Mikrodalga kaplar: bilmeniz gereken her şey

Şüphesiz birçok kez tüm kapların uygun olmadığını duymuşsunuzdur. mikrodalga. Bunda doğru olan nedir? Uygun olmayan malzemeler içeren kapların kullanılması tehlikeli midir? Peki ya mutfak kağıdı veya alüminyum? Sessiz mutfak elektromanyetik dalgalarla yemek pişirmek için uygun kapları ve malzemeleri kullandığınızı kontrol etmek. Başlayalım mı?

Mikrodalgaya hangi kapları koyabilirim?

Mikrodalga, elektromanyetik dalgalar aracılığıyla yiyecekleri ısıtır ve pişirir. daha uygun malzemeler bu tür pişirme için aşağıdaki gibidir:

  • Seramik ve porselen. Sıcaklığa çok iyi dayanabilen kompakt malzemelerdir. Bunları mikrodalgada kullanmakta sorun yaşamazsınız.
  • Mikrodalga torbaları. Bu poşetler bu tür pişirme için özel olarak tasarlanmıştır. Hiçbir şey için endişelenmeden tüm avantajlarından yararlanın.
  • Plastik veya silikon kalıplar. Mikrodalgada pişirme için özel olarak tasarlanmış bu tür kaplar giderek daha fazla pazarlanmaktadır. Çok dayanıklılar!
  • Cam kaplar. Bu tür ambalajlardan şüphe duyuyorsanız, uzun süre yiyecekleri ısıtmak için uygun olmamalarıdır. Eğer ilgiliyse havalı cam bunları sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, diğer cam türleri ısıyla kırılabilir.

Mikrodalgaya hangi kaplar koyulmayacak

Mikrodalga elektromanyetik dalgalar, aşağıdaki malzeme türleri için uygun değildir:

  • Tek kullanımlık plastik kap. Evde yemekle birlikte gelen tek kullanımlık kapları kullanmamayı unutmayın. Genellikle mikrodalga kullanımı için uygun değildirler.
  • Konteynerler metal, alüminyum folyo veya metal kapaklar.
  • Hermetik olarak kapatılmış kaplar. Sıkıca kapatmak yerine, üzerlerini bir kapakla kapatarak sıçratmaktan kaçının.

Mikrodalga fırından en iyi şekilde yararlanın

Mikrodalganın sadece ısıtma amaçlı olduğunu düşünme eğilimindeyiz. Ancak hem buzunu çözmek hem de yemek pişirmek için kullanabiliriz. Ayrıca, içinde buharlı fırınlar Buhar ilavesi sayesinde pişirme korkusu olmadan yiyeceklerin buzunu çözebilirsiniz.

Mikrodalgayı yemek pişirmek için kullanırken, sadece yiyeceğin kalınlığı gibi bazı hususları hesaba katmanız veya yemeği pişirdikten sonra birkaç dakika dinlendirmeniz gerekir. Burada hepsini bulabilirsiniz mikrodalgada pişirme püf noktalarımız.

Artık mikrodalganızı nasıl kullanacağınız konusunda net olduğunuza göre işe koyulun. #CocinaconBosch’ta bazılarını hazırladık mikrodalganızı test etmeniz için tarifler. Bize nasıl gittiğini anlatmayı unutma!

Yazar hakkında

'src =