MÜKEMMEL MUTFAK TEZGAH KENAR STİLİ NASIL SEÇİLİR

Tezgah kenarları gibi küçük detaylar mutfağınızda büyük bir fark yaratabilir
Yeni bir mutfak planlamanın ve inşa etmenin, hafifçe söylemek gerekirse bir süreç olduğu bir sır değil . Bu sürece girmesi gereken düşünce miktarı herkesin kafasını döndürmek için yeterlidir. Dolap seçmek ,mutfak tezgahı mermer kenar çıtası bir renk paletine karar vermek, mutfak zemininiz için doğru karoları seçmek . Yine de, bir mutfak yenilemesi planlanırken genellikle gözden kaçan bir unsur, tezgah kenarı stilini seçmektir.mutfak tezgahı mermer kenar çıtası

mutfak tezgahı mermer kenar çıtası,
mutfak tezgah kenarı,
mutfak tezgah kenarları,
mermer tezgah kenar çıtası,

mutfak tezgahı mermer kenar çıtası

Mutfak tadilatının derinliklerinde çoğu insan gibiyseniz, mutfağınız için mükemmel tezgahı seçmek için çok fazla zaman ve enerji harcayacaksınız. mutfak tezgahı mermer kenar çıtası Birçok acemi renovatorun fark etmediği şey, sadece doğru malzemeyi seçmekten daha fazlasıdır . Kenarı da göz önünde bulundurmalısınız. İlk başta öyle görünmeyebilir, ancak kenarları doğru bir şekilde almak, tezgahlarınızın görünümü ve alanınızda nasıl çalıştığı konusunda bir dünya yaratacaktır.

mutfak tezgah kenarı

Mutfak tezgahının kenarlarının önemli olmadığına inanan bazıları var – kenarların sadece kişisel bir tercih veya çok az ağırlık taşıyan bir karar olduğu.mutfak tezgah kenarı Bununla birlikte, bu insanların gözden kaçırdığı şey, son derece dekoratif kenarların,mutfak tezgah kenarı alanı daha küçük hale getirme yanılsamasını nasıl yaratabileceğidir. Göz doğal olarak bu kenarlara çekilir ve genel mutfak görünümünü göz ardı eden bir odak noktası oluşturur. Bir de küçük bir mutfak , sizin tezgah alma hakkı kenarları çok önemli bir tasarım husustur.mutfak tezgah kenarı

mutfak tezgahı mermer kenar çıtası,
mutfak tezgah kenarı,
mutfak tezgah kenarları,
mermer tezgah kenar çıtası,

Dünya mutfak tezgah kenarlarını zaten biliyorsanız, yapınız için mükemmel taşı nasıl seçeceğinizi tam olarak bileceksiniz. Konu hakkında bilgi sahibi olmak, iyi bir görsel uyum oluşturmak için sağ kenarı doğru taşla eşleştirme ve birleştirme konusunda yenilikçi fikirlerin dünyasını açabilir.

mutfak tezgah kenarları

Doğal olarak, tezgahlarınız için bir kenar profili seçerken dikkate alınması gereken birçok şey var. En belirgin ilk husus üsluptur. Seçtiğiniz kenar,mutfak tezgah kenarları projenizin geri kalanıyla doğal olarak eşleşmeli veya görsel olarak dengesiz bir mutfağa sahip olma riskiyle karşı karşıyasınız.mutfak tezgah kenarları

Peki, mükemmel mutfak tezgah kenarını seçmek söz konusu olduğunda seçenekler nelerdir?mutfak tezgah kenarları 3 ana seçeneğinizi inceleyelim:

Tek Eğim

Tek pahlı tezgah kenarı, üst kısım boyunca yaklaşık 45 derecelik bir açıyla kesilmiş kare bir kenardır. Bu çok popüler bir kenar çünkü şık düz çizgileri, küçük bir mutfağa alandaki diğer öğelerin ezilmesine gerek kalmadan sofistike bir dokunuş katabilir . Tezgah kenarları genel görünümü tamamlamalı,mutfak tezgah kenarları asla baskın olmamalıdır. Tek eğim kenarı, seçtiğiniz tezgah malzemesine bağlı olarak genellikle olduğundan daha pahalı ve özel görünür.

mermer tezgah kenar çıtası

Biraz daha rafine bir tezgah kenarıdır. Çoğu malzeme seçimine uyan sade bir seçenek olan pürüzsüz, yuvarlak bir kenar. Genellikle, iki tür bullnose kenar vardır:mermer tezgah kenar çıtası tam ve yarım bullnose. Her iki seçenek de herhangi bir tezgaha yumuşak bir dokunuş verir ve geleneksel mutfak tasarımında genellikle yüzey oluşturan zamansız seçenekler olarak bilinir. mermer tezgah kenar çıtası Tam bir bullnose kenar, karşı kenarın daha ince ve bazı yönlerden daha modern görünmesini sağlar. Düz kenarlar yaralanmaya neden olabileceğinden , bu kenarlar daha çocuk dostudur .mermer tezgah kenar çıtası

Kolaylaştırılmış Kenar

mutfak tezgahı mermer kenar çıtası,
mutfak tezgah kenarı,
mutfak tezgah kenarları,
mermer tezgah kenar çıtası,

Kolaylaştırılmış kenar stili, laminat tezgah seçeneklerinde yaygın olarak bulacağınız sert, keskin kenarları yatıştıran ince yumuşatılmış bir kare ile karakterizedir. Hafifletilmiş kenar stili, küçük mutfaklar için başka bir harika seçenektir. Tamamlayıcı bir yüzey malzemesi ile birlikte kullanıldığında, bu stil sofistike, modern bir görünüm yaratacaktır . Ayrıca garip şekilli tezgahları ve garip açıları olan mutfaklar için ideal bir kenar seçeneği.

Mükemmel tezgah kenarını seçmek sadece geçici bir düşünceden daha fazlası olmalıdır. Önemsiz görünen ancak doğru uygulanmadığında büyük etkisi olabilecek tasarım kararlarından biridir.

Bir cevap yazın