Mor tonlarda yatak odası

Mor, bilgelerin ve din adamlarının rengi olarak kabul edilir. Ton bakımından zengin, her insanı üzmenin bir yolunu bulabiliyor, ancak bazıları onu çok endişeli görüyor, diğerleri ise tam tersine çeşitli tonlara hayran.

Bazı stillerde, örneğin Akdeniz, leylak ve tonları önemli bir rol oynar. Ancak diğer stillerde bu rengin kullanımı iç mekana ifade katabilir. Menekşe renkli bir yatak odasının Rahatlamaya yardımcı olur, doğa ile barış ve birlik duygusu yaratır. Bu arada, stil çözümü klasikten minimalizme kadar her şey olabilir.

Mor tonlarda yatak odası tasarımı Lavanta, leylak, mor, ahududu ve diğerleri gibi çeşitli tonları birleştirerek tek tonda yapılabilir. Koyu tonların iç karartıcı bir ruh haline neden olabileceği, aksine açık “beyaz” pastel tonların ise yüksek bir zihin durumuna katkıda bulunduğu unutulmamalıdır.

Örneğin kırmızımsı, örneğin çiftin yatak odasında mor tonlar uygundur, çünkü duyguların tezahürüne katkıda bulunurlar ve leylak-morun yumuşak rengi neşeli, iyimser bir ruh hali yaratır.

Menekşe renkli bir yatak odasının Koyu mor tonlarında, onu İmparatorluk tarzında taşırsanız harika görünüyor. Beyaz ve altınla kombinasyon lüks bir şekilde muhteşem görünüyor. Mor ve pembe eklemek tazelik ve güzellik sağlayacaktır.

Mor tonlarda yatak odası tasarımı Parlak tonlar, parlak kombinasyonlarla – yeşil, turuncu ve sarı ile iyi bir şekilde yenilenir. Ne sanatçıların ne de psikologların kırmızı renkle selamladığı tek kombinasyon. Kaygılı bir zihin durumuna ve kasvetli bir görünüme neden olur.

Çok romantik ve ortaya çıkabilir Kapalı, yatak odası, leylak, Temel olarak leylak tonları alın. Aynı tonda, ancak farklı doygunlukta tekstillerin yanı sıra beyazla bir kombinasyon eklemek, gelişmişlik ve ışık hassasiyeti sağlayacaktır.

Mor tonlarda yatak odası tasarımı Şeftali ve pembe tonlarıyla mahalleden galip gelecek. Fena değil, aynı zamanda, zayıf zıt bir çift oluşturan menekşelerle birlikte, ruhun yatıştırıcı yolunu etkileyen açık gridir.

Bu yatak odalarındaki zemin ve mobilyaların açık renkler kullanılması halinde açık renkli ahşaptan yapılması tavsiye edilir.

Bir yazım hatası mı buldunuz? Ctrl + Enter tuşlarına basarak parçayı seçin ve gönderin.

Şimdiye kadar mor, cetvellerin rengi olarak kabul edilen ve yatak odanızı yemyeşil odalara dönüştürebilen prestijli moda bir gölgedir. İhtiyacınız olanın mor tonlarda bir yatak odası olduğuna karar verdiyseniz, bu makaledeki 30 fotoğraf için mevcut renk yelpazesini ve tasarım seçeneklerini değerlendirin.

Mor renklerde yatak odası – birçok kişinin seçimi

Yatak odasındaki mor rengin altında onlarca güzel ton anlamına gelebilir. Farklı zevklere ve ihtiyaçlara sahip kişiler tarafından seçilen çeşitli tasarım çözümlerinin uygulanmasını mümkün kılar. Örneğin, genç bir kızın odasında genellikle parlak mor bir ton bulunur. Leylak-mor erik tonunun resmi beyaz ve gümüş tonları ile birleşimi, kızın yatak odasında bir peri prensesi gibi hissetmesini sağlar.

Kendilerini lüks lüksle çevrelemeyi tercih eden bir çiftin yatak odası tasarımı için koyu patlıcan veya koyu mor-gri tonu harikadır. Bu renkler koyu ahşaplar, siyahlar ve grilerle iyi bir şekilde birleştirilmiştir ve ayrıca kırmızı, mor, turkuaz vb. Tonlardaki parlak ayrıntıları vurgulayabilir.

Ayrıca oku: 2017 yılındaki moda yatak odası tasarımı nedir? Resimli fikirler

Lavanta ve leylak gibi açık mor tonlardaki yatak odası, sakinleştirici ve romantik bir etki yaratacaktır. Ona yumuşaklık ve sıcaklık eklemek, bej, nane, krem, açık kahverengi ve diğer pastel tonların detaylarına yardımcı olacaktır.

Son olarak, mor bir çocuk odası için mükemmel bir seçim olabilir. Çocuklar neşeli mor tonları çok severler ve bilirler: bilim adamları beyin aktivitesini uyardıklarını, neşelendirebildiklerini ve kendilerini geliştirebildiklerini keşfettiler. Ve çocuğun mor yatak odası ne kadar güzel görünüyor – aşağıdaki fotoğraflarda:

Yatak odasında mor duvar kağıdı veya duvarları boyama

İç mekanda mor kullanımına biraz aşinaysanız, küçük başlayın: beğendiğiniz mor bir ton seçin ve yatak odasında yalnızca bir duvarı boyayın. Bunun için genellikle yatağın başının arkasındaki bir duvar seçilir, bu nedenle parlak mor bir rengin uykunuzu etkileyeceğinden endişelenemezsiniz.

Yatak odasının tüm duvarlarına daha sakin tonların yanı sıra hafif desenlerin mor duvar kağıdı uygulanabilir. Bu arada, küçük boyutlu bir iç mekanda hafif mobilyalar, perdeler, halılar ve diğer hafif, ferahlatıcı unsurlarla birleşmeye çalışırlar. Bu tasarımın örnekleri aşağıdaki fotoğrafta:

Mor perdeler, yatak örtüleri ve diğer yatak odası eşyaları

Yatak odası duvarlarını mor renkte dekore etmek istemiyorsanız, ancak dekorda bir şekilde veya başka bir şekilde uygulandığını düşünüyorsanız, mor perdelere ve diğer iç tekstile özellikle dikkat edin. Ve hafif leylak renkli kumaşlar, yatak odasının rahatlamasına ve parlak ve zengin – neşeli ve ilham verici bir havaya katkıda bulunacaktır. Perdelerin üzerindeki güzel desenler ve dokular (örneğin dantel veya kadife) atmosferi sulandırarak zarafet ve lüks yaratır.

Zemini, duvarları ve tavanı nötr tonlarda bırakmaya çalışarak yatak odasının tasarımında menekşe kullanımıyla deneyin. Dinlenmek ve rahatlamak için gerekli olan sakin bir arka plan sağlayacaktır.

Mor renklerde daha fazla yatak odası resmi görmenizi öneriyoruz. Umarım, çiçek cennetinde gündelik hayatın reenkarnasyonu ile sizi memnun edecek hayalinizdeki tasarımı yaratmanıza yardımcı olur!

Ayrıca oku: Zarif ve şık tarzda yatak odası tasarım fikirleri

Yıkılmış bir yatak odasını dekore etmek için yalnızca sıkıcı ve endişeli renkleri kullanabileceğiniz klişe. Dinlenme odasında renk kombinasyonları için cesur ve parlak bir yer var. Menekşe dışında zengin tonlardan biri ve çoğu. Ancak tasarımda kullanımı dikkatli olmalıdır.

Bu yazıda, bir yatak odasının iç kısmına morun nasıl düzgün şekilde uygulanacağına ve diğer gölgelerle nasıl birleştirileceğine bakacağız. Ve lila tonlarında yatak odası görünebildiği için galerideki fotoğraflar grafiksel olarak görüntülenecektir.

Yatak odasında mor ve rolü

Menekşe, kırmızı ve mavi renklerin karıştırılmasının sonucudur. İhale pembe lavanta, leylak, fuşya ve doymuş böğürtlen siyahı tonlarında temsil edilebilir. Açık mor alt tonlar (mor, leylak) sakinleştirici bir etkiye sahiptir ve doygun – duyguya neden olarak gizemli, gizemli bir atmosfer yaratır.

Bu ilginç: Bilim adamları, mor alt tonların bireyin kendini gerçekleştirmesine katkıda bulunduğunu kanıtladılar.

Mor yatak odası resimleri – gizemli ve sıradışı

Dinlenme odasının iç kısmındaki ametist rengi ana renk olabilir (odanın duvarları boyanabilir) veya aksan ve dekor olarak kullanılabilir. Genç kızlar yatak odası için açık ve narin mor duvar kağıdını tercih eder – lavanta, leylak. Yatak odasının iç kısmındaki lavanta rengi sakinleştirici ve romantik bir atmosfer yaratır, olumluya uyum sağlar.

Bir not olarak: lavanta tonları diğer tonlarla mükemmel bir şekilde birleştirilir ve doğal malzemelerle mükemmel uyum sağlar.

Lavanta yatak odası, genç bir çifti romantik bir şekilde kuracak

Lila tonlarında yatak odası tasarımı, bir tazelik atmosferi, doğadan gelen bahar isyanları yaratır. Bu gölge görsel olarak küçük bir odayı genişletir. Leylak yatak odası, doğanın, saflığın ve romantizmin uyanışı ile ilişkilidir.

Lila tonlarında, yumuşak ve şehvetli fotoğraf odası

Rekreasyon odasının tasarımında daha az yaygın olan koyu mor tonlardır. Esas olarak modern iç mekanlarda zıt renklerle birlikte kullanılır.

İpucu: Koyu patlıcan rengi, hafif bir açık gölge olabilir ve bu da bir oda ışık katacaktır.

Yatak odasında hafif mobilya mor duvar kağıdı ile mükemmel bir şekilde birleştirildi, fotoğraf

Mor, leylak, fuşya, patlıcan, böğürtlen – tüm bu mor tonları yatak odasının iç kısmında kullanılabilir ve hatta birbirleriyle birleştirilebilir. Bu, galerimiz tarafından açıkça gösterilmektedir.

Çoğu zaman, dinlenme odasını dekore etmek için boğuk menekşe tonları kullanılır veya dozlarda koyu boyalar kullanılır. Parlak bir vurgu, herhangi bir iç tema olabilir – duvardaki bir resim, yerde bir halı, yatakta bir battaniye ve yastıklar veya yatak odasında mor perdeler.

Koyu parlak vurgular, odayı daha etkileyici kılar – mor tonlarda yatak odası tasarımı

Ametist birçok renkle iyi bir şekilde birleştirilmiştir, ancak onu dengeleyen nötr nötr tonlarla (örneğin bej) kombinasyon halinde en avantajlı görünür. Beyaz ve mor yatak odası rahat ve sıkıcıdır. Bu, her iki gölgenin de güzelliğini vurgulayan şık bir kombinasyon. Beyaz tonların eklenmesiyle mor yatak odası, iç mekanda farklılık gösteren aksesuarları seçebilirsiniz – kristal ürünler, gümüş şamdanlar veya yaldızlı öğeler.

Bir not: leylak rengini beyazla tamamlayan, “klasik” tarzda bir yatak odası dekorasyonu için ideal.

Beyaz mobilyalı mor yatak odasının ne kadar kolay ve çarpıcı olduğuna bir örnek

En iyi renk kombinasyonları doğaldır. Yeşil leylak dinlenme odası bu kadar kolay ve çekici görünmesinin nedeni budur. Böyle bir iç mekan, leylak pusuyla sarılmış tazelik, hassasiyet, hafiflik ve dikkatsizlik yayar.

Not: Leylak yeşili yatak odasının tasarımında çiçek motiflerinin kullanılması tavsiye edilir.

Açık yeşil lekelerle tamamlanan menekşe-mor renkli yatak odası, rahatlama ortamı yaratır.

Çok çeşitli farklı deneyler, gri-mor bir bileşim verir. Gri ton, yeni evlilerin yatak odasını dekore etmek için uygun olan daha etkileyici ve şehvetli ametist için nötr bir arka plan görevi görebilir. Ve grinin leylak ile kombinasyonu en yumuşak ve kolay görünecek, bu nedenle hem çocuk hem de yetişkin yatak odalarının dekorasyonunda kullanılabilir.

Gri, hem zengin ametist hem de açık lila tonlarıyla başarılı bir şekilde birleşir

Sarı-mor yatak odası çok ilginç. Bunlar zıt tonlardır ve parlak bir düet yaratır. Bu renk kombinasyonundaki yatak odası karakterini kazanır. Ancak dinlenme odası için yumuşak gölgeler kullanmak daha iyidir – yumuşak leylak ve sarı.

Lila renklerde bir yatak odası için iyi seçilmiş sarı bir renk örneği, fotoğraf

Mor-siyah-mor oda çok nadirdir, çünkü bu iki renk çok doygun. Bu iç mekan lüks görünüyor, ancak zor olacak. Bu iki rengin uygulanması dozajlanmalı ve titizlikle, tercihen hafif bir tonla seyreltilmelidir.

Gizemli kombine – siyah ve ametist kombinasyonu, menekşe yatak odası, fotoğraf

Akıllı bir kombinasyon, mor ve gümüş tonları yaratır. Parlak ve şaşırtıcı bir iç mekan yaratarak birbirlerini uyumlu bir şekilde açarlar. Leylak dövüşleri gümüş gergi tavan, tekstiller, mobilyalar, dekor eşyaları ile desteklenebilir.

Serin bir gümüşi leylak tonunda, yatak odasında yumuşak, sıcak bir aydınlatma yapmak en iyisidir

Altınla mor oluşturan lüks, asil bir karışım. Ve ikinci ton, birinciye sıcaklık katabilir ve böyle bir iç mekana yumuşaklık verebilir.

Notta: Aktif mor, gümüş ve altını tek bir odada uyumlu bir şekilde birleştirebilen tek renktir.

Mor ve altın, yatak odasını kraliyet yatağına dönüştürüyor

Dinlenme odası için mor perdeler

Morun baskınlığından korkuyorsanız, ideal bir yatak odası seçeneği yaptığınızda, ametist tonlarında, lila benzeri perdelerle dekore edilecektir. Güvenilir güneş koruması, yoğun patlıcan perdeleri sağlayacaktır ve oda ışık yetersizliğinden muzdaripse, tül ve açık leylak veya lavanta tonları kullanabilirsiniz.

Kumaşa doygun renkler, pastel duvarların arka planında öne çıkmak için faydalı olacaktır.

Menekşe yatak odası gizemli ve gizemli görünüyor. Bu rengin avantajı, renklerinden herhangi birinin lezzetli görünmesidir. Leylak, lavanta, mor, patlıcan tonları birbirleriyle ve diğer renklerle birleştirilerek alışılmadık bir iç mekan, çeşitli görsel efektler oluşturarak odanın belirli bir havasını ayarlayabilir.

Salon duvarları tasarımı ve dekorasyonu

Bir erkek çocuk için yatak odası tasarımı, güzel çocukların fotoğrafları

Klasik ve modern tarzda beyaz yatak odası

Leylak yatak odasındaki fotoğrafı seviyorum – çok tatlı ve taze, tam da ihtiyacım olan şey.