Modern kırmızı odalar 30 fotoğraf ve fikir

Kırmızı güzeldir ve birçok ton sunar ve iyi bir şekilde birleştirildiğinde çok şık ve modern olabilir. Aşağıda size çok sayıda göstereceğiz kırmızı odalar, böylece ilham alabilirsiniz.

Kırmızı odalar

Bu renk, duvarları boyamak için veya tavanın belirli kısımlarında, koltuklarda, minderlerde veya duvardaki zarif süslemelerde vurgu olarak kullanılabilir. Çok enerjik olacağı ve yatak odaları için uygun olmayacağı için çok yoğun olmayan kırmızının tonlarını seçmelisiniz. Ancak bu renk, yoğunluğunu dengelemeye yarayan beyaz, gri, mavi, siyah ve diğerleri gibi birçok güzel renkle birleşir.

Kırmızı ve beyaz odalar

Güçlü renk dekorasyonda ezici olabilir, bu nedenle bu seçeneği tercih ederseniz, çok fazla görsel etkiyi hafifletmeye yardımcı olan başka bir renkle değiştirme olasılığını göz önünde bulundurun. Beyaz, kırmızının yoğunluğunu azaltmaya yardımcı olacağı için bu konuda çok kullanışlıdır.

Dekorasyonda kırmızı, günümüzde özellikle avangart trendlerde büyük beğeni topluyor. Genellikle dekorasyona kişilik kazandırmak için biraz detayda uygulanır.

Beyazla bu renk, siyah ve diğer koyu renklerin kombinasyonuyla elde edeceğinizden daha rahat bir görünüm elde eder.

Orta Çağ’da kırmızı, hanedan olarak kullanılırdı ve dekorasyonda çok az kullanılırdı. O zamanlar kırmızı diye adlandırılmaya başlandı, çünkü eskiden kimisi kırmızı kimisi tarafından kırmızı diye adlandırılıyordu.

Kırmızı ve gri odalar

Gri veya siyah gibi ağırbaşlılık sağlayan renklerle birleştirirseniz her zaman zariftir.

Kırmızı, muhtemelen ev, bahçe veya başka herhangi bir şey için dekorasyonun tüm yönlerinde kullanılabilecek en güçlü renktir. Çok özel bir yoğunluğa sahiptir ve dünya genelindeki anlamı, bizi hayatın en iyisi ve en kötüsü için yüz yüze gelen çok farklı hislere götürür.

Ancak tüm bunlardan bağımsız olarak ev dekorasyonunda uygulanması oldukça ilginç bir renktir. Kırmızı ve gri, havalı, şık ve parlak bir renk şemasıdır. Bu, oturma odasından yatak odasına ev dekoru için etkileyici bir kombinasyon.

Her iki rengin birçok farklı tonunu seçebilir, vintage, retro, minimalist veya glam gibi çeşitli stilleri elde edebilirsiniz.

Yoğun kırmızıya boyanmış ancak koyu tonlarda bir duvarınız olması durumunda, doğal ahşap mobilyaları kullanabilir ve ardından gri ve turuncu kullanarak minder veya perdelerin dekorasyonu ile oynayabilirsiniz.

İç dekorasyon her geçen gün daha renkli ve tüm paletin renkleri sonsuza kadar kullanılmış olsa da bazıları bundan faydalanıyor ve güzel olmasına rağmen pek kullanılmayan renkler bu renkle oluyor.

001

Çok fazla parlaklık istemiyorsanız, açık gri bir ton ve kırmızı renkte yastık, kilim, perde veya lamba gibi birkaç aksesuar seçebilirsiniz.

002

Kırmızı ve siyah odalar

Her renk gibi, tanımlanması gereken ilk şey, nasıl uygulanacağıdır. Birçoğu, duvarlardan mobilyalara, süslemelerden halılara kadar kesinlikle her şeyde kullanmayı, kırmızının farklı tonları üzerine bahis oynayarak mekanları aşırı yüklemeyi tercih ediyor.

Ancak diğerleri, yoğun renklerin iyi yönetilmesi, dikkat çekecekleri stratejik noktalara yerleştirilmesi ve ardından odanın geri kalanını bunlara göre dekore etmesi gerektiğine inanıyor. Kırmızı ile birlikte bazı detaylarda uygulanan siyah renk çok şık ve sofistike görünebilir.

Gerçek şu ki, kırmızının belki de bilmediğimiz birçok yüzü vardır; göze çok fazla gelmek yerine, alanı biraz kapatarak, aynı zamanda dramatik ve mistik bir renk verir.

Öte yandan, tonalite çok yoğunlaştığında, rengin kuvveti baskın olduğu için, uykuda zorluklara veya daha rahat hissetmeye neden olabileceğinden, onu yatak odalarına veya oturma odasına yerleştirmeniz tavsiye edilmez. Bu nedenle, güçlü kırmızıyı kullanmak istediğinizde, tercihen siyahla yatıştırın.

Kırmızı ve mavi odalar

Genel olarak evimizi dekore ederken renkler ana faktörlerden biridir ve bunlarla başlamak çok yaygındır. Rengi seçmek, sonucu hayal etmek genellikle zor olduğundan zor bir görev haline gelebilir. Örneğin kırmızı ve mavi genellikle dekorasyonda çok kullanılan bir kombinasyon değildir, ancak çok fazla potansiyele sahiptir.

Dokuları ve renkleri karıştırmak, güzel bir yatak odası elde etmek için mükemmeldir.

Kırmızı, mavi ve altın (veya bej) evimizi dekore ederken birbirini çok iyi tamamlıyor. Resimde, kırmızının hüküm sürdüğü bir oda, yatağın üzerindeki mavi ile çok iyi bir tezat oluşturuyor. Altın ve bej, odaya çok fazla şıklık katar.

Mavi, kırmızı ve sarı renkte bir başka dekorasyon örneği.

006

Kırmızı ve ahşap

Bu çok güzel bir kombinasyon. Kırmızı, ahşabın rengi ve dokusuyla çok iyi bir şekilde tamamlanır ve çok rahat ve sıcak odalar oluşturur.

007

012

Kırmızı odalar için genel ipuçları

Kırmızı, odalara ışıltı ve canlı enerji katar. Uyumunuzu kaybetmemek için bu ipuçlarını aklınızda bulundurun.

  • Kırmızıyı nötrler ve organik dokularla eşleştirmenin iyi bir yolu. Bu, kırmızı üzerinde aşırı yüklenmek yerine görünmesini sağlayarak yumuşatma etkisi sağlar.
  • Başka bir yol, farklı dokularda çok sayıda kırmızı ton kullanmak ve ona derinlik katmaktır.
  • Kırmızıyı kullanmak istiyorsanız, ancak neden olabileceği izlenimden dolayı tam olarak emin değilseniz, iyi bir fikir, onu birkaç ayrıntıda kullanmaktır, ancak bu çok önemlidir, örneğin bir lamba tabanı veya bir dolabın kapıları.

Kırmızı renkte daha fazla dekorasyon:
Kırmızı mutfaklar
Dekorasyonda renklerin anlamı ve psikolojisi