Miele çamaşır makineleri için hata kodları

Mil çamaşır makineleri için hata kodlarıUzun süreli çalışmayla, en güvenilir ev aletleri bile bileşenlerin aşınması ve üniteye harici bir etki nedeniyle herhangi bir arızaya neden olabilir. Otomatik cihazlar Mile, arızaları kendi kendine teşhis etme yeteneğine sahiptir ve sistemde kusurlar tespit edilirse, ekranda bir hata kodu görüntüler. Kullanıcının karakteristik harf ve sayı kombinasyonunun neyi ifade ettiğini anlamasını kolaylaştırmak için, Miele çamaşır makineleri için hata kodlarının ayrıntılı bir açıklamasını sağlayacağız.

Isınma ile ilgili sorunlar

Onarımları yapmak ve oluşan arızayı gidermek için, belirli bir arıza ile hangi önlemleri alacağınızı bilmeniz gerekir. Öncelikle termostatlar ve ısıtıcılar arızalandığında ortaya çıkan kodları analiz edelim.

 1. F01, kurutma sıcaklık sensörünün arızalı olduğunu gösterir. Bu, kurutma haznesindeki sıcaklığı kontrol eden termistördeki kısa devreden kaynaklanabilir. Sorunun çözümü, parçanın tamamen değiştirilmesiyle veya hasarlı kablo bölümlerinin onarılmasıyla iki şekilde elde edilir.
 2. F02, F03, F04, sıcaklık sensörü kurutmasıyla ilgili bazı sorunları gösterir. Termostatın elektrot tellerinde bir kopukluk, kontak devresinde bir kopukluk veya sensörde bir arıza olabilir. Durumu düzeltmek için, termistör ile ünite arasındaki tüm bağlantıları test etmelisiniz, kontaklarla çalışmak işe yaramazsa, ardından elemanı bir çalışma elemanıyla değiştirin.
 3. F20, tankın su ısıtma sisteminde bir arıza olduğunu gösterir. Çalışmayı sağlamak için ısıtıcı ve yıkayıcı sıcaklık sensörünü kontrol etmek önemlidir. Bir parça kusurlu bulunursa, değiştirilmelidir.
 4. F29, kurutma ısıtma elemanının çalışmadığını söylüyor. Acil ısıtıcı değişimi gerekiyor.
 5. F83, kurutma odasındaki sıcaklığın izin verilen değeri aştığını gösterir. Termistör ve ısıtma elemanlarının çalışması kontrol edilmelidir; Bir arıza tespit edilirse parçaları değiştirin.

Bir Miele çamaşır makinesini tamir etmeye başlamadan önce, makinenin kapalı olduğundan ve ev yardımcı malzemeleriyle bağlantısının kesildiğinden emin olun.

Otomatik cihazlarda sıcaklık sensörleri veya ısıtma elemanları ile ilgili sorunları kendi ellerinizle çözmek kolaydır. Onarım yapmadan önce, çalıştırma için adım adım kılavuzu okuduğunuzdan emin olun.

Su toplama ve boşaltma sorunları

Bazı durumlarda, su şebekesinden su alırken veya sıvı atıkları tahliye ederken sorunlar ortaya çıkabilir. DTC’ler size bu konuda bilgi verecektir:Su girişiyle ilgili hata kodları

 • F10, tanka su dökülmesi ile ilgili bir sorunu gösterir. Bu, giriş hortumunda bir tıkanma, ana monitörle ilgili sorunlar veya kapatma valfinin tıkanması olabilir. Duruma bağlı olarak, çözüm giriş valfini açmak, hortumu temizlemek veya kontrol panelini teşhis etmek olabilir.
 • F11, suyun boşaltılmadığını gösterir. Bu, tahliye hortumunun, filtrenin veya pompanın tıkanması ve su besleme sistemindeki düşük basınç nedeniyle olabilir. Su kaynağındaki basıncı kontrol edin, normalse, tahliye borusunu, pompayı ve filtreyi temizleyin.
 • F15, tanka sıcak suyun çekildiğini gösterir. Giriş hortumunun düzgün bağlandığını kontrol edin.
 • F19, su seviyesi sensöründe bir arıza olduğunu gösterir. Basınç şalterini kontrol edin; İçine düşen yabancı bir nesne olabilir.
 • F51, basınç anahtarının değiştirilmesi gerektiğini gösterir.
 • F96, yedek su kaynağının çalışmayacağı konusunda uyarır. İlgili maddeleri kontrol ederek hatayı düzeltebilirsiniz.

AGR arızasının nedenini belirledikten ve arızanın temel nedenini düzelttikten sonra, bir uzmanı onarım yapmaya davet etmeden ünitenin çalışabilirliğini kendi başına eski haline getirmek mümkündür.

Ambar kapısı sorunları

İki etiket, kapağı tamamen açıp kapatmayla ilgili sorunları gösterir. F34 gevşek bir kapaktan bahsediyor. Bunun nedeni kapı parçalarının aşınması olabilir: kilit, tutamak veya dil veya kapak kilitleme cihazının arızası. Kırık parçaları değiştirin.

F35, ambarın açılmasının imkansız olduğunu belirtiyor. Büyük olasılıkla, anahtar deliğinde bir tıkanma oluştu veya elektronik kartta bir arıza vardı. Kapağı dikkatlice açın ve kilidi temizleyin. Durum bu değilse, kontrol panelini onarın.

Ana kontrol panelini onarmak bazı beceri ve bilgi gerektirir, bu nedenle işi yapması için bir profesyoneli davet etmek daha iyidir.

Elektronikler arızalı

Milinizdeki elektronik aksamda herhangi bir arıza varsa, aşağıdaki dijital gruplar sizi ekranda bilgilendirecektir:

 • F39, F41, F43, F45, F50, ana kontrolör arızasını gösterir. Kontrol ünitesini tamir ederek veya değiştirerek sorunu çözebilirsiniz.Elektronik sorunları
 • F46, ekranın düzgün bağlanmadığı konusunda uyarır. Kırık bir kablo veya hasarlı bir kontrol panosu olabilir. Öğeleri onararak veya değiştirerek sorunu çözebilirsiniz.
 • F47 ve F48, BAE / SLT arayüz sorunlarını gösterir.
 • F55, çamaşır makinesi çalışma süresini kontrol eden elemanın düzgün çalışmadığı konusunda uyarır. Sorunla başa çıkmak için parçayı değiştirmeye değer.
 • F62, yıkama kolu arızasını bildirir ve yeni seçici kurulumunu gerektirir.
 • F65, silindir ışığının arızalı olduğunu gösterir.
 • F93, yardımcı ünite rölesindeki bir arızayı gösterir; bu, parçanın onarılması veya değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir.
 • F100, IK6 iletişim ihlalini veya kilitlenmeyi gösterir. İletişim unsurlarını teşhis etmek ve onarmak gerekir.

SMA elektroniğinin çalışmasındaki hata kodlarını dikkate alarak, cihazın neden açılmadığını bağımsız olarak belirleyebilirsiniz. Ve yeterli onarım becerisine sahip, kendin yap iş çamaşır makineleri üniteyi kendi elleriyle onarır.

Diğer semboller

Cihazı açarken, aşağıdaki simgeler ekranda aniden görünebilir:

 • F16, namluda çok fazla köpük olduğunu söylüyor. Bu, aşırı dozda çamaşır tozu veya drenaj sisteminin yanlış çalışması nedeniyle olabilir. Kanalizasyon suyunu boşaltmak için hortumu ve tıkanıklığı kontrol edin. Durulama modunu açarak köpüğü çıkarabilirsiniz.
 • F53, tambur hız sensöründe bir arıza olduğunu bildirir. Parçanın değiştirilmesi gerekecek.
 • F56, silindir hızının önemli ölçüde azaldığını ve sayılarının dakikada 400 defa ulaşmadığını gösterecektir. Büyük olasılıkla, takometre bu elemanı kontrol ederek motoru kırdı.
 • F63, su yolunu kontrol eden sistemin düzgün çalışmadığını söylüyor. Sistemi kontrol edin ve gerekirse onarın.
 • F64, iz sensörünün hasarlı olduğunu gösterir; Parça değişimi gereklidir.
 • F92, bir mantarın ünitenin “iç kısımlarına” zarar verme olasılığının yüksek olduğu konusunda uyarır. Tambur yüzeyinin kendi kendini temizlemesinden sorumlu mod, mümkün olan en kısa sürede başlatılmalı veya manuel temizlik prosedürü gerçekleştirilmelidir.

Bunun veya bu hata kodunun Miele otomatik cihazı için ne anlama geldiğini bilerek, sistemde ortaya çıkan arızanın oldukça farkında olacaksınız. Hasarların bir kısmı kendi kendine tamir edilebilir, ancak en iyisi karmaşık ve tehlikeli parçaları onarmaya ve değiştirmeye bir zanaatkâr davet etmektir.