Mükemmel bir beşamel için 8 numara

Olmasına rağmen salsalar her türden ve her zevke uygun, İspanyol mutfağında en yaygın olanlardan biri Beşamel. Makarnanın veya fırında pişirilmiş sebzelerin veya kroketlerin içinde daha kalın bir şeyin altında buluyorsunuz. Hazırlığı hala size direniyorsa, endişelenmeyin: size verdiğimiz numaralara dikkat edin #cookingwithBosch mükemmel beşamel elde etmeyi öğrenmek için. Düşündüğünüz kadar çok sırrı olmadığını göreceksiniz!

Nereden başlayalım?

Beşamel hakkında iyi olan şey, malzemeler çok karmaşıktır, ancak ürünlerimizdeki çok yaygın ürünlerden yapılmıştır. Buzdolabı. Yani bir gün canınız çekerse, süpermarkete gitmeden kesinlikle hazırlayabilirsiniz. İhtiyacın olan şey bu:

  • Tereyağı
  • Un
  • Süt
  • Acak
  • Küçük hindistan cevizi veya biber (isteğe bağlıdır, ancak lezzete her zaman son bir dokunuş katacaktır)

Beşamel tarifindeki malzemeler.

Her bir bileşenin gerekli miktarı, daha açık veya daha kalın bir beşamel tercih etmenize bağlı olarak değişecektir. Eğer onu istiyorsan çakmak, aynı miktarda un ve tereyağı eklemelisiniz. Eğer tercih edersen kalıntereyağının iki katı un ekleyin. Örneğin cannelloni mi yoksa kroket mi yapmasını istediğinize bağlı olacaktır.

Mükemmel bir beşamel nasıl yapılır?

Beşamel yapmak basittir. Genellikle kendimizde bulduğumuz en büyük problemler, topakların ortaya çıkması ve dengeli bir tat bulmasıdır (hindistan cevizi veya biberi aşmadan). Her şey sabırla ve size aşağıda verdiğimiz 8 numara ile çözülebilir.

Almak için lezzetli ve pürüzsüz beşamel bunları takip etmelisin 8 numara, Mükemmel ve istediğiniz noktada ortaya çıkacaktır: daha net veya daha kalın.

1. Sütü ısıtın. Sütü ısıtarak biraz ısıtmanızı tavsiye ederiz. mikrodalga birkaç saniyeliğine. Beşamel yumrulu olmasının nedenlerinden biri de soğuk süt eklenmesidir. Bu, yapacağınız şaşmaz numaradır. tek parça olmadan beşamel sosu.

2. Bir sopayla karıştırın. Şekli dairesel hareketler yaparak malzemelerin karıştırılmasına izin verdiği için sosları karıştırmak ve harmanlamak için en iyi mutfak malzemesidir.

3. Tereyağı açılmalıdır. Unu eklemeden önce tereyağını orta ateş böylece kabın tüm dibine nüfuz eder ve unu kızartmaz.

4. Unu eleyin tereyağı ile iyice bütünleşene kadar karıştırmayı bırakmayın.

5. Unu sote edin Böylece yağı tereyağından alır. Birkaç dakika içinde “meyane” ye sahip olacaksınız, mutfakta beşamel gibi pek çok sosun temelini oluşturuyor ve unun tereyağı ile kısık ateşte karıştırılarak daha sonra sıvı eklenmesinden oluşuyor.

6. Sütü kaşıkla ekleyin. Kabın içine çarpmayın. Un yavaş yavaş eridiği için karıştırırken birkaç tencere eklemeniz daha iyidir.

7. Beşameli ligleyin. Bunun için durmadan yaklaşık 30 dakika karıştırmanız gerekir. Bu noktada ve kalın bir beşamel istiyorsanız, sosu daha iyi karıştırmak için spatula kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kişisel dokunuşunuzu ekleyin. Hazırlamanın sonunda, sosa daha fazla lezzet katmak için küçük hindistan cevizi veya biraz karabiber rendeleyin.

Son dokunuşa siz karar verin. En yaygın olanı biraz karabiber veya hindistan cevizi rendelemektir.Tatlı ve çok hoş kokulu bir aromaya sahip olan, sosa daha fazla lezzet katmak için. Hamurun tadı çiğ veya yanık kalmaması için her zaman pişmeye dikkat edin.

Ve eğer yemek yiyenler veganEndişelenmeyin: sebze suyunu süt yerine ve margarini tereyağıyla değiştirin (serumlar veya hayvansal kökenli bileşenler için etiketi kontrol edin) ve bir kadifemsi harika.

Herkesin aşık olmasını sağlayacak bir beşamel hazırlamayı zaten biliyorsun!

Yazar hakkında

'src =