Mavi odalar – gölgelerdeki trendler

Dekorasyon dünyasında hiçbir mevsimde eksik olmayan ve her zaman en çok tercih edilenlerden biri olan bir renk varsa o mavidir. Belki de gökyüzü ve denizle olan ilişkisinden dolayı, hangi gölgesinde bulunursa bulunsun her evde her zaman bir yeri olmuştur. Aşağıda size çok sayıda fotoğraf ve fikir gösteriyoruz mavi odalar Ilham almak için.

Mavi odalar

Renklerle dekorasyon her zaman mekanların görünümünü değiştirmenin ve güçlü bir stil dozu eklemenin en etkili yollarından biri olmuştur. Aynı zamanda ana moda trendlerine uygun bir renk seçersek, değişimimizin başarısını da garanti altına almış olacağız çünkü biz de modern bir dokunuş sağlıyor olacağız.

Pastel mavisi

Pastel mavisi her mevsimde ana renklerden biridir, bu yüzden yatak odanıza getirebileceğiniz birçok mavi tondan biridir. Bu rengin sağladığı enerji ve tazelikten yararlanabilirsiniz.

Mavi eter

Bugün en popüler seçeneklerden biri eter mavisi. Bunları duvarlara, mobilyalara veya sadece yastık, perde, kilim veya beğeninize göre herhangi bir süs gibi aksesuarlarla ekleyebilirsiniz.

Turkuaz

Elbette turkuaz ve mavi, mavinin beyazla karışımından başka bir şey değildir, derinliğin bulunduğu cennet adalarında ilk su katmanlarına çok benzeyen özelliklerinden dolayı “Acqua” denilen yumuşak ama yoğun renklere ulaşır. azdır.

Turkuaz, evlerimizi dekore ederken genellikle göz ardı edilen bir renktir. Yüzük ve kolye uçlarında bırakmak yerine evimizdeki döşemelerde, duvarlarda ve aksesuarlarda kullanılabilecek güzel bir renktir.

Kendi başına parlayan bir renktir bu yüzden karanlık odalarda, onu aydınlatan bir ışıkla köşedeki bir aksesuarda kullanmak için mükemmeldir.

Bir odanın duvarlarındaki turkuaz rengine dikkat etmeniz gerekiyor çünkü diğer renkleri bunaltabilir. Bu nedenle küçük alanlarda turkuaz kullanılmalıdır. Tek bir duvar veya raf gibi.

002

Gök mavisi

Bu canlı ve canlı renk, daha kişiselleştirilmiş bir tarzdan yararlanmamızı sağlıyor. Sağduyulu bir alanı yeniden yaratmayı tercih edenler, zengin maviler yelpazesinin sunduğu daha hafif tonları tercih edebilirken, en genç ve yoğun maviyi sevenler gibi mavinin en canlı tonlarını tercih edebilir. gök mavisi.

Yumuşak ama yoğun “buz” tonları, çok gösterişli olmadan, ancak gerekli miktarda incelikle rafine, zarif ancak orta düzey atmosferleri dekore etmeye katkıda bulunur.

Süslemek için mavi tonlarında cam vazolar veya tepsiler kullanabilirsiniz. Bu tür cam eşyalar için çok popüler bir renktir ve bunları ikinci el pazarlarda bolca bulabilirsiniz.

Yeşilimsi mavi

Daha sonra az ya da çok yeşil ile az ya da çok karıştırılanlara geçerek, görsel üzerinden tazelik sağlamak istediğiniz yerlerde yazlık evlerde kullanım için ideal bir boya üretiyoruz.

Taş mavisi

Bu koyu taş mavisi seçimi, çok zarif ve lüks ortamlar elde edebilir.

Sandalye veya tabure gibi bu renkteki bir mobilya parçası da çok güzel bir odak noktası olabilir.

Taş mavisi, bugün evi dekore etmek için bir favori. Şaşırtıcı derecede çok yönlüdür, nötr bir alanda göz alıcı bir odak noktası oluşturabilir veya renkli bir alana biraz huzur katabilir. Beyaz, sarı ve bej ile çok iyi birleşir.

Mavi Çelik

Taş mavisine benzer bir renktir, ancak biraz daha koyu.

Bir odaya ilgi ve canlılık vermek için bu renge yalnızca bir duvar boyayabilirsiniz.

lacivert

Sadece küçük şeylerde kullanılmasıyla büyük bir değişim yaratan büyülü bir renktir. Donuk bir odayı canlandıracak, örneğin arka planda somon ve kum harikalar yaratabilir. Aynı zamanda sarı ile muhteşem görünüyor, bu da ona 50’li bir stil veriyor.

Aksan olarak mavi bir dokunuş eklemek istiyorsanız, pek çok seçeneğiniz var, örneğin, yatak takımı bu renkte muhteşem görünüyor.

Özellikle soluk şeftali, ten rengi veya beyaz gibi diğerleriyle çok iyi karışan ve birleşen bir renktir.

Özellikle minderler, abajurlar, vazolar vb. İle hayat verebileceği yumuşak ve soluk bej gibi yumuşak, nötr tonlara sahip odalarda güzel görünür.

İlginizi çekebilir:
Yeşil duvarlar Modern yatak odaları, oturma odaları ve yemek odalarının 60 fotoğrafı
Modern kırmızı odalar 30 fotoğraf ve dekorasyon fikirleri