Minimalizm tarzında şık sehpalar

Kanepe, oturma odasının baş kahramanı sayılabilirse, sehpalar estetik ve pratiklik açısından paha biçilmez destek sağlayan unsurlardır. Eşsiz bir sehpa, özellikle çok pahalı ve hacimli bir eşya olmadığı için (gardırop veya döşemeli mobilya gibi) iç mekanınızın en önemli özelliği haline gelebilir, bu yüzden onu seçerken çok dikkatli olmanız gerekir. Bu nedenle, modern tasarımcılar önümüzde inanılmaz çeşitlilikte sehpalar açar. Bugün oturma odanıza sihir, çok yönlülük ve minimalist sihir katacak bazı ilginç dekoratif desenlere bir göz atacağız.

Minimalist sehpalar (fotoğraf)

Sade dikdörtgen sehpalar, Sovyetler Birliği dönemlerinde bizim için sıkıcı olabilirdi. Ancak tasarımcı Sergio Brioschi’nin bu muhteşem Privè masaları gibi modern alçak modeller, kusursuz zarafetiyle bunu basmakalıp hale getiriyor. Bu masaların ayırt edici bir özelliği, kitapları ve diğer aksesuarları rahatça saklamanıza izin veren bir dizi bölmedir. Alçak oturma konumu, masanın iç mekanda görsel bir engel oluşturmadan size son derece iyi hizmet vermesini sağlar. Genel olarak bu sehpalar, ilginç yapısal kontrastlar getirdikleri küçük yaşam alanları için idealdir.

Düşük dikdörtgen masa Ahşap alçak sehpa Minimalist tablolar Çağdaş tarz sehpalar

Küp şeklindeki sehpalar, örneğin Glenn moda markası, daha da minimalist görünüyor. Çok çeşitli hoş renk seçenekleriyle sunulanlar, şık oturma odanıza kolayca ayrıcalıklı bir dokunuş katabilir. Ancak bu tür sehpalarda özellikle hoş olan şey işlevselliğidir – sedirler, yan sehpalar veya hatta yatak odasında şık bir komodin olarak kullanılabilirler.

Beyaz sehpa Siyah deri sehpa İç mekanda vurgu olarak sehpalar


Kare ayaklı sehpalar eğlenceli, renkli sandalyelerle birlikte gelmezse oldukça sıkıcı görünebilir. Çok sayıda konuk için her zaman ekstra oturma yeri bulundurmak iyi bir fikirdir!

Çağdaş cam yan sehpa Mobilya seti: masa ve sandalyeler

Diğer minimalist sehpalar, eşleştirildiğinde en iyi sonucu verir:

Oturma odasında siyah sehpalar Beyaz bir oturma odasında siyah sehpalar Oturma odasında dikdörtgen sehpalar Oturma odasında sehpa seti

Son olarak, sizlere mobilya takımları şeklinde gelen ve mekanda farklı şekillerde kullanılabilen daha sofistike minimalist masa modellerini tanıtmak istiyorum.

Yumuşak sandalyeli sehpa Modern minimalist tarzda masalar Oturma odası için fonksiyonel masalar Açılır sehpa Çok fonksiyonlu sehpa