Modern Ev için Rustik Dekor Fikirleri

Rustik dekor fikirleri – Lüks evlerin tasarımı sadece göz alıcı bir görünüm ve ışıltı göstermekle kalmamalı, hatta dekorasyon için çok pahalı bir maliyet harcamamalıdır. Lüksü almak istiyorsanız, her zaman pahalı malzemeler kullanmak zorunda değilsiniz, ayrıca atmosfere sahip bir eviniz ve rustik tarzda ev tasarımı ile lüks bir görünümünüz de olabilir.

  • ikea rustik,
  • normal perdeyi rustik yapma,
  • rustik nedir,
  • koçtaş rustik,
  • tekzen rustik,

Lüksün tanımı birinden diğerine farklı olabilir. Bir kişinin lüks konusundaki bakış açısını etkileyebilecek birçok yön vardır. Bununla birlikte, genel olarak lüksün güzel görünen bir görünüm, ezici, pahalı ve aynı zamanda şık görünen bir şey olduğu varsayılabilir.

Bu varsayımlar yanlış olmayabilir, ama aynı zamanda tamamen doğru değildir, çünkü hepimiz sınırlı bütçelerle bir lüks tasarlayabiliriz. Ahşap, rattan, bambu, taş gibi çeşitli doğal malzemeler ve diğer çeşitli tamamlayıcı aksesuarlar, evinize lüks bir görünüm kazandırabilir.

Uygun tasarım ve dekorasyon ile doğal elementlerin lüksünü sunabilirsiniz. Bu, lüksün her zaman pahalı olmadığını ve doğal sadeliğin de bazı insanlar için lüks olduğunu kanıtlıyor.

Rustik bir tarz, kaba bir dokuya sahip mobilya ve mobilyaların büyük kullanım özelliklerine sahip bir tasarım konseptidir. Rustic’in kendisi eski ve paslı anlamına gelir ve demir, metal ve doğal malzemelerin kullanımına güçlü bir şekilde odaklanır.

Rönesans dönemine kadar Roma döneminde başlayan rustik tasarım, kaba taş malzemeler ve zıt görünüm kullanarak cepheyi bitirmeye daha fazla odaklanmıştır. 18. yüzyılda, kayalara benzemek için kum kaplı ahşap malzemeye bitmemiş ve kaba dokulu rustik tarzlar uygulanmaya başlandı. Rustik fikri daha sonra büyüyordu. Günümüzde, rustik tasarım stili, benzersiz ve aynı zamanda lüks bir izlenim sergileyen evin iç ve dış stillerinden birine dönüştü.

Evinizde rustik tarzda bir oda yaratmak için, zemini zemin veya duvar için ana malzeme olarak kullanabilirsiniz. Ahşap eleman, sıcak ve rahat bir izlenim verir, böylece odayı çok davetkar ve ev gibi hissettirir. Rustik ev tasarımı zarif ve şıktır.

İşte size ilham verebilecek bazı rustik dekor fikirleri.

1. rustik dekor fikirleri kullanarak kanepe

Size ilham verebilecek ilk rustik dekor fikirleri kanepeyi kullanmaktır. Beyaz, gri, bej ve açık kahverengi gibi sıcak renklere sahip kanepe ile oturma odanızın veya aile odanızın konforunu tamamlayabilirsiniz. Benzer pembe kanepelerin ekstra yastıkları ile kanepenin güzelliği

Ayrıca yiyecek ve içecek depolama ihtiyaçlarını karşılamak için kanepenin tam ortasına rustik ahşap bir masa veya sehpa ekleyebilirsiniz. Kanepe basit bir mobilya olmasına ve oldukça uygun fiyatlı ve ucuz olmasına rağmen, bu varlık odaya sıcaklık kadar lüks de sağlayabilir.

Kayalar Elemanları ile 2. Rustik Dekor

Kullanabileceğiniz ikinci rustik dekor fikirleri kayalar unsurları ile rustik dekor. Bildiğimiz gibi, kayaçlar doğal olabilir ve aynı zamanda odaya serin bir atmosfer getirebilir. Kaya elementi, ahşap malzemelerin baskın kullanımının tasarım dengesini vermek için çok uygundur. 

Her iki malzeme de klasik bir lüks tasarıma sahip tipik odalar, yumuşaklık ve sıcaklık dolu alan atmosferini doğurabilir. Kayaları duvarda malzeme olarak da kullanabilirsiniz. Taşın tamamını kullanmaya gerek yok, sadece bir kısımda veya tarafta sunabilirsiniz.

3. Evinizde Uygun Bir Aksesuar Seçerek Rustik Dekor

Referans olabileceğiniz son rustik dekor fikirleri evinizde uygun aksesuarları kullanmaktır. Rustik tarzdaki odaları güzelleştirmek için evinizin bazı köşelerine çiçekler gibi çiçek temalı süslemeler koyabilirsiniz. Çiçeklerin yanı sıra yapay çiçekleri, alanın veya iç aksesuarların dekoratif unsurlarının bir seçimi olarak da kullanabilirsiniz. Güçlü bir rustik atmosfer sunmak için ışık kullanımı da kullanılabilir. Son işlem olmadan orijinal ahşap malzemeyle eski görünen bir lamba tasarımı seçin.

Dahası, dramatik bir izlenim yaratabilir, bir spot ışığı kullanmayı deneyebilirsiniz. Hafif bir aydınlatma, hafifçe loş ve çok rahat hissetmek için spot ışığı üste yerleştirin. Konforlu klasik lüks evler.

Bir cevap yazın