Modern Görünümlü 7+ Mutfak Adası Fikirleri

Mutfak Adaları için Şık Tasarımlar

Bir veya iki ada sadece büyük mutfaklar için değil, daha küçük olanlar da hazırlık veya yemek için daha fazla alana sahip olabilir. Mutfağınızda bir tane düşünmenin ortasındaysanız, doğru makaleyi okuyorsunuz. Bu sayfada, ilham almanıza yardımcı olmak için birkaç mutfak adası fikri olacaktır . Fikirleri öğrenmek için bu makaleyi okumaya devam edin!

1. Çift Mutfak Adaları

Çift mutfak adalarına sahip olmak, iki kat daha fazla hazırlık ve çalışma alanınız olduğu anlamına gelir. Veya adalardan birine bazı tabureler ekleyebilir ve ek bir yemek alanı yapabilirsiniz. Böylece, bazı misafirleri davet edip doğrudan yemeği hazırladığınızı görmelerini sağlayabilirsiniz. Onları eğlendirmenin bir yolu olabilir.

Bu çift mutfaklı adalar büyük pencerelere ve çatı pencerelerinin altına mükemmel bir şekilde yerleştirilmiştir. İçerideyken açıkta pişirmenizi sağlar. Doğru yerleştirme nedeniyle, geniş bir gün ışığında yemek pişirmeniz gerektiğinde elektrik kullanımını azaltan yeterli miktarda doğal ışık alırsınız.

Bu mutfak adaları, şelale tezgahı ve bol miktarda depolama sağlayan özelleştirilebilir İtalyan dolapları ile eşsiz bir görünüm yaratıyor.

Artıları:

 • Bu tür mutfak ayarı ile orada daha uzun süre kalmak doğaldır. Bu bir rüya mutfağı!
 • Dışarıda yemek yemeni engellemenize ve bazı bütçe yemeklerinden tasarruf etmenize yardımcı olur, çünkü bu muhteşem mutfak atmosferinde kim yemek pişirmek istemez ki?

Eksileri:

 • Sınırlı bir alana sahip olmak çok büyük ve her türlü mutfak stili için uygun değil.
 • Size çok pahalıya mal oluyor.

2. Paslanmaz Çelik Mutfak Adası

Resimde gördüğünüz mutfak şu anda ortada yemek ve dolap alanları arasında paslanmaz çelik mutfak adasını kullanan geleneksel bir tarza sahip. Yakından görülen bu mutfak, iki farklı malzemeyi bir atmosfere harmanlıyor; ahşap ve çelik.

Çelik adadan ve endüstriyel sınıf cihazlardan gelirken, ahşap yemek, beyaz dolap ve zeminlerden görülür. Evet, ahşabın paslanmaz çelikten daha fazla kısmı olduğu görülüyor, ama aslında niyet bu. Çünkü ahşap ısıyı çok iyi emer. Çok sıcak veya çok soğuk olmayacak.

Artıları:

 • Paslanmaz çelik mutfak adasına sahip olmak, profesyonellerinki gibi görünüyor.
 • Çeliğin temizlenmesi kolaydır ve paslanmaz olduğu için size yüksek dayanıklılık sağlar.

Eksileri:

 • Yemek pişirirken çok dikkatli olmalısınız çünkü çelik ısıyı hızlı dağıtır ve böylece kolayca ısınır.

3. Çağdaş Mutfak Adası

İçinde bir ada bulunan mutfağınız için açık bir kat planınız varsa, bu herhangi bir referans olabilir. Bu çağdaş büyük ada, gaz fırınlı bir set halinde geliyor.

Neredeyse tüm beyaz mutfaklarda, sıkıntıdan kurtulmak için renkli bir ada pop gereklidir. Bazı iyi ışık düzenlemeleriyle desteklenen mükemmel mutfak adası sizindir.

Artıları:

 • Açık mutfak, odanın başka bir bölümündeki insanlarla etkileşime girmenizi sağlar. Bu nedenle, sık sık misafir davet ediyorsanız veya büyük bir ailedenseniz sahip olmak harika.

Eksileri:

 • Beyaz olması zor bir renktir çünkü küçük kirleri kolayca tespit edebilirsiniz.

4. Gri Mutfak Adası

Bu mutfak setini görmek büyüleyici. Mutfak adası ve dolabı aynı tasarım ve stile sahiptir ve birbirlerini uyumlu hale getirir. Adanın bir parçası olarak sunulan çiftlik evi tipi lavabo, 19. yüzyıldan kalma mermerden el yapımıydı. Benzersiz bir dokunuş verir. Ve tüm görünüm ahşap bir zemin ve bakır kolye ile tamamlandı.

Artıları:

 • Bu mutfak, oturma odasına bakan mükemmel bir yerleşim sağlar. Mutfaktan ve mutfağa erişiminizi kolaylaştırır.

Eksileri:

 • Ahşap zemine sahip olmanın, başka bir çocuğa bakmak gibi olduğunu söylüyorlar. Bu, bu konuya çok dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir.

5. Siyah Beyaz Mutfak Adası

Bu ifadeyi kabul etmelisiniz: Bu büyük siyah beyaz mutfak adası delicesine şık ve zarif! Alt kısımda ekstra depolama sağlayan gizli dolaplar var, arka duvarda zaten bol miktarda var.

Her iki rengin de çevreyi yansıtma yeteneğine sahip olması büyüleyici. Alanı, olduğundan daha büyük görünmesi için etkiler. Modern orta çağ unsurları burada ve orada bu mutfakta görülür.

Artıları:

 • Gömme aydınlatmalar iyi bir düzenlemeye sahip değildir.
 • Adayı ve tezgahları temizlemek kolaydır.

Eksileri:

 • Gerekli bir halı olması gereken yerde görülmez.

6. Büyük Mutfak Adası

Lüks, bu büyük mutfağı tanımlamak için en iyi kelimedir. Yukarıdan aşağıya, burada yalnızca ileri teknoloji cihazları görebilirsiniz. Kristal avizeden taş tepeli büyük adaya. Depolama ve ekran işlevi olan çevreleyen dolaplara sahip olduğundan bahsetmiyorum bile.

Artıları:

 • Bu mutfak harika aydınlatma düzenlemelerine sahiptir. Sadece adayı aydınlatmaya odaklanan büyük avizeyi desteklemek için birkaç gömme ışık monte edilmiştir.

Eksileri:

 • Bakım bütçesine kadar size bir servete mal olur.

7. Zeytin Yeşili Mutfak Adası

İnsanlar nadiren zeytin yeşili mutfağının ana rengi olarak seçerler. Gerçekten sıra dışı, ama bak, şimdi ne kadar şık olabilir bir örnek var.

Çoğunlukla zeytin yeşili ortasında, taze beyaz dolaplar ruh halini aydınlatır. Ve bunların hepsi tarçın renginde ahşap zeminlerin üstünde duruyor ve bu mutfağı mükemmel hale getiriyor.

İyice görüldüğü gibi, ortadaki ada onu hareket ettirmek için tekerleklerle donatılmıştır. Tekerler adanın düzenlenmesinde size çok yardımcı oluyor.

Artıları:

 • Adanın alt kısmı, tabakları, kaseleri ve diğer kesimleri tutmak için iyi tasarlanmış ve mükemmeldir.

Eksileri:

 • Aydınlatma kurulumunun ekstra kapsamlı bir planına ihtiyacı var. Çünkü onsuz, bu zeytin yeşili mutfak kasvetli görünecek.

Özetle, mutfak adası fikirleri , malzemeler, renkler, boyut ve mutfakta kaç tane ihtiyacınız olduğu etrafında dönüyor. Özel olarak diğer mutfak elemanları ve genel olarak tüm set ile uyumlu hale getirmeyi unutmayın. Ayrıca uzmanlardan tavsiye isteyin. Son fakat en az değil, okuduğunuz için teşekkürler ve iyi günler!

–  Bir ada veya iki ada sadece büyük mutfaklar için değil, daha küçük olanlar da hazırlık veya yemek için daha fazla alana sahip olabilir. Mutfağınızda bir tane düşünmenin ortasındaysanız, doğru makaleyi okuyorsunuz. Bu sayfada, ilham almanıza yardımcı olmak için birkaç mutfak adası fikri olacaktır . Fikirleri öğrenmek için bu makaleyi okumaya devam edin!

Bir cevap yazın