go-to kase ve tabaklarınızı en düşük bölmede saklayın.

6. Küçük Ve Basit Mutfak Rafları

Bazı küçük raflar, her türlü garip alan için her zaman mükemmel bir çözüm olmuştur. İki raf, bir pencerenin yanındaki klasik metro karolarına asılır. Pencereler arasındaki boşluğu doldurur ve sık kullandığınız bazı tabakları ve şişeleri saklamanız için biraz alan sağlar.

Beyaz parantez ve levhalar incedir. Üst üste gelmeden metro fayansları ve tezgahla mükemmel uyum sağlarlar.

İpucu:

 • Rafların dolaplarla aynı renkte boyanması güzel olurdu.

7. Yüksek Rustik Raflar

Daha fazla mutfak malzemesi ve tabak saklamak için daha fazla alanınız yoksa, bazı mutfak dolapları inşa etmekten çok daha kolay olan bazı raflar oluşturabilirsiniz.

Bu rustik rafların yapımı kolaydır ve çok işlevseldir. Rafların alt kısmında bazı bardakları asmak için kullanabileceğiniz bazı kancalar bulunur. Raflar, dağınıklığı uzak tutabilmeniz için daha fazla şey saklamak için kullanabileceğiniz birçok bölmeden oluşur.

Pro:

 • Daha fazla bölme, şeyleri saklamak için daha fazla alan anlamına gelir.

con:

 • En yüksek rafta saklanan tencereye ve fincanlara ulaşmak çok zor olacaktır.

8. Tavan Rafı Fikirinin Altında

Bu mutfakta son derece garip bir köşe var. Kolayca erişemeyeceğiniz için içine bir dolap kuramazsınız. Bu garip köşeyi kullanmak için tavanın altındakiler de dahil olmak üzere bazı raflar inşa edebilirsiniz.

Tavanın altındaki raf kusurları gizler ve garip alanı doldurur. Bir taç kalıbının işlevinin yerini alır. Ayrıca, tek bir kron dökümden daha işlevseldir.

Pro:

 • Tavanın altındaki garip alan daha işlevsel olabilir.

con:

 • Bu rafta sakladığınız her şeyi elde etmeniz zor olacaktır.

9. Paslanmaz Çelik Mutfak Rafları Fikir

Paslanmaz çelik, dayanıklılığı ve ısıya dayanıklılığı ile bilinir. Bu nedenle, raf mutfağı fikriniz için paslanmaz çelik kullanmak harika bir fikir olacaktır.

Bu paslanmaz çelik raflar harika. Sofistike değildirler ve fazla yer kaplamazlar, ancak mutfak gereçlerinizin ve servis parçalarınızın çoğunu tutabilirler.

Bazılarında spatula, havlu ve tuvalet kağıdı tutmak için kullanabileceğiniz bazı kancalar vardır. Bazılarında mıknatıs bulunur, böylece bıçak ve bazı manyetik baharat tenekeleri ekleyebilirsiniz.

İpucu:

 • Bıçaklarınızı çocuklarınızın ulaşabileceği rafta saklamayın.

Mutfak için bu 9 akıl almaz raf fikri, genellikle mutfağınızda sahip olduğunuz karmaşa için en iyi çözümdür. Sadece güzel değil, aynı zamanda işlevseldirler. Şimdi dağınıklığa güle güle diyebilirsiniz.

Bir cevap yazın