Modern dokunuşlu klasik banyo

Bir banyo tadilatı planlarken, dekorasyon tarzına karar vermek önemlidir. Klasik tarzda bir banyo, güzelliği, lüksü ve zarafeti birleştiren, zevkli insanlar için en uygun iç çözümdür. Bu tarzın tasarımdaki avantajı, her zaman alaka düzeyidir, çünkü hepimiz klasiklerin modası geçmediğini biliyoruz. Modern bir insan için banyo sadece hijyenik bir oda değil, aynı zamanda tamamen rahatlayabileceğiniz ve baskı sorunlarından kurtulabileceğiniz bir yerdir. İyi seçilmiş bir iç mekan tarzı, gerçekten şık banyoların doğasında bulunan gerekli rahatlama ve konfor atmosferini yaratacaktır. Bu yazıda klasik banyo tasarımının karakteristik özelliklerini öğreneceksiniz ve yazının içindeki fotoğraflar kendi banyonuzun nasıl görünebileceğini daha iyi hayal etmenize yardımcı olacaktır.

Klasik banyo: tasarım özellikleri

Banyo tasarımında klasik tarz, zarafetin ve aristokrat şıklığın özüdür. Bu tarzın ana unsuru, odanın tarzına göre yapılmış lüks bir banyodur. Böyle bir tasarım stili, genellikle varlıklı insanlar tarafından tercih edilir, bu nedenle durumlarını ve zevklerini gösterir. Klasik banyo dekoru ve mobilyaları süper modern olmak zorunda değil, aynı zamanda lüks ve konfor kavramına tabi olmak zorunda.

Fotoğraflı klasik tarzda banyoların iç renk şeması

Tasarımcılar klasik tarzda banyo iç mekanları oluştururken renk seçimine çok önem veriyorlar. Klasik tarzın ayırt edici bir özelliği, sakin bir renk yelpazesi olan pastel ve altın tonlarının varlığı ve kaplama malzemelerinde kaba bir doku olmamasıdır. Ana renkler beyaz, bej, krem ​​veya kumdur. Duvar dekorasyonuna gelince, dekorasyon için klasik tarzda seramik banyo karoları, neme dayanıklı dekoratif sıva veya neme dayanıklı duvar kağıdını tekrar eden antika süs unsurları ile kullanabilirsiniz.

klasik tarzda banyo, fotoğraf 1

klasik tarzda banyo fotoğraf, fotoğraf 2klasik tarzda banyo tasarımı, fotoğraf 3klasik tarzda banyo tasarımı fotoğraf, fotoğraf 4klasik tarzda banyo içi, fotoğraf 5klasik tarz fotoğrafta banyo iç mekanları, fotoğraf 6klasik tarzda banyo, fotoğraf 7klasik tarzda banyo fotoğraf, fotoğraf 8klasik tarzda banyo tasarımı, fotoğraf 9

Klasik banyo mobilyaları

Mobilya seçerken, her şeyden önce, odanın büyüklüğünü dikkate almaya değer, çünkü küçük banyolu bir şehir daireniz varsa, bu bir şeydir ve özel bir ev tamamen farklıysa. Büyük bir banyonuz varsa, içine sadece banyo aksesuarlarını saklamak için bir dolap değil, tuvalet masası olan bir veya iki koltuk bile yerleştirebilirsiniz. Stil kanonlarına uygun olarak, klasik tarzdaki banyo mobilyaları zarif ve sağlam, düz çizgilere ve doğru geometriye sahip olmalıdır. İmalat malzemesine gelince, bunlar elbette değerli ahşap türleridir, ancak daha ucuz muadiller veya taklit ahşap ile değiştirilebilir.

klasik tarz fotoğrafta banyo tasarımı, fotoğraf 10

klasik tarzda banyo içi, fotoğraf 11klasik tarz fotoğrafta banyoların iç mekanları, fotoğraf 12klasik tarzda banyo mobilyaları, fotoğraf 13klasik tarzda banyo mobilyaları, fotoğraf 14klasik tarzda banyo karoları, fotoğraf 15

Klasik banyo aydınlatması


Klasik tarzdaki banyonuzun tasarım açısından hafif ve uyumlu olması için armatürleri sorumlu bir şekilde seçmeniz gerekir. Klasik bir banyo için en uygun aydınlatma armatürleri avizeler veya apliklerdir, ancak bireysel fonksiyonel alanları aydınlatmak için tavan spotları veya duvar lambaları da kullanılabilir.

Klasik banyo avizesi

Klasik bir avize sadece bir aydınlatma armatürü değil, aynı zamanda klasik bir banyo iç mekanının önemli bir unsurudur. Metal, kristal veya camdan veya tüm bu malzemelerin bir kombinasyonundan yapılabilir. Büyük bir banyo için asma kristal avizeler veya yuvarlak gölgeli veya çiçek şeklindeki seçenekler uygundur. Alçak tavanlı banyolar için orijinal tavan avizeleri kullanılabilir. Banyo aydınlatma armatürleri için temel gereklilik, ürün pasaportunda belirtilmesi gereken nem direncidir. Fotoğraf seçimimizde klasik tarzda bir banyo avizesi aşağıda sunulmuştur.

klasik tarzda banyo dolabı, fotoğraf 16

klasik tarzda banyoda avize, fotoğraf 17klasik tarzda banyoda avize, fotoğraf 18klasik tarzda banyoda avize, fotoğraf 19klasik tarzda banyoda avize, fotoğraf 20

Ayrıca oku: İç mekanda klasik tarz

Klasik banyo apliği

Klasik tarzdaki banyo aplikleri, yalnızca işlevsel alanları ek olarak vurgulamakla kalmayıp, aynı zamanda alanı bölgeye ayırmaya da izin verdikleri için aydınlatma için idealdir. Şimdi piyasada, ekonomik Çin modellerinden pahalı markalı ürünlere kadar çok çeşitli klasik tarzda aplikler var, bu nedenle iç mekanınız için belirli bir seçenek seçmek zor olmayacak.

klasik tarzda banyo aplikleri, fotoğraf 21

klasik tarzda banyo apliği, fotoğraf 22klasik tarzda banyo apliği, fotoğraf 23klasik tarzda banyo aplikleri, fotoğraf 24klasik tarzda banyo aplikleri, fotoğraf 25klasik tarzda banyo apliği, fotoğraf 26klasik tarzda banyo aplikleri, fotoğraf 27klasik tarzda banyo apliği, fotoğraf 28klasik tarzda banyo apliği, fotoğraf 29

Klasik tarz fotoğrafta banyo