Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2022
EIpaRs 2022

Mutfağınız için bir tezgah nasıl seçilir

Mükemmel tezgahı bulmak karmaşıktır, çünkü üretildikleri birçok malzeme vardır ve hepsinin avantajları ve dezavantajları vardır.mutfak tezgahı tavsiye Hangileri olduklarını biliyor musun? Tezgah olmadan mutfak yoktur. Evlerimizin bu odasında kendisine kişilik ve stil kazandırdığı için temel bir parçadır. Bu nedenle tezgah seçmek çok zaman harcamamız gereken bir şeydir: Malzemeleri anlamak, tüm seçenekleri, artılarını ve eksilerini bilmek ve ne istediğimiz hakkında bir fikir […]

17 Nisan 2021 - 21:52 'de eklendi ve 278 kez görüntülendi. A+A-

Mutfağınız için bir tezgah nasıl seçilir

Mükemmel tezgahı bulmak karmaşıktır, çünkü üretildikleri birçok malzeme vardır ve hepsinin avantajları ve dezavantajları vardır.mutfak tezgahı tavsiye Hangileri olduklarını biliyor musun?

Tezgah olmadan mutfak yoktur. Evlerimizin bu odasında kendisine kişilik ve stil kazandırdığı için temel bir parçadır. Bu nedenle tezgah seçmek çok zaman harcamamız gereken bir şeydir: Malzemeleri anlamak, tüm seçenekleri, artılarını ve eksilerini bilmek ve ne istediğimiz hakkında bir fikir edinmek. sadestone , mutfak tezgahı kaç cm , boreas çimstone , çimstone boreas , gri çimstone , calisco çimstone , cimstone olympos , star galaksi tezgah , star galaxy tezgah , çimstone tezgah mı granit tezgah mı , çimstone lapland,

Tezgahlarda, üretilebildiği geniş malzeme yelpazesi sayesinde kalite ve stil birbirini dışlamaz. 

Ek olarak, sadece tezgahı değiştirerek mutfağınıza yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz, bu nedenle basit bir şekilde yenilemek istiyorsanız, iyi bir tezgah satın almak mükemmel bir çözüm olabilir. mutfak tezgahı tavsiye

Tezgah alırken nelere dikkat etmelisiniz?

 • Yükseklik: Her gün rahatça kullanabilmek için doğru yüksekliğe yerleştirilmesi gerektiğinden muhtemelen dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir. Tezgah üzerlerinde duracağı için yükseklik mutfak mobilyası tarafından verilecektir. Genellikle yerleştirildikleri yükseklik yerden 90 cm yüksekliktedir ancak ihtiyacınıza göre değişebilir. 
 • Uzun: Tezgah ne kadar uzun olursa, maliyeti o kadar artar. Öyleyse ölçümleri iyi yapın, böylece bir inç daha fazla ya da daha azına ihtiyacınız kalmaz, çünkü kısa düşmek de aynı derecede kötü olabilir. 
 • Kalınlık: Bir tezgahın kalınlığı genellikle 3 ile 5 cm arasındadır, ancak malzemeye ve vermek istediğimiz stile bağlı olarak her zaman daha büyük olabilir. 
 • Kapak: Duvara temas eden kısımda tezgahın aralarına su, gres veya kir girmemesi için bitiş görevi gören parçadır. 
 • Kırpma: Tezgahın parçası bir duvara dayanmadığında, malzemeyi çarpmalardan, sürtünmeden vb. Korumak için kenara bir süs yerleştirilir.
 • Derzler: Tezgah L şeklinde olduğunda, iki parçanın bir mafsal vasıtasıyla birleştirilmesi sayesinde mümkün olması normaldir. Çok hoş değiller ve kir biriktirme eğiliminde değiller ama bazen onları belirli malzemelerle koymaktan başka çare yok. 
 • Delikler:  Tezgahlarda genellikle lavabo ve seramik ocak bulunur. Montajı için ortada delikler açmanız gerekiyor ve bu da fiyatı artırıyor. Pürüzsüz bir tezgah, bu delikleri açmamız gereken tezgahla aynı değildir. 
 • Temizlik ve bakım: Tüm malzemeler eşit derecede zarar görmez. Çok yemek yapacaksanız, daha iyi temizlenmiş, dayanıklı ve dayanıklı olanlara yatırım yapmaya değer. mutfak tezgahı tavsiye
 • Tarz: Sonunda, bir tezgah, mutfağın tarzını belirler. Modern, rustik, daha profesyonel … Ve bunu başarmak için malzeme çok önemlidir. 
 • Bütçe: Doğal bir malzemeden yapılmış bir tezgah, sentetik bir tezgahla aynı fiyata sahip değildir, boyutu da, deliklere ihtiyacımız olup olmadığını etkiler. Bunu uzun vadeli bir yatırım olarak düşünün, çünkü tezgahlar iyi bakıldığında onlarca yıl dayanabilir. sadestone , mutfak tezgahı kaç cm , boreas çimstone , çimstone boreas , gri çimstone , calisco çimstone , cimstone olympos , star galaksi tezgah , star galaxy tezgah , çimstone tezgah mı granit tezgah mı , çimstone lapland,

Kenarların veya kenarların şekli de birçok durumda özelleştirilebilir : 

 • Basit: Tezgah, parçanın geri kalanıyla aynı kalınlıkta düz bir kesimle sona erer.
 • Gönye: Tezgahın kenarı, mobilya veya aletleri toplayan 90 derecelik bir açı oluşturur.
 • Yarım yuvarlak: Tek kenar gibi düz bitirmek yerine, kenar üstte yuvarlatılır, böylece alt kısım düz bir kesime sahip olur.
 • Yuvarlatılmış: Bu durumda, kenar hem üst hem de alt alanlar olmak üzere tamamen yuvarlatılmıştır.
 • Eğimli: Yarım yuvarlak kenar gibi, ancak düz şekilli kenar. mutfak tezgahı tavsiye

Malzemeye göre tezgah çeşitleri

İki büyük gruptur. Doğal malzemelerden veya yapay malzemelerden yapılmış tezgahlar. 

Doğal malzeme tezgahı mutfak tezgahı tavsiye

Taş, maden ve ahşap, bu tür tezgahın baş kahramanlarıdır. 

Doğal taş tezgahlar

Tezgah yapımında kullanılan taşlar sadece farklı estetiği işaretlemekle kalmaz, aynı zamanda her birinin temizlik, dayanıklılık, dayanıklılık gibi özellikleri de vardır. Ayrıca doğal taştan yapıldığı için fiyatı daha yüksek ama bunda bile farklılıklar var. 

Granit tezgah tablaları

Tezgah yapmak için en iyi malzemelerden biridir. Öyle ısı dayanıklı mükemmel çizilme ve darbelere dayanır;. İyi durumda uzun yıllar sürecek. 

Neyi sevdiğimize bağlı olarak cilalı veya pürüzlü bir görünüme sahip olabilir . Renklere gelince granitin cinsine göre değişmekle birlikte en yaygın ve en çok talep edilen gri ve siyah tonlarıdır. 

Kir konusunda ise su itici ve antibakteriyel bir işlemle malzemeyi hazırladığımız sürece oldukça iyi destekler. Bununla temizlenmesi kolay ve hızlı olacaktır. 

Granit tezgah siparişi verirken çok ağır olacağı için taşınması ve yerleştirilmesi zor olacak ve bu da fiyatını artıracaktır. L şeklinde olmasını istiyorsanız veya çok uzun bir tezgaha ihtiyacınız varsa, muhtemelen parçalara ayırmanız ve montajda conta kullanmanız gerekecektir. 

Ayrıca granitin ağırlığı, dayanacağı mutfak mobilyalarının dayanıklı ve kaliteli olmasını da zorunlu kılmaktadır. 

Mutfaklar için kayrak tezgahlar mutfak tezgahı tavsiye

Pek çok mutfakta görülen bir malzeme değildir ve buna rağmen arduvaz su geçirmez, ısıya dayanıklıdır ve her türlü temizlik ürününü çok iyi destekler, az gözenekli olmasına rağmen neredeyse bakım gerektirmez. Her mutfağa rustik ama çok şık bir dokunuş verir. 

Arduvaz düşündüğümüzde normal olan şey onu siyah olarak hayal etmektir, ancak gerçekte tezgah üreticilerinin kırmızımsı tonların görülebildiği yeşil, gri veya çok renkli arduvaz gibi daha birçok tonu vardır. 

Ancak bir dezavantaj olarak darbelere karşı en dayanıklı malzeme olmaması ve çizilebilir olmasıdır . Bu nedenle, üzerinde dikkatlice çalışmalısınız. sadestone , mutfak tezgahı kaç cm , boreas çimstone , çimstone boreas , gri çimstone , calisco çimstone , cimstone olympos , star galaksi tezgah , star galaxy tezgah , çimstone tezgah mı granit tezgah mı , çimstone lapland,

Mermer tezgah

Pahalı bir malzeme olduğu için az sayıda mutfakta görülüyor ancak olduğu yerde çok şık ve şık bir görünüm veriyor. Bu ise çok sert ve ısıya dayanıklı malzeme çok güçlü bir darbe alırsa o kırabilir rağmen. 

Pek çok farklı renkte bulunabilir ve cilalı ise doğal olarak parlak bir tezgah elde etmek kolaydır. 

Kusur olarak gözenekli bir yüzeydir, yani üzerine düşen ve çabuk temizlenmeyen herhangi bir madde mermer tarafından absorbe edilebilir. Özellikle asitlere karşı hassastır , bu nedenle limon ve sirke “düşmanı” dır . 

Ayrıca bu doğal parlaklık zamanla kaybolur ve ancak tekrar cilalanarak geri kazanılabilir. Bu nedenle, eğer mermer istiyorsan evet ya da evet, bu konuda endişelenmemek için cilalı yerine mat bir mermer seçmeyi düşün. 

Sabuntaşı veya sabuntaşı tezgahı

Granit ve mermere iyi bir alternatif olan diğer bir damarlı taş çeşididir. Damarları kuvars veya talk olabilir. Aslında, talk parçasından oluştuğu için yüzeyinin çok pürüzsüz , neredeyse kadifemsi olması ve dolayısıyla sabuntaşı olarak bilinmesidir.

Gözeneksiz olduğundan, kimyasallarla kapatılmasına gerek kalmadan kir ve lekelere karşı dayanıklıdır . Aynı zamanda ısıya da dirençlidir. 

Renk mavimsi griden siyah tonlara kadar değişir ve çizgiler beyazdan sarı tonlara kadardır.  

Granitten daha pahalı ancak mermerden daha ucuz olabilen bir malzemedir . Ayrıca biraz kolaylıkla çizilir ancak hasarlı yüzeyi zımparalayarak tamir etmesi kolaydır. 

Mutfak tezgahı üzerinde lav taşı

Adından da anlaşılacağı gibi lav taşı, Etna gibi yanardağların eteklerinde bulunan taş ocaklarından çıkarılır. 

Isıya ve çizilmeye karşı çok dayanıklıdır . Gözeneksiz yüzeyi sayesinde temizlenmesi kolaydır, bu nedenle lekeleri de emmez. mutfak tezgahı tavsiye

Olumsuz yanı , münhasırlığından dolayı çok pahalı bir malzeme olmasıdır . 

Kuvars tezgahlar

Kuvars tezgahlar, doğal kuvars parçacıkları ve polyester reçinenin karıştırılmasının sonucudur.

Bu nedenle çok sert ve dirençli bir malzemedir , temizlenmesi kolaydır ve akla gelebilecek hemen hemen her renkte mevcuttur. 

Direkt ısıya dikkat etmeniz gerektiği doğru olsa da onu iyi desteklemediği için ve bu yüzeyde sıcak bir kap bırakırsak ona zarar verebiliriz. 

Ahşap tezgah

Mutfaklarda rustik bir dokunuş istediğimizde ahşap tezgah esastır. Bize farklı renkler ve tonlar verecek çok sayıda ağaç türü (ceviz, meşe vb.) Arasından seçim yapabiliriz. Birincisi daha pahalıdır, masif ahşap veya ahşap kaplama tezgahlar olabilirler. sadestone , mutfak tezgahı kaç cm , boreas çimstone , çimstone boreas , gri çimstone , calisco çimstone , cimstone olympos , star galaksi tezgah , star galaxy tezgah , çimstone tezgah mı granit tezgah mı , çimstone lapland,

Bir avantaj olarak, sık sık cilalamanın her zaman yeni gibi görüneceğini bilmelisiniz. 

Ancak kolayca çizilebilir ve yüzeyinde doğrudan sıcak bir şey bırakmamak en iyisidir. Temizlik özel olmalıdır, çünkü bir bez ve suyla pek bir şey elde edemeyiz. Ve ortaya çıkabilecek olası çatlaklara dikkat etmelisiniz. 

Sentetik malzeme tezgahı

Sentetik malzeme tezgahları da çoktur. Doğal olmadıkları için fiyatlarının öncekilerden uzak olduğunu düşünmeyin. Malzemenin türüne bağlı olacaktır. 

Yapay taş tezgahlar

Yapay taşın en büyük avantajı, mat, parlak, saten, masif veya benekli gibi birçok renk ve yüzeyde bulunabilmesidir. Olasılıklar çoktur. 

Ayrıca gözenekli bir malzeme olmadığı için granitten bile çok dayanıklı ve temizlenmesi kolaydır . Çizilmez ve iyi durumda uzun süre dayanır. 

Tek kusur, üzerine sıcak tava veya tencere koymamanın daha iyi olmasıdır, çünkü kısmen reçineyle yapıldığı için yanabilir. 

Laminat veya tabakalı tezgahlar

Sunta ile üretilirler ve yüzeyleri sentetik bir tabaka ile kaplanır , bu nedenle yüzeylerini seçerken birçok olasılık vardır. Taşı, ahşabı taklit edebilir veya yaratıcı bir tasarım olabilir. Bu nedenle ve montajı kolay olduğundan oldukça ekonomik bir seçenektir. 

Bununla birlikte, ısıya veya kire karşı dayanıklı değildirler, ancak günlük temizlikte uzun süre iyi durumda kalırlar. 

Sentetik reçine tezgahı

Adından da anlaşılacağı gibi sentetik reçine ile oluşturulan bu tezgahlar, daha düşük bir bütçemiz varsa iyi bir seçenektir. Çizilmelere ve darbelere karşı çok iyi direnç gösterirler ve gözenekli bir malzemeden yapılmadıkları için temizlenmesi kolaydır ve lekeler kolayca işaretlenmez. Zaman testine iyi dayanıyorlar ve ayrıca birçok model ve renk mevcut. 

Isı düşmanınızdır, bu nedenle üzerlerine, örneğin fırından yeni çıkarılan bir tepsi gibi yüksek sıcaklıkta herhangi bir şey koymamanız tavsiye edilir. mutfak tezgahı tavsiye

Paslanmaz çelik tezgah

Mutfağınıza endüstriyel bir hava katmak istiyorsanız çelik tezgah sizin için harika olacaktır. Aslında profesyonel mutfaklarda kullanılanlardır. 

Yüksek sıcaklıklara mükemmel bir şekilde dayanırlar , çok hijyeniktirler ve temizlemeleri kolaydır. 

Dezavantajları, kolayca çizilebilmesi ve üzerlerinde parmak izlerinin yanı sıra kirin hemen fark edilebilmesidir. Ancak dayanıklılığı mükemmeldir. 

Porselen tezgah

Henüz pek çok mutfakta görülmüyorlar ancak porselen tezgahlar zamanın geçişine çok iyi direndikçe trend yakında değişecek . Direkt ısı ya da yanmadan muzdarip değildir, lekeler iz bırakmaz, çizilmez ve temizlenmesi kolaydır. 

Bu, bu ultra kompakt yüzeyle sonuçlanan bir taş ve cam kombinasyonu olması sayesinde elde edilir . Hatta temizlik için kimyasalları mükemmel şekilde destekler. 

Onları ahşap, taş, düz renk vb. Taklit ederken bulacaksınız , böylece herhangi bir mutfağın tarzına uyarlanabilirler. 

Olumsuz tarafı fiyattır. Bunlar muhtemelen bir tezgah için en pahalı malzemelerdir . 

Cam tezgah

Cam tezgahlar, hemen hemen her renkte bulabilmemize rağmen, açık ve nötr tonlarda olduklarında mutfağa çok fazla ışık getirir. Modern ve avangart havaya sahip bir mutfak için harika bir seçenektir. 

Gözenekli bir yüzey olmadıkları için kolay temizlenirler ve ısıya çok iyi dayanırlar. 

Çizilebileceği doğru olsa da tamiri çok basittir . Bir dezavantaj olarak cam tezgahın rengi koyulaştıkça izler oldukça belirgindir ve çok büyük veya L şeklinde bir tezgah istersek derzlere ihtiyacımız olur ve çok görünürler, dekoratif etkinin çok fazla görünmemesine neden olur. 

Microcement tezgahı

Darbelere dayanıklı, su geçirmez ve temizlenmesi kolay bir malzemedir . 

Diğer bir avantaj, bu malzemenin mevcut tezgahlara uygulanabilmesidir , bu nedenle stil değişikliği istiyorsak mükemmeldir. Diğer türdeki fayansları veya tezgahları kaplayabilir. 

Direkt ısının yüzeyine zarar verebileceğini aklınızda bulundurun, bu nedenle onu ondan korumak ve lekelendiğinde hızlı bir şekilde temizlemek, lekeleri önlemek için daha iyidir. 

Gördüğünüz gibi tezgah dünyası çok geniş. Tüm detayları hesaba katmalısınız ama şüphesiz mutfağınızda farkı yaratan seçtiğiniz malzeme olacaktır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz hemen köşede. Balkon tasarım Ve hala evde olduğumuz için balkonda, verandada ...

Klima aylık ne kadar yakar Klima aylık ne kadar yakar

Klima tüketimi Klima bana aylık ne kadara mal olur? Klimam ayda ne kadar tüketiyor? modeli enerji sınıfı soğuk tüketim ısı tüketimi Güç...

İç mekandaki aynalar, fikirler ve yerleşim kompozisyonları İç mekandaki aynalar, fikirler ve yerleş...

Farklı fonksiyonel alanların özelliklerini dikkate alarak konut içlerinde aynalar ve kullanımları. Ayna, içinde bulunduğu odanın ışığı,...

Hostelworld nasıl çalışır? Hostelworld nasıl çalışır?

Seyahat etmek hayatın önemli bir parçasıdır. İşleri ve diğer işleri ile aşırı yükü olan insanlar her zaman bir mola vermek için bir fır...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Salon alçıpan asma tavan modelleri Salon alçıpan asma tavan ...

Asma alçıpan tavan fotoğrafı: Alçıpan asma tavanlar: fotoğra...

Tv ekranında yatay çizgi oluşması Tv ekranında yatay çizgi ...

TV Yatay Çizgilerini Düzeltmenin 4 Yolu Akıllı TV’lerd...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Buzdolabında yiyecekler n...

Buzdolabında yiyecekler neden buz tutar Evden uzakta tatmak ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi: hatalar ve nasıl düzeltileceği Sam...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

Ekranda Sinyal yok mesajı görünüyor veya TV herhangi bir res...

Balkon tasarimlari Balkon tasarimlari

MODERN BALKON VE TERAS TASARIMLARI Yazının balkon tasarım ba...

Kış bahçesi balkon tasarımları Kış bahçesi balkon tasarı...

Kışın balkonlar ve teraslar Bahçe hayatı balkon tasarım Kışı...

Küçük balkon tasarımları Küçük balkon tasarımları...

Harika bir tarzla dekore edilmiş küçük balkonlar Bugün size ...

Balkon tasarım Balkon tasarım

Balkonlar, teraslar ve teraslar için mükemmel tasarım Yaz he...

Dyo dış cephe boya renkleri görseller Dyo dış cephe boya renkle...

Bu yıl, 2022 için evin cephe ve dış cephelerinin t...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ