Mikrodalgada yapılacak 4 tarif

Yemek pişirmek için çok zamanınız yok ama sağlıklı, besleyici ve lezzetli yemeklerden vazgeçmek istemiyor musunuz? O zaman mikrodalga en iyi mutfak oğlunuzdur.

O mikrodalga bir en çok yönlü cihaz hayal ettiğinden daha fazla. Kahvaltıda süt veya kahveyi ısıtmaktan, buzunu çözmek ve ayrıca hızlı ve çok sağlıklı yemek tarifleri pişirin.

Eğer varsa microondas Bosch seçebilirsin 10 gurme yemek tarifi böylece pişirdiğiniz tüm yemekler başarılı olur ve kullanmanız sizin için daha kolay olur.

Mikrodalga tarifleri

Tariflere başlamadan önce onları pişirmek için bir buhar kutusuve eğer yoksa mikrodalga fırın ve plastik veya sebze kağıdı için uygun bir cam kap. Kağıdın mikrodalgaya uygun olduğundan emin olun. Kullandığınız kap veya kasa herhangi bir şekilde olabilir, yuvarlak olmalarına gerek yok şu andan beri hepsi değil mikrodalgada döner tabla var. Bu şekilde, daha kullanışlı bir yüzey elde edilir ve farklı boyut ve şekillerde yazı tiplerini kullanabilirsiniz.

Sebzeli pilav

Mikrodalga pirinç tarifi

Pirinç buharda pişirilebilir. Yapabilirsin buharlı fırında yap Ayrıca mikrodalgada yemek hazırlamak için sadece 15 dakikanız varsa.

O en iyi pirinç yapmak için mikrodalga O mu basmati pirinci yapışmadığı için. İlişkin sebzeler, onları seçmenizi tavsiye ederiz yumuşak ve suyla. Bazı fikirler soğan, kabak, brokoli veya mantardır. Hatırlamak onları küçük küpler halinde kesin pişirmeyi hızlandırmak için.

Sebzeleri hazırladığınızda, onları pirinç ve suyla (sebze, et veya balık suyu da olabilir) buharlı pişiriciye koyun. Mikrodalgaya yüksek güçte koyun ve 15 dakika içinde yemeği hazırlamış olacaksınız.

Güç konusunda şüpheleriniz varsa, bırakın mikrodalgayı otomatik olarak seçin. Sadece programı ve yiyeceğin ağırlığını seçmeniz gerekiyor.

Soslu hake

Mikrodalgada yapılan soslu blam balığı

Yemek pişirmek için çok az zamanınız olması, özellikle de yemek istiyorsanız balıktan vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Comer bir hafta önerilen 4 balık porsiyonu.

Aceleniz olduğu için bu tarifin adımlarını 3’e indirdik:

1. Soğanı küçük küpler halinde kesin ve buharlaşması için kabın dibine koyun. Tuz ve karabiber ekleyip bir çiseleyen yağ ekleyin.

2. Ayrıca terbiyeli hake dilimlerini ekleyin.

4. Bir tutam beyaz şarapla soteleyin ve bir avuç maydanoz ekleyin.

5. Seç maksimum güç mikrodalgadan yaklaşık 10 dakika boyunca ve berlam balığı pişirilirken masayı kurma fırsatını değerlendirin.

Omlet

Mikrodalgada yapılan patatesli omlet

Uzun zamandır patatesli omleti denemediniz mi? Mikrodalgada yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bir Çok sağlıklı patatesli omlet.

Genç ve yaşlı her aşçının bu yemek için kendi hileleri vardır. Normalde yaptığınız gibi patates ve soğanı keserek başlamalı ve şu adımları izlemelisiniz:

1. Soğanı mikrodalgaya uygun bir kaba, baharatlı ve yağ ile maksimum güçte yaklaşık 2 – 3 dakika koyun.

2. Terbiye edilmiş patatesleri ekleyin ve soğanla birlikte delikli plastik sargıyla kapatılmış bir kapta tam güçte yaklaşık 10 dakika pişirin. Patateslerin aynı anda pişmesi için ara sıra karıştırmanızı tavsiye ederiz. Bu ayrıca 10 dakikanın yeterli olup olmadığını veya zamanı yeniden ayarlamanız gerekip gerekmediğini görmenize yardımcı olacaktır.

Gördüğünüz gibi, detaylandırılması mikrodalgada patatesli omlet Şimdiye kadar yaptığınızla aynı. Yumurtaları yenme fırsatını değerlendirin ve nasıl devam etmek istediğinize karar verin …

  • Yuvarlak şekilli uygun bir kabınız varsa patates omletini mikrodalgada pişirebilirsiniz. Omlet 4 yumurta ise, orta güçte yaklaşık 8 dakika içinde yumurta kıvrılır ve omlet hazır olur.
  • Ayrıca tavadaki omleti sağlıklı tutmak için çok az yağla bitirebilirsiniz.

Mikrodalga kek

Bir fincan kek tarifi

Belki de aceleyle tatlıdan ayrılanlardan birisiniz, ama bunun nedeni hala bu tarifi bilmiyor olmanızdır. bir fincan kek 5 dakikadan daha kısa sürede hazır olabileceğinizi.

Mikrodalgaya uygun bir kupada karıştırmak kadar basit …

  • 3 yemek kaşığı kakao tozu

Her şeyi aynı kaşıkla karıştırın (zaman kazanmalısınız !;)) Ve 2 dakika mikrodalgaya koyun.

Mikrodalgada yemek pişirmek o kadar hızlı ve kolaydır ki önlüğünüzü giymenize bile gerek kalmaz. Hızlı tarifler yapıyor musunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Yazar hakkında

'src =