Mikrodalgada krep nasıl yapılır

Amerikan filmlerinde hep hazırlandıklarını fark ettiniz mi? süper iştah açıcı kahvaltılar? Kahramanlar ne zaman olursa olsun, her zaman bir yığın iştah açıcı krep güne sağ ayaktan başlamak için. Mikrodalgada krep yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazıda size nasıl olduğunu anlatıyoruz!

Mikrodalgada kahvaltılık krep

Her gün güzel bir kahvaltı yapmayı sevenlerden iseniz, ama acele yemek pişirmene izin vermeyecek güne ekstra enerji ve lezzet katkısıyla başlamak istiyorsanız, mikrodalgada kahvaltılık krep nasıl yapılır anlatacağız. Onlara sadece birkaç dakika içinde sahip olabilirsiniz!

Kreplerinizi mikrodalgada hazırlamak da ek bir avantaja sahiptir. daha az enerji tüketeceksin açmanız gerekmeyeceğinden yazı tahtası, demir veya cam seramik. Ve tavayı da kullanmak zorunda kalmayacaksınız, böylece daha sonra tavaya koymak zorunda kalmayacaksınız. bulaşık makinesi.

Krep, güne başlamak için ideal besindir, çünkü kendi başlarına çok az kalori ve zengin bir kaynaktır protein yüksek kalite. Tabii ki, bu aynı zamanda lezzetli kreplerinize eşlik ettiğiniz malzemelere de bağlı olacaktır.

Mikrodalga gözleme tarifi

Dediğimiz gibi, mikrodalgada krep yapmak son derece basit, hızlı ve aynı zamanda ucuz. Sadece şu malzemelere sahip olmalısın:

  • Tereyağı veya margarin.
  • 100 gram un.
  • 1 yumurta.
  • 300 mililitre süt.
  • Bir tutam maya
  • Şeker.

Hazırlık yöntemi çok kolaydır. Yapacaksın yumurtayı çırpın ve sütün yarısı ile karıştırın mutfak kasesinde pasta karıştırıcısı. Yavaş yavaş eklemeniz gerekecek un, topaksız, pürüzsüz, yoğun bir hamur oluşturana kadar. Bunun için gerekli olan her şeyi karıştırmalı ve dövmelisiniz.

Sonra kalan yarısını eklemelisiniz Süt. Ve sonra yapacaksın şeker, ona çok sevdiğin o tatlı dokunuşu vermek için ve Maya hamurun kabarması ve daha kabarık olması için. Malzemeleri alana kadar karıştırmaya devam edeceksiniz. tutarlı ve homojen hamur, bu hiç de sıvı değil. Bu şekilde, hazırlama sırasında mikrodalgaya dökülmesini engellemiş olursunuz.

Önerdiğimiz tarif 5 veya 6 krep yapmaktır. Önerdiğimizden daha büyük miktarlarda hazırlamak istiyorsanız, bizim önerdiğimizden daha büyük miktarlarda hazırlamanız önerilir. mutfak robotları.

Hamur hazırlandıktan sonra düz bir tabağın yüzeyine tereyağı, margarin veya biraz zeytinyağı sürmeniz tavsiye edilir. Bu, pankeki mikrodalgadan çıkardığınızda tabağa yapışmasını önleyecektir. O zaman hamuru tabağa koymanın zamanı gelecek ve tahta kaşık veya kürekle kendinize yardımcı olabileceğiniz bir daire oluşturacak.

Gücüne bağlı olarak mikrodalga, krep yapmak az ya da çok zaman alacaktır. Normal olan şu ki bir dakikadan fazlasına ihtiyacım yok mikrodalgada lezzetli krepler hazırlamak için, ancak ihtiyacınız olan yeterli gücü sağlamak için cihazınızın kullanım kılavuzuna başvurmanızı öneririz.

Krepler mikrodalgadan çıkarıldıktan sonra, istediğiniz malzemeleri ekleyebilirsiniz: çikolata şurubu, çilek parçaları veya diğer meyveler, çırpılmış krema, bal, karamel, dulce de leche vb.

Bosch mikrodalga fırın

Mikrodalga fırınınızla pişirin

Mantıksal olarak sadece mikrodalgada krep yapmakla kalmaz, daha birçok şey yapabilirsiniz. Sayesinde mikrodalga fırınlar ve eklenen buhar Bosch’tan kızarmış tavuk, balık filetosu, kızartılmış, pişmiş veya kavrulmuş patates gibi birden fazla tarif hazırlayabilirsiniz.

Mikrodalga fırınınızla pişirirken şunları dikkate almalısınız: yiyecek kalınlığı. Ne kadar ince olurlarsa o kadar hızlı yapılırlar. Mükemmel sonuçlar elde etmenin bir püf noktası, tüm malzemeleri tabağın tabanı boyunca düz bir şekilde dağıtmanızdır.

Mikrodalgada nasıl krep yapılacağı veya mikrodalgada nasıl pişirileceği ve mutfağınızdaki bu önemli cihazdan en iyi şekilde nasıl yararlanılacağı hakkında sorularınız mı var? Öyleyse, bu blogda veya sosyal ağlarımızda bize bir yorum bırakabileceğinizi zaten biliyorsunuz. Ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır!

Yazar hakkında

'src =