Mobilya Kumaş Türleri 85 fotoğraf türleri özellikleri

Döşemelik kumaş (85 fotoğraf): türleri, özellikleri

Mobilyanın güçlü bir yapıya sahip olduğu ve daha uzun yıllar size hizmet vermeye hazır olduğu, ancak görünümünün modifikasyon gerektirdiği anlaşılıyor. Bu durumda, üründen kurtulmak için acele etmeyin – sadece döşemeyi değiştirin. Nasıl seçilir, neye bakılır ve hatta kendiniz nasıl yapılır – okumaya devam edin.persan kumaş , persan koltuk kumaşı , döşemelik kumaş firmaları , mobilya kumaş türleri , kolay silinen koltuk kumaşı , koltuk kumaşı desenleri , evimstil kumaş , koltuk kumaş türleri , kelebek mobilya döşemelik kumaş , unkapanı döşemelik kumaş , silinebilen koltuk kumaşları , sertex döşemelik kumaş , dovita kumaş fiyatları , döşemelik kumaş kombinleri,

Mobilya için döşeme seçiminin özellikleri

Kanepenin döşemesi güneşte yanmış, koltuktaki kumaş yıpranmış, çocuklar mobilyaların ana hatlarını çizmişler ve üzerinde yağlı fırınlanmış ürünler ve hamuru lekeler bırakmışlardır. Kullanılan malzemeyi değiştirmenin ve ustaları çağırmanın zamanı geldi. Bu tür hizmetleri sunan bir firma muhtemelen standart sakin örnekler sunabilir. Ancak, gerçekten güzel ve sıra dışı bir şey istiyorsanız, bir kumaş mağazasına gitmeniz gerekir.

Satış noktasında, kompozisyonu dikkatlice incelemek ve gerekli çekimi doğru bir şekilde seçmek önemlidir. Ancak iç mekanınız için tam olarak hangi renk ve kumaş dokusunun uygun olduğundan emin değilseniz, bir tekstil tasarım stüdyosuna danışın. Oradaki ürünlerin son derece pahalı olduğundan endişelenmeyin, salon her bütçeye uygun malzeme seçenekleri sunabilecektir. Aynı zamanda, burada bir palto veya elbise için kumaşlarda kaybolmayacaksınız – sadece ev tekstili.

Kumaşa geçmeden önce teorik kısmı biraz parçalayalım. Malzemelerin temel özelliklerine rehberlik ederek, daha kolay seçim yapacak ve konuyu bir danışman ile detaylı olarak tartışacaksınız.

Her şeyden önce, aşınma direnci göstergelerine dikkat edin, en iyisi 20.000 devirden fazla aşınma eşiğine sahip tekstil ürünlerini seçmek. Ardından, malzemenin kontaminasyon içermeyen bir emprenye ile işlenip işlenmediğini not edin (örn. Teflon veya Scotchgard). Bu tür ürünler aynı kahve, su, yağ, tozdan lekelerin daha az nüfuz etmesini önleyecektir. Emprenye işleminin tam olarak nasıl yapıldığını sorun – püskürterek veya ürüne tamamen daldırarak. Kumaşı temizlemenin diğer yöntemi (evde veya kuru temizleme) buna bağlı olacaktır.

Hangi kumaşı seçerseniz seçin küçülecektir. Genellikle% 2 ile% 5 arasında değişir. Kompozisyon doğal lifler içeriyorsa, o zaman daha fazla olacaktır. Bu göstergeyi dikkate almak neden önemlidir? Çekimi hesaplamak için önemlidir, yüzde planlanan boyuta eklenir.

Döşemelik kumaş - Döşemelik seçiminin özellikleri
Döşemelik kumaş - Döşemelik seçiminin özellikleri

Döşemelik tekstil çeşitleri

Kumaşın özellikleri ve özellikleri, sadece mobilyanızın görünümünü değil, aynı zamanda hizmet ömrünü, dayanıklılığını ve temizleme kabiliyetini de belirleyecektir. Buna dayanarak, seçim ciddiye alınmalı ve çocukların, evcil hayvanların, içeceklerin, yiyeceklerin veya hava koşullarının (bahçe mobilyası durumunda) neden olabileceği olası sorunları öngörerek tam sorumluluk alınmalıdır. Bazı mobilya tekstillerini ele alalım.

Döşemelik pamuk

Pamuk doğal bir kumaştır, toksik değildir ve insan ve hayvan sağlığı için güvenlidir. Bu nedenle pamuklu döşeme, çocuk odasındaki mobilyalar için mükemmeldir. Bu malzeme “nefes alır” ve sıvıyı emebilir, ancak çok uzun sürmez – yaklaşık 6-8 yıl.

Yine de, bu malzemeyi reddetmek için acele etmeyin, çünkü onu hızlı aşınmayı, gölge kaybını ve toz emilimini önleyen özel emprenye ile koruyabilir.

Döşemelik kumaşlar - Pamuk
Döşemelik kumaşlar - Pamuk
persan kumaş , persan koltuk kumaşı , döşemelik kumaş firmaları , mobilya kumaş türleri , kolay silinen koltuk kumaşı , koltuk kumaşı desenleri , evimstil kumaş , koltuk kumaş türleri , kelebek mobilya döşemelik kumaş , unkapanı döşemelik kumaş , silinebilen koltuk kumaşları , sertex döşemelik kumaş , dovita kumaş fiyatları , döşemelik kumaş kombinleri,

Döşeme için goblen

Goblen, desenli bir kompozisyon oluştururken yoğun bir yapı ve özel çapraz dokuma ile karakterize edilir. Dokuma, ilginç bir gölge oyunuyla güzel resim tuvalleri oluşturur. Bu güçlü ve sağlam bir kumaştır, ancak ağır bir etki bırakır. Malzeme pamuk, yün ve sentetiklerden üretilir ve ardından hizmet ömrünü uzatan koruyucu maddelerle işlenir.

Genel olarak, bu döşeme için iyi bir seçimdir, ancak belirli doku ve süslemeden dolayı, iç mekana dokumak oldukça zordur, bu nedenle son bir karar vermeden önce bu anı dikkatlice düşünmelisiniz.

Döşemelik kumaş türleri - Goblen
Döşemelik kumaş türleri - Goblen

Döşemelik jakar

Jakar, goblen gibi, yoğun bir dokuya, belirli bir dokuma yöntemine ve güzel ajur desenlerine sahiptir. Materyal lüks görünüyor ve zarif klasik stili mükemmel bir şekilde vurguluyor, ancak başkalarına uymayacak, yalnızca eklektik değilse, ancak yine klasik notalarla. Bununla birlikte, şönil gibi geleneksel olmayan desenleri olan veya olmayan jakar kumaş çeşitleri de vardır.

Jakarlı döşeme sakince sıcaklık düşüşünü ifade eder, orijinal gölgesini mükemmel şekilde korur, esnemez, uzun yıllar hizmette kalır. Mağazada scotchgard kumaş görebilirsiniz – bu aynı jakar, ancak yağlı maddelere, neme ve toza karşı koruma ile emprenye edilmiş. Bu tür kumaşlar oldukça pahalıdır.

Bakım için nötr temizlik maddeleri kullanın ve doğrudan güneş ışığı altında kurutmayın.

Döşemelik kumaş türleri - Jakarlı
Döşemelik kumaş türleri - Jakarlı

Döşemelik süet

Süet tekstil çok yumuşak ve hoş görünüyor, ondan gelen dokunsal hisler için de aynı şey söylenebilir. Yatıştırıcı renklerde bu tür döşemelere sahip mobilyalar çoğu stile uyacaktır. Kural olarak süet, kanepe ve yatak yapımında kullanılır, insan sağlığına tehlike oluşturmaz. Aynı zamanda, doğal deriden daha ucuz olmasına rağmen kumaş demokratik fiyatlarda farklılık göstermez.

Döşemelik kumaş türleri - Süet
Döşemelik kumaşlar - Süet

Döşeme için flok

Bu terbiye kumaşı, açık alanlarımızda inanılmaz derecede popüler. Ve bu tesadüf değil. Sürü güçlü, dayanıklı, solmaya, neme dayanıklı, çevre dostudur ve bunun da ötesinde temizliği iyi tolere eder. Bu nedenle, evde koşan aktif çocuklarınız varsa veya hayvan dünyasının temsilcileri yaşıyorsa, bu materyal size tavsiye edilir.

Kumaşın dezavantajları, yere inerken bazı “çatırtı” seslerine neden olabilen statik elektrik birikmesidir. Ayrıca, zamanla, zaman zaman toplanması gereken yığın buruşur.

Döşemelik kumaş türleri - Flock
Döşemelik kumaş türleri - Flock

Evcil hayvan geçirmez mobilya döşemeleri

Bir ofis veya ofis için mobilya seçiyorsanız veya mobilyanız yoksa ve bir kedi veya kedi sahibi olmayı planlamıyorsanız, kumaşın kedi pençelerine nasıl tepki vereceği ile ilgilenmeniz olası değildir. Yangına dayanıklılık, leke ve neme karşı koruma ve diğer faydalı nitelikler hakkında bilgi edinme olasılığınız daha yüksektir.

Ancak birçok aile için, ev içi vandalizmden korunma konusu geçerliliğini koruyor. Bu tür sahiplere yoğun dokuma, Teflon kaplama, naylon tüylü flok, suni süet içeren kumaşlarda kalmalarını tavsiye ederiz. İhtiyacınız olan şey yüksek yoğunluklu, pürüzsüz yüzeydir. Bu tür malzemeler, şişkinliklerin ve takılmaların görünümüne maruz kalmayacaktır. İyi bir seçenek, hasarın göze çarpmayacağı parlak desenli döşemeyi seçmektir.

Pet Dayanıklı Döşemelik Kumaş

Bahçe mobilyası döşemeleri

Dış mekan mobilyaları için kumaşın özel maddelerle emprenye edilmesi gerektiğini lütfen unutmayın. Bu tür tekstiller toz, kir, yağ ve su emilimini önleyecektir. Ek olarak, malzeme doğrudan güneş ışığında solmayacak, deforme olmayacak, çürümeyecek ve aşırı sıcaklıklardan bozulmayacaktır.

Böylece, emprenye, sokaktaki döşemeyi hava koşulları veya gürültülü toplantılar şeklinde mobilya için olası tüm sorunlardan kurtaracaktır.

Bahçe mobilyası döşemelik kumaş
Bahçe mobilyası döşemelik kumaş

Modaya uygun döşemelik tekstil ürünleri

Kumaş seçimi için doğru evrensel çözümler yoktur. Tabii ki, sakin tek renkli malzemelerin hemen hemen her iç mekana sığması muhtemelen daha kolay olacaktır. Ancak yine, bazı gölgeler modası geçiyor ve bazıları popülerlik kazanıyor. Daha az ölçüde, bu bej, gri tonlar için geçerlidir.

Süsleme de çok önemlidir. Bazı dekoratörler büyük bir modelin konuyla ilgili olduğu konusunda ısrar ederken, diğerleri küçük olanı tercih eder. Burada karar, her durum için tamamen bireysel olarak verilmelidir. Bu nedenle, sadece trendlerden başlamaya değmez, tekstilin tasarımın geri kalanıyla uyumlu olması gerekir.

Dahası, parlak moda bir renk ve baskı sıkıcı olabilir ve birden fazla sezon için döşemeyi seçeriz. Ama belli bir renkle çevrili rahat hissedeceğinizden eminseniz, harika, satın alın!

Eklektik bir modern iç mekan yaratıyorsanız, titiz modaya bağlı kalmak mantıklıdır. Burada, sofistike geleneksel tarzdaki bir kanepe, aydınlık, çağdaş bir koltukla rahatça bir arada bulunabilir.

Döşemelik kumaş - Trend tekstil
Döşemelik kumaş - Trend tekstil
Döşemelik kumaş - Trend tekstil
Döşemelik kumaş - Trend tekstil

Mobilyaların döşemesini kendi ellerinizle nasıl değiştirirsiniz?

Öncelikle mobilyaları sökmeniz ve eski döşemeyi çıkarmanız gerekir. Kendinizi farklı boyutlarda tornavidalarla donatın ve kolçaklardan başlayarak ürünü sökün. Parçaları ayrıştırmak için bir plan hazırlamak veya işlemi bir fotoğrafta, videoda düzeltmek daha iyidir, böylece daha sonra montaj sırasında kafanız karışmaz.

Ardından, zımbaları döşemeden kaldırmak için bir tornavida kullanın ve pense ile çıkarın. Dikkatli olun – kumaşa çok fazla zarar vermeyin, bizim için şablon görevi görecektir.

Yeni kumaşları kesin ve montaj için birkaç santimetre bırakın. Tabanı hazırlayın – astarı, yay bloğu veya köpük kauçuğun üzerine dokunmamış, dolgu veya dolgu polyester şeklinde yerleştirin. Bu, montajı kolaylaştıracak ve döşemenin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Birinden malzemeyi her iki tarafa da eşit derecede iyi germeniz için yardım etmesini isteyin. İyi çekme, ürünün düzgün görünmesini ve deforme olmamasını sağlayacaktır. persan kumaş , persan koltuk kumaşı , döşemelik kumaş firmaları , mobilya kumaş türleri , kolay silinen koltuk kumaşı , koltuk kumaşı desenleri , evimstil kumaş , koltuk kumaş türleri , kelebek mobilya döşemelik kumaş , unkapanı döşemelik kumaş , silinebilen koltuk kumaşları , sertex döşemelik kumaş , dovita kumaş fiyatları , döşemelik kumaş kombinleri,Döşemeyi çivi veya bir mobilya zımbası ile sabitleyebilirsiniz. Mobilya toplayın.

Mobilyaların döşemesini kendi ellerinizle nasıl değiştirirsiniz?
Döşemeyi kendi ellerinizle nasıl değiştirirsiniz?
Döşemeyi kendi ellerinizle nasıl değiştirirsiniz?
Mobilyaların döşemesini kendi ellerinizle nasıl değiştirirsiniz?

Döşemelik kumaş – fotoğraf

Bu fotoğraf seçkisinde, mobilyalar için en ilginç ve uyumlu döşeme örneklerini toplamaya çalıştık. Umarız beğenirsiniz ve kendi mobilyalarınız için bir çözüm buluruz. İyi seyirler!

Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf
Döşemelik kumaş - fotoğraf