Modern Salon Dekorasyon Fikirleri

Modern Salon Dekorasyon Fikirleri
Oturma odasını ve oturma odasını dekore ederken, ilk şey zihninizde tüm resmi oluşturmaktır. Ne tür bir tasarıma, ayrıntılara girmeden nasıl bir atmosfer oluşturmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Kendinize bolca zaman harcayacağınız için, konuklarınızın en çok zaman geçireceği salonlar tarzınıza tam olarak uymalı ve sizi temsil etmelidir. Modern oturma odası dekorasyonu fikirleri özgün ve geliştirilebilir, kişiselleştirilmiş, klişe renklerinden ve zevklerinden arınmış. Başka bir deyişle, parlak yepyeni aksesuarlar yerine, antikalarla tamamlanmış detaylar veya eski parçalardan yapılmış aksesuarlar genellikle daha iyi hissetmenizi sağlar. Söylediğimiz gibi, kişiselleştirilmiş dekorasyon fikirleri tamamen birbiriyle değiştirilebilir ve geliştirilebilir.

En modern oturma odası dekorasyonu önerileri
Dekorasyon tarzının belirlenmesinde duvarların rengi çok önemlidir. Küçük bir salonunuz varsa, açık tonları ve pastel renkleri seçebilirsiniz. Büyük bir salonunuz varsa, iddialı koyu tonları kullanabilirsiniz. Koyu tonları tercih eden birçok kişi olmayacağından, ilgi odağı olabilirsiniz. Odanızın ne kadar ışık alacağını belirlemek de önemlidir. Gün boyunca çok fazla ışık alan bir salonu ve aynı renge daha az ışık alan bir salonu boyayamazsınız. Hangi rengin işe yarayacağına karar veremiyorsanız, odanın küçük bir kısmında renklerle deneyler yaparak gün içinde ışıktan nasıl etkilendiklerini test edebilirsiniz.

Modern oturma odası dekorasyonu aksesuarları
Salon aksesuarları sadece dekorasyonun bir parçası değil, hayatınızı kolaylaştıran detaylar. Salonların baş köşesinde şimdiye kadar duran işe yaramaz aksesuarları bir kenara koyun. Günümüzde, aynı anda birkaç kez çalışabilen modern zamanların teknolojik aksesuarları var. Duvar saatlerini değiştiren alarmlı saatlerin yanı sıra, google home gibi hoparlörler gibi çalışan ve televizyonunuzu kontrol eden aksesuarlar, şık ve muhteşem teknoloji saatlerinin yanı sıra hayatımızı kolaylaştırıyor. Salon dekorasyonu ile ilgili farklı fikir ve önerileriniz için, modern salon duvar dekorasyonu örneklerimizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca galerimizde modern oturma odası dekorasyon fikirlerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz:

Salon Dekorasyonu İçin DIY Projeler

Modern oturma odası dekorasyonlarında, birkaç yıl önce salonun önünden geçemeyen aksesuarların baş köşesinde bulunduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Eski resimler, eski masalar ya da köşeleri kırılmış vazolar, modern dekorasyonda harika bir yere sahiptir. Bu olduğunda, en ekonomik dekorasyon yöntemleri, evde atık malzemelerle yapabileceğimiz DIY projeleriyle bir araya geliyor. Her oda için olduğu gibi, şık ve modern oturma odası dekorasyonu için kendiniz yapabilirsiniz. Özel tasarımlar oluşturmak için herkesin gözünü oluşturmak için bu eğlenceli çabayla kendi yaratıcılığınızı yaratabilirsiniz. DIY projelerinde önemli olan doğru malzemeyi doğru kullanmaktır. Bazı ahşap ürünlerini yapıştırmanız gerekirse, küçük ayrıntılı işler yaparken odun tutkalı kullanma veya küçük nakış makasları kullanma gibi teknik detaylara dikkat etmeniz gerekir. Bugünün modasının en eğlenceli evine bakalım.

Eski raflardan duvar raflarını hazırlayın!
Kenarları açık, solmuş ve yıpranmış kitaplıklar. Atsan satılmadı, satılmadı, sonra kendi fikirlerinizle kullanın! Odanız benim kocamsa ve kullanmadığınız bir kapınız varsa, bu kapıyı kapattığınızda hayatınızdaki hiçbir şeyi değiştirmezseniz, muazzam bir raf yapın. Önce kapının kendisini kaldırarak başlayın. Menteşeleri çıkarın veya saklayın. Ancak çıkarmayacaksanız, her zaman duvarla aynı renkte boyayın. Eski kütüphaneni zımparala. İyi zımparalamazsanız, eski boyalar kalır ve yeniden boyadığınızda, katmanlı çirkin görünüm yaratılır. Boyadıktan ve iyice kuruduktan sonra, kütüphanenizi kapının genişliğine ve darlığına göre uygun boyutta yerleştirin. Yeni raflarınız en sevdiğiniz kitapları, aile fotoğraflarını veya en sevdiğiniz ıvır zıvırları koymak için hazır! Bu raflar duvara gömülü olacağından, sadece yer kaplamakla kalmayacak, aynı zamanda çok faydalı olacaktır.

Oturma odanızın dekorasyonunu dantel mumluklarla tamamlayın
Kullanılmış krem ​​kavanozları genellikle orta boy veya küçük boydur. Bu kavanozları yıka ve iyice kurut. Çeyizde, anne veya büyükannesinden olsun, herkesin evinde birçok çeşit bağ vardır. Artık bu bağcıkları kullanmak için neredeyse hiç alan yok. Öyleyse bu dantelleri daha zarif bir şekilde hayata döndürelim. Dantelleri ütünün altına yerleştirin. Kavşaklı bağcıkları kavanoza koyun ve buharla yapıştırın. İçini mumlarla süsle. Oturma odası dekorasyonu hakkında çeşitli fikirler edinmek

Modern Salon Duvar Kağıdı Örnekleri
Duvar dekorları evin karakterini belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Dekoratif duvar kağıtlarına ek olarak, aileniz fotoğraflarınız veya en sevdiğiniz sanatçıların sanat eserleri ile farklı renklerde boyayarak süsleyebileceğiniz duvarlarınızı dekore edebilirsiniz. Ev dekorasyonunda duvarların tamamen sizin tarzınıza uygun olması gerektiğini ve bu tarzı seçerken eve gelmek konusunda kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak bir ortama girmeniz gerektiğini unutmayın.

Dekoratif duvar kağıtları ile rasyonel çözümler
Mevcut bir dekorasyonu yenilemek veya yeni bir evi dekore etmek, her iki dekoratif duvar kağıdı için de en mantıklı çözümlerden biridir. Bunun nedeni hızlı ve pratik olmasının yanı sıra kullanışlı ve işlevsel olmasıdır. Geçmişte, duvar kağıtlarını yapıştırmak için özel yapıştırıcılar kullanılmıştır. Uzun süre boyunca kağıtları duvarlara sabitlemeye çalışmak gerekliydi. Ek olarak, yapıştırıcılar çok uzun sürede kururlar; Modern teknolojinin faydalarından yararlanan dekoratif duvar kağıdı sektörü, son teknoloji ürünü bir teknoloji haline geldi. Büyük parçalar yerine birbirini tamamlayan küçük parçalardan oluşan duvar kağıtları uygulama açısından çok pratik hale geldi. Küçük duvar kağıtlarını dilediğiniz gibi kolayca duvara uygulayabilirsiniz. Ayrıca bir duvarda bir duvar kağıdı, diğerinde farklı bir duvar kağıdı uygulaması yapabilirsiniz.

İnsan sağlığına zarar vermeyen duvar kağıtları seçmek başka bir konudur. Duvar kağıtları birçok özelliğe sahiptir. Ekolojiktir, doğal boyalar içerir, yani insan sağlığına zarar vermez, güneş ışığına dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır. Bu özelliklerin hepsi bir arada ise, mükemmel kağıdı bulmuşsunuzdur. Fakat hepsini bir arada bulamazsanız, en azından birkaçı bir araya gelir. Güneş ışınlarına dayanıklı olmayan duvar kağıtları çok kısa sürede bozulabilir. Odanızın öğleden sonra güneşi ise, zamanla dayanmak imkansız hale gelir. Oturma odası duvar kağıtlarının yanı sıra oturma odası süslemeleri için farklı fikirler ve öneriler için oturma odası duvar kağıdı modellerine bir göz atmayı unutmayın.

Ferah salon dekorasyonu,
Yeni Trend Salon dekorasyonu,
Klasik salon dekorasyonu,
Modern salon dekorasyon,
Dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri,
Büyük salon dekorasyonu,

İç Dekorasyon Örnekleri

Size muhteşem iç dekorasyon örnekleri ile iç mimarlığın tüm olanaklarını göstermek için buradayız. Parlak bir oturma odası dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız, bej veya krem ​​gibi saf renk tonları kullanabilirsiniz. Zarif avize modelleri, bu iç mekan dekorasyonunu tercih etmeniz gereken krem ​​rengi tonlarla şezlonglarla birleştirebilirsiniz. Zarif ve saf bir salon atmosferi yaratmak için, deri koltukları küçük tonlarda sehpalara sahip krem ​​tonlarında kullanın.

Hem oturma hem de yemek alanı
Yemek odalarının salonun bir bölümünü kapsadığı oda tasarımları, son zamanlarda en çok kullanılan tasarımlardır. Mutfakların küçük olduğu veya ayrı bir yemek odası bulunmayan evlerde, büyük salonların bir kısmını yemek odası olarak dekore etmek en iyisidir. Yemek odası setinin bu bölümünü istiyorsanız, büfe ve vitrin yerleştirebilirsiniz. İsterseniz tamamen kendi zevkinize göre tamamen farklı, orijinal bir dekorasyon yapabilirsiniz. Yenilikçi ve fütüristik tasarımlar, aklın sınırlarını zorlayan modern dekorasyonda uygulanabilir. Sadece karar vermen gerekiyor. Karar verme sürecinde, farklı iç dekorasyon örneklerini ne kadar fazla inceleyebilirseniz, o kadar fazla egemen olabilirsiniz. Çeşitlilik size fikir verir. Ayrıca sebep-sonuç ilişkisine de bakmalısınız. Öyleyse, bunun gibi bir evde ya da onun gibi bir odadaki bu tür bir dekorasyon hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Kontrast renklerin karışıklığını süsleyin

Renklerin veya eşleşen süslemelerin her zaman tercih edileceğine dair bir kural yoktur. Aklınıza gelebilecek tüm renkleri kullanmak mümkündür. Dışarıdan soğuk gibi görünen gri çizgiler aslında çevreye çok farklı bir atmosfer getirebilir. Çizgilerin dilini kullanmayı bilenler için çizgili koltuk modelleri salonun iç dekorasyonunda farklı bir yaklaşım olabilir. Bu odayı farklı renklerde laminat parke ile tamamlayabilirsiniz. Laminat parke gri renk ve tonlarda sıra dışı bir ortam oluşturmanıza yardımcı olur. İç dekorasyon hakkında daha fazla fikir edinmek için, en yeni iç dekorasyon fikirlerimizi inceleyin.

Bir cevap yazın