Mikrodalgada kek tarifimizi keşfedin

Bir kek yap mikrodalgaveya senin mikrodalga fırınSizi birden fazla gastronomik sorundan kurtarabilecek mükemmel bir fikir. Örneğin, arkadaşlarınızla bir yemeğe davet edildiyseniz ve hangi tatlıyı getireceğinizi bilmiyorsanız. Ya da koltuğunuzda bir film veya dizi izlerken, biraz tatlı ister misin ve evde hazırlanmış hiçbir şeyiniz yok. Ve aynı zamanda süper basit bir tarif!

Ama una girmeden önce -ve asla daha iyi söylemez-, açıklığa kavuşturalım kek nedir ve bunu mikrodalgada yapmanın neden iyi bir fikir olduğu. Geleneksel bir kek veya çörekten farklı olarak, kek, bazen kalın sıcak çikolata ile kaplanan küçük bir kek parçasıdır. Bir kek küçük parçalar halinde fındık, çikolata parçaları ve hatta fıstık ezmesi içerebilir. Hepsi lezzetli seçenekler!

Çikolatalı kekin üzerine, kek üzerine bir ‘krema’ olarak, genellikle bir kepçe dondurma yerleştirilir. Fikir istiyorsanız, burada size birkaç tane bırakıyoruz çok sağlıklı ev yapımı dondurma tarifleri.

Mikrodalgada kek nasıl pişirilir

Ana avantajı mikrodalgada kek yap Fırında yapmanın hızıdır. Bu çok basit bir reçetedir, sadece neredeyse kesinlikle kilerde bulunan malzemeleri kullanmanız gerekir. Ve ayrıca, neredeyse mutfağı lekelemeyeceksin. Artık mükemmel bir ev yapımı kek tatmak için bahaneniz yok!

Mikrodalgada kek pişirmek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

  1. Çikolatayı eritin. Düzgün eritmek için bir kaba ihtiyacınız olacak mikrodalgada kullanıma uygun. Ekle 125 gram tereyağı ve 140 gram çikolata tatlandırmak (kekin çikolata tadı ne kadar safsa, o kadar yoğun olur). Sonra çalıştırın 4 dakika boyunca tam güçte mikrodalga yaklaşık – mikrodalganızın maksimum gücüne bağlı olarak -.
  2. Yumurtaları çırpın. Çikolata mikrodalgada erirken, diğer temel kek olan yumurtaları çırpmak için zamanınız olacak. Bu yüzden al iki taze yumurta ve onları birlikte yenmek 100 gram şeker. Bunları örneğin bizim ile yenebilirsiniz. MaxoMixx el mikseri.
  3. Malzemeleri karıştırın. Ne zaman çikolata ısıtmayı bitirdiğinde şununla karıştırın: yumurtalar ve şeker homojen bir kütle elde edilene kadar. Karışımı yap aynı kapta Yumurtaları dövdüğün.
  4. Kalıbı yağlayın. Karışımın kalıba yapışmaması için yayılması gerekir. bir kat tereyağı ile. Kalıbın doğru olması önemlidir. En yaygın olanı kullanmaktır silikon kalıplar o de kristal mikrodalgaya sorunsuz bir şekilde konulabilir. Veya bizimkilerden birini kullanabilirsiniz pişirme kalıpları. Tereyağı sürdükten sonra birkaç tane ekleyin 70 veya 80 gram un çikolata karışımına. Karışımı iyice karıştırın ve son olarak mümkün olduğunca eşitleyerek kalıba dökün.
  5. Mikrodalgaya geri dön. Karışım tamamlandıktan sonra mikrodalgaya koyun. Çalıştır şunu Tam güçte 5 veya 6 dakikaMikrodalganızın gücüne bağlı olarak. Bu yapıldıktan sonra, soğumasına izin ver biraz ve… yemeye hazır!

Microondas Bosch

Mikrodalga fırından en iyi şekilde yararlanın

Kek tarifi mikrodalga mutfağınızda bu temel cihazla yapabileceğiniz pek çok şeyden biridir. Mikrodalgalarımızın birden fazla depolama alanı vardır Recetas gurmeBu, yemek pişirmek için çok fazla zaman harcamak zorunda kalmadan sağlıklı ve dengeli bir diyet yapmanızı da sağlayacaktır.

Bosch mikrodalgalarında çok sayıda ve lezzetli tarifler yapabilirsiniz: patatesli omlet, patates kızartması, beyaz şarapta istiridye, beyaz pirinç, ‘kavrulmuş’ patates, balık, körili hindi, komposto vb.

Gördüğünüz gibi, kekin yanı sıra, mikrodalgada çok çeşitli ve lezzetli tarifler yapabilirsiniz. Mikrodalga fırından en iyi şekilde yararlanmaya cesaretin var mı? Size bir tarif konusunda yardımcı olmamızı ister misiniz? Öyleyse, bize bir yorum bırakın, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Yazar hakkında

'src =