Meyveler dondurulabilir mi?

Uzmanlar en azından yemek yemeyi tavsiye ediyor Günde 5 porsiyon meyve ve sebze sağlıklı bir yaşam sürmek. Bunu başarmak için gün boyunca meyve yememiz iyidir. Ancak sahip olmak her zaman mümkün olmadığından taze meyve Hedefimize ulaşmamıza yardımcı olan, onu kurutmak veya konserve etmek gibi başka uygun çözümler de var. Bu fikirlerden bir diğeri ise donmuş meyve, bu, pazara sık sık gitmenize gerek kalmadan her zaman evde meyve yemenizi sağlar.

Hangi meyveler dondurulabilir?

donduracağın meyveler her zaman olmalı taze ve iyi durumda. Donmaya en uygun olanlar çilek (çilek, böğürtlen, ahududu, yaban mersini ve kuş üzümü) ve ayrıca şeftaliincir, limon, kavun ve ananas okside olmadıkları için.

Meyveler nasıl dondurulur?

Meyvenin daha erken donması ve daha sonra daha iyi idare edebilmesi için, iyice yıkayın ve küçük parçalar halinde kesin büyük parçalarsa. Depolamaya gelince, içinde yapsan iyi olur Tuppers çünkü daha rahatlar ve onları suda yıkayabilirsiniz. bulaşık makinesi. Kilitli plastik poşetler de kullanabilirsiniz.

Onları doğramak istemiyorsan, en azından yenilebilir olmayan kısımlarını çıkar. Meyveler donduğunda bu görev daha zor olacaktır.

Dondurulmuş kırmızı meyveler

Meyveyi ne kadar süreyle dondurabilirim?

Dondurucularımızda şunları yapabilirsiniz: meyveyi dondurulmuş tut 12 aya kadar tüm özelliklerini ve besinlerini korumak.

Meyveler nasıl çözülür?

Meyveleri çözmenize gerek yok onlarla dondurma hazırlamak isterseniz, kahvaltıda enerji sallarveya yulaf ezmesi veya diğer tahıllarla yoğurda ekleyin. Smoothieler hazırlamak için dondurulmuş meyveler daha sıvı hale getirdiği için kullanışlıdır. Tek yapman gereken onu bardağa dökmek mikser yoğurt ile.

İçin büyük meyve parçalarını çözdürüntavsiye, buzdolabında kabı açık olarak 24 saat çözdürülmesidir. Parçalar büyükse dondurucudan çıkardıktan hemen sonra yemeyin çünkü çok soğuk olur, lezzetini fark etmezsiniz ve soğuğun zıtlığı ile diş etlerinizi rahatsız edebilir.

İçin daha küçük meyve çilek veya çilek gibi, daha büyük bir kabın içine koymak için kullandığınız kabı sıcak suyla koyun. Birkaç dakika içinde meyveler çözülür ve kekleri yemeye veya süslemeye hazır olursunuz.

dondurulmuş meyveli dondurma

Yazar hakkında

'src =