Mikrodalga ızgarası ne için?

Ne olduğu konusunda netsin mikrodalgave bir ızgaralı mikrodalga? Bu ne için? Öncelikle, mikrodalgaların yiyecekleri mikrodalgalardan farklı bir şekilde pişirdiğini açıklığa kavuşturarak başlayalım. fırınlar. İlki durumunda, yiyeceğin içine ısı verilir ve onu pişirir, böylece bir fırında olduğu gibi aynı gevrek ve altın sonuçlar elde edilmez. Yine de yapabileceğini unutma mikrodalgada bolca yemek pişir.

Bununla birlikte, ızgaralı mikrodalga, isterseniz iyi bir seçenektir. eşleşme bir fırının çıtır çıtır kızartması ile mikrodalgada pişirme hızı. Ayrıca şunlar için idealdir: Graten bulaşıkların ve sana izin verir Asar bazı yiyecekleri ızgarada yalnızca ızgara ile birlikte.

Mikrodalga ile ızgara simgesi

Mikrodalgaların çoğu ızgarayı kullanmanıza izin verir kombine mikrodalga fonksiyonu ile ve ayrıca ayrı ayrı. Ek olarak, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak genellikle birkaç seviyede ızgara ısıtması vardır. Örneğin, minimum seviye sufle için idealdir, orta seviye balık ve graten için uygundur ve maksimum seviye biftek, sosis veya tost için mükemmeldir.

Mikrodalga ızgara fonksiyonu kombinasyonu nasıl kullanılır

Bu fonksiyon ile mikrodalgalar yiyeceğin içeride daha kısa sürede pişmesini sağlarken, ızgaradan gelen ısı dıştan kızarır ve gevrek olmasını sağlar. Yemek pişirmek için mükemmel bir seçenek büyük parçalar Gıda.

Mikrodalga ızgara fonksiyonunu pişirmek için kullanacaksanız et ya da balık, yiyeceği derin bir kaba koyun ve ızgaradan gelen ısının tabağa daha iyi ulaşması için ızgaraya yerleştirin. Eğer yemek yaparsan Büyük miktarlar Mikrodalgada yemek var, büyük müttefikiniz döner tablasız mikrodalgaAynı harici ölçülere sahip bir plakaya sahip bir mikrodalgadan% 56 daha büyük faydalı bir yüzeye sahip olan. Ayrıca daha kolay temizle.

Izgaralı döner tablasız mikrodalga

Pişirildikten sonra uygundur dinlenelim Yiyecekleri mikrodalgada yaklaşık 5 veya 10 dakika bekletin, böylelikle meyve suyu içeride dağılır ve kesildiğinde dökülmez.

Mikrodalga ızgara fonksiyonunu kullanırsanız kahverengine Isıya maruz kalan daha fazla yüzey alanı olması için büyük, düz bir kap kullanın. Ayrıca mikrodalgayı kapattıktan sonra 5 dakika dinlendirmenizi tavsiye ederiz, çünkü cihaz sayesinde pişirme devam edecektir. artık ısı.

Zaman gelince, size bir fikir vermek için, tavuk ikiye bölün, pişirmek yaklaşık 40 dakika sürer. Bir balık sadece 15 dakika içinde hazır olacak ve makarna yaklaşık 25 dakikaya ihtiyacınız olacak. Daha fazla bilgiyi şurada bulabilirsiniz: Manuel () mikrodalgadan.

Mikrodalgada nasıl ızgara yapılır

Et ve balık ızgara yapmak mümkündür sadece ızgaramikrodalga fonksiyonunu kullanmadan. Bu şekilde kızarmış ekmek, pizza, makarna da rendeleyebilirsiniz … Bunu yapmak için bunları fileto veya küçük parçalar halinde doğrayıp ızgaraya yerleştirin. Toplamak için Meyve suyu gevşetilebilir, mikrodalganın kendi cam tepsisini veya tabağını altına koyun.

Mikrodalgada et ızgara yapabilirsiniz

    • Eğer gidersen asar carneönce soğuk suyla yıkayın ve dikkatlice ve biraz mutfak kağıdı ile ovalamadan kurulayın. Pişirdikten sonra, eşit şekilde kızartmak için en az bir kez çevirmenizi öneririz. Suyu kaybedeceği ve daha kuru olabileceği için bir çift maşa ile yapın ve çatalla dürtmeyin. Unutma ki etler daha koyusığır eti veya sığır eti gibi daha çabuk kızarır. Ancak, Beyaz etler tavuk veya domuz eti gibi daha uzun sürer ve sonucun biraz altın renginde olduğunu göreceksiniz, ancak içi yumuşak ve sulu olacaktır.
    • İçin çok fazla etler nasıl balık, kullanmanızı öneririz maksimum seviye ızgaradan çıkarıp yarım saat kavurun. Önce bir taraf için 15 dakika; daha sonra çevirin ve diğer tarafta 10-15 dakika daha ızgara yapın.
    • İçin tost gratenayrıca boyutuna ve tost miktarına bağlı olarak 5 ile 10 dakika arasında maksimum ızgara seviyesini kullanın. Genel olarak daha kısa bir süre seçmek ve gerekirse uzatmak daha iyidir.

    Mikrodalganın hızını kaybetmeden bir fırından mükemmel pişirme sonuçları elde etmek istiyorsanız, mikrodalga fırınlar. Hepsi var: sonsuz ısıtma modları, buhar fonksiyonu, buhar beslemesi, piroliz, kompakt boyut … Hangisini seçeceğinizden emin değil misiniz? Bize bir yorum bırakın #cookingwithBosch size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Yazar hakkında

'src =