Meyve ve sebzelerinizden yararlanmak için püf noktaları

Gıda korumasından bahsedersek, hiçbir şey sonsuza kadar değildir. Er ya da geç, tümünün kullanım süresi dolar ve uygun şekilde korunmayan taze ürünlerse, genellikle daha geç olur. Bu yüzden çok önemli iyi bir buzdolabı var Evde.

Elbette bir kereden fazla meyve veya sebzeleri çöpe atmak zorunda kaldınız, çünkü çürüdükleri için. Aslında, a göre Tarım, Balıkçılık ve Gıda Bakanlığı raporu, İspanya’da her yıl 1.200 milyon kilodan fazla gıda israf ediliyor ve bunların neredeyse yarısı meyveler, sebzeler ve yeşillikler.*. Atılan tüm yiyecekler hem gezegen hem de cebiniz için bir sorundur. bundan kaçınmanız için size bazı numaralar sunacağız.

Meyve ve sebzelerinizden nasıl yararlanabilirsiniz?

Başlamak için şunu bilmek önemlidir Meyveler ve sebzeler iyi durumda ve tam olgunluk noktasında satın alırsanız daha uzun süre taze kalır.. Yani ne çok yeşil ne de olgunlaşmış. Ayrıca, onları ne zaman dışarıda tutacağınızı bilmelisiniz veya buzdolabınızın içinde.

Ayrıca, buzdolabınızın bu yiyeceklerin muhafazasını iyileştirmek için belirli alanlara sahip olup olmadığını da hesaba katmalısınız. Örneğin, bir Bosch buzdolabınız varsa, Çekmece VitaFresh Pro meyve ve sebzelerinizi üç katına kadar taze tuttuğu için en iyi yerdir.

VitaFresh Bosch buzdolabı dondurucu

Her neyse, özellikle muz, çilek veya avokado gibi daha dikkatli olmanız gereken çabuk bozulan yiyecekler vardır. Bu yüzden onları korumak için size bazı ipuçları sunmak istiyoruz.

Muz söz konusu olduğunda, onu kurtarmak en iyisidir buzdolabının dışında 8ºC ile 12ºC arasında. Sepette veya delikli bir çantada daha iyi çünkü tamamen kapalıysa, karbondioksit birikerek olgunlaşmayı hızlandırır ve onu bozmak.

Çilekleri korumak için en iyisi üst üste koymayın, yan yana koyun ve delikli plastik sargı ile koruyun. Ayrıca, sudan nemi emmemeleri için tüketmeden hemen önce yıkayın. Ve elbette bunları, buzdolabınızdaki hazırlanmış meyve ve sebze çekmecelerinde üç gün saklayacakları yerde saklayın. VitaFresh’li buzdolabınız varsa artan rakam, çileklerinizi beş gün boyunca mükemmel durumda tutacak.

Avokado için koruma tavsiyesi muzla aynıdır. Evet, Bir bütün olarak ihtiyacınız yoksa meyve ve sebze çekmecesinde kalanları üzerine birkaç damla limon serpip streç filmle kaplı bir kaba koyarak saklayabilirsiniz..

Elbette bu numaralarla bunu elde edersiniz meyve ve sebzeleriniz bozulmadan daha uzun süre dayanır. Ve zamanın geçtiğini görürseniz ve bunu yapmak üzereyseniz, sağlıklı smoothieler bu harika bir seçenek, hatta içerdikleri tüm vitaminlerden yararlanın soğukla ​​savaş bu soğuk günler.

VitaFresh Bosch buzdolabı

VitaFresh ile gıda kullanımı

Size zaten bahsettik VitaFresh, hem yiyeceklerinizin hem de besinlerinin korunmasını ve tazeliğini uzatmanıza yardımcı olacak teknoloji. Ama nasıl yapacaksın? Sıcaklık ve nem koşullarını, içinde tuttuğunuz yiyeceğe göre değiştirecek şekilde tasarlanmış farklı bölmeler sayesinde. Örneğin, meyveler için düşük nem seviyesi en çok belirtilirken, sebzeler daha yüksek bir seviye gerektirir. Buzdolabımızın sahip olduğu koruma sistemine göre bu çekmecelerdeki nemi farklı sistemler üzerinden düzenleyerek adapte edebilirsiniz.

Teknolojiye sahip Bosch buzdolapları VitaFresh, yemeğinizi korumak için size üç seçenek sunar:

VitaFresh: Yiyecekleri daha uzun süre korur. 0ºC’ye yakın sıcaklıkta et ve balık için iki çekmecesi ve ardından nem regülatörlü meyve ve sebzeler için bir çekmecesi vardır.

VitaFresh Plus: Yiyecekleri iki kat daha uzun süre korur. 0ºC’ye yakın sıcaklıkta et ve balık için iki çekmecesi vardır; ve ayrıca nem düzenleyicili ve artık nemi daha iyi tutan bir meyve ve sebze çekmecesi.

VitaFresh Pro 0ºC: Yiyecekleri üç kata kadar daha uzun süre korur. Bu sistemle sürdürmeyi başardık doğru ve kararlı bu bölgenin sıcaklığı. Sıcaklığı -1 ile 3ºC arasında seçebiliriz. Et ve balık için bir çekmece var; ve 3 konumlu nem düzenleyicili meyve ve sebzelerin bulunduğu başka bir çekmece: yüksek nem, düşük nem ve karışık yükler için ara konum.

Gıdanın korunması

Artık biliyorsun, Taze yemeğinizin lezzetini, vitaminlerini ve besinlerini daha uzun süre korumasını istiyorsanız çözüm VitaFresh’tir.. Domatesin tadı domates, dana eti tadı dana eti gibi olacak ve ayrıca evde yemek atmaktan kaçınacaksınız.

Yazar hakkında

'src =