Meyvelerle ilgili 5 efsaneyi ortadan kaldırmak

Meyve yemek için en iyi zaman burada. Manavda çok çeşitli ve onu tüketmenin birçok yolu var: Makedonya’da ısırıklar, meyve carpaccio, içinde Meyve suyu o en güler yüzlü ve hatta içinde dondurma. Nasıl istediğinizi siz seçersiniz.

En sevdiğiniz meyvelerin tadını çıkarmaya ve en sıcak günlerde serinlemeye başlamadan önce parçalara ayırıyoruz Meyveler hakkında 5 efsane böylece her son damlasını sıkabilirsiniz.

“Muzlar seni şişmanlatır”

Muz hakkındaki mitler

Tam tersi. Muz, günlük alınması önerilen meyvelerden biridir. yüksek potasyum içeriği, çünkü bu şekilde kramplardan kaçınılır. Ayrıca magnezyum ve folik asit açısından zengindir. Tek başına ya da meyve salatasında yiyebilirsiniz.

Cupcakes veya keklerde bir bileşen olarak kullanırsanız, yalnızca ekstra bir kalori alımı olacaktır.

“Sertliği önlemek için meyve suyu iç”

Portakal suyu efsaneleri

Uzmanlar, bilimsel araştırmalara dayanarak, ayakkabı bağcığı için yapılacak bir şey olmadığını belirlediler. Şekerli su ve meyve suları içmeyin. Egzersiz yaptıktan sonra hidrasyona ihtiyacımız olmasına rağmen blenderde taze meyve suyu o un smoothie ödüllerin en iyisidir.

“Yemeklerden sonra meyve sizi şişmanlatır”

Meyve yemek sizi şişmanlatmaz

Meyvelerdeki kaloriler aynıdır, Onları tatlı olarak, sabah yarısı veya gece yiyin. Etkileyenler, daha önce yediklerinizdir. Giymenin ne kadar önemli olduğunu unutmayın. sağlıklı ve dengeli beslenme Meyvelerin başrol oynadığı.

Bir parça meyve ile yemek bitirin Doyurucu gücü sayesinde kendinizi tok hissedeceğiniz ve vücudunuzun her gün ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin alımını tamamlayacağınız için mükemmel bir seçenektir. Ayrıca, yemekten sonra tatlı bir şeyi kim sevmez ki?

“Tam bikini ameliyatındaysanız kavun yemeyin.”

Diyet yapıyorsanız kavun yemek nemlendirmenize yardımcı olur

Tam tersi! Kavun sadece 34 kalori içerir 100 gr. yüksek su içeriği nedeniyle. Size bir fikir vermek gerekirse, aynı gram elma 45 kaloridir. Hem doğal hem de kavun yiyin meyve sularında veya ananas ile birlikte meyve salatası, daha fazla su içeriği ve daha az kalorili meyvelerden biri.

“Aç karnına meyve yerseniz, vücudu arındırırsınız”

Limon orucu

Aç karnına tüketildiğinde arınma yöntemi görevi gören tek meyve limon. Sabahları limon suyu ile bir bardak ılık su içerseniz vücudunuzu arındırabilirsiniz. Ananas gibi diğer meyvelerin çok şişkin hissetmenize ve büyük öğünlerden sonra biriken toksinlerin bir kısmını serbest bırakmanıza yardımcı olduğu doğrudur. Öyle olsa bile, aç karnına meyve yemenin vücudu toksinlerden ve yağlardan arındırdığını kanıtlayan hiçbir bilimsel kanıt yoktur.

İlkbahar ve yazla ilgili en iyi şeylerden birinin tadını çıkarmaya hazır mısınız? Meyvenin tadını çıkarın!

Yazar hakkında

'src =